Mobemid


Mobemid działa poprzez podwyższanie poziomu kluczowych neuroprzekaźników w mózgu. Zwiększa ilość, przede wszystkim, serotoniny i noradrenaliny, a w mniejszym stopniu dopaminy. Mobemid, a raczej moklobemid, który jest składnikiem mobemidu jest odwracalnym inhibitorem monoaminooksydazy (MAOi). To dość nowa grupa leków antydepresyjnych, młodszych braci nieodwracalnych MAOi, takich jak np. Fenelzyna. Mobemid przepisywany jest najczęściej wtedy, gdy zawiodą leki z innych grup antydepresantów. Lek stosowany jest także przy fobii społecznej. Lek łączy dwie dobre cechy, po pierwsze jest skuteczny, a po drugie jest dość bezpieczny (w przeciwieństwie do nieodwracalnych MAOi). Przy stosowaniu Mobemidu powinno się jednak unikać pewnych leków (przede wszystkim ssri i snri), aby nie doszło do prawdopodobnie śmiertelnych interakcji. Lek powodować może także skutki uboczne. Najczęściej spotykana jest suchość w ustach, oraz bezsenność i pobudzenie, choć to zazwyczaj znika po pierwszych dniach stosowania leku.

Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Mobemid:

Podczas zażywania dawek wprowadzających działał bardzo słabo. Obecnie jestem zadowolona z leku. Jestem aktywna, podejmuję nowe wyzwania życiowe i zawieram nowe znajomości. Nie wycofuję się z aktywności życiowej, jak było przed zażywanieMarzena
Ja biorę Mobemid od około 2 miesięcy w dawce 2 tabletki rano, jedna w południe. Dostałam go na nerwice lękowa. Można powiedzieć, że po tym leku jestem bardziej odważna i pogodzona z ewentualnymi porażkami. Co do somatycznych obawia to nie aga
Witam,
lek bardzo dobrze dobrany do moich potrzeb, brak nerwowości i lepszy sen, przyrost aktywności a spadek myślicielstwa i czarnowidztwa ;). Jak zawsze na początku jest różnie, ale bardzo delikatnie, potem około 4 mc następuje nasycenie i luki76
Więcej prawdziwych historii o Mobemid znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Mobemid.

Napisz swoją historię o MobemidCena Mobemid

Lek Mobemid jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 150 mg

Mobemid w dawce 150 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 0.00PLN przy zakupie na S. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.00PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 30%. Cena to 5.43PLN, przy cenie za kapsułkę 0.18PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 16.91PLN, przy cenie za kapsułkę 0.56PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Mobemid?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Mobemid
Dawkowanie Mobemid
Zamienniki Mobemid

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Mobemid:


Mobemid zamienniki i prawdziwe historie

Forum Mobemid

Lista pytań na forum o Mobemid:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o Mobemid

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Mobemid leku:

„Podczas zażywania dawek wprowadzających działał bardzo słabo. Obecnie jestem zadowolona z leku. Jestem aktywna, podejmuję nowe wyzwania życiowe i zawieram nowe znajomości. Nie wycofuję się z aktywności życiowej, jak było przed zażywaniem leku. Jednocześnie od kilku miesięcy uczestniczę w grupie wsparcia.
Skutkiem ubocznym u mnie jest pogorszenie stanu cery. Zawsze z cerą miałam problemy, ale wydaje mi się, że lek również s…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Mobemid

Mobemid jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Fobię społeczną, Na problemy seksualne, Na receptę,
Główne składniki leku Mobemid to: Moklobemid ,
Gdzie można kupić Mobemid?

Szukasz gdzie można kupić Mobemid?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Mobemid – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Mobemid na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Mobemid (19)

Mobemid, ocena średnia

7.4666666666667

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  74/10

   Oplacalnosc

   83/10
    1. o Mobemid :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     10

     Podczas zażywania dawek wprowadzających działał bardzo słabo. Obecnie jestem zadowolona z leku. Jestem aktywna, podejmuję nowe wyzwania życiowe i zawieram nowe znajomości. Nie wycofuję się z aktywności życiowej, jak było przed zażywaniem leku. Jednocześnie od kilku miesięcy uczestniczę w grupie wsparcia.
     Skutkiem ubocznym u mnie jest pogorszenie stanu cery. Zawsze z cerą miałam problemy, ale wydaje mi się, że lek również się do tego przyczynił. Tak twierdzi również lekarz dermatolog.

    2. o Mobemid :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     9.9

     Ja biorę Mobemid od około 2 miesięcy w dawce 2 tabletki rano, jedna w południe. Dostałam go na nerwice lękowa. Można powiedzieć, że po tym leku jestem bardziej odważna i pogodzona z ewentualnymi porażkami. Co do somatycznych obawia to nie zlikwidował on ich całkowicie, tylko ciut zmniejszył. Jest to piaty lek mój na nerwice i póki co bez skutków ubocznych, jak miałam z poprzednimi lekami, choć były skuteczniejsze zdecydowanie. Mobemid daje kopa do walki, a myślę, że to jest najważniejsze w drodze do zdrowia. Polecam.

    3. o Mobemid :

     Skutecznosc

     7.8

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     8.8

     Witam,
     lek bardzo dobrze dobrany do moich potrzeb, brak nerwowości i lepszy sen, przyrost aktywności a spadek myślicielstwa i czarnowidztwa ;). Jak zawsze na początku jest różnie, ale bardzo delikatnie, potem około 4 mc następuje nasycenie i wszystko trochę wraca. Warto odstawić na parę miesięcy i wrócić po jakimś czasie. Przy dawkowaniu 2x 150 mg efekty są delikatne i pewne bez eksplozji i skoku w nad przestrzeń ;)
     Polecam i dość tani.

    4. o Mobemid :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek biorę prawie 15 lat, od czasu kiedy był nowy, bardzo drogi (aurorix) i nie istniały polskie zamienniki. Trudno mi określić jego konkretne działanie, działa długofalowo, a po drugie jestem do niego zbyt przyzwyczajony. Ocenę skuteczności leku zakłóca moja sytuacja, czynnik środowiskowy, który wywołał depresję (skrajnie patologiczni rodzice) nigdy nie został całkowicie wycofany. Kiedy zmarła matka, rzeczywiście poczułem się 50% lepiej, zacząłem funkcjonować na poziomie ponadprzeciętnym i realizować swój potencjał. Bardzo się rozwinąłem. Dawkowanie mogę określić w ten sposób; 1 tabletka na dobę (150 mg) to dla mnie za mało, 2 tabletki skutecznie utrzymują mnie przy życiu ale nic ponadto, przy przejściu z 2 na 3 tabletki zauważałem ogromną poprawę w zakresie motywacji, organizacji, dyscypliny, jakości samopoczucia. Wraz z uporządkowaną, normalną sytuacją społeczną daje doskonałe efekty, tak że w pewnych okresach całkowicie zapomniałem że choruję na depresję. Oprócz tego cierpię na bezsenność, tego problemu mobemid absolutnie nie rozwiązuje, testuję niezależnie leki w tym celu (obecnie pinexet). Mobemind jest tani (refundowane odpowiedniki po 5 złotych z groszami) i bezpieczny (dobrze zdaję testy krwi), daje motywację w odpowiedniej dawce.

    5. o Mobemid :

     Zobaczcie na ziołowe srodki na kudzu root ten kanadyjski, jest super wszystkie plyny mózgowe wyrównuje i wycofuje lęki, depresję w naturalny sposób. Sama brała i od czasu do czasu jak mnie cos stresuje to biorę . Daje lepszy sen i człowiek budzi sie nak nowy.
     Podobno inne kudzu sa chinskie wiec ja biore ten orginalny i pewny

    6. o Mobemid :

     Czy ktoś jeszcze tak miał -nie przyswajają mi się tabletki mobemidu (przechodzą w niezmienionej formie i zostają wydalone). Nie wiem -u mnie powodem mogłoby być pewnie uszkodzemie wątroby po chemioterapii onkologicznej. Jednak producent nie opisał, że nie wchłania się w takim przypadku!!!

    7. o Mobemid :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Daję 3, 4, 3… Lekarz bardzo chwalił ten lek. Biorę go wieczorami 150 mg/ dobę. Stwierdzono u mnie dystymię i biorę go już jakieś 10 tygodni (2,5 mies.). Nie czuję specjalnych zmian. Nadal jestem senny popołudniami, brak mi chęci do twórczego działania i myślenia, myśli beznadziejności i płaczliwość wciąż są. Pozytywnie jednak zacząłem nowy rok akademicki i przez pierwsze tygodnie byłem aktywny nad podziw. Nie mam kłopotów ze snem, nie czuję jakiegoś specjalnego pobudzenia po leku. Ostatnio wystąpiły u mnie opuchnięcia dziąseł oraz ich zwiększona wrażliwość. Pojawia się szum w uszach.

    8. o Mobemid :

     Witam, biorę lek od czterech dni, jest mi niedobrze, szumi mi w uszach, boli mnie głowa, chce mi się płakać,jestem jakaś nieswoja, mam nasilone lęki i nie mogę spać,unikam kontaktów,a nawet uciekam od ludzi, nie wiem co robić? POMOCY

    9. o Mobemid :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Dla mnie Mobemid stał się krótkotrwałym wybawcą. Po miesiącu brania go rano i popołudniu moja fobia społeczna prawie całkowicie zniknęła. Codzienne kontakty z ludźmi podczas wychodzenia do sklepu, załatwiania urzędowych spraw, spotykania się ze znajomymi czy wypowiadania się w dużej grupie osób przestały być dla mnie koszmarem, a stały się nawet przyjemnością. Zaczęłam mieć energię do życia, jakiej nie miałam już od wielu miesięcy. Niestety po 3 miesiącach czuję, że lek stopniowo traci na swoim działaniu, znów zaczynam uciekać od kontaktów z ludźmi i powoli tracę energię do działania. Mam nadzieję, że nie przestanie działać całkowicie.

    10. o Mobemid :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Mobemid jest lekiem wysokiej klasy, na którą w moim przypadku sobie zasłużył. Lek nie kosztował mnie za dużo, ale przyniósł szybko oczekiwany efekt i wszelkie fobie i depresja zniknęły:) Znów mogłam prowadzić normalne życie;)

    11. o Mobemid :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Moklobemid był szóstym z kolei lekiem, który brałam na depresję. Wiele się po nim spodziewałam. Niestety, zadziałał na mnie odwrotnie: nasilił depresję, wywołał bezsenność i napady koszmarnego lęku wielokrotnie w ciągu dnia. Przestałam funkcjonować i musiałam pójść na miesięczne zwolnienie. No cóż, każdy człowiek jest inny.

     1. o Mobemid :

      Właśnie biorę ten lek trzecie opakowanie też jestem bardzo rozdrażniona pobudzona lęk mi się nasilił nie wiem czy brać go dalej

    12. o Mobemid :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Mobemid działa maksymalnie 8 godzin. Bierze się go rano i w południe. Jest bardzo skuteczny i nie ma skutków ubocznych jak leki SSRI. Nie tyje się po nim i zwiększa popęd.

    13. o Mobemid :

     Czas półtrwania mobemidu wynosi 1-2 godziny, czyli powinno się go brać, co 4 godziny. Dopiero w poniedziałek go dostanę i zobaczę jak na mnie działa.

    14. o Mobemid :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Jest to jedyny lek, który mi pomaga. Nie na 100%, ale jest najlepszy ze wszystkich, które stosowałam. Nie zamula, nie tyje sie po nim. Działa aktywizująco, ale i uspokajająco jednocześnie. Jedyna wada dla mnie to, że czasami mi jest ciężko zasnąć, dlatego lepiej brać rano i po południu.

