Trittico

3,7 [77]Trittico to na dzień dzisiejszy jedyny preparat zarejestrowany w Polsce zawierający Trazodon. To lek antydepresyjny, oraz zwalczający depresję. Lek ten, mimo że oddziałuje na gospodarkę serotoninową nie należy do SSRI. Z przyjmowaniem Trittico nie wiążą się typowe dla ssri skutki uboczne takie jak wzrost wagi ciała.
Trittico znalazł zastosowanie w głównie depresji, oraz przy walce z bezsennością.
Skutki uboczne mogące towarzyszyć przyjmowaniu trittico to bóle głowy, uczucie ciężkości głowy, nudności i uczucie suchości w ustach.

Najnowsza opinia o Trittico:

„Witam, czytam wasze posty i …dziwnie się czuje..3/4 lata brać te prochy…szok, na razie biorę ok 6 mies. na chwile obecna jest w 80/90% ok, ale na samym początku …. mogę opisać to jak by mnie coś opętało, zero kontroli nad myślami i czynnościami, noce nie przespane duszenie się wieczorami przez lek. Naprawdę było ciężko czasem wpadnie to coś w odwiedziny, i człowiek chodzi jak by dostał obuchem w głowę..może zn…” [czytaj więcej poniżej]

Trittico otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 89 opinii

Trittico jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Trittico:

Sprawdź jak działa Trittico na podstawie ulotki leku:

Trittico dawkowanie trittico dawkowanie Trittico skutki uboczne
Trittico przeciwskazania trittico przeciwskazania


Pytania o Trittico na forum:

  Trittico skutki uboczne

Masz pytania dotyczące leku Trittico?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Trittico:

Trittico cena:

Lek Trittico na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Trittico CR tabl. o przedłużonym uwalnianiu 150 mg
  cena normalnie -> 64.03PLN przy odpłatności 30% -> 38.49
 • Trittico CR tabl. o przedłużonym uwalnianiu 75 mg
  cena normalnie -> 17.65PLN przy odpłatności 30% -> 11.27
 • Trittico CR tabl. o przedłużonym uwalnianiu 150 mg
  cena normalnie -> 23.39PLN przy odpłatności 30% -> 14.88

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Trittico?

Oto lista aptek i sklepów z Trittico:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Trittico
 1. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, czytam wasze posty i …dziwnie się czuje..3/4 lata brać te prochy…szok, na razie biorę ok 6 mies. na chwile obecna jest w 80/90% ok, ale na samym początku …. mogę opisać to jak by mnie coś opętało, zero kontroli nad myślami i czynnościami, noce nie przespane duszenie się wieczorami przez lek. Naprawdę było ciężko czasem wpadnie to coś w odwiedziny, i człowiek chodzi jak by dostał obuchem w głowę..może znaleźć i 100 zł i humoru nie poprawi, pomęczy ok 4 h i zniknie od tak i człowiek radosny. Ale i z tym walczę chodzę do psychologa, Lek to coś co może siedzieć latami w naszej głowie dopóki nie stawimy mu czoła nie pokonamy go…lecz on nas tak.:/ ale wszystko się bierze od tego ze „JA MUSZE” muszę iść już spać bo się nie wyspie muszę to muszę tamto…Ja NIC NIE MUSZE! JA MOGĘ =)
  Ale jak każdy lek i tritico ma skutki uboczne u mnie powoduje stany zapalne -2 łokcie tenisisty i teraz 2 stany zapalne w pietach. Niestety nie jestem gotowy na odstawienie leków, bo nie od razu leki można pokonać…czasami trzeba naprawdę wiele czasu…a Moim głównym LĘKIEM JEST STRACH PRZED SNEM ŻE SIĘ NIE WYŚPIĘ NA RANO DO PRACY, pierwszym etapem było wywalenie budzika z sypialni, jak nie znam godziny człowiek wolniej żyje :) i nie stresuje się ile mu czasu zostało snu:)w nocy się też obudzę…to zamiast na siłę iść spać to tv i coś naprawdę nudnego:) bo jak jakaś komedia, czy dobra akcja to jeszcze bardziej się rozbudzę:)
  Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy zawsze lzej na duszy, jak człowiek z siebie to wyrzuci tomasz3e@wp.pl

