Miansec

3,5 [30]

Tagi: ,

Miansec to lek antydepresyjny. Zawiera mianserynę, a więc tę samą substancję aktywną, co Lerivon. Miansec należy do rzadko stosowanej grupy czterocyklicznych leków przeciwdepresyjnych. Leki o właściwościach antydepresyjnych działają zazwyczaj poprzez blokowanie wychwytu neuroprzekaźników. Miansec również prezentuje takie działanie, jednak podstawowym jego działaniem jest wzmaganie wyrzutu neuroprzekaźników. Lek powodować może różne skutki uboczne. Pacjenci narzekają np. na wzmożony przyrost masy ciała i jeśli otyłość już wcześniej była problemem, Miansec bywa w takich przypadkach odradzany. Innymi działaniami niepożądanymi są: senność i zawroty głowy (szczególnie przy wstawaniu).

Najnowsza opinia o Miansec:

„Biorę ponad dwa lata i czuję się bardzo dobrze. Jestem po ciężkiej depresji, moja dawka to 60 mg na dobę. Na początku przytyłem 6 kg, ale brałem też inne leki. Teraz to dawka zapobiegająca nawrotom, oraz na sen.Co do wagi, to po odstawieniu tych innych spadła o 3 kg i się trzyma….” [czytaj więcej poniżej]

Miansec otrzymał ocenę średnią: 3,5 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 33 opinii

Miansec jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Masz pytania dotyczące leku Miansec?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Miansec cena:

Lek Miansec na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Miansec tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 10.81PLN przy odpłatności 30% -> 4.05
 • Miansec tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 28.61PLN przy odpłatności 30% -> 8.58
 • Miansec 30 tabl. powl. 30 mg
  cena normalnie -> 20.02PLN przy odpłatności 30% -> 6.5

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Miansec?

Oto lista aptek i sklepów z Miansec:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Miansec
 1. Miansec #

  Biorę ponad dwa lata i czuję się bardzo dobrze. Jestem po ciężkiej depresji, moja dawka to 60 mg na dobę. Na początku przytyłem 6 kg, ale brałem też inne leki. Teraz to dawka zapobiegająca nawrotom, oraz na sen.Co do wagi, to po odstawieniu tych innych spadła o 3 kg i się trzyma.

 2. Miansec #

  Biorę ten lek od 4 tygodni i też mam odlot po po godzinie. Jedynie, co mnie nie pokoi, to że śnią mi sie koszmary i to nawet wes realistyczne, a pozatym zgrublem 3kg pozdrooooooooooo

 3. Miansec #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę od prawie 2 miesięcy na problemy ze snem , narazie spię dobrze, lekkie trudności z zaśnięciem ale potem już ok, jesli obudzę sie w nocy to siku i z powrotem zasypiam . Jedynie przytyłam 4 kg i trzymam teraz dietę odchudzającśą i nic nie chudnę .

 4. Miansec #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę ten lek od 2 tygodni(15mg wieczorem), miałam problemy ze spaniem. Śpię po nim rewelacyjnie, czuję się wyspana i wypoczęta. Sny są zupełnie normalne. Wcześniej brałam przez miesiąc trittico, ale w ogóle na mnie nie działał i męczyłam się tylko niepotrzebnie( lekarz wystawił złą diagnozę, potem poszłam do innego i dał mi miansec). Na razie nie tyję, apetyt wrócił i jem jak dawniej( po trittico miałam odruch wymiotny przy jedzeniu.)Zastanawiam się tylko jak długo mam go jeszcze brać, bo już czuję się naprawdę dobrze i wolałabym zacząć zasypiać sama. Czy ktoś wie ile się minimalnie ten lek bierze? W każdym razie za jakiś czas i tak się wybiorę do lekarza.

 5. Miansec #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę miansec już od roku faktycznie przytyłem jakieś 10 kg, ale u mnie to nie problem bo byłem zawsze bardzo szczupły. Co do skuteczności to na mnie działa bardzo dobrze póki co. Senność miałem jedynie na samym początku brania leku, poza tym nic innego nie odczuwałem nigdy, co najważniejsze rano nie mam problemów z wstawaniem i czuję się wypoczęty.

 6. Miansec #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Miansec , Leriwon to świetny lek.Dla nowicjuszy faktycznie może być kiler.Ale z czasem brania działanie nasenne mija i pojawia się bardzo miły stan wstawania o danej porze.Lek w ciągu dnia uspokaja ma się ochotę na wszystko.Moja wieczorna dawka to 60mg.Jedyna wada to tycie +30kg dlatego musiałem przerwać branie tego leku.

 7. Miansec #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Spać, spać i jeszcze raz spać. Lek niby uspokaja, ale rano nie można się obudzić, człowiek potrzebuje około godziny na dojście do siebie. Po godzinie da się już funkcjonować, ale długo jest się jeszcze ospałym.

 8. Miansec #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Słabo pomaga w spaniu, sen przerywany. Śnią się koszmary. Do tego syndrom niespokojnych nóg. Biorę ten lek już 3 lata, przytyłam 10 kg i chyba na tym zakończę, trzeba zmienić na inny.

 9. Miansec #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  brałem miansec 30g przed snem przez 1 rok i ani grama nie przytyłem a by móc zasnąć brałem Neurol ale jak widać ten lek działa inaczej niż większości.
  Miansec brałem na stany lenkowe i depresje a tu okazuje się że to lek na SEN

 10. Miansec #

  Brak oceny… Na razie nie mogę powiedzieć czy skuteczny, chociaż łykam 110 mg na dobę. Jakoś nie pomaga. Śpię jak zabity, aż za mocno. Sny mam kosmiczne, na dłuższą metę męczące. Co do tycia, to mnie nie dotyczy ani trochę… Cóż więcej mogę napisać?


Znasz Miansec? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.