Trittico

3,7 [83]Trittico to na dzień dzisiejszy jedyny preparat zarejestrowany w Polsce zawierający Trazodon. To lek antydepresyjny, oraz zwalczający depresję. Lek ten, mimo że oddziałuje na gospodarkę serotoninową nie należy do SSRI. Z przyjmowaniem Trittico nie wiążą się typowe dla ssri skutki uboczne takie jak wzrost wagi ciała.
Trittico znalazł zastosowanie w głównie depresji, oraz przy walce z bezsennością.
Skutki uboczne mogące towarzyszyć przyjmowaniu trittico to bóle głowy, uczucie ciężkości głowy, nudności i uczucie suchości w ustach.

Najnowsza opinia o Trittico:

„Biorę go od ponad dwóch tygodni…absolutnie nie usypia ..może w ciągu dnia mam trochę silniejszą psychikę ..ale tylko po 100 tce bo 50 to zero pomocy..jednak po 100 mam okropne bicia serca i zapominanie..bardzo mocne zapominanie ..co gdzie kładę , dokąd idę ..więc zmiejszyłam do 50 ..niestety ..słabo działa ..powracają leki , smutek…jestem w żałobie i po przejściach…do zasypiania mam immovane, ale zasypiam po 3 godzinach i…” [czytaj więcej poniżej]

Trittico otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 97 opinii

Trittico jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Trittico:

Sprawdź jak działa Trittico na podstawie ulotki leku:

Trittico dawkowanie trittico dawkowanie Trittico skutki uboczne
Trittico przeciwskazania trittico przeciwskazania


Pytania o Trittico na forum:

  Trittico skutki uboczne

Masz pytania dotyczące leku Trittico?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Trittico:

Trittico cena:

Lek Trittico na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Trittico CR tabl. o przedłużonym uwalnianiu 150 mg
  cena normalnie -> 64.03PLN przy odpłatności 30% -> 38.49
 • Trittico CR tabl. o przedłużonym uwalnianiu 75 mg
  cena normalnie -> 17.65PLN przy odpłatności 30% -> 11.27
 • Trittico CR tabl. o przedłużonym uwalnianiu 150 mg
  cena normalnie -> 23.39PLN przy odpłatności 30% -> 14.88

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Trittico?

Oto lista aptek i sklepów z Trittico:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Trittico
 1. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę go od ponad dwóch tygodni…absolutnie nie usypia ..może w ciągu dnia mam trochę silniejszą psychikę ..ale tylko po 100 tce bo 50 to zero pomocy..jednak po 100 mam okropne bicia serca i zapominanie..bardzo mocne zapominanie ..co gdzie kładę , dokąd idę ..więc zmiejszyłam do 50 ..niestety ..słabo działa ..powracają leki , smutek…jestem w żałobie i po przejściach…do zasypiania mam immovane, ale zasypiam po 3 godzinach i następnego dnia straszne uczucie niewyspania..nie wiem co mam zrobić , te zapominanie to dosłownie horor..jestem w kropce..śpię bardzo krótko-ok 5 godzin a budzę się z bardzo uaktywniona..nici z poleżenia w łóżku, nici z podsypiania jeszcze ..zaraz szybkie tętno..nie wiem ..chyba jednak ten lek nie dla mnie..lekarzy się boję ..mam 55 lat i walczę z nerwicą, lekami , bezsennością od dziecka..

 2. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Po śmierci bliskiej osoby czułem się po dwóch miesiącach jeszcze gorzej, nie przechodziły ani objawy depresji, ani lęku. Trittico CR wyciągnął mnie z niej!!! Różnica była niewyobrażalna! Poprawił u mnie również jakość snu. Lek zaczął działać bardzo szybko, już po upływie tygodnia czułem się znacznie lepiej, natomiast po ok. 2 tygodniach Objawy Depresji ustąpiły.

 3. Trittico #

  Mam zamiar brać triticco. Mam bóle głowy i problemy z koncentracją, plus szumy uszne. Boję się, że może mi si pogorszyć. Co wy na to?

 4. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę dopiero od 6 dni, więc nie mogę uznać skuteczności na 6, jednak po przeczytaniu wszystkiego na temat tego leku mogę napisać swoje odczucia, zaznaczam, że jestem osobą z ciężką depresją, myślami samobójczymi, wszelkimi lękami od lat i bardzo boję się leków też, jednak dalej już się nie dało, prawie koniec…
  czuję już się lepiej.. nie zasypiam .odrazu…i jeszcze biorę immovane ale to już lepiej niż ten szkodliwy nasen..działający jak znieczulenie do operacji…zresztą z immovane zamierzam zrezygnować bo triticco reguluje sen jednak na to też trzeba poczekać, chce brać tylko 1 lek- to się nazywa monoterapia i pewno człowiek jest mniej skołowany niż łączenie z innymi lekami..
  Nie mam żadnych działań ubocznych…a rano ..mimo małej ilości snu czuje się bardzo dobrze, jedynie czasem moze szybsze bicie serca i niższe ciśnienie..cieszę się ,że pozwoliłam na swoją szansę w postaci tego leku, chociaż wiem, że na działanie trzeba poczekać minimum dwa tygodnie, poczekam nie mam wyjścia chce żyć..

