Trittico

Opinie, komentarze, informacje


Trittico to na dzień dzisiejszy jedyny preparat zarejestrowany w Polsce zawierający Trazodon. To lek antydepresyjny, oraz zwalczający depresję. Lek ten, mimo że oddziałuje na gospodarkę serotoninową nie należy do SSRI. Z przyjmowaniem Trittico nie wiążą się typowe dla ssri skutki uboczne takie jak wzrost wagi ciała.
Trittico znalazł zastosowanie w głównie depresji, oraz przy walce z bezsennością.
Skutki uboczne mogące towarzyszyć przyjmowaniu trittico to bóle głowy, uczucie ciężkości głowy, nudności i uczucie suchości w ustach.
Cena Trittico
Skutki uboczne Trittico
Dawkowanie Trittico
Ulotka Trittico
Zamienniki Trittico
Forum Trittico
Najnowsza opinia o Trittico
Zastosowanie i składniki Trittico
Gdzie można kupić Trittico?

Napisz swoja opinię o Trittico

Trittico, ocena średnia

6.7

Skutecznosc

69/10

  Brak skutków ubocznych

  64/10

   Oplacalnosc

   68/10

    108 Opinii o “Trittico

    1. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Lek oceniam bardzo pozytywnie. Uregulował u mnie rytm dobowy, dzięki czemu z łatwością zasypiam i z łatwością budzę się rano. Skutków ubocznych nie zauważyłem, ale trochę otumania w dawce 75mg. Na mnie działa w dawce 75-150mg. Działa już po 30 minutach. Lek przepisano mi w związku z bezsennością.

    2. Opinia użytkownika o Trittico :

     Witam:-) Wczoraj wzięłam pierwszą dawkę/małą, a dzisiaj wstałam wyspana, ale z lekkimi zawrotami. Będę próbować dalej mam dużo nadziei :-) :-). Pozdro

    3. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Lek biorę kilka m-cy, lepiej zasypiam, mniej mam złych snów, zdarza się czasami, że budzę się wcześnie rano i już nie mogę zasnąć napewno mniej mam myśli samobójczych, biorę narazie 1/3 150 gr. tabletki na noc, będę jednak musiał zwiększyć dawkę, bo chyba już odczuwam mniejsze działanie tabletek.

    4. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Trittico biorę od miesiąca. Mam depresję, której głównym objawem jest wszechstronny lęk, koszmary w nocy, no i koniec końców wszedł na to smutek i typowe objawy depresji. Lekarz zalecił mi dawkowanie w zwiększonych dawkach w odtepach kilku dni. Przez pierwsze dwa tygodnie kiedy dawka była mała czułam się dobrze, spałam i wstawałam wypoczęta. Brak skutków ubocznych. Niestety wraz ze zwiększeniem dawki czułam się coraż gorzej. Skutki obuczne występujące u mnie to: totalny brak koncentracji, mam wrażenie, że świat mi wiruje i wibruje, mam mroczki przed oczami, ciągły ból głowy i zawroty, ale takie, że trace równowagę, suchość w jamie ustnej, nudności – odruch wymiotny już wcześniej był u mnie na porządku dziennym, ale jest gorzej, nic prawie nie jem, mam ciągle biegunkę, nie umiem wstać, jestem zamroczona przez cały dzień, musiałam zrezygnować z auta, bo jadąc w lewo jak w transie patrze w punkt na wprost, splątanie, drażnią mnie pewne zapachy, zapominam znaczenia słów (dziś się zastanawiałam czy oddać to to samo co zwrócić i w końcu stwierdziłam, że w sumie to nie wiem co to znaczy). Jeżeli chodzi o pozytywne aspekty to: nie mam koszmarów (no może miałam jeden- dwa), zwiększyło mi się trochę libido, mam więcej ochoty żyć i coś robić, potrafię się ciut szybciej ogarnąć po napadzie paniki.
     Podsumowując – mam zamiar z niego zrezygnować. Nie wiem czy się zdecyduję na jakikolwiek inny lek. Jestem zrażona, nie mam władzy nad ciałem.

