Propranolol


Propranolol to lek będący beta blokerem. W istocie jest pierwszym lekiem tego typu, który zawitał na rynku. Stosowany jest w wielu schorzeniach:
Głównym zastosowaniem jest nadciśnienie tętnicze, jednak lek skutecznie likwiduje również niektóre z objawów nerwic i napadów lęku. Dodatkowo wykorzystywany jest także, jako remedium na różnego rodzaju bóle głowy, w tym również na ból migrenowy.
Kluczowy jest wpływ leku na serce: Osłabia on wpływ noradrenaliny i adrenaliny, przez co serce spowalnia swoją pracę, oraz zmniejsza zużycie tlenu.
Skutkiem ubocznym stosowania propranololu jest jego wpływ na sen. U osób go stosujących, częściej pojawia się bezsenność, a także koszmary nocne.
Napisz swoją opinię o Propranolol


Cena Propranolol
Skutki uboczne Propranolol
Dawkowanie Propranolol
Zamienniki Propranolol
Forum Propranolol
Najnowsza opinia o Propranolol
Zastosowanie i składniki Propranolol
Gdzie można kupić Propranolol?

Opinie o Propranolol (21)

Propranolol, ocena średnia

8.0333333333333

Skutecznosc

79/10

  Brak skutków ubocznych

  72/10

   Oplacalnosc

   90/10
    1. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     1.7

     Niestety ja nie widzę żadnej poprawy. Po zastosowaniu tego leku.

    2. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Jak dla mnie lek rewelacja :) Wycisza, nie otumania :)

    3. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     7.1

     Oplacalnosc

     10

     Najlepszy bloker jesli chodzi o sprawy drżenia tachykardii oraz lęku. Jest wiele innych, które miałem przepisywane, ale żaden nie jest tak skuteczny. Jeśli chodzi o działania niepożądane, to tylko jedno- słabsza potencja, ale i z tym można sobie w dzisiejszych czasach poradzić. Bardzo polecam, tani, a bardzo skuteczny.

    4. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Witam, mam 24 lata, lekarz przepisał mi lek Propranolol wzf, jak on wpływa na organizm, gdy z mężem staramy się o dzidziusia?

    5. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2.3

     Oplacalnosc

     10

     Najlepszy lek jeśli chodzi o mnie. Zero drżenia, jasne myślenie, dostawałem rożne nowocześniejsze leki, ale tak nie działały jak propranolol, a niby starej generacji… Troszkę słabnie potencja, ale coś za coś. Serce spokojniutko bije, nawet przy wysiłku, czy obciążeniu psychicznym.

    6. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Jest lekiem który biorę od 30 lat, dla mnie jest rewelacyjny, serducho pracuje miarowo, ciśnienie w normie, łagodzi stany lękowe na 100%. Do tego niska cena.

    7. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Kocham ten lek od 15 lat, jest na wszystko, nadciśnienie, kołatanie serca, migreny, lęki… Nie wiem, ale podobno ciężko na nim zajść w ciążę, tego nie sprawdziłam :)

    8. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Jak dla mnie rewelacja, pomaga na stany lekowe, nadciśnienie i problemy z wysokim pulsem, uspokaja. 10 na 10 :)

    9. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     9.8

     Zdecydowanie bardzo dobry lek, kiedyś już pisałam, że nic nie pomagało mi na lęki… Biorę go już ok 2 lat i rewelacja, moje lęki wynikają z łatwego pobudzenia serca, a po tym leku jest bardzo dobrze… moje dawki to rano 10 mg i w południe 10 mg.. czasami wieczorem 10 mg… tak zlecił lekarz, ale ja na dwóch dawkach stoję.. nie obchodzi mnie, czy mi szkodzi, wiem jak mi szkodziły lęki..to był horor… lek poprawił jakość mojego życia w 90 %, muszę jednak uważać i żyć z umiarem, bo wtedy znowu może być gorzej, ogólnie uważam, że nie długość życia, a jakość jest ważna, jeszcze przy tym jest lekiem tanim, myślę, że będę go brała do końca życia..

    10. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Polecam szczególnie kobietom w okresie menopauzy. Ciśnienie, migotanie serca, lęki, nerwica, wszystkie te objawy mi ustąpiły po tym leku. To pewnie też zależy od organizmu, ale w moi przypadku się sprawdził.

    11. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Co może się stać kiedy lek się przedawkuje?

    12. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Witam. Proszę mi pomóc, bo nie wiem czy lek Propranolol WZF jest dobry. Mam niskie ciśnienie. Lekarz przepisał mi ten lek, ale przeczytałam, że ma dużo skutków ubocznych.