 2. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witajcie, też się podzielę swoim doświadczeniem z z tym lekiem, otóż lek mi nie pomógł, dalej nie mogłem spać (leczę się na bezsennosc spowodowaną nerwicą), lek działal na mnie „zamulająco” lecz dalej nie mogłem zasnąć, proponuję nie brać od razu 150mg tylko zacząć od 50mg i stopniowo zwiększać do 150mg. Pozdrawiam

 3. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę 1/3 tabletki na noc od miesiąca. Lepiej się czuję. Przestały śnić mi się straszne snu.
  Problemy wydają mi się mniej ważne.
  Ale tabletki to nie wszystko. Dużo myślę, czego się boje, co powodować może lęki, te nerwy.
  Ważne uświadomić sobie, że ja nic nie muszę, a jedynie mogę, jak będę chciała!
  Zupełnie nic się nie stanie jak czegoś nie zrobimy teraz. Zrobimy to jutro, też będzie dobrze.
  Trzeba wiedzieć, że to ja jestem ważna czy ważny! Życie jest tylko jedno.
  Myślenie pozytywne, spacery, ruch, dla mnie też choćby sprzątanie dużo pomaga. Leki nie załatwią problemu.
  Pozdrawiam

 4. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Żadnej poprawy po zażywaniu tego leku, nie pomógł ani na lęki, ani na depresję. Początkowo lepiej się spało, ale i to minęło, lekarz upiera się, abym nadal zażywała lek, ale to bez sensu.

 5. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek dostałem po 4-5 miesiącach kiedy to Aciprex (SSRI) przestawał działać. Po trittico dobrze śpię, praktycznie nie odczuwam lęków, zdarzają się słabsze dni, ale to jak u każdego. Mam w planach na dniach zacząć psychoterapie, aby móc skutecznie wyleczyć się z depresji przebiegającej z lękiem. Wg. Mojego psychiatry leki jedynie będą tłumić i ukrywać objawy prawdziwej choroby, dlatego wysłał mnie na terapie do psychologa. Zobaczymy co z tego wyjdzie, na razie po kilku miesiącach zażywania leku mogę normalnie funkcjonować.

 6. Trittico #

  Trittico mi bardzo pomógł, odkąd go biorę moje życie poprawiło się mam chęć i siłę na zabawę z synem, chęci do pracy i wielu innych rzeczy, pół roku temu było to wszystko jeszcze nie możliwe. Cierpie na bezsenność od 3 lat i brałem już chyba wszystko zazwyczaj, jak był sen to na drugi dzień rozbicie i zmęczenie ledwo funkcjonowałem, a w pracy to nawet nie mówię.. tak czy inaczej trittico poprawiło jakość snu, samopoczucie i tym całe życie, a sny są odlotowe :) i rano sztywny pal zawsze, nie wiem dlaczego :D

 7. Trittico #

  Działanie leku jest stosunkowo mało odczuwalne, jeśli stosuje się go bez żadnych innych środków. Miałem z nim do czynienia, ponieważ w konsekwencji uzależnienia od używek rozregulowałem całkowicie ośrodek nerwowy i bez wyżej wymienionych nie możliwym było zasypianie, a jeśli już udało się zasnąć to, jakość tegoż snu była marna, do tego doszły naprawdę poważne problemy osobiste. Mimo zwiększenia dawki do maksymalnej, jaką jest 1 tabletka przed snem niekiedy lek nie działał praktycznie. Po kolejnej wizycie lekarz przepisał diazepam w postacie relanium i poczułem się wiele lepiej problemy ze zasypianiem zniknęły, a natury osobistej zostały stłoczone tak, że naprawdę nie potrafiłem się niczym martwić za bardzo, co umożliwiło mi powrót do wypełniania podstawowych obowiązków bez ciągłej gonitwy myśli negatywnego nastawienia, trochę człowiek po tym ogłupiony, ale czasem lepsze to niż ciągłe zamartwianie się.