    15. witam,

     Dostalam ten lek na nerwice lekowa. Biore 5 dzien 2 razy dziennie dawke 150 mg. Oprocz lekkiego pobudzenia po nim nie czuje nic wiecej. Nadals ie wszystkiego boje. Meczy mnie to poniewaz boje sie wychodzic z domu i isc do pracy. Rano mam mdlosci i bol zoladka jak mam wyjsc. Lacze go z tranxena w dawce 5 mg na noc. Prosze napiszcie kiedy to przejdzie chociaz troche bedzie lepiej. Od jutra mam zaczac psychoterapie ale nie wiemjak dojde na nia przez leki, Brak mi sil!!!!!!!!!11

    16. o Mobemid :

     Lek oceniam w szkolnej skali od 2 do 5 na -4, co jest znakomitą ocena. Wprawdzie niema leku który w pełni sam usuwa nerwice i stany lęku , ale moklobemid pomaga w tego typu problemach znakomicie, nie chodzi sie cały dzień zamulonym jak po większości SSRI i TLPD, przez co pozwala sie oderwać od swoich lękowych myśli. Lek może nie jest na silne nerwice i bardzo ciężkie depresje, ale ze sporadycznymi lękami, lekkimi nerwicami i zwykłą depresją radzi sobie znakomicie i to bez zbytnich skutków ubocznych, które występują podczas pierwszego tygodnia czy tam dwóch. Przez lek sie nie tyje , nie zaburza funkcji seksualnych (wręcz przeciwnie :) ,a to dwa skutki uboczne , które u 90% ludzi (zażywających leki SSRI i trójpierscieniowe), są podstawowymi czynnikami skłaniającymi do przerwania leczenia farmakologicznego. Ze swojej strony polecam, na jednych podobno nie działa w ogóle , na drugich działa wybitnie dobrze, a u innych działa ale za mało skutecznie, nigdy nie zaszkodzi spróbować , a nóż widelec :P

    17. o Mobemid :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Lekarz sam przyznał, że nie wie do końca, co mi jest. Może to być dystymia, albo add. W Internecie jest dużo napisane, ale też wydaje mi się, że pasuję do obydwu opisów. Mobemid powinien dać sobie radę z jednym i z drugim, bo te choroby nie są od siebie daleko. Z lekiem jest tak, że działa aktywizująco podczas pierwszych dwóch godzin od wzięcia tabletki, a potem działa jakby uspokajająco. Biorę go dwa razy na dzień, ale tak zupełnie dobrze czuję się tylko rano. Biorę lek leżąc jeszcze w łóżku i za 20 minut wstaję z powerem na codzienną toaletę i szykowanie się do szkoły. Mija czas, a ja przestaję lek czuć. Po południu biorę tabletkę raz jeszcze, znowu jest trochę lepiej, ale to też przechodzi. Lekarz mówi żebym dał jeszcze lekowi czas, że kilka tygodni to może być za krótko, żeby wszystko się ustatkowało.

    18. o Mobemid :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Super lek TO Jedyna rzecz, która mi pomogła. Wcześniej był seroxat i seronil, ale mi nie pomagały. Od zawsze nie mogłam się za nic wziąć i jak to twierdził mąż miałam wszystko gdzieś. Miał racje, nie pamiętam żebym od wielu lat miała na coś ochotę. Żyłam w wegetacji. Trwałam taka i myślałem, że tak będzie aż do końca.
     Historia zaczyna się tutaj:
     Mój synek poszedł do psychiatry i okłamał go, że sam ma depresję, żeby wyciągnąć dla mnie leki. Nic o tym nie wiedziałam, ale przetłumaczył mi do rozumu, że mogę mieć problem i powiedział, co zrobił. Dzieci to nasze bogactwo. Mój uratował mi życie. Mobemid biorę miesiąc i czuje się wiele lepiej. Nie miałam bezsenności, od samego początku lepiej się czułam. Nie boję się wychodzić z domu, robić zakupy. Sama załatwiam rzeczy w urzędzie. Potrafię dzwonić przez telefon, nie odkładając tego w nieskończoność. Nie płaczę ukradkiem ?

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.