 5. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Nikt mi tego nie proponował, o depresji nerwicowej słyszałam jako dziecko, w naszym domu rodzinnym panował terror i nie wolno było nawet płakać, zresztą śmiać się też, był przymus do jedzenia, spania i bicie, nie nie ..ojciec nie był alkoholikiem, to porządny gość, jeszcze sobie żyje , ma 90 lat i nic mu nie jest ..moją głową walił o ścianę, teraz kiedy już nie wytrzymuję napięcia biję się po głowie i chcę się w ten sposób zabić, jest nas troje rodzeństwa, wszyscy przez wiele lat w małżeństwach krzyczymy w nocy, wszystkiego się boimy, zapytam lekarza co o tym myśli, o tego rodzaju leków czytałam i wiem, że dieta jest bardzo ważna, dziękuje za pomoc , dla mnie to ważne jak nic innego w tej chwili, boję się, że nie wychowam mojej kochanej córki nastolatki… jednak kiedy widzę ją roześmianą to jest motywacja do walki o życie.

 6. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Szukam takiego leku, gdyż stoję już na granicy życia i śmierci… mam kupę lat-55, od dziecka straszne kłopoty ze spaniem, lęki o najbliższych i stany depresyjne, prze 20 lat pomagała mi amitriptilina i nasen w bardzo małej dawce ..ale teraz doszło kupa kłopotów, rozpad małżeństwa, utrata matki po długiej i ciężkiej chorobie , dojrzewanie dziecka i kurcze koniec, sama nie wiem czy mam depresję jak dużą i co z tym zrobić, mam myśli samobójcze , ogromną wrażliwosć ,ciągle ryczę , leki i oczywiście leży spanie…
  jak tu się wyspać jak się nie chce spać , zbliża się noc a ja czuję napięcie , nawet leżenie jest niewygodne , wolę siedzieć…rozumiecie ? siedzieć na łóżku bo leżenie mnie boli, bolą mnie plecy tak mam napięte, lekarze? dwa pytania i bach dwa leki, obydwa zwiększają masę ciała, jasne , zamienię depresję na otyłość , cukrzycę i wstręt do siebie…ostatnio dostałam trittico ale po poczytaniu o nim zgłupiałam i nachętniej kupiłabym hurtem z 5 kg nasenu , działał szybko i skutecznie , super lek, tylko przed zasnieciem głupoty się robiło, jednak po latach trzeba było zwiększać dawki to odstawiłam,mam dość życia, lęków, depresji i siedzenia w nocy, wszyscy opisują okropności po tych lekach , niebieski pot, erotyczne sny, i milion innych dziwactw, co zostaje, benzodiazepiny skuteczne i szybkie -pułapka-uzależnienie , narkotyk, po co to wypisują , po co produkują ? ile ludzi ma problemy ! co sie na tym swiecie dzieje ?dlaczego kobiety mają wiecej takich problemów? jaki w końcu lek jest bezpieczny i skuteczny i nie daje niebieskiego potu?

  • Trittico #

   A czy próbowała Pani brać na Pani depresję leki wspierające leczenie choroby Parkinsona (a dokładniej selegilinę). Proszę nie przestawać czytać. Te leki to najstarsza i najsilniejsza grupa antydepresantów tzw MAOI. Na depresję nie są już raczej stosowane (poza Stanami i Zachodnią Europą) Kwestia tylko, aby selegilinę po pierwsze miec przepisaną, a po drugie, nie połykać, lecz brać pod język i trzymać 20-30 min, aby się rozpuściła dobrze. Ma pani najprawdopodobniej najrzadziej diagnozowaną, choć co ciekawe najczęstszy rodzaj depresji, tzn. depresję nerwicową.
   Ach, biorąc selegilinę musi Pani przestrzegać restrykcji żywieniowych.

 7. Trittico #

  Witam ogólnie biorę jedną ósmą tabletki lorafen 25mg i teraz lekarz mi przepisał tritico, ale panicznie boję się zmiany tabletek co mam robić?

 8. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, czytam wasze posty i …dziwnie się czuje..3/4 lata brać te prochy…szok, na razie biorę ok 6 mies. na chwile obecna jest w 80/90% ok, ale na samym początku …. mogę opisać to jak by mnie coś opętało, zero kontroli nad myślami i czynnościami, noce nie przespane duszenie się wieczorami przez lