Xanax

3,4 [59]

Tagi: , , , ,

Xanax to bardzo znany lek uspokajający. Jest lekiem skutecznym, oraz szybko działającym. W dawkach stosowanych do walki z napadami paniki, lub nerwicą nie wzmaga silnie senności. W Polsce, ze względu na obawy lekarzy stosowany jest prawie wyłącznie do krótkookresowego leczenia silnych nerwic.

Uznaje się, że tego leku nie powinno się jednorazowo używać dłużej niż 2 tygodnie. Ostrożność lekarzy jest uzasadniona, ponieważ nawet w dawkach medycznych (a nie rekreacyjnych), lek może przy długotrwałym stosowaniu wywołać u niektórych osób, zmiany w mózgu. Powodować może również uzależnienie. Niestety rozwija się ono bardzo szybko, np. już po miesiącu stosowania leku.

Lek może u państwa wywołać również inne skutki uboczne. Pojawić się mogą skrajne zaburzenia nastroju, od depresji, po hyperaktywność. Niestety znane są przypadki, kiedy xanax wywołał myślenie o samobójstwie. Pacjenci stosujący lek skarżą się czasami również na nadmierną potliwość, suchość w ustach, oraz uczucie zapchanego nosa.

Najnowsza opinia o Xanax:

„Mnie pomógł wyjść z niesamowitych lekowych jazd. Każdy reaguje inaczej na lek, wiec proszę nie traktować mojej opinii jako zachęcającej. Miałam ataki paniki na ulicy, bałam się sama zostać w domu, wyjść z domu, bałam się także wziąć nowy lek na leki! Biorę prawie rok. Duże dawki 1 mg, 2 mg. Powoli schodzę z nich i jest dobrze. Ale nawet jeśli się uzależniłam to wole to i normalne zycie, wybranie się w podroż (co przed…” [czytaj więcej poniżej]

Xanax otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 78 opinii

Xanax jest stosowany w wypadku: Na Nerwicę, Na Uspokojenie,
Główne składniki leku Xanax to: Alprazolamum ,

Xanax cena:

Lek Xanax nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Xanax ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Xanax?

Oto lista aptek i sklepów z Xanax:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Xanax
 1. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mnie pomógł wyjść z niesamowitych lekowych jazd. Każdy reaguje inaczej na lek, wiec proszę nie traktować mojej opinii jako zachęcającej. Miałam ataki paniki na ulicy, bałam się sama zostać w domu, wyjść z domu, bałam się także wziąć nowy lek na leki! Biorę prawie rok. Duże dawki 1 mg, 2 mg. Powoli schodzę z nich i jest dobrze. Ale nawet jeśli się uzależniłam to wole to i normalne zycie, wybranie się w podroż (co przedtem było niemożliwe) niż siedzenie, rozdygotana w domu i – nieuzależniona od xanaxu czy jakiegokolwiek innego leku. filozofia mniejszego zła.

 2. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam… Xanax działa szybko, ale stosowanie wymaga odrobiny rozsądku, przy codziennym zażywaniu szybko wzrasta tolerancja na lek i po chwili wcześniejsza dawka okazuje się za mała, natomiast skutki uboczne dotkliwe, więc radziłbym robienie pauz miedzy kolejnymi dawkami i nie brać go codziennie, tylko adekwatnie do sytuacji, raz na kilka dni… pozdrawiam.

 3. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Xanax, oraz wszystkie leki zawierające substancję czynną alprazolam jest lekiem, a nie używką dla celów rozrywkowych. Jest lekiem bardzo skutecznym w zespołach nerwicowo – depresyjnych, mądrze stosowany w odpowiednich dawkach nie powinien wywołać uzależnienia i pozwala wielu ludziom normalnie funkcjonować, bez zwiększania dawki. Ktoś, kto cierpiał na prawdziwe stany lękowe nigdy nie powie, że każdy lęk mija bez leczenia. Jeśli chodzi o uzależnienie, to według mnie o wiele groźniejsze są regały z wódką i piwem stojącymi na wyciągnięcie ręki w każdym sklepiku osiedlowym.

 4. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dostałam xanax w nawrocie depresji jako środek doraźny, wspomagający terapię antydepresantami, bo pierwsze tygodnie są ciężkie. Biorę go tylko w razie konieczności przy nawrotach złych myśli bądź w silnym stresie, raz na kilka dni. Pomaga, już po godzinie czuję poprawę. A że xanax to nie dropsy, tylko silny uzależniacz, proponuję rozsądne dawkowanie wg wskazań lekarza. Pozdrawiam Was i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

 5. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  ja biorę tylko w ekstremalnych przypadkach, często po wekendzie, jak przecholuję z alkoholem, super uspakaja

  • Xanax #

   ja też po weekendzie alkoholowym -uspokaja

 6. Xanax #

  znam ten lek brałam go na nerwice przy dusznosciach i bólu w klatce a gdy już nie pomagał lekarka przepisał mi zomiren coś lepszego polecam nerwicowca z bólami w klatce nerwobolami dusznościami i uczucia jabłka w gardle ale tewz doraźnie bo potem te leki wcale nie pomagaja pozdrawiam was

 7. Xanax #

  Biorę xanax od ośmiu lat(nerwica lękowa) i czuję się po nim dobrze. To własnie dzięki niemu mogę normalnie funkcjonować i w ogóle cokolwiek mi się chce. Nie przekraczam dawki 0,5 mg na dobę, a czasem nawet pozwalam sobie na kilka dni przerwy, aż znowu czuję się nieswojo, niespokojnie, łącznie z napadami paniki. Wcześniej brałam Rudotel, też nie był najgorszy. Xanax przede wszystkim redukuje napięcie, jak alkohol, ale nie powoduje kaca. Dla mnie idealny.

 8. Xanax #

  Brałam xanax przez kilka miesięcy najpierw 05 mg 1 mg później 2 mg. Po odstawieniu trafiłam do szpitala z ciśnieniem 180 na 120. Trzęsło mnie, nie mogłam ustać na nogach. Odwieźli mnie karetką na DETOX. nie zgodziłam się. Poszłam do psychiatry, przypisał mi paroxinor i relanium w razie potrzeby (na wyjście z xanaxu). Czuję się dobrze, jest coraz lepiej. NIE POLECAM XANAXU NIKOMU!!!

 9. Xanax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę go sporadycznie, działa mi i na depresję, na fobię społeczną i na nerwicę lękową- wszystko, co mam. Jak go wezmę czuję się innym człowiekiem, ale uzależnia. Kontroluje się i trzymam, nie biorę go codziennie, tylko jak potrzebuję. My ludzie ze zwichrowaną psychiką już musimy się przyzwyczaić, że do końca naszych dni pozostaniemy wariatami i w oczach lekarzy psychiatrów tak będziemy postrzegani. Chociaż, na co dzień ciężko to poznać, jednak czujemy, co innego. Mi rodzice zniszczyli życie, nie miałem nigdy znajomych, wstydzę się wszystkiego, matka nadopiekuńcza, chociaż mam 22 lata, poznałem dziewczynę i staram się z nią spotykać, ale co z tego będzie??
  Nie radzę go używać codziennie, najlepiej, co kilka dni a później, co tydzień i organizm się przyzwyczaja i działa normalnie. Mnie praktycznie wyleczył do normalnego człowieka.

 10. Xanax #

  Zacząłem brać, ale tylko wtedy, gdy się zdenerwuję. Pomaga, jak na razie nie mam zamiaru brać codziennie, tylko w sytuacjach ostatecznych. Jest ok.


Znasz Xanax? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.