Amisulpryd

Poznaj bliżej lek Amisulpryd:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Amisulpryd. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Amisulpryd i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Amisulpryd

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Amisulpryd Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Amisulpryd i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Amisulpryd

Amisulpride jest środkiem przeciwpsychotycznym stosowanym do leczenia zaburzeń psychiatrycznych, takich jak schizofrenia i podobne zaburzenia. Jest dostępny pod dwoma markami (Solian i Deniban) w krajach europejskich, w tym w Polsce. Zazwyczaj przyjmuje się go doustnie, jako tabletki, płyn lub zawiesinę doustną.

Dawkowanie Amisulpride zależy od wieku pacjenta, wagi, stanu fizjologicznego i stopnia nasilenia objawów. Dawka zaczynająca się od 50 mg do 400 mg dziennie jest najczęściej stosowana. Dawki powyżej 400 mg dziennie są niezalecane. Tabletki Amisulpride są przyjmowane codziennie, zwykle rano. Płyny i zawiesiny doustne są przyjmowane co 12 godzin. Dawkę i działanie Amisulpride należy monitorować w celu zapobiegania nadmiernemu działaniu leku.

Efekty uboczne Amisulpride są podobne do efektów ubocznych innych środków przeciwpsychotycznych: drżenie, niepokój, zmęczenie, ból głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty, senność, rozdrażnienie, nietolerancja na słońce, suchość w ustach, utrata apetytu, zaburzenia libido, obniżenie temperatury skóry i reakcje alergiczne.

Amisulpride ma działanie silnie hamujące dopaminergiczne i mało lub wcale nie wpływa na tkanki serotoninergiczne. Oprócz schizofrenii może być stosowany w leczeniu innych zaburzeń psychiatrycznych, takich jak zaburzenia bipolarne i maniakalno-depresyjne.

Potencjalne zamienniki/odpowiedniki Amisulpride, które są dostępne w Polsce, to m.in. chlorpromazyna, haloperidol, flupentixol, risperidon i thiothixen. Chlorpromazyna jest silnym środkiem przeciwpsychotycznym, który zazwyczaj stosuje się w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej i schizofrenii. Haloperidol jest środkiem przeciwpsychotycznym stosowanym w leczeniu zaburzeń psychotycznych, takich jak schizofrenia, zaburzenia motywacji, zaburzenia nastroju i zaburzenia osobowości. Flupentixol jest stosowany w leczeniu schizofrenii, jak również w innych zaburzeniach psychotycznych, depresji i nerwicach. Risperidon jest środkiem przeciwpsychotycznym stosowanym w leczeniu zaburzeń psychotycznych, takich jak schizofrenia, zaburzenia lękowe i zaburzenia snu. Thiothixen jest stosowany w leczeniu schizofrenii.

Środki te różnią się poziomem działania, efektami ubocznymi i dawkami, dlatego muszą być dostosowane do konkretnego pacjenta. Każdy lek przepisywany przez lekarza powinien być przyjmowany zgodnie z instrukcjami i wytycznymi lekarza.


Gdzie można kupić Amisulpryd?

Sprawdź gdzie kupić Amisulpryd. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Amisulpryd w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Amisulpryd składniki i działanie

Poznaj skład Amisulpryd i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Amisulpryd jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.