Xanax

Opinie, komentarze, informacje


Xanax to bardzo znany lek uspokajający. Jest lekiem skutecznym, oraz szybko działającym. W dawkach stosowanych do walki z napadami paniki, lub nerwicą nie wzmaga silnie senności. W Polsce, ze względu na obawy lekarzy stosowany jest prawie wyłącznie do krótkookresowego leczenia silnych nerwic.

Uznaje się, że tego leku nie powinno się jednorazowo używać dłużej niż 2 tygodnie. Ostrożność lekarzy jest uzasadniona, ponieważ nawet w dawkach medycznych (a nie rekreacyjnych), lek może przy długotrwałym stosowaniu wywołać u niektórych osób, zmiany w mózgu. Powodować może również uzależnienie. Niestety rozwija się ono bardzo szybko, np. już po miesiącu stosowania leku.

Lek może u państwa wywołać również inne skutki uboczne. Pojawić się mogą skrajne zaburzenia nastroju, od depresji, po hyperaktywność. Niestety znane są przypadki, kiedy xanax wywołał myślenie o samobójstwie. Pacjenci stosujący lek skarżą się czasami również na nadmierną potliwość, suchość w ustach, oraz uczucie zapchanego nosa.

Cena Xanax
Skutki uboczne Xanax
Dawkowanie Xanax
Ulotka Xanax
Zamienniki Xanax
Najnowsza opinia o Xanax
Zastosowanie i składniki Xanax
Gdzie można kupić Xanax?

Napisz swoja opinię o Xanax

Xanax, ocena średnia

6.2666666666667

Skutecznosc

72/10

  Brak skutków ubocznych

  61/10

   Oplacalnosc

   55/10

    86 Opinii o “Xanax

    1. Opinia użytkownika o Xanax :

     Witam. Odnosnie xanaxu, informuję, że biorę go od 20 lat. Oczywiście w razie konieczności. Przez 30 lat żyłam w domu patologicznym. Mój mąż pił alkohol przez 15 lat. Po rozwodzie mój zaczął pić alkohol następne 15 lat. Razem 30 lat horroru. Lek przepisał lekarz pierwszego kontaktu. Dziś mam 60 lat i funkcjonuje normalnie. Czasami dopada mnie depresja, wtedy zażywam 0,5 mg. Maż i syn nie mieszkają ze mną. Wiem z doświadczenia, że depresji nie da się całkowicie wyleczyć. Więc jeżeli można sobie pomoc, to dlaczego się męczyć.

     1. Opinia użytkownika o Xanax :

      Jeśli bierze Pani sporadycznie to chyba nie ma przeszkód, ja brałam 3 razy dziennie/Lorafen=ta sama grupa leków/ i to co teraz przeżywam po 3 letniej próbie odstawienia nie da się opisać. Takie spustoszenie poczynił Lorafen, jak również potworne skutki odstawienne. Nikomu tego nie życzę. Coś za coś. Brałam 20 lat….niestety.

    2. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Proszę zrozumieć, że ulotka została sprawdzona naukowo i więc jak pisze 2-3 tygodnie to tak powinno być, a później odstawianie -a po pierwsze mózgu nie da się tak łatwo oszukać i nawet branie np. raz na miesiąc może spowodować uzależnienie, bo to psychotrop, więc najlepszą terapią jest zmiana toku myslenia i rozwiązaniu problemów i nie ma wymówka, bo śmo, ale -mamy od tego mózg, trwa długo, ale krócej i bez skutków ubocznych -może za 100 lat medycyna bedzie na takim poziomie, że leki pomogą bez niszczenia organizmu-vproblemy były są i będą – zdrówka życzę i wyjścia z piekła

     1. Opinia użytkownika o Xanax :

      Branie raz w miesiącu powoduje uzależnienie? Dawno takiego idiotyzmu nie czytałem.

    3. Opinia użytkownika o Xanax :

     ile kosztuje xanax?

