Xanax

3,4 [54]

Tagi: , , , ,

Xanax to bardzo znany lek uspokajający. Jest lekiem skutecznym, oraz szybko działającym. W dawkach stosowanych do walki z napadami paniki, lub nerwicą nie wzmaga silnie senności. W Polsce, ze względu na obawy lekarzy stosowany jest prawie wyłącznie do krótkookresowego leczenia silnych nerwic.

Uznaje się, że tego leku nie powinno się jednorazowo używać dłużej niż 2 tygodnie. Ostrożność lekarzy jest uzasadniona, ponieważ nawet w dawkach medycznych (a nie rekreacyjnych), lek może przy długotrwałym stosowaniu wywołać u niektórych osób, zmiany w mózgu. Powodować może również uzależnienie. Niestety rozwija się ono bardzo szybko, np. już po miesiącu stosowania leku.

Lek może u państwa wywołać również inne skutki uboczne. Pojawić się mogą skrajne zaburzenia nastroju, od depresji, po hyperaktywność. Niestety znane są przypadki, kiedy xanax wywołał myślenie o samobójstwie. Pacjenci stosujący lek skarżą się czasami również na nadmierną potliwość, suchość w ustach, oraz uczucie zapchanego nosa.

Najnowsza opinia o Xanax:

„Ja biorę go sporadycznie, działa mi i na depresję, na fobię społeczną i na nerwicę lękową- wszystko, co mam. Jak go wezmę czuję się innym człowiekiem, ale uzależnia. Kontroluje się i trzymam, nie biorę go codziennie, tylko jak potrzebuję. My ludzie ze zwichrowaną psychiką już musimy się przyzwyczaić, że do końca naszych dni pozostaniemy wariatami i w oczach lekarzy psychiatrów tak będziemy postrzegani. Chociaż, na co dz…” [czytaj więcej poniżej]

Xanax otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 69 opinii

Xanax jest stosowany w wypadku: Na Nerwicę, Na Uspokojenie,
Główne składniki leku Xanax to: Alprazolamum ,

Xanax cena:

Lek Xanax nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Xanax ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Xanax?

Oto lista aptek i sklepów z Xanax:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Xanax
 1. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę go sporadycznie, działa mi i na depresję, na fobię społeczną i na nerwicę lękową- wszystko, co mam. Jak go wezmę czuję się innym człowiekiem, ale uzależnia. Kontroluje się i trzymam, nie biorę go codziennie, tylko jak potrzebuję. My ludzie ze zwichrowaną psychiką już musimy się przyzwyczaić, że do końca naszych dni pozostaniemy wariatami i w oczach lekarzy psychiatrów tak będziemy postrzegani. Chociaż, na co dzień ciężko to poznać, jednak czujemy, co innego. Mi rodzice zniszczyli życie, nie miałem nigdy znajomych, wstydzę się wszystkiego, matka nadopiekuńcza, chociaż mam 22 lata, poznałem dziewczynę i staram się z nią spotykać, ale co z tego będzie??
  Nie radzę go używać codziennie, najlepiej, co kilka dni a później, co tydzień i organizm się przyzwyczaja i działa normalnie. Mnie praktycznie wyleczył do normalnego człowieka.

 2. Xanax #

  Zacząłem brać, ale tylko wtedy, gdy się zdenerwuję. Pomaga, jak na razie nie mam zamiaru brać codziennie, tylko w sytuacjach ostatecznych. Jest ok.

 3. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  zaczęłam brać ten lek na nerwicę, miałam silny stres, po czym dostałam jeszcze gorszych lęków i depresję. Po 2 tygodniach odstawiam i jestem w fazie okropnej depresji,myśli samobójczych. Brałam małe dawki 0,25 mg raz dziennie, a efekt odwrotny do zamierzonego.jestem załamana:(

 4. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie lek (xanax sr 0,5) jest w 100% idealny. Biorę go przed snem jedną tabletkę już 3 lata. Nie zmieniam dawki i obserwuję siebie. Przede wszystkim wycisza, czy też uspokaja. Nie powoduje senności. Nie tyję, nie wściekam się za kierownicą, nie mam lęków, nie mrowi mnie pod skórą, nie drażnią mnie inni ludzie, nie „chodzę po ścianach”, nie roznosi mnie nadmierna energia, nie wyję po kątach, nie histeryzuję. Nie odnoszę wrażenia, że mój organizm się uodpornił i potrzebuję większej dawki. Zwykły xanax działał zwykle do południa, a potem nasilały się powyższe objawy. Na każdego ten lek działa inaczej. Przepisywano mi różne specyfiki (mocloxil, fluoxetin, coaxil, lanzul itp.). Reakcje organizmu (poprawa lub pogorszenie) na wszystkie leki mogłam zaobserwować już po 48 h (ale nie skupiałam się tym czy po 10 min. już się uspokajam – to wzmaga nerwowość i stresuje). Najczęściej obserwowałam się w zwykłych sytuacjach tych z przed leczenia np. drażniło mnie, że słońce świeci, lub ktoś ma krzywo założoną czapkę, albo objaw luki w pamięci (lub odwrotnie nadmierna szczegółowość) lub płaczu bez powodu, czy codzienna pobudka o 3.15 nad ranem. Na sytuacje ekstremalne mam w zanadrzu hydroxyzinum, ale przy xanax’ie sr zdarzyło mi się może dwa razy. Teraz funkcjonuję normalnie.

