Valdoxan


Valdoxan stanowi jak na razie jedyny dostępny lek antydepresyjny klasy dysinhibitorów noradrenaliny i dopaminy. Składnik aktywny leku, agomelatyna, powoduje intensywniejszy wyrzut tych dwóch neuroprzekaźników. Inne antydepresanty zazwyczaj działają poprzez zmniejszanie wychwytu zwrotnego i jest to kluczowa różnica, stanowiąca o oryginalności valdoxanu. Osoby z depresją mają odmienny od osób zdrowych zegar biologiczny. Jedna z teorii na temat depresji mówi np. o tym iż chory więcej czasu spędza w fazie REM snu, a mniej w śnie wolnofalowym. Valdoxan działa poprzez normalizowanie faz snu. Lek w porównaniu do innych często stosowanych leków ma mniej skutków ubocznych. W szczególności nie występują negatywne skutki seksualne. Pacjenci w czasie stosowania leku mogą skarżyć się natomiast na zawroty i nudności. Valdoxan nie zyskał na razie dużej popularności, powodem tego zapewne jest jego wysoka cena, oraz brak znajomości leku wśród psychiatrów.
Napisz swoją opinię o Valdoxan


Cena Valdoxan
Skutki uboczne Valdoxan
Dawkowanie Valdoxan
Zamienniki Valdoxan
Forum Valdoxan
Najnowsza opinia o Valdoxan
Zastosowanie i składniki Valdoxan
Gdzie można kupić Valdoxan?

Opinie o Valdoxan (48)

Valdoxan, ocena średnia

5.5333333333333

Skutecznosc

56/10

  Brak skutków ubocznych

  65/10

   Oplacalnosc

   45/10
    1. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     5.8

     Lek ten dostałam, ponieważ depresja powodowała u mnie problemy ze snem, wybudzanie w nocy i myślenie już do rana o mniej lub bardziej wyimaginowanych problemach.
     Skutków ubocznych jako takich nie było żadnych. To było dla mnie bardzo ważne, bo pierwszy epizod umiarkowanej depresji leczyłam anafranilem, który mnie po prostu dobił. Pomógł, owszem, ale skutki uboczne miałam tak silne, że nie mogłam funkcjonować. A Valdoxan nie powoduje skutków ubocznych.
     Pierwsze dwa tygodnie czułam się odrealniona i miałam wrażenie, że wszystko robię w trochę zwolnionym tempie, ale nie było to uciążliwe, czy nieprzyjemne. Jeśli chodzi o sen, to początkowo, przez ok miesiąc spałam o wiele lepiej, ale płytko. Wybudzałam się często, ale potem znów mogłam zasnąć. Potem sen unormował się całkowicie. Sny miałam dziwne, barwne, ciekawe, dość przyjemne. Lek ten nie ma takiego efektu nasennego, jak np benzodiazepiny, że zwala z nóg i człowiek wpada w studnie, po czym budzi się po 8 godzinach bardzo zdziwiony, że już minęła noc i nic się nie śniło. Po valdoxanie sen jest naturalny. Ja mam male dzieci, więc nadal zdarza mi się budzić w nocy i to wiele razy, tu lek nic nie zmienił, nie jestem nieprzytomna i niezdolna do wybudzenia jak po lekach nasennych.
     Jeśli chodzi o nastrój, to poprawił się, ale bez euforii i bez otępienia czy zobojętnienia. Są lepsze dni i gorsze, lek ten nie powoduje nienaturalnej wesołości, na której pewnie wielu osobom zależy. Nastrój po nim jest po prostu normalny, raz lepszy, raz gorszy.
     Valdoxan na szczęście nie nasilił moich leków. Mam nerwice lękową od dziecka, odkąd pamiętam, słabo nasilona na szczęście. Valdoxan nie nasilił jej, a nawet trochę przytłumił. Czytałam opinie, że lęki się nasilają na początku leczenia i tego się bałam, ale na szczęście nic takiego nie miało miejsca. Moja nerwica lekowa jest w dość mocnej remisji obecnie.
     Ogólnie jestem zadowolona z tego leku, wyciągnął mnie bardzo szybko z umiarkowanej depresji, nie powodując przy tym otępienia czy spłycenia emocji, nie dając skutków ubocznych, senności, potliwości, sztywności mięśni, czy kłopotów z pamięcią. Działa bardzo subtelnie i dla niektórych możne to być minus, jeśli ktoś szuka porządnego „kopa” i polepszacza nastroju, to ten lek taki nie jest.

    2. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Brałem jakieś 1,5 miesiąca. Na problemy z libido. Pomógł na erekcje i orgazm. Ale libido dalej niskawe. Może jakbym dłużej brał… Z skutków ubocznych to bóle wątroby, trzustki. Aha, i z tego co o nim czytałem, to powoduje wyrzut dopaminy, ale tylko w jednej części mózgu no i biorąc go miałem wrażenie właśnie, że niby pomaga, ale stanowczo za słabo.

    3. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     9.3

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     2

     W związku z zakończoną udaną terapią Valdoxanem mam do odsprzedania 2 opakowania leku Valdoxan 25 mg w cenie 50 zł za opakowanie. Marcin tel 505-505-458 woj. łódzkie. Pozdrawiam wytrwałych w walce z depresją.