     1. Opinia użytkownika o Propranolol :

      To bardzo dobry lek, nie ma skutków ubocznych, uspakaja, wycisza, poprawia jakość życia, polecam.

    13. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     lek jest o.k.

    14. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Lek biorę od 6 la dwie tabletki dziennie dawka 40 i czuje się bardzo dobrze, dla mnie rewelacja.

    15. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Witam, propranolol przyjmuje już od 5 miesięcy. Mam 21 lat i zapisano mi lek na skutki problemów z tarczycą. Przyspieszone znacznie i nierówne bicie serca- główna przyczyna brania leku. Jestem bardzo zadowolona, przyjmuje lek codziennie, 40 mg. Rano i wieczorem pół tabletki. Gdy mam zbyt niskie ciśnienie jedna kawa rozwiązuje problem.

    16. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Córka moja ma 13 lat, przez 6 lat była leczona na częściową padaczkę twarzy, obecnie miała 3 ataki bólu głowy ,wskazywało to na bóle migrenowe, po konsultacji z dr Hibner otrzymała propranolol wzf , ale źle się czuje po nim , słabo jej, chce się jej spać, jakby zaraz miała zemdleć , nie wiem może odstawić ten lek? nie wiem?

    17. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek typu odpornosciowego;) to znaczy uodparnia nas na stres. Lek dziala stopniowo przy regularnym stosowaniu :) Nie uzaleznia:) Ja nie widze zadnych minusow w tym leku :)

    18. Opinia użytkownika o Propranolol :

     U mojej córeczki zaraz po narodzinach stwierdzono naczyniaka pod noskiem. Pediatrzy kazali czekać, twierdząc i sam się wchłonie. Jednak było zupełnie inaczej. Zaczął rosnąć bardzo szybko. Postanowiliśmy działać, i już tydzień później trafiliśmy do Gdańska do dr. Wyrzykowskiego, który przypisał lek PROPRANOLOL.
     Córeczka bierze go już od roku. Na dzień dzisiejszy 3x na dobę. Po naczyniaku nie zostało prawie żadnego śladu, a my szykujemy się już do powolnego(stopniowego) odstawienia tego leku.
     Jak każdy lek, tak i ten ma swoje skutki uboczne.
     Córeczka ma wiele nieprzespanych nocy. Jest mała, i nie może nam nic powiedzieć, ale mamy wrażenie, że ma jakieś złe sny. Bardzo dużo płacze i jest marudna.

    19. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Propranolol poznałem w dość banalnej sytuacji, doradziła mi go moja ciocia, która jest lekarzem. Długo nie mogłem znaleźć sobie pracy, zgłosiłem się do urzędu pracy i po jakimś czasie przydzielono mi staż w urzędzie miejskim. Miałem być tam najzwyczajniej sekretarzem jednego z radnych. Spotkania, konferencje, narady, sesje itp. Itd. Mimo tego, że nie jestem osobą jakoś upośledzoną, zamkniętą już odkąd pamiętam towarzyszy mi lęk przed innymi ludźmi, jakaś fobia społeczna. Boje się, że sobie nie poradzę, że zaliczę jakąś poniżającą dla mnie sytuację. Nie było to proste, zgłosiłem się do mojej ciotki, psycholożki (ona nie ma uprawnień przepisywania leków) i ta poleciła mi propranolol. Mówiła, że nie jest to nic ciężkiego, że mogę zażywać jedna, maks dwie dawki dziennie a po jakimś czasie przezwyciężę swoją fobie. Przeraził mnie nieco opis leku. Jest on podawany tez na nadciśnienie, zawały itp. Ale to nie szkodzi, nie odczuwam skutków ubocznych, nie dolega mi nic specjalnego po zażyciu proporanolol. Fobie też już przezwyciężyłem w prawie 100%;)

    20. Opinia użytkownika o Propranolol :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek bardzo dobry. Polecam Uśmierza wewnętrzne lęki, ale trzeba go stosować dłużej.
     Wiadomo po jednej tabletce dolegliwości nie minął. Nie uzależnia. Cena też bardzo zadowalająca, tabletki łatwe do połknięcia. Biorę go od roku z małymi przerwami. Został mi przepisany w wieku 17 lat. Obecnie mam 18 i dawka taka sama. W stanach mocnego niepokoju biorę 2 tabletki na dobę, profilaktycznie 1 dziennie. Plusem jest również to że nie otumania, a uodparnia na stres.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.