Xanax


Xanax to bardzo znany lek uspokajający. Jest lekiem skutecznym, oraz szybko działającym. W dawkach stosowanych do walki z napadami paniki, lub nerwicą nie wzmaga silnie senności. W Polsce, ze względu na obawy lekarzy stosowany jest prawie wyłącznie do krótkookresowego leczenia silnych nerwic.

Uznaje się, że tego leku nie powinno się jednorazowo używać dłużej niż 2 tygodnie. Ostrożność lekarzy jest uzasadniona, ponieważ nawet w dawkach medycznych (a nie rekreacyjnych), lek może przy długotrwałym stosowaniu wywołać u niektórych osób, zmiany w mózgu. Powodować może również uzależnienie. Niestety rozwija się ono bardzo szybko, np. już po miesiącu stosowania leku.

Lek może u państwa wywołać również inne skutki uboczne. Pojawić się mogą skrajne zaburzenia nastroju, od depresji, po hyperaktywność. Niestety znane są przypadki, kiedy xanax wywołał myślenie o samobójstwie. Pacjenci stosujący lek skarżą się czasami również na nadmierną potliwość, suchość w ustach, oraz uczucie zapchanego nosa.

Napisz swoją opinię o Xanax


Cena Xanax
Skutki uboczne Xanax
Dawkowanie Xanax
Ulotka Xanax
Zamienniki Xanax
Forum Xanax
Najnowsza opinia o Xanax
Zastosowanie i składniki Xanax
Gdzie można kupić Xanax?

Opinie o Xanax (97)

Xanax, ocena średnia

6.3666666666667

Skutecznosc

73/10

  Brak skutków ubocznych

  62/10

   Oplacalnosc

   56/10
    1. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Brałam lek xanax przez 8 lat i czułam się wspaniale.
     Stosowałam go jako lek nasenny. Lekarz mi go od stawił i to był błąd, poczułam się tragicznie. Teraz biorę zolpic to okropny środek nasenny- nie polecam. U mnie jest to uzależnienie, muszę się leczyć z uzależnienia. Bardzo się martwię, czy mi się uda.

     Grażyna

    2. Opinia użytkownika o Xanax :

     Hej, jutro czeka mnie pierwsza wizyta u psychiatry, ponieważ od środka mnie męczy jakieś uczucie, że braknie mi oddechu. Lekarz z pogotowia przepisał mi Xanax 0,25, mogę dwie tabletki zażyć, ponieważ mam wagę sporą, czy po tym xanaxie się uspokoję? Czy hydroxyzyna lepsza?

    3. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     6.5

     Brak skutków ubocznych

     3.9

     Oplacalnosc

     5.3

     Biorę czasem, czyli raz na kilka tygodni, 0,25 mg jak mnie dopada lęk, totalne zniechęcenie, czarne myśli, że wszystko do dupy, po ścianach mam ochotę chodzić, wyć itd. Pomaga już po 20 minutach na jakieś 5 godzin. Jest spokojniej, weselej, bez lęku. Pomyślę sobie o śmierci np., i mnie nie rusza. Polecam więc, choć, jak podają w wielu miejscach, większe dawki stosowane regularnie mogą odmóżdżyć nawet. Psychiatra powiedział, że przy tych dawkach co je biorę, to jest całkowicie bezpieczne.

    4. Opinia użytkownika o Xanax :

     JAKA DAWKA XANAXU JEST WYKRYWANA W BADANIACH KRWI?

    5. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     5.3

     Od 7 miesięcy choruje na nerwice lekowa z epizodami nastrojów depresyjnych i sporadyczna bezsennosc. Zanim poznałam Benzo to cierpialam niesamowicie, nie mogłam sama zostawać w domu.

     1. Opinia użytkownika o Xanax :

      Wychodzić z domu i ciągle ładowałam na pogotowiu przez ataki paniki. Nie było mowy o pracy zawodowej. Odkąd poznałam xanax, lorafen i relanium zaczęłam żyć i pracować :)

    6. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Oplacalnosc

     10

     Polecam ten świetny lek, wykręca szczękę lepiej niż niejeden mfx, czy jakiś dopik. Zarzucacie po 3-4 na imprezie i wykręca was dobre 6-9 godzin, zejścia nie ma praktycznie w ogóle, tylko z rana trochę w głowie, wystarczy zimny prysznic i można turlać się dalej.

    7. Opinia użytkownika o Xanax :

     Czy xanaks mogę brać w trakcie chemioterapii? Przestałam radzić sobie z chorobą , mam przed sobą jeszcze operację i radioterapię razem ok.3 miesięcy, może znajdzie się lekarz, który zechce odpowiedzieć na moje pytanie , sprawdzalam inne leki, ale nie działają tak dobrze jak Xsanaks( miałam przepisany Afobam oraz Tianesal , ale powodował u mnie nudności i bóle głowy, a jak można się domysleć, mam dość skutków ubocznych po chemii!!!!

    8. Opinia użytkownika o Xanax :

     Biorę Xanax od wielu lat ponieważ miałem sąsiada, który notorycznie ze swoją rodziną zakłócał spokój nocny przez wiele lat, aż w końcu sprawa oparła się o Sąd . To spowodowało m.in. nerwicę lękową szczególnie, gdy przychodził wieczór. Xanax bardzo mi pomógł. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych w sensie psychicznym, czy fizycznym. Wręcz odwrotnie, więcej ćwiczę, schudłem, czytam książki. Obecnie biorę go (0,5 mg) przed snem (bo nadal wyczulony jestem na hałas) natomiast zrezygnowałem z brania rano i nie miałem z tym trudności. Widać wszystko zależy od organizmu.
     Pozdrawiam

    9. Opinia użytkownika o Xanax :

     Dobry, o ile nie używa się go na co dzień, wtedy benzodiazepin tak naprawdę się już nie czuję.

