Mobemid


Mobemid działa poprzez podwyższanie poziomu kluczowych neuroprzekaźników w mózgu. Zwiększa ilość, przede wszystkim, serotoniny i noradrenaliny, a w mniejszym stopniu dopaminy. Mobemid, a raczej moklobemid, który jest składnikiem mobemidu jest odwracalnym inhibitorem monoaminooksydazy (MAOi). To dość nowa grupa leków antydepresyjnych, młodszych braci nieodwracalnych MAOi, takich jak np. Fenelzyna. Mobemid przepisywany jest najczęściej wtedy, gdy zawiodą leki z innych grup antydepresantów. Lek stosowany jest także przy fobii społecznej. Lek łączy dwie dobre cechy, po pierwsze jest skuteczny, a po drugie jest dość bezpieczny (w przeciwieństwie do nieodwracalnych MAOi). Przy stosowaniu Mobemidu powinno się jednak unikać pewnych leków (przede wszystkim ssri i snri), aby nie doszło do prawdopodobnie śmiertelnych interakcji. Lek powodować może także skutki uboczne. Najczęściej spotykana jest suchość w ustach, oraz bezsenność i pobudzenie, choć to zazwyczaj znika po pierwszych dniach stosowania leku.

Napisz swoją opinię o Mobemid


Cena Mobemid
Skutki uboczne Mobemid
Dawkowanie Mobemid
Zamienniki Mobemid
Forum Mobemid
Najnowsza opinia o Mobemid
Zastosowanie i składniki Mobemid
Gdzie można kupić Mobemid?

Opinie o Mobemid (17)

Mobemid, ocena średnia

7.4666666666667

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  75/10

   Oplacalnosc

   82/10
    1. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     7.8

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     8.8

     Witam,
     lek bardzo dobrze dobrany do moich potrzeb, brak nerwowości i lepszy sen, przyrost aktywności a spadek myślicielstwa i czarnowidztwa ;). Jak zawsze na początku jest różnie, ale bardzo delikatnie, potem około 4 mc następuje nasycenie i wszystko trochę wraca. Warto odstawić na parę miesięcy i wrócić po jakimś czasie. Przy dawkowaniu 2x 150 mg efekty są delikatne i pewne bez eksplozji i skoku w nad przestrzeń ;)
     Polecam i dość tani.

    2. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek biorę prawie 15 lat, od czasu kiedy był nowy, bardzo drogi (aurorix) i nie istniały polskie zamienniki. Trudno mi określić jego konkretne działanie, działa długofalowo, a po drugie jestem do niego zbyt przyzwyczajony. Ocenę skuteczności leku zakłóca moja sytuacja, czynnik środowiskowy, który wywołał depresję (skrajnie patologiczni rodzice) nigdy nie został całkowicie wycofany. Kiedy zmarła matka, rzeczywiście poczułem się 50% lepiej, zacząłem funkcjonować na poziomie ponadprzeciętnym i realizować swój potencjał. Bardzo się rozwinąłem. Dawkowanie mogę określić w ten sposób; 1 tabletka na dobę (150 mg) to dla mnie za mało, 2 tabletki skutecznie utrzymują mnie przy życiu ale nic ponadto, przy przejściu z 2 na 3 tabletki zauważałem ogromną poprawę w zakresie motywacji, organizacji, dyscypliny, jakości samopoczucia. Wraz z uporządkowaną, normalną sytuacją społeczną daje doskonałe efekty, tak że w pewnych okresach całkowicie zapomniałem że choruję na depresję. Oprócz tego cierpię na bezsenność, tego problemu mobemid absolutnie nie rozwiązuje, testuję niezależnie leki w tym celu (obecnie pinexet). Mobemind jest tani (refundowane odpowiedniki po 5 złotych z groszami) i bezpieczny (dobrze zdaję testy krwi), daje motywację w odpowiedniej dawce.