    5. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Dobrze śpię ,juz po małej dawce 25-50mg.Nie spalam wczesniej dłuzej niz 2-3 godziny ,póznie j przerwa i znów 2godziny snu i tak do rana .Po Trittico ciągiem spię 5-7 godzin ,zajefajne sny ,całe filmy w snach ,tematyka przewaznie erotyczna ,i pieniądze ,ale w sumie sny super ,przedtem prawie nic sie nie sniło .Najgorsze wybudzenie i całe pezedpołudnie ,tak do 15tej ,rozkojarzona ,zdezorientowana ,zawroty głowy ,brak siły fizycznej ,zaburzenia koncentrzcji .Byłoby cudownie ,gdyby nie te uboczne objawy w dzień .

    6. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Witam, biorę Trittco, dosyć długo. Nie pamiętam, jak długo bo początkowo było mi tak bardzo wszystko jedno, że nie zwróciłam uwagi kiedy zaczęłam. Biorę 250 i czuję się dobrze, dobrze śpię a nie spałam. W dzień nie jestem śpiąca i funkcjonuję dobrze, a oto przecież chodzi. Nawet znowu zaczęłam się śmiać. Wcześniej, ktoś napisał o agresji. Ja jestem wybuchowa, ale to nie jest dodatkowa cecha. Nie jest to jedyny lek, który biorę, ale być może dzięki niemu rozstałam się z Wenlafaksyną i lorazepamem.
     Z działań niepożądanych to ostatnio zasugerowano mi hipotonię i zespół suchego oka, ale biorąc pod uwagę wcześniejsze moje funkcjonowanie, to nie jest to coś nowego.

    7. Opinia użytkownika o Trittico :

     Brałam przez 5 dni. Miałam okropne bóle głowy, nieustające. Zawroty głowy, otępienie

    8. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Jak można w ulotce o tym leku napisać, że reguluje sen..
     ostatnie kilka nocy nie spałam do rana..mimo brania immovane..straciłam zaufanie do lekarzy i leków..
     po za tym, jeżeli nawet pomógłby na ten sen..to co zrobić z objawami ubocznymi? nadaktywnością, wczesnym wybudzaniem , agresją i tachykardią? ..jeszcze to poczucie beznadziei..i znieczulenie emocjonalne…aha i dekoncentracja..zakładałam spodnie na spodnie..powinni takie leki wycofać z obiegu.

    9. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     znowu nina..
     jestem na dawce 25 wieczorem..nie ma zasypiania a w ciągu dnia jestem jakby agresywna..lub może nastawiona bojowo..
     zauważyłam tez brak odczuwania przyjemności..ze wszystkiego..jakby znieczulenie lub zanik emocji i poczucie beznadzieji lub pustki..wszystko mi wisi..a mam juz tyle lat też to jest raczej niemozliwe..
     to jest czwarty tydzień..nie ma mowy o zwiększeniu dawki,
     zastanawiam się jaki ten lek moze być niebezpieczny skoro budzi agresję..no i to poczucie beznadzieji..
     bedę się wycofywać..poszukam czegoś innego ..z ubocznych niepokój , nadpotliwość, szybkie bicie serca, wczesne wybudzanie i częste luźne stolce..

    10. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Biorę go od ponad dwóch tygodni…absolutnie nie usypia ..może w ciągu dnia mam trochę silniejszą psychikę ..ale tylko po 100 tce bo 50 to zero pomocy..jednak po 100 mam okropne bicia serca i zapominanie..bardzo mocne zapominanie ..co gdzie kładę , dokąd idę ..więc zmiejszyłam do 50 ..niestety ..słabo działa ..powracają leki , smutek…jestem w żałobie i po przejściach…do zasypiania mam immovane, ale zasypiam po 3 godzinach i następnego dnia straszne uczucie niewyspania..nie wiem co mam zrobić , te zapominanie to dosłownie horor..jestem w kropce..śpię bardzo krótko-ok 5 godzin a budzę się z bardzo uaktywniona..nici z poleżenia w łóżku, nici z podsypiania jeszcze ..zaraz szybkie tętno..nie wiem ..chyba jednak ten lek nie dla mnie..lekarzy się boję ..mam 55 lat i walczę z nerwicą, lekami , bezsennością od dziecka..