 8. Trittico #

  Witam, ja od dłuższego czasu biorę prefaxine na depresję i zomiren, jak mnie zaczyna telepać i nachodzić panika, że szok dla mnie, wieczorem, aby się wyspać biorę trittico. Cały czas mam jakieś myśli totalnej beznadziejności, załamania i myśli, że to życie niema sensu, może te leki, które biorę nie działają na mnie dobrze, trittico działa nasennie wieczorem, ale żona mówi, że strasznie po nich chrapię i jakoś ciężko dycham, a biorę 2 z 3 kawałków 75mg. Jeśli ktoś miał straszną deprechę i lęki, to jakich leków używał, bo ja tak przeżywam każdy dzień i muszę się tak co dzień męczyć. Strasznie mi to przeszkadza w życiu codziennym, bo są takie dni, że jak się nakręcę to na drugi dzień nie idę do pracy, mam jakieś myśli czy rano się obudzę i jak ewentualnie będę się czuł , psychiatra mówi mi że mam lęk przed lękiem , bo ogólnie boję się latać samolotem, a przed jakimiś większymi imprezami już miesiąc przed się denerwuje nie wiem czym. A jak już pójdę i łyknę sobie to jest dobrze, ale na drugi dzień znowu te natrętne myśli, dlaczego tak się czuję i czy kiedyś w ogolę z tego wyjdę i będę znowu normalnym gościem z przed kilku lat wesołym jajcarzem,,

 9. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jak dla mnie lek rewelacyjny. Wyspać się pozwoli, lęki pod kontrolą, można normalnie pracować, można jeździć samochodem, nie otępia (troszkę na początku brania – ale nie nadmiernie), skutki uboczne, jak dla mnie znikome. Ten zaczął działać prawie natychmiast, najpierw dobry sen, potem stopniowo zaczęły zmniejszać się lęki – aby zaniknąć. Od dłuższego czasu biorę go, jako koło ratunku – coś, co daje stabilne uczucie spokoju, a wieczorem działa, jak wyłącznik bezpieczeństwa (tu trzeba uważać – po obudzeniu w środku nocy – nie da się normalnie funkcjonować- czuje się człowiek, jak pijany, niezborny, odurzony – oczywiście nasilenie tych efektów zależy od pory obudzenia – ale ok. 6 czy 7 rano jest już dobrze). Trzeba kontrolować białe ciałka krwi. Ze względu na leukopenię polekową kilka razy próbowałam zmienić lek – ale po przykrych przejściach z innymi lekami, po których chodziłam nieprzytomna, otępiała, odurzona, z dziurami w pamięci (nie pamiętałam co robiłam przed chwilą)- wracałam do Trittico CR- wreszcie organizm się przyzwyczaił. Brałam do 0,30 g – teraz jeden kawałeczek z tabletki 0,15g Biorę czwarty rok i wreszcie czuję się na siłach, aby powoli zmniejszać dawkę. Będę za nim tęsknić na pewno. Podczas brania tego leku przestałam chorować na różne autoimmunologiczne choróbska, które się mnie czepiały. Przy odstawianiu bolą trochę mięśnie, głowa, jest trochę zimno i ma się czasem gęsią skórkę – ale poza tym jest OK. POLECAM ten lek. Nie jest to lek dla niecierpliwych – którzy chcą skutku natychmiast – tylko dla tych, którzy chcą skutecznie wyleczyć się ze stanów lękowych i depresji. Pozdrawiam.

 10. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam 3 lata w związku z problemem ze snem, przestał na mnie działać i w tej chwili mam brać doxepin 10 w pierwszy dzień zadziałał, na drugi dzień noc bezsenna.


Znasz Trittico? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.