    3. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Zobaczcie na ziołowe srodki na kudzu root ten kanadyjski, jest super wszystkie plyny mózgowe wyrównuje i wycofuje lęki, depresję w naturalny sposób. Sama brała i od czasu do czasu jak mnie cos stresuje to biorę . Daje lepszy sen i człowiek budzi sie nak nowy.
     Podobno inne kudzu sa chinskie wiec ja biore ten orginalny i pewny

    4. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Czy ktoś jeszcze tak miał -nie przyswajają mi się tabletki mobemidu (przechodzą w niezmienionej formie i zostają wydalone). Nie wiem -u mnie powodem mogłoby być pewnie uszkodzemie wątroby po chemioterapii onkologicznej. Jednak producent nie opisał, że nie wchłania się w takim przypadku!!!

    5. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Daję 3, 4, 3… Lekarz bardzo chwalił ten lek. Biorę go wieczorami 150 mg/ dobę. Stwierdzono u mnie dystymię i biorę go już jakieś 10 tygodni (2,5 mies.). Nie czuję specjalnych zmian. Nadal jestem senny popołudniami, brak mi chęci do twórczego działania i myślenia, myśli beznadziejności i płaczliwość wciąż są. Pozytywnie jednak zacząłem nowy rok akademicki i przez pierwsze tygodnie byłem aktywny nad podziw. Nie mam kłopotów ze snem, nie czuję jakiegoś specjalnego pobudzenia po leku. Ostatnio wystąpiły u mnie opuchnięcia dziąseł oraz ich zwiększona wrażliwość. Pojawia się szum w uszach.

    6. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Witam, biorę lek od czterech dni, jest mi niedobrze, szumi mi w uszach, boli mnie głowa, chce mi się płakać,jestem jakaś nieswoja, mam nasilone lęki i nie mogę spać,unikam kontaktów,a nawet uciekam od ludzi, nie wiem co robić? POMOCY

    7. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Dla mnie Mobemid stał się krótkotrwałym wybawcą. Po miesiącu brania go rano i popołudniu moja fobia społeczna prawie całkowicie zniknęła. Codzienne kontakty z ludźmi podczas wychodzenia do sklepu, załatwiania urzędowych spraw, spotykania się ze znajomymi czy wypowiadania się w dużej grupie osób przestały być dla mnie koszmarem, a stały się nawet przyjemnością. Zaczęłam mieć energię do życia, jakiej nie miałam już od wielu miesięcy. Niestety po 3 miesiącach czuję, że lek stopniowo traci na swoim działaniu, znów zaczynam uciekać od kontaktów z ludźmi i powoli tracę energię do działania. Mam nadzieję, że nie przestanie działać całkowicie.

    8. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Mobemid jest lekiem wysokiej klasy, na którą w moim przypadku sobie zasłużył. Lek nie kosztował mnie za dużo, ale przyniósł szybko oczekiwany efekt i wszelkie fobie i depresja zniknęły:) Znów mogłam prowadzić normalne życie;)

    9. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Moklobemid był szóstym z kolei lekiem, który brałam na depresję. Wiele się po nim spodziewałam. Niestety, zadziałał na mnie odwrotnie: nasilił depresję, wywołał bezsenność i napady koszmarnego lęku wielokrotnie w ciągu dnia. Przestałam funkcjonować i musiałam pójść na miesięczne zwolnienie. No cóż, każdy człowiek jest inny.

     1. Opinia użytkownika o Mobemid :

      Właśnie biorę ten lek trzecie opakowanie też jestem bardzo rozdrażniona pobudzona lęk mi się nasilił nie wiem czy brać go dalej

    10. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Mobemid działa maksymalnie 8 godzin. Bierze się go rano i w południe. Jest bardzo skuteczny i nie ma skutków ubocznych jak leki SSRI. Nie tyje się po nim i zwiększa popęd.

    11. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Czas półtrwania mobemidu wynosi 1-2 godziny, czyli powinno się go brać, co 4 godziny. Dopiero w poniedziałek go dostanę i zobaczę jak na mnie działa.

    12. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Jest to jedyny lek, który mi pomaga. Nie na 100%, ale jest najlepszy ze wszystkich, które stosowałam. Nie zamula, nie tyje sie po nim. Działa aktywizująco, ale i uspokajająco jednocześnie. Jedyna wada dla mnie to, że czasami mi jest ciężko zasnąć, dlatego lepiej brać rano i po południu.