    11. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Po śmierci bliskiej osoby czułem się po dwóch miesiącach jeszcze gorzej, nie przechodziły ani objawy depresji, ani lęku. Trittico CR wyciągnął mnie z niej!!! Różnica była niewyobrażalna! Poprawił u mnie również jakość snu. Lek zaczął działać bardzo szybko, już po upływie tygodnia czułem się znacznie lepiej, natomiast po ok. 2 tygodniach Objawy Depresji ustąpiły.

    12. Opinia użytkownika o Trittico :

     Mam zamiar brać triticco. Mam bóle głowy i problemy z koncentracją, plus szumy uszne. Boję się, że może mi si pogorszyć. Co wy na to?

    13. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę dopiero od 6 dni, więc nie mogę uznać skuteczności na 6, jednak po przeczytaniu wszystkiego na temat tego leku mogę napisać swoje odczucia, zaznaczam, że jestem osobą z ciężką depresją, myślami samobójczymi, wszelkimi lękami od lat i bardzo boję się leków też, jednak dalej już się nie dało, prawie koniec…
     czuję już się lepiej.. nie zasypiam .odrazu…i jeszcze biorę immovane ale to już lepiej niż ten szkodliwy nasen..działający jak znieczulenie do operacji…zresztą z immovane zamierzam zrezygnować bo triticco reguluje sen jednak na to też trzeba poczekać, chce brać tylko 1 lek- to się nazywa monoterapia i pewno człowiek jest mniej skołowany niż łączenie z innymi lekami..
     Nie mam żadnych działań ubocznych…a rano ..mimo małej ilości snu czuje się bardzo dobrze, jedynie czasem moze szybsze bicie serca i niższe ciśnienie..cieszę się ,że pozwoliłam na swoją szansę w postaci tego leku, chociaż wiem, że na działanie trzeba poczekać minimum dwa tygodnie, poczekam nie mam wyjścia chce żyć..

    14. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Nikt mi tego nie proponował, o depresji nerwicowej słyszałam jako dziecko, w naszym domu rodzinnym panował terror i nie wolno było nawet płakać, zresztą śmiać się też, był przymus do jedzenia, spania i bicie, nie nie ..ojciec nie był alkoholikiem, to porządny gość, jeszcze sobie żyje , ma 90 lat i nic mu nie jest ..moją głową walił o ścianę, teraz kiedy już nie wytrzymuję napięcia biję się po głowie i chcę się w ten sposób zabić, jest nas troje rodzeństwa, wszyscy przez wiele lat w małżeństwach krzyczymy w nocy, wszystkiego się boimy, zapytam lekarza co o tym myśli, o tego rodzaju leków czytałam i wiem, że dieta jest bardzo ważna, dziękuje za pomoc , dla mnie to ważne jak nic innego w tej chwili, boję się, że nie wychowam mojej kochanej córki nastolatki… jednak kiedy widzę ją roześmianą to jest motywacja do walki o życie.

    15. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Szukam takiego leku, gdyż stoję już na granicy życia i śmierci… mam kupę lat-55, od dziecka straszne kłopoty ze spaniem, lęki o najbliższych i stany depresyjne, prze 20 lat pomagała mi amitriptilina i nasen w bardzo małej dawce ..ale teraz doszło kupa kłopotów, rozpad małżeństwa, utrata matki po długiej i ciężkiej chorobie , dojrzewanie dziecka i kurcze koniec, sama nie wiem czy mam depresję jak dużą i co z tym zrobić, mam myśli samobójcze , ogromną wrażliwosć ,ciągle ryczę , leki i oczywiście leży spanie…
     jak tu się wyspać jak się nie chce spać , zbliża się noc a ja czuję napięcie , nawet leżenie jest niewygodne , wolę siedzieć…rozumiecie ? siedzieć na łóżku bo leżenie mnie boli, bolą mnie plecy tak mam napięte, lekarze? dwa pytania i bach dwa leki, obydwa zwiększają masę ciała, jasne , zamienię depresję na otyłość , cukrzycę i wstręt do siebie…ostatnio dostałam trittico ale po poczytaniu o nim zgłupiałam i nachętniej kupiłabym hurtem z 5 kg nasenu , działał szybko i skutecznie , super lek, tylko przed zasnieciem głupoty się robiło, jednak po latach trzeba było zwiększać dawki to odstawiłam,mam dość życia, lęków, depresji i siedzenia w nocy, wszyscy opisują okropności po tych lekach , niebieski pot, erotyczne sny, i milion innych dziwactw, co zostaje, benzodiazepiny skuteczne i szybkie -pułapka-uzależnienie , narkotyk, po co to wypisują , po co produkują ? ile ludzi ma problemy ! co sie na tym swiecie dzieje ?dlaczego kobiety mają wiecej takich problemów? jaki w końcu lek jest bezpieczny i skuteczny i nie daje niebieskiego potu?