    4. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     gdyby był zamiennik, lub inna nazwa byłoby super

    5. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Wziąłem własnie xanax i zacząłem czytać wasze opinie, a tu nagle załapał mnie przymuł, ale najlepsze jest to, że to co mnie gnębiło straszyło i denerwowało przez cały dzień nagle zniknęło, cała złość mi przeszła. ja biorę to od czasu do czasu, jak mam jakieś problemy, mój ojciec idiota bierze pół tabletki przed snem, a teraz ma problemy z pamięcią, nie wie czasem, co zrobił, kiedyś by chałupę z dymem puścił, innym razem zalał cały dom, idiota 2 lata bez przerwy bierze xanax…

    6. Opinia użytkownika o Xanax :

     Jestem uzależniona od XANAXU od 4 lat. Kiedyś brałam kosmiczne, śmiertelne dawki, które upośledziły mi pamięć i przysfajalność informacji. W tamtym czasie chodziłam na studia, które ostatecznie rzuciłam, bo nic mi nie wchodziło do głowy, moja pamięć była strasznie zubożona. Oprócz tego w jakimś sensie XANAX mnie wypalił, nie miałam uczuć, emocji przez parę dobrych lat…
     Niestety, ciężko jest się oprzeć wspaniałemu urokowi xanaxu, jednak długofalowe przyjmowanie owego specyfiku niesie za sobą opłakane skutki… Kiedyś się nad tym nie zastanawiałam, teraz 100 razy myślę zanim przyjmę małe(1mg) ilości.
     Nie polecam tego leku osobom, które mają problemy z garbieniem się-xanax działa zwiotczająco na mięśnie szkieletowe, przez co po dłuższym zażywaniu pojawi się zmieniona postawa ciała na przygarbioną.
     XANAX jest wyjątkowo silnym o działaniu uzależniającym, z tym, że sprzedawanym w aptece. Nie ma się co oszukiwać

    7. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Mnie pomógł wyjść z niesamowitych lekowych jazd. Każdy reaguje inaczej na lek, wiec proszę nie traktować mojej opinii jako zachęcającej. Miałam ataki paniki na ulicy, bałam się sama zostać w domu, wyjść z domu, bałam się także wziąć nowy lek na leki! Biorę prawie rok. Duże dawki 1 mg, 2 mg. Powoli schodzę z nich i jest dobrze. Ale nawet jeśli się uzależniłam to wole to i normalne zycie, wybranie się w podroż (co przedtem było niemożliwe) niż siedzenie, rozdygotana w domu i – nieuzależniona od xanaxu czy jakiegokolwiek innego leku. filozofia mniejszego zła.

    8. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Witam… Xanax działa szybko, ale stosowanie wymaga odrobiny rozsądku, przy codziennym zażywaniu szybko wzrasta tolerancja na lek i po chwili wcześniejsza dawka okazuje się za mała, natomiast skutki uboczne dotkliwe, więc radziłbym robienie pauz miedzy kolejnymi dawkami i nie brać go codziennie, tylko adekwatnie do sytuacji, raz na kilka dni… pozdrawiam.

    9. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Xanax, oraz wszystkie leki zawierające substancję czynną alprazolam jest lekiem, a nie używką dla celów rozrywkowych. Jest lekiem bardzo skutecznym w zespołach nerwicowo – depresyjnych, mądrze stosowany w odpowiednich dawkach nie powinien wywołać uzależnienia i pozwala wielu ludziom normalnie funkcjonować, bez zwiększania dawki. Ktoś, kto cierpiał na prawdziwe stany lękowe nigdy nie powie, że każdy lęk mija bez leczenia. Jeśli chodzi o uzależnienie, to według mnie o wiele groźniejsze są regały z wódką i piwem stojącymi na wyciągnięcie ręki w każdym sklepiku osiedlowym.

