Ibuprom

Ibuprom to jeden z bardzo popularnych leków przeciwbólowych, które dostępne są bez recepty. Główny składnik leku to ibuprofen, a jego działanie przeciwbólowe trwa najczęściej od 4 do 8 godzin. Ciekawostką dotyczącą ibupromu jest to, iż stosowanie tego leku wiązane jest przez naukowców z mniejszą szansą wystąpienia choroby Parkinsona, względem grupy osób, które leku nie przyjmowały. Najczęściej stosowaną dawką ibuprofenu jest 200mg, choć stosuje się także 400mg. Ważne, aby nie przekraczać tych dawek, bo przedawkowania Ibupromu nie są sytuacjami rzadkimi. Nie są tak groźne, jak przedawkowania innych leków przeciwbólowych, takich jak np. paracetamol, ale w bardzo rzadkich przypadkach także mogą skończyć się śmiercią.
Skutki uboczne Ibupromu występują nieczęsto. Przy stosowaniu leku zgodnie z ulotką może sporadycznie wystąpić obniżenie ciśnienia krwi, ból głowy, czy nudności

Aspirin

Aspirin, popularnie nazywana Aspiryną to lek o szerokim zastosowaniu.

Przede wszystkim działa przeciwbólowo w różnych postaciach bólu i różnych cześć ciała. Dodatkowo przeciwdziała gorączce i powoduje złagodzenie objawów podwyższonej temperatury. Jest to lek znany od dawna i skuteczny dla większości użytkowników. Jest to lek wykorzystywany w leczeniu bóli umiarkowanych i małych. Nie stosuje się go przy występowaniu bólu dużego gdyż ogranicza się podawanie dużych ilości tego leku jednocześnie.

Nurofen zawiesina

Lek łagodzi takie dolegliwości jak gorączka, ból i obrzęk, poprzez działanie w miejscu ich powstawania. Lek Nurofen dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: – gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego), – bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po ekstrakcji zębów, bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.