Trittico


Trittico to na dzień dzisiejszy jedyny preparat zarejestrowany w Polsce zawierający Trazodon. To lek antydepresyjny, oraz zwalczający depresję. Lek ten, mimo że oddziałuje na gospodarkę serotoninową nie należy do SSRI. Z przyjmowaniem Trittico nie wiążą się typowe dla ssri skutki uboczne takie jak wzrost wagi ciała.
Trittico znalazł zastosowanie w głównie depresji, oraz przy walce z bezsennością.
Skutki uboczne mogące towarzyszyć przyjmowaniu trittico to bóle głowy, uczucie ciężkości głowy, nudności i uczucie suchości w ustach.
Napisz swoją opinię o Trittico


Cena Trittico
Skutki uboczne Trittico
Dawkowanie Trittico
Ulotka Trittico
Zamienniki Trittico
Forum Trittico
Najnowsza opinia o Trittico
Zastosowanie i składniki Trittico
Gdzie można kupić Trittico?

Opinie o Trittico (129)

Trittico, ocena średnia

6.5

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  62/10

   Oplacalnosc

   66/10
    1. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę lek od 5 miesięcy: mój nastrój znacznie się poprawił, ale lekko przytyłem (i to jest – moim zdaniem – wada tego leku). Obecnie biorę 1 tabletkę dziennie. Najgorsze był pierwszy miesiąc: całkowita suchość w jamie ustnej, ale z czasem minęło.

    2. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę od dwóch tygodni 75 mg (oprócz tego paroksetyna 40 mg i xanax 0,5 mg). Na początku spałam jak zarżnięta, a zmysły odzyskiwałam po 6 godzinach od zwleczenia się z łóżka. Organizm stopniowo się przyzwyczaił i teraz jestem co najwyżej zaspana, jak zwykle w dzień roboczy. Czy działa, trudno powiedzieć z uwagi na równoległe stosowania dwóch innych leków. Czuję się dobrze, odzyskałam chęć do życia. Skutki uboczne- zaparcie i lekkie, aczkolwiek długotrwałe bóle głowy (też trudno powiedzieć, który to spowodował, może ta kombinacja).

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      Skutecznosc

      4.7

      Oplacalnosc

      9.6

      Na sen podziałał u Ciebie Xanax.

    3. Opinia użytkownika o Trittico :

     Zero skuteczności i tysiąc skutków ubocznych. Uważajcie z tym czymś, bo można zrobić sobie krzywdę!

    4. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     1

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     5

     Biorę Trazodone od jakichś 2 tyg, wcześniej 2 lata mianseryne z paroksetyną, która później zamieniłem na fluoksetyne, nie mogę zasnąć po tym leku, zwiększyłem dawkę ze 150 mg, do 300 mg ostatniej nocy, ale jest jeszcze gorzej, chodzę p…y, nie mam na nic siły, ani apetytu, chyba to odstawie, bo ani pracować się nie da, ani normalnie funkcjonować.

    5. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     5.5

     Brak skutków ubocznych

     7.7

     Oplacalnosc

     3.4

     Witam, stwierdzono u mnie nerwice lękowa, oraz bezsenność spowodowane rozregulowaniem hormonami tarczycy, od dwóch tygodni zażywam pramolan na lęki, wraz z triticco na bezsenność. Jak jest z łączeniem tych leków? Nic w internecie nie znalazłam o tym, by ktoś je łączył. Dodam, że pramolan mnie uspokaja i wycisza, lecz mam dziwne uczucie, hmm lekkiego otępienia. Biorę po 2x 50mg. Triticco brałam w dawce 25, jednak spałam po nim około 5-6 h, z licznymi wybudzeniami. |Od 3 dni biorę 50 i wcale lepiej nie śpię. Dodam, że pramolan nie działa na mnie nasennie. Czy te leki mogą na siebie oddziaływać? Dziś znowu przy dawce 50 mg trittico spałam, ze 4h +pocenie i wybudzanie. Co zrobić, brać mniejsze, czy większe dawki? Jaka jest różnica w blokowaniu receptorów w dawce 25, 50, a 75? Czy ktoś się orientuje?

    6. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.2

     Oplacalnosc

     9.8

     Mała dawka (1/3 tabl 150 mg) super pomaga na spokojny, długi sen. Rzadko zdarza się budzenie w środku nocy, a jeśli to znów biorę 1/3 tabletki. 4 lata temu zaczęłam brać. Ponad 6 m-cy stosowania i bardzo byłam zadowolona. Teraz znów musiałam i tez dobrze się czuje. Może trochę więcej jem, ale jest zima, więc to trudno stwierdzić czemu. Rano budzę się o stałej porze i nawet kawy nie potrzebuję. Czasem mam dziwne sny. Ogólnie dobrze działa na lęki i budzenie w nocy!

    7. Opinia użytkownika o Trittico :

     Gó**o nie lek ! Na jedno pomaga, a na drugie szkodzi. Po tym leku dostałem arytmii i częstoskurczu serca. I to po czterech dniach, biorąc po 50 mg. Stanowczo odradzam. Lek odstawiłem.