    4. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     5

     Nie polecam, powoduje otępienie i cholerną senność, już w godzinę po zażyciu kompletnie zwala z nóg, nie ma szans utrzymać otwartych oczu a i rano wstać bardzo ciężko. Zażywałem przez trzy miesiące w komplecie z Lexapro, niewiele pomogło jeśli chodzi o zwalczanie depresji. Moim zdaniem farmaceutyczny skok na kasę;

    5. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Witam, miałem problemy z depresją od dłuższego czasu, najbardziej objawiało się to bezsennością, słabym poczuciem wartości często bezsensownością czegokolwiek. Ratowałem się na początku jakimiś ziołowymi specyfikami, czasem trochę pomagało, ale problem zaczął się nasilać. Po wizycie u lekarza zażywałem valdoxan przez ok. 3 miesięce. Zaczął działać po tygodniu od rozpoczęcia dawkowania, czułem się wyśmienicie po jakimś czasie działanie osłabło, lekarz zwiększył dawkę do 50, ale po 2 tygodniach zmniejszyłem do 25, bo była za mocna. Byłem śpiący do południa. Zacząłem brać z powrotem 25, czułem się dobrze i postanowiłem zakończyć leczenie, ale po ok. 6 tygodniach dostałem nawrotu choroby, bezsenność, poczucie bezsensowności. Zaczynam brać z powrotem i odradzam przerywanie bez konsultacji z lekarzem. Nie miałem żadnych skutków ubocznych, badania wątroby trzeba robić co ok 4 tyg. U mnie było wszystko ok. Lek można już kupić za 89 zł w niektórych aptekach, lekarze czasem wiedzą gdzie.
     Pozdrawiam

    6. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Valdoxan 4m-ce, a byłam w potwornym dołku, nie mogłam egzystować i w ogóle nie spałam, poza problemów z cerą nie mam innych działań niepożądanych. Normalnie pracuje i nie mam otępień, moja praca wymaga wysiłku umysłowego, więc nie narzekam. Co do działania, to zaczęło po 4 tyg brania działać, więc jak ktoś pisze, że po 1 tyg ktoś popełnił samobójstwo, to na pewno nie w wyniku brania leku. Polecam, co do ceny- ja kupuje za 86 zł.

    7. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Jesli ktos jest zainteresowany kupnem leku taniej to podaje namiary.
     Katowice Batorego 4
     Katowice Chorzowska 7a. W tych aptekach da sie kupic za 89.90

     Co do skutecznosci sie nie wypowiem- wzielam dopiero 2 tabletki.

    8. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Osobom w młodym wieku naprawdę odradzam. Lek został mi przepisany z powodu stanów depresyjnych (nie ciężkich epizodów depresji), oraz kłopotów ze spaniem. Na początku było wszystko w porządku, spałam normalnie, stres został zredukowany niemalże do zera. Przed upływem 2 tyg. zaczęły dziać się dziwne rzeczy. Wzmogły się myśli samobójcze, a często normalne sytuacje doprowadzały mnie do utraty kontroli nad sobą, do tego stopnia że bałam się o siebie. Zaczęłam czuć się i zachowywać jak osoba niestabilna emocjonalnie, ciężej chora niż byłam w rzeczywistości. Miałam problemy ze wstaniem rano i mogłam przespać cały dzień, proste czynności wykańczały mnie, pomimo że jestem osobą w wieku poniżej 25 lat. Z własnych doświadczeń odradzam ten lek, zwłaszcza że kosztuje ciężkie pieniądze, a tylko pogorszył moje samopoczucie. Jedynie skutecznie redukuje stres i być może sprawdziłby się przy cięższej bezsenności. Jeżeli jesteś osobą poniżej 25 roku, lepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem i poproś o inny lek. Szkoda życia i pieniędzy.

    9. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Brałem lek 2 tygodnie bylem rozdrażniony, nerwowy, otępiały miałem wzdęcia. Ogólnie czułem dyskomfort. Miałem wrażenie pustki i zagubienia trudno to opisać – nie polecam tego leku.

    10. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Witam biorę valdoxan od 2 m-cy jest ok. Marcin chętnym podaje maila pozdrawiam Rok-35@o2.pl

    11. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Lek u mnie działał za słabo, nie chciałam zwiększać dawki, gdyż miałam bóle wątroby, innych działań ubocznych nie miałam.

    12. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Kiedy ten lek zaczyna działać. Biorę już drugi miesiąc i nic a nic.

    13. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Lek brałem 6 tygodni – nieskuteczny, wręcz pogłębiał depresję. Po pewnym czasie pojawiły się bóle w prawym boku – odstawiłem, wkrótce robię próby wątrobowe. Odradzam ten lek.

    14. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Valdoxan kupiłem za 100 zł,w kilku aptekach był od 180zł do 210 zł jak to zrobiłem????..

    15. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Po obejrzeniu wczorajszego filmu na TVP 2 ,, Świat zwariował” film poświęcony był lekom psychotropowym i firmom farmaceutycznym. Po obejrzeniu dokumentu myślę, że dziewczyna, która miała zapisany Valdoxan mógł źle zadziałać, po tygodniu brania leku doszło do tragedii. Była o spokojnym usposobieniu, bardzo kochała swojego synka. Jak mogło do tego dojść? Był to jej pierwszy lek antydepresyjny, dlaczego taki śliny lek dostała na pierwszej wizycie? Dlaczego lekarze nie informują rodziny, aby pacjenta w pierwszych tygodniach bacznie obserwować? Taka tragedia, młoda kobieta i małe dziecko odeszli. Rodzina i przyjaciele żyją w żałobie, zadając sobie pytanie: dlaczego? To nie powinno się wydarzyć, kto popełnił błąd? Niektórzy lekarze Valdoxan zapisują na pierwszych wizytach.

    16. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Dobrze reagowałam na działanie antydepresyjne i nasenne leku. Nigdy lepiej nie spałam, a też czułam się bardziej pewna siebie i pełna optymizmu. Jednak lek zniszczył mi florę jelitową -zaparcia trwały 5-7 dni. Chociaż nie biorę go już 6 miesięcy, ciągle mam duże problemy także z trawieniem, myślałam że z wątrobą, ale zrobiłam próby wątrobowe i wyszły dobrze. Ogólnie to uważam , że ten lek zniszczył mi układ pokarmowy.

    17. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Ludzie przesadzacie z tymi historiami o samobójstwie i powiązaniu z Valdoxanem, każdy lek przeciwdepresyjny itp. ma prawie te same skutki uboczne i różni ludzie różnie reagują na nie, nawet na nagłą poprawę stanu zdrowia ludzie różnie reagują nawet samobójstwem, a więc nie bierzcie żadnych leków, bo ktoś tam, gdzieś tam, popełnił samobójstwo jak mu się poprawiło!

     Wracając do leku, to brałem go na bezsenność, którą leczyłem od wielu lat (3 lata nie mogłem się uczyć i wykonywać zawodu z jej powodu), jedna tabletka przed snem była jakaś tam poprawa, szału nie było. Przed następną wizytą zacząłem brać dwie gdyż miałem więcej niż wystarczyłoby mi do następnej wizyty, i BARDZO mi pomogło, lekarz postanowił kontynuować leczenie i teraz po 2 miesiącach (bez skutków ubocznych, nawet takich prostych jak rozdrażnienie, które występuję po większości leków nasennych dnia następnego) lekarz postanowił, że dopiero za pół roku kolejna wizyta, a lek mam brać nadal.
     Pragnę zauważyć, że biorę ten lek w przeciwieństwie do pewnie większości na bezsenność ze względu jego wpływ na receptory melatoniny a nie na depresję, (której nie mam).
     Co do opłacalności to apteka melisa w łodzi ma za 100zł opakowanie, mi psychiatra załatwia w większości darmowe próbki tego leku, ale i tak opłaca się dla mnie ten lek ze względu na skuteczność.

    18. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Lekarz mi zapisał valdoxan . Boje sie tego leku bo słyszałam ze dziewczyna biorąc tydzień lek popełniła samobojstwo . Mało jest pozytywnych opini na temat tego leku , lek mało znany na naszym rynku ,chyba odpuszcz i wrócę do leku który brałam wcześniej.

    19. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Z tego co słyszałam to dziewczyna po tygodniowym zażywaniu tego leki popełniła samobójstwo! A tak naprawdę miała problemy tylko ze snem! Valdoxan to lek stworzony przez komputery , na pewno nie dla ludzi ! Straszne jaką tragedie może spowodować lek.

    20. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Valdoxan córka mojej przyjaciółki przyjmowała tydzień! Po tym czasie doszło do tragedii popełniła samobójstwo. Był to jej pierwszy lek, jaki dostała ma pierwszej wizycie u lekarza. Dziewczyna cierpiała na bezsenność! A doszło do tragedii, nigdy nie miała myśli samobójczych, młoda matka zabrała ze sobą dziecko. Tragedia niewyobrażalna dla całej rodziny! Dlaczego lekarze zapisują leki, które są niesprawdzone, i testują je na pacjentach, którzy nie mają doświadczenia z tego typu lekami. Bardzo to wszystko smutne.

    21. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Depresję mam długo, to znaczy ok 13 lat ratuję się, czym mogę…. Jest różnie, ale pracuję, nieźle egzystuję, zażywałam chyba wszystko, co jest na depreche…. I raz gorzej raz lepiej… Zamierzam wypróbować to cudo… Wiem, że nie można oceniać leku po tygodniu czy dwóch…. a przynajmniej 30 dniach…. Jak będzie to napiszę.

    22. Opinia użytkownika o Valdoxan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Kochani, znalazłam aptekę, gdzie Valdoxan jest po 99,90 zł.
     Dwa razy podałam tutaj link, ale wcięło cały post…
     //od admina: tak działa filtr antyspamowy//pozdrawiam//
     Poszukajcie apteka-melissa PL
     Zamówiłam go wczoraj i dziś jest do odbioru :)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.