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      Nino ja mam 67 lat od roku biorę Aciprex 10 mg. i Trttico. Wcale nie nastawiałam się na szybką poprawę zdrowia. Było mi obojętne. Wiele przeszłam, w tym śmierć siostry i jeszcze 2 pogrzeby bliskich, strach przed bezsennością dobijał. Teraz zasypiam spokojnie i wstaję wyspana. Po 2 latach nawet na działkę chce mi się chodzić. Wiem jedno, ja nic nie muszę, ale chcę a to już sukces! Nino nie szukaj lekarstw na własną rękę, ale poszukaj dobrego i doświadczonego psychiatrę, dobierze Ci leki, jeśli nie pomogą jedne- dobierze drugie i znajdź zajęcie, które uwolni cię od strachu. Powodzenia!

     2. Opinia użytkownika o Trittico :

      A czy próbowała Pani brać na Pani depresję leki wspierające leczenie choroby Parkinsona (a dokładniej selegilinę). Proszę nie przestawać czytać. Te leki to najstarsza i najsilniejsza grupa antydepresantów tzw MAOI. Na depresję nie są już raczej stosowane (poza Stanami i Zachodnią Europą) Kwestia tylko, aby selegilinę po pierwsze miec przepisaną, a po drugie, nie połykać, lecz brać pod język i trzymać 20-30 min, aby się rozpuściła dobrze. Ma pani najprawdopodobniej najrzadziej diagnozowaną, choć co ciekawe najczęstszy rodzaj depresji, tzn. depresję nerwicową.
      Ach, biorąc selegilinę musi Pani przestrzegać restrykcji żywieniowych.

    16. Opinia użytkownika o Trittico :

     Witam ogólnie biorę jedną ósmą tabletki lorafen 25mg i teraz lekarz mi przepisał tritico, ale panicznie boję się zmiany tabletek co mam robić?

    17. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam, czytam wasze posty i …dziwnie się czuje..3/4 lata brać te prochy…szok, na razie biorę ok 6 mies. na chwile obecna jest w 80/90% ok, ale na samym początku …. mogę opisać to jak by mnie coś opętało, zero kontroli nad myślami i czynnościami, noce nie przespane duszenie się wieczorami przez lek. Naprawdę było ciężko czasem wpadnie to coś w odwiedziny, i człowiek chodzi jak by dostał obuchem w głowę..może znaleźć i 100 zł i humoru nie poprawi, pomęczy ok 4 h i zniknie od tak i człowiek radosny. Ale i z tym walczę chodzę do psychologa, Lek to coś co może siedzieć latami w naszej głowie dopóki nie stawimy mu czoła nie pokonamy go…lecz on nas tak.:/ ale wszystko się bierze od tego ze „JA MUSZE” muszę iść już spać bo się nie wyspie muszę to muszę tamto…Ja NIC NIE MUSZE! JA MOGĘ =)
     Ale jak każdy lek i tritico ma skutki uboczne u mnie powoduje stany zapalne -2 łokcie tenisisty i teraz 2 stany zapalne w pietach. Niestety nie jestem gotowy na odstawienie leków, bo nie od razu leki można pokonać…czasami trzeba naprawdę wiele czasu…a Moim głównym LĘKIEM JEST STRACH PRZED SNEM ŻE SIĘ NIE WYŚPIĘ NA RANO DO PRACY, pierwszym etapem było wywalenie budzika z sypialni, jak nie znam godziny człowiek wolniej żyje :) i nie stresuje się ile mu czasu zostało snu:)w nocy się też obudzę…to zamiast na siłę iść spać to tv i coś naprawdę nudnego:) bo jak jakaś komedia, czy dobra akcja to jeszcze bardziej się rozbudzę:)
     Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy zawsze lzej na duszy, jak człowiek z siebie to wyrzuci tomasz3e@wp.pl

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.