Mobemid


Mobemid działa poprzez podwyższanie poziomu kluczowych neuroprzekaźników w mózgu. Zwiększa ilość, przede wszystkim, serotoniny i noradrenaliny, a w mniejszym stopniu dopaminy. Mobemid, a raczej moklobemid, który jest składnikiem mobemidu jest odwracalnym inhibitorem monoaminooksydazy (MAOi). To dość nowa grupa leków antydepresyjnych, młodszych braci nieodwracalnych MAOi, takich jak np. Fenelzyna. Mobemid przepisywany jest najczęściej wtedy, gdy zawiodą leki z innych grup antydepresantów. Lek stosowany jest także przy fobii społecznej. Lek łączy dwie dobre cechy, po pierwsze jest skuteczny, a po drugie jest dość bezpieczny (w przeciwieństwie do nieodwracalnych MAOi). Przy stosowaniu Mobemidu powinno się jednak unikać pewnych leków (przede wszystkim ssri i snri), aby nie doszło do prawdopodobnie śmiertelnych interakcji. Lek powodować może także skutki uboczne. Najczęściej spotykana jest suchość w ustach, oraz bezsenność i pobudzenie, choć to zazwyczaj znika po pierwszych dniach stosowania leku.

Napisz swoją opinię o Mobemid
Cena Mobemid

Lek Mobemid jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 150 mg

Mobemid w dawce 150 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 0.00PLN przy zakupie na S. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.00PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 30%. Cena to 5.25PLN, przy cenie za kapsułkę 0.18PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 16.97PLN, przy cenie za kapsułkę 0.57PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Mobemid?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Mobemid
Dawkowanie Mobemid
Zamienniki Mobemid

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Mobemid:


Mobemid zamienniki i opinie

Forum Mobemid

Lista pytań na forum o Mobemid:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza opinia o Mobemid

Ostatnio zarejestrowaliśmy opinię o Mobemid leku:

„Ja biorę Mobemid od około 2 miesięcy w dawce 2 tabletki rano, jedna w południe. Dostałam go na nerwice lękowa. Można powiedzieć, że po tym leku jestem bardziej odważna i pogodzona z ewentualnymi porażkami. Co do somatycznych obawia to nie zlikwidował on ich całkowicie, tylko ciut zmniejszył. Jest to piaty lek mój na nerwice i póki co bez skutków ubocznych, jak miałam z poprzednimi lekami, choć były skuteczniejsze zdecydowanie….” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Mobemid

Mobemid jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Fobię społeczną, Na problemy seksualne, Na receptę,
Główne składniki leku Mobemid to: Moklobemid ,
Gdzie można kupić Mobemid?

Szukasz gdzie można kupić Mobemid?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Mobemid – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Mobemid na SprawdzLek.pl – kliknij

Opinie o Mobemid (18)

Mobemid, ocena średnia

7.4333333333333

Skutecznosc

65/10

  Brak skutków ubocznych

  76/10

   Oplacalnosc

   82/10
    1. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     9.9

     Ja biorę Mobemid od około 2 miesięcy w dawce 2 tabletki rano, jedna w południe. Dostałam go na nerwice lękowa. Można powiedzieć, że po tym leku jestem bardziej odważna i pogodzona z ewentualnymi porażkami. Co do somatycznych obawia to nie zlikwidował on ich całkowicie, tylko ciut zmniejszył. Jest to piaty lek mój na nerwice i póki co bez skutków ubocznych, jak miałam z poprzednimi lekami, choć były skuteczniejsze zdecydowanie. Mobemid daje kopa do walki, a myślę, że to jest najważniejsze w drodze do zdrowia. Polecam.

    2. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     7.8

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     8.8

     Witam,
     lek bardzo dobrze dobrany do moich potrzeb, brak nerwowości i lepszy sen, przyrost aktywności a spadek myślicielstwa i czarnowidztwa ;). Jak zawsze na początku jest różnie, ale bardzo delikatnie, potem około 4 mc następuje nasycenie i wszystko trochę wraca. Warto odstawić na parę miesięcy i wrócić po jakimś czasie. Przy dawkowaniu 2x 150 mg efekty są delikatne i pewne bez eksplozji i skoku w nad przestrzeń ;)
     Polecam i dość tani.