    10. Opinia użytkownika o Xanax :

     Witam. Odnosnie xanaxu, informuję, że biorę go od 20 lat. Oczywiście w razie konieczności. Przez 30 lat żyłam w domu patologicznym. Mój mąż pił alkohol przez 15 lat. Po rozwodzie mój zaczął pić alkohol następne 15 lat. Razem 30 lat horroru. Lek przepisał lekarz pierwszego kontaktu. Dziś mam 60 lat i funkcjonuje normalnie. Czasami dopada mnie depresja, wtedy zażywam 0,5 mg. Maż i syn nie mieszkają ze mną. Wiem z doświadczenia, że depresji nie da się całkowicie wyleczyć. Więc jeżeli można sobie pomoc, to dlaczego się męczyć.

     1. Opinia użytkownika o Xanax :

      Jeśli bierze Pani sporadycznie to chyba nie ma przeszkód, ja brałam 3 razy dziennie/Lorafen=ta sama grupa leków/ i to co teraz przeżywam po 3 letniej próbie odstawienia nie da się opisać. Takie spustoszenie poczynił Lorafen, jak również potworne skutki odstawienne. Nikomu tego nie życzę. Coś za coś. Brałam 20 lat….niestety.

    11. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Proszę zrozumieć, że ulotka została sprawdzona naukowo i więc jak pisze 2-3 tygodnie to tak powinno być, a później odstawianie -a po pierwsze mózgu nie da się tak łatwo oszukać i nawet branie np. raz na miesiąc może spowodować uzależnienie, bo to psychotrop, więc najlepszą terapią jest zmiana toku myslenia i rozwiązaniu problemów i nie ma wymówka, bo śmo, ale -mamy od tego mózg, trwa długo, ale krócej i bez skutków ubocznych -może za 100 lat medycyna bedzie na takim poziomie, że leki pomogą bez niszczenia organizmu-vproblemy były są i będą – zdrówka życzę i wyjścia z piekła

     1. Opinia użytkownika o Xanax :

      Branie raz w miesiącu powoduje uzależnienie? Dawno takiego idiotyzmu nie czytałem.

    12. Opinia użytkownika o Xanax :

     ile kosztuje xanax?

    13. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     gdyby był zamiennik, lub inna nazwa byłoby super

    14. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Wziąłem własnie xanax i zacząłem czytać wasze opinie, a tu nagle załapał mnie przymuł, ale najlepsze jest to, że to co mnie gnębiło straszyło i denerwowało przez cały dzień nagle zniknęło, cała złość mi przeszła. ja biorę to od czasu do czasu, jak mam jakieś problemy, mój ojciec idiota bierze pół tabletki przed snem, a teraz ma problemy z pamięcią, nie wie czasem, co zrobił, kiedyś by chałupę z dymem puścił, innym razem zalał cały dom, idiota 2 lata bez przerwy bierze xanax…

    15. Opinia użytkownika o Xanax :

     Jestem uzależniona od XANAXU od 4 lat. Kiedyś brałam kosmiczne, śmiertelne dawki, które upośledziły mi pamięć i przysfajalność informacji. W tamtym czasie chodziłam na studia, które ostatecznie rzuciłam, bo nic mi nie wchodziło do głowy, moja pamięć była strasznie zubożona. Oprócz tego w jakimś sensie XANAX mnie wypalił, nie miałam uczuć, emocji przez parę dobrych lat…
     Niestety, ciężko jest się oprzeć wspaniałemu urokowi xanaxu, jednak długofalowe przyjmowanie owego specyfiku niesie za sobą opłakane skutki… Kiedyś się nad tym nie zastanawiałam, teraz 100 razy myślę zanim przyjmę małe(1mg) ilości.
     Nie polecam tego leku osobom, które mają problemy z garbieniem się-xanax działa zwiotczająco na mięśnie szkieletowe, przez co po dłuższym zażywaniu pojawi się zmieniona postawa ciała na przygarbioną.
     XANAX jest wyjątkowo silnym o działaniu uzależniającym, z tym, że sprzedawanym w aptece. Nie ma się co oszukiwać

    16. Opinia użytkownika o Xanax :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Mnie pomógł wyjść z niesamowitych lekowych jazd. Każdy reaguje inaczej na lek, wiec proszę nie traktować mojej opinii jako zachęcającej. Miałam ataki paniki na ulicy, bałam się sama zostać w domu, wyjść z domu, bałam się także wziąć nowy lek na leki! Biorę prawie rok. Duże dawki 1 mg, 2 mg. Powoli schodzę z nich i jest dobrze. Ale nawet jeśli się uzależniłam to wole to i normalne zycie, wybranie się w podroż (co przedtem było niemożliwe) niż siedzenie, rozdygotana w domu i – nieuzależniona od xanaxu czy jakiegokolwiek innego leku. filozofia mniejszego zła.

     1. Opinia użytkownika o Xanax :

      Popieram w pełni. Mam ten sam problem z lekami.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.