    13. Opinia użytkownika o Mobemid :

     witam,

     Dostalam ten lek na nerwice lekowa. Biore 5 dzien 2 razy dziennie dawke 150 mg. Oprocz lekkiego pobudzenia po nim nie czuje nic wiecej. Nadals ie wszystkiego boje. Meczy mnie to poniewaz boje sie wychodzic z domu i isc do pracy. Rano mam mdlosci i bol zoladka jak mam wyjsc. Lacze go z tranxena w dawce 5 mg na noc. Prosze napiszcie kiedy to przejdzie chociaz troche bedzie lepiej. Od jutra mam zaczac psychoterapie ale nie wiemjak dojde na nia przez leki, Brak mi sil!!!!!!!!!11

    14. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Lek oceniam w szkolnej skali od 2 do 5 na -4, co jest znakomitą ocena. Wprawdzie niema leku który w pełni sam usuwa nerwice i stany lęku , ale moklobemid pomaga w tego typu problemach znakomicie, nie chodzi sie cały dzień zamulonym jak po większości SSRI i TLPD, przez co pozwala sie oderwać od swoich lękowych myśli. Lek może nie jest na silne nerwice i bardzo ciężkie depresje, ale ze sporadycznymi lękami, lekkimi nerwicami i zwykłą depresją radzi sobie znakomicie i to bez zbytnich skutków ubocznych, które występują podczas pierwszego tygodnia czy tam dwóch. Przez lek sie nie tyje , nie zaburza funkcji seksualnych (wręcz przeciwnie :) ,a to dwa skutki uboczne , które u 90% ludzi (zażywających leki SSRI i trójpierscieniowe), są podstawowymi czynnikami skłaniającymi do przerwania leczenia farmakologicznego. Ze swojej strony polecam, na jednych podobno nie działa w ogóle , na drugich działa wybitnie dobrze, a u innych działa ale za mało skutecznie, nigdy nie zaszkodzi spróbować , a nóż widelec :P

    15. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Lekarz sam przyznał, że nie wie do końca, co mi jest. Może to być dystymia, albo add. W Internecie jest dużo napisane, ale też wydaje mi się, że pasuję do obydwu opisów. Mobemid powinien dać sobie radę z jednym i z drugim, bo te choroby nie są od siebie daleko. Z lekiem jest tak, że działa aktywizująco podczas pierwszych dwóch godzin od wzięcia tabletki, a potem działa jakby uspokajająco. Biorę go dwa razy na dzień, ale tak zupełnie dobrze czuję się tylko rano. Biorę lek leżąc jeszcze w łóżku i za 20 minut wstaję z powerem na codzienną toaletę i szykowanie się do szkoły. Mija czas, a ja przestaję lek czuć. Po południu biorę tabletkę raz jeszcze, znowu jest trochę lepiej, ale to też przechodzi. Lekarz mówi żebym dał jeszcze lekowi czas, że kilka tygodni to może być za krótko, żeby wszystko się ustatkowało.

    16. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Super lek TO Jedyna rzecz, która mi pomogła. Wcześniej był seroxat i seronil, ale mi nie pomagały. Od zawsze nie mogłam się za nic wziąć i jak to twierdził mąż miałam wszystko gdzieś. Miał racje, nie pamiętam żebym od wielu lat miała na coś ochotę. Żyłam w wegetacji. Trwałam taka i myślałem, że tak będzie aż do końca.
     Historia zaczyna się tutaj:
     Mój synek poszedł do psychiatry i okłamał go, że sam ma depresję, żeby wyciągnąć dla mnie leki. Nic o tym nie wiedziałam, ale przetłumaczył mi do rozumu, że mogę mieć problem i powiedział, co zrobił. Dzieci to nasze bogactwo. Mój uratował mi życie. Mobemid biorę miesiąc i czuje się wiele lepiej. Nie miałam bezsenności, od samego początku lepiej się czułam. Nie boję się wychodzić z domu, robić zakupy. Sama załatwiam rzeczy w urzędzie. Potrafię dzwonić przez telefon, nie odkładając tego w nieskończoność. Nie płaczę ukradkiem ?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.