Acenocumarol


Acenocumarol stosujemy po operacjach, aby obniżyć szansę wystąpienia zakrzepów i zatorów. Efektem działania acenokumarolu jest spadek krzepliwości krwi. Ze względu na działanie, oraz niebezpieczeństwo przyjmowania zarówno zbyt małej dawki leku(pojawienie się groźnego dla życia zakrzepu), jak i zbyt dużej (trudny do zahamowania krwotok) należy brać go ściśle według wskazań lekarza.
Acenokumarol stosujemy w Polsce np. po operacjach serca i po operacjach wstawienia protez.
Napisz swoją opinię o Acenocumarol


Cena Acenocumarol
Skutki uboczne Acenocumarol
Dawkowanie Acenocumarol
Zamienniki Acenocumarol
Forum Acenocumarol
Najnowsza opinia o Acenocumarol
Zastosowanie i składniki Acenocumarol
Gdzie można kupić Acenocumarol?

Opinie o Acenocumarol (10)

Acenocumarol, ocena średnia

7.6333333333333

Skutecznosc

85/10

  Brak skutków ubocznych

  61/10

   Oplacalnosc

   83/10
    1. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Skutecznosc

     5.2

     Brak skutków ubocznych

     3.7

     Oplacalnosc

     10

     Wypryski na głowie, bóle żołądka, częste oddawanie stolca.

    2. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ja jem te leki już od bardzo wielu lat, ponieważ jestem chora nie ważne na co, lecz jest bardzo skuteczny i mogę powiedzieć, że nie zamieniałabym go! Raz zmieniłam lekarstwo i skończyło się to wizytą w szpitalu, ale powiem, że skutki uboczne są widoczne po bardzo długim okresie stosowania lekarstwa, łamią się włosy oraz paznokcie występują krwawienia z nosa, oraz wraz z stolcem, a mam 17 lat, moje całe życie to szpital, więc… Pozdrawiam.

    3. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Acenocumarol biorę od bardzo dawna (ok 8-miu lat) owszem miałem kiedyś piękne, kręcące się włosy i bardzo gęste. Niestety musiałem o tym zapomnieć, teraz są rzadkie, oprócz tego wypryski na skórze głowy, paznokcie porowate(bruzdy).Borę ten lek z powodu migotania przedsionków i innych schorzeń serca. Nie jest źle czuję sie dobrze INR to 2,3-2,36.Pozdrawiam

    4. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Dwa miesiące temu miałam ciężki wypadek samochodowy, w skutek którego straciłam lewą nogę. Życie bywa straszne, ale trzeba sobie z tym radzić i zapobiegać, by nic gorszego nie mogło się już przydarzyć. Acenocumarol podawano mi w szpitali po operacji amputacji kończyny. Pozwala on uniknąć zakrzepów krwi, dzieki czemu krew swobodnie może opływać moje ciało. Trzeba się ściśle trzymać zaleceń lekarze, gdyż po przedawkowaniu można doprowadzić do silnego krwotoku. Niestety, lek ten ma skutki uboczne. Czułam sie po nim osłabiona, wypadały mi włosy, łamały sie paznokcie itp. Mimo wszytko warto, lek naprawde jest skuteczny.

    5. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Zgadzam się z Amandą, lek jest bardzo silny i fakt faktem, że jak najbardziej powinno się stosować do zaleceń lekarza. Lecz jeżeli chodzi o skutki uboczne występują w zależności od organizmu. U mnie nie wystąpiły żadne problemy po stosowaniu Acenocumarolu, lecz mój znajomy po operacji biodra miał przepisany ten lek i w jego wypadku wystąpiły nieprzyjemne skutki uboczne: krwotok z nosa. Nie wiem czy powinnam go polecać, ale uprzedzam zależy od organizmu jak przyswoi lek.

     1. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

      krwotoki z nosa nie są skutkiem ubocznym, lecz dowodem na zbyt wysoką dawkę tego leku… wystarczy pójść do kardiologa i ustalić nową dawkę acenocumarolu…ja biorę go 1,5 roku w ilości 4 mg dziennie i utrzymuję INR pomiędzy 2-3.

    6. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Lek jest bardzo silny, ale skuteczny. Trzeba słuchać lekarza prowadzącego w szpitalu. Owszem,lek ma skutki uboczne. Wypadają włosy, lamią się paznokcie, ręce są suche itp. itd.

    7. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Bardzo, bardzo uciążliwa pokrzywka, uogólniona suchość skóry, przerzedzenie włosów.

    8. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Jestem pacjentem kardiologicznym w poważniejszym wieku. Zapewniam Państwa, że ten powyższy lek, nie wywołał u mnie niebezpiecznych skutków ubocznych. Wcześniej miałem styczność z lekami wstrzykiwanymi pod skórę, i proszę uwierzyć branie tych jest znacznie mniej przyjemne niż łykanie Acenocumarolu.

    9. Opinia użytkownika o Acenocumarol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Acenokumarol biorę już kilka miesięcy po operacji i mam problem ze słabymi włosami i paznokciami. Biorę go po bardzo poważnej operacji nogi, więc trochę myślę, że może organizm się odbudowuje i dlatego wszystkie składniki witalne potrzebne są w nodze, a włosy, skóra i paznokcie odeszły na dalszy plan. Co ważne nie miałam żadnych komplikacji pooperacyjnych ze strony układu krwionośnego, dzięki Acenocumarolowi, a te są wyjątkowo niebezpieczne. Bierzcie lek tak jak wam w szpitalu tłumaczą a będzie ok : ) Pozdrawiam Anita

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.