Alfadiol

Alfadiol to lek stosowany w kilku przypadkach. Najczęściej używają go osoby chore na osteoporozę, oraz różnego rodzaju krzywice. W istocie jest to analog witaminy D, która zarządza gospodarką wapnia w organizmie. Być może rozsądnym jest stosowanie alfadiolu również po złamaniach.
W związku ze stosowaniem alfadiolu, chory może doświadczyć niebezpiecznej zbyt dużej ilości wapnia we krwi. (co jest jednym ze skutków ubocznych stosowania leku)

Calperos

Celperos jest reklamowanym produktem uzupełniającym dietę o łatwo dostępny wapń. Zanim jednak zaczniemy go stosować warto sprawddzić czy faktycznie potrzebujemy tego typu suplementacji, robiąc testy zawartości wapnia we krwi.

Calperos sprzedawany jest w postaci kapsułek zawierających 500mg lub 1000mg węglanu wapnia.

Pamiętać należy, że przyjmowanie zbyt dużej ilości wapnia zwiększa ryzyko wystąpienia kamieni nerkowych, wobec czego należy uważać z suplementacją takimi produktami, jak calperos.

Ostenil

Wyjątkowo bardzo Ja nie polecam tego leku. Po 2 dniach od pierwszej dawki bardzo bolało mnie udo. Kolejne dni przyniosły takie bóle mięśni, że nie byłam w stanie nawet leżeć. Nie wiem czy Ostenil działa, nie byłam w stanie go brać. Lekarz także zgodził się, że moje bóle wywołane są jego działaniem Wiem, że to nie jest tylko mój problem. Anna

4Flex

4Flex to według producenta i reklam substancja nowej generacji. Ma przysłużyć się ochronie stawów i kości. Warto jednak zauważyć iż NIE jest to lek a jedynie suplement diety. Należy jednak przypuszczać iż skład zaproponowany będzie mieć wpływ na nasze kości po długotrwałym zażywaniu. Podawany jest w formie saszetek do rozpuszczenia. Nie można traktować go jako substytutu innych leków gdyż jego działanie to wspomaganie rozwoju i zapewnienie odpowiedniego poziomu substancji.

istnieje kilka rodzajów 4Flex skierowanych do różnych grup odbiorców:

  • 4Flex
  • 4Flex Classic
  • 4Flex Sport

4Flex sport to substancja o produkt o zwiększonej ilości L-karnityny, która wspomaga dodatkowo przemianę materii.

Ostolek

Zometa

Lek stosowany przy dwóch schorzeniach. Po pierwsze przy kuracji kilku roszajów raka, a po drugie przy kuracji osteoporozy.

Opinia pacjentki:
Od trzech lat dostaje zomete we wlewie kroplowkowym co trzy tygodnie.Do tej pory zadnych powiklan .Po pierwszym wlewie „trzydniowa grypa”tzn objawy tak jak przy grypie na czwarty dzien ,wszystko minelo w jednej sekundzie.

Pamidronat

Jest to jeden z leków stosowanych przy osteoporozie. Jest również dodatkowym lekiem używanym przy pewnych nowotworach, przy których występują uszkodzenia kości. Lek walczy również z podwyższoną ilością wapnia we krwi (hyperkalcemia przy raku).