 5. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Xanax to największy syf! Każdy napad lęku mija bez tabletek! Każdy to wie więc po co brać ten syf….
  Dacie rade bez niego.

 6. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę lek od ponad 6 lat prawie codziennie 0,5 mg. W takiej dawce nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków, prawdopodobnie już się uzależniłem, ale lepsze to niż nerwica i zawalanie ciągłe terminów oprócz tego bardzo pomaga na bóle mięśni karku. Biorę jeszcze escilatopram 10 mg oraz stilnox 10 mg.

 7. Xanax #

  Zapisywano mi ten lek przez kilka lat z rzędu, ale panowałam nad jego zażywaniem do czasu, kiedy wróciła depresja o ogromnym nasileniu – tak czasami bywa w życiu, że pomimo leczenia, depresja wraca i dopiero kiedy xanax przestał działać, powiedziałam sobie i lekarzom STOP. Nie biorę tego szajsu. I nie biorę. Ponieważ powoduje również totalny brak odporności na stres.

 8. Xanax #

  Depresja nie wynika ze skłonności, skłonności można mieć do kapryszenia, do nałogów, nigdy do choroby poważnej jaką jest depresja stwierdzona klinicznie. Skoro pacjent potrafi brać xanax z „głową” to znaczy, że nie jest chory i nie ma napadów lęków, z którymi sobie nie jest w stanie poradzić. Lek jest w tym momencie ratunkiem jeśli nie znajduje się w pobliżu innego. Potem coraz więcej, coraz więcej, aż do kilkunastu dziennie a lęk nie mija, to nie żarty, ani fobia, ani skłonność. Takie jest moje zdanie.

 9. Xanax #

  Uważam ten lek za bardzo niebezpieczny. Faktycznie działa szybko, ale uzależnia i jest taki moment, że człowiek biegnie w nocy na pogotowie kiedy go zabraknie. Nie można po nim jeździć samochodem i to nie jest już bajka, kiedy trzeba jechać do pracy a samochód jest naszym narzędziem do jej wykonania. Dziwię się, że zapisuje się go ludziom, którzy muszą normalnie funkcjonować w pracy i w życiu. Wyjście z uzależnienia trwa kilka miesięcy i trzeba do tego doprowadzić przy pomocy lekarza. Po odstawieniu jest bardzo wysokie ciśnienie i jeszcze większe lęki. Drżą ręce, nie można zachować równowagi, występują dreszcze, bóle głowy, migotanie serca. Brak totalny snu.

  • Xanax #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   A skad Ty masz takie wiadomosci o xanaxie? Bralam go 20 lat, doskononale po nim funkcjonowalam, zadnej depresji, lekow, a za to duzo sil do dzialania, ktorych przed xanaxem unikalam, doskonale samopoczucie, minela mi nawet depresja. Bralam po 1-2 mg na dobe i nigdy ie czulam potrzeby zwiekszenia dawek.
   Az w koncu trafilam na lekarza – idiote, ktory umiescil mnie w szpitalu na odstawienie xanaxu. Straszyl, ze to bedzie okropne, ze bede sie straszliwie meczyc. Odwyk od xanaxu minal mi bez zadnych sensacji, nawet nie zauwazylam, ze mi go odstawiaja.
   Za to „madrzy” lekarze zapisali mi na sen i poprawe samopoczucia leki na schizofrenie i padaczke (nie mam zadnej z tych chorob). Po 6 tygodniach pobytu w renomowanym szpitalu nie mialam sie w co ubrac, zeby dojechac do domu. Przez te 6 tygodni brania specyfikow lekarzy utylam 20 kilo. Ale za to wolna od xanaxu. I co mi z tego? nigdy zaden lek nie dzialal namnie tak dobrze, jak xanax. Od tego odwyku minely 4 lata, przepisywano mi rozne wynalazki na sen i depresje i guzik.
   Wlasnie wrocilam do xanaxu, doskonale spie, znow funkcjonuje normalnie i wole byc uzalezniona, niz brac leki, ktore nie dzialaja i po ktorych dochodzi sie do wagi120 kilo.

 10. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Kilka lat temu dostałam ten lek od lekarza oczywiście w niewielkiej dawce. Uspokaja mnie i biorę je z głową, ale niestety mój brat, kiedy poprosił lekarza o taki lek dostał bez problemu przy następnych wizytach dostał w dużej dawce, po kilku miesiącach skończyło sie szpitalem trudno, że dziś, kto chce to je dostaje, bo źle sypia.


Znasz Xanax? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Dodaj Lek !

Nie możesz znaleźć leku, którego szukasz?

Chcesz poczytać o nim opinie?
DODAJ NOWY LEK
KLIKNIJ!