    8. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     9.1

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     4.6

     Biorę to już 6 miesięcy i w końcu zacząłem normalnie funkcjonować i do tego faxlolet, polecam na ciężkie depresje, nerwice leków.

    9. Opinia użytkownika o Trittico :

     Witam, na początku brania trittico przez pierwszy tydzień było fatalnie, ale już później zaczęłam odczuwać poprawę. Niestety, po ok dwóch miesiącach brania znowu porażka, ból głowy, ból mięśni, zawroty i osłabienie. Zastanawiam się, czy lek przestał działać, czy to objawy po zwiększonej od tygodnia dawce leku 75mg na noc.

    10. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9.8

     Oplacalnosc

     9.7

     Super lek, śpię w końcu normalnie jestem spokojna wewnętrznie, polecam.

    11. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     0.1

     Brak skutków ubocznych

     0.1

     Oplacalnosc

     0.1

     Lek przepisał mi endokrynolog na zwiększenie energii.
     Energia była ale negatywna, odstawiłam ten lek bo sama siebie przestałam poznawać. Rano nie mogłam wstać.Nie polecam.

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      Ja też odstawiłem już po pierwszej 1/3 tabletki. Jedyny plus, to w miarę dobry sen. Ale przed zaśnięciem ból głowy jakiego jeszcze nie miałem i rano też głowa jakby nie moja. Odstawiłem.

    12. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9.5

     Oplacalnosc

     7.2

     Prawie bez skutków ubocznych (oprócz początkowo bólów głowy), zdecydowanie bardzo dobry w trudnościach z zasypianiem, nie otumania, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia.

    13. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     3

     tragedia – pierwsze w moim życiu psychotropy i muszę powiedzieć, że jak ludzie biorą to pomimo takich skutków ubocznych, to zal mi ich
     – rzygać się chce
     – nierówna praca serca, szczególnie przed snem ( to najgorsze )
     – pulsowanie w lewym uchu przed snem i nad ranem w nim dziwne uczucie, jakby się zbierało coś w środku ( ,,ropa,, )
     – momenty zagubienia, coś chciałem robić ale nie wiedziałem co i dlaczego w ogóle poszedłem gdzieś indziej skoro jak sobie przypomniałem co chciałem robić to byłem w ogóle w innym miejscu (w domu )
     – myliło mi się co chciałem powiedzieć
     – gwałtowne tycie ( już myślałem, że będę musiał kupić nowe ciuchy )
     – lekarka na badaniach wstępnych, zwróciła mi uwagę podczas badania osłuchowego mojego serca

     Nigdy nie miałem problemów z sercem, trenuje od 12 roku życia sporty ( w sumie już 20 lat ), aktualnie rekreacyjnie, znam swoje ciało pod względem fizycznym perfekcyjnie. Nigdy wcześniej w moim życiu, nie miałem jakichkolwiek uwag podczas badań. Gdy zmniejszałem dawki z 75mg, do 50mg to działania niepożądane wygłuszały się, a przy zmniejszeniu do 25mg były ledwo zauważalne. Także ewidentnie tak działał na mnie lek. Pomimo moich uwag jakie zgłaszałem dwukrotnie psychiatrze, stwierdził bym kontynuował zażywanie leku, a pulsujące ucho to, że powinienem iść do laryngologa, bo to na pewno nie od leku. Musiałem stanowczo powiedzieć, że nie zamierzam sobie niszczyć serca i dalej kontynuować kuracji tym lekiem i żadnym innym. Zraziło mnie to do psychotropów.

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      To nie psychotrop, tylko antydepresant, a tyć zacząłeś pewnie od sterydów. Nara.

     2. Opinia użytkownika o Trittico :

      Skutecznosc

      0.4

      Brak skutków ubocznych

      0.1

      Oplacalnosc

      0.2

      Masakra!!! To jedno, co mi przychodzi do głowy. Straszne doświadczenie- odradzam!!! Palpitacje serca, koszmary-wybudzenia, drżenie rąk, szum w uszach, w ustach po (50 mg). Moje pierwsze w życiu doświadczenie z takimi lekami i ostatnie!!! Weście zwierzaka ze schroniska. Wychodzę często na spacery, itd. wyłączcie laptopy… :) Zacznijcie spotykać się i rozmawiać z ludźmi.

    14. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Oplacalnosc

     10

     Triticco jest dla mnie skuteczny , to jedyny lek który by mi pomógł po około 3 miesiącach czułam sie super ,super ale miałam skutki uboczne typu bóle brzucha i stawów – gdybym mogła znaleźć coś na te dolegliwości dała bym dużo.
     Gapa

    15. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     4.8

     Oplacalnosc

     6.3

     Dosyć dobry lek, ale nie w monoterapii lecz w połączeniu z venlafaxyną. Biorę od ponad roku 50 mg na noc i choć trochę śpię, nie mam efektu otumanienia i chce mi się wstawać rano, czuję się wyspana, znikła lęki w nocy i rano. Tylko mógłby być tańszy, bo idzie mi dużo kasy na leki, ponieważ mam trochę chorób przewlekłych.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.