    3. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek biorę prawie 15 lat, od czasu kiedy był nowy, bardzo drogi (aurorix) i nie istniały polskie zamienniki. Trudno mi określić jego konkretne działanie, działa długofalowo, a po drugie jestem do niego zbyt przyzwyczajony. Ocenę skuteczności leku zakłóca moja sytuacja, czynnik środowiskowy, który wywołał depresję (skrajnie patologiczni rodzice) nigdy nie został całkowicie wycofany. Kiedy zmarła matka, rzeczywiście poczułem się 50% lepiej, zacząłem funkcjonować na poziomie ponadprzeciętnym i realizować swój potencjał. Bardzo się rozwinąłem. Dawkowanie mogę określić w ten sposób; 1 tabletka na dobę (150 mg) to dla mnie za mało, 2 tabletki skutecznie utrzymują mnie przy życiu ale nic ponadto, przy przejściu z 2 na 3 tabletki zauważałem ogromną poprawę w zakresie motywacji, organizacji, dyscypliny, jakości samopoczucia. Wraz z uporządkowaną, normalną sytuacją społeczną daje doskonałe efekty, tak że w pewnych okresach całkowicie zapomniałem że choruję na depresję. Oprócz tego cierpię na bezsenność, tego problemu mobemid absolutnie nie rozwiązuje, testuję niezależnie leki w tym celu (obecnie pinexet). Mobemind jest tani (refundowane odpowiedniki po 5 złotych z groszami) i bezpieczny (dobrze zdaję testy krwi), daje motywację w odpowiedniej dawce.

    4. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Zobaczcie na ziołowe srodki na kudzu root ten kanadyjski, jest super wszystkie plyny mózgowe wyrównuje i wycofuje lęki, depresję w naturalny sposób. Sama brała i od czasu do czasu jak mnie cos stresuje to biorę . Daje lepszy sen i człowiek budzi sie nak nowy.
     Podobno inne kudzu sa chinskie wiec ja biore ten orginalny i pewny

    5. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Czy ktoś jeszcze tak miał -nie przyswajają mi się tabletki mobemidu (przechodzą w niezmienionej formie i zostają wydalone). Nie wiem -u mnie powodem mogłoby być pewnie uszkodzemie wątroby po chemioterapii onkologicznej. Jednak producent nie opisał, że nie wchłania się w takim przypadku!!!

    6. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Daję 3, 4, 3… Lekarz bardzo chwalił ten lek. Biorę go wieczorami 150 mg/ dobę. Stwierdzono u mnie dystymię i biorę go już jakieś 10 tygodni (2,5 mies.). Nie czuję specjalnych zmian. Nadal jestem senny popołudniami, brak mi chęci do twórczego działania i myślenia, myśli beznadziejności i płaczliwość wciąż są. Pozytywnie jednak zacząłem nowy rok akademicki i przez pierwsze tygodnie byłem aktywny nad podziw. Nie mam kłopotów ze snem, nie czuję jakiegoś specjalnego pobudzenia po leku. Ostatnio wystąpiły u mnie opuchnięcia dziąseł oraz ich zwiększona wrażliwość. Pojawia się szum w uszach.

    7. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Witam, biorę lek od czterech dni, jest mi niedobrze, szumi mi w uszach, boli mnie głowa, chce mi się płakać,jestem jakaś nieswoja, mam nasilone lęki i nie mogę spać,unikam kontaktów,a nawet uciekam od ludzi, nie wiem co robić? POMOCY

    8. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Dla mnie Mobemid stał się krótkotrwałym wybawcą. Po miesiącu brania go rano i popołudniu moja fobia społeczna prawie całkowicie zniknęła. Codzienne kontakty z ludźmi podczas wychodzenia do sklepu, załatwiania urzędowych spraw, spotykania się ze znajomymi czy wypowiadania się w dużej grupie osób przestały być dla mnie koszmarem, a stały się nawet przyjemnością. Zaczęłam mieć energię do życia, jakiej nie miałam już od wielu miesięcy. Niestety po 3 miesiącach czuję, że lek stopniowo traci na swoim działaniu, znów zaczynam uciekać od kontaktów z ludźmi i powoli tracę energię do działania. Mam nadzieję, że nie przestanie działać całkowicie.

    9. Opinia użytkownika o Mobemid :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Mobemid jest lekiem wysokiej klasy, na którą w moim przypadku sobie zasłużył. Lek nie kosztował mnie za dużo, ale przyniósł szybko oczekiwany efekt i wszelkie fobie i depresja zniknęły:) Znów mogłam prowadzić normalne życie;)