    10. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Dostałam xanax w nawrocie depresji jako środek doraźny, wspomagający terapię antydepresantami, bo pierwsze tygodnie są ciężkie. Biorę go tylko w razie konieczności przy nawrotach złych myśli bądź w silnym stresie, raz na kilka dni. Pomaga, już po godzinie czuję poprawę. A że xanax to nie dropsy, tylko silny uzależniacz, proponuję rozsądne dawkowanie wg wskazań lekarza. Pozdrawiam Was i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

    11. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     ja biorę tylko w ekstremalnych przypadkach, często po wekendzie, jak przecholuję z alkoholem, super uspakaja

     1. Opinia użytkownika o Xanax :

      ja też po weekendzie alkoholowym -uspokaja

    12. Opinia użytkownika o Xanax :

     znam ten lek brałam go na nerwice przy dusznosciach i bólu w klatce a gdy już nie pomagał lekarka przepisał mi zomiren coś lepszego polecam nerwicowca z bólami w klatce nerwobolami dusznościami i uczucia jabłka w gardle ale tewz doraźnie bo potem te leki wcale nie pomagaja pozdrawiam was

    13. Opinia użytkownika o Xanax :

     Biorę xanax od ośmiu lat(nerwica lękowa) i czuję się po nim dobrze. To własnie dzięki niemu mogę normalnie funkcjonować i w ogóle cokolwiek mi się chce. Nie przekraczam dawki 0,5 mg na dobę, a czasem nawet pozwalam sobie na kilka dni przerwy, aż znowu czuję się nieswojo, niespokojnie, łącznie z napadami paniki. Wcześniej brałam Rudotel, też nie był najgorszy. Xanax przede wszystkim redukuje napięcie, jak alkohol, ale nie powoduje kaca. Dla mnie idealny.

    14. Opinia użytkownika o Xanax :

     Brałam xanax przez kilka miesięcy najpierw 05 mg 1 mg później 2 mg. Po odstawieniu trafiłam do szpitala z ciśnieniem 180 na 120. Trzęsło mnie, nie mogłam ustać na nogach. Odwieźli mnie karetką na DETOX. nie zgodziłam się. Poszłam do psychiatry, przypisał mi paroxinor i relanium w razie potrzeby (na wyjście z xanaxu). Czuję się dobrze, jest coraz lepiej. NIE POLECAM XANAXU NIKOMU!!!

    15. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Ja biorę go sporadycznie, działa mi i na depresję, na fobię społeczną i na nerwicę lękową- wszystko, co mam. Jak go wezmę czuję się innym człowiekiem, ale uzależnia. Kontroluje się i trzymam, nie biorę go codziennie, tylko jak potrzebuję. My ludzie ze zwichrowaną psychiką już musimy się przyzwyczaić, że do końca naszych dni pozostaniemy wariatami i w oczach lekarzy psychiatrów tak będziemy postrzegani. Chociaż, na co dzień ciężko to poznać, jednak czujemy, co innego. Mi rodzice zniszczyli życie, nie miałem nigdy znajomych, wstydzę się wszystkiego, matka nadopiekuńcza, chociaż mam 22 lata, poznałem dziewczynę i staram się z nią spotykać, ale co z tego będzie??
     Nie radzę go używać codziennie, najlepiej, co kilka dni a później, co tydzień i organizm się przyzwyczaja i działa normalnie. Mnie praktycznie wyleczył do normalnego człowieka.

    16. Opinia użytkownika o Xanax :

     Zacząłem brać, ale tylko wtedy, gdy się zdenerwuję. Pomaga, jak na razie nie mam zamiaru brać codziennie, tylko w sytuacjach ostatecznych. Jest ok.

    17. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     zaczęłam brać ten lek na nerwicę, miałam silny stres, po czym dostałam jeszcze gorszych lęków i depresję. Po 2 tygodniach odstawiam i jestem w fazie okropnej depresji,myśli samobójczych. Brałam małe dawki 0,25 mg raz dziennie, a efekt odwrotny do zamierzonego.jestem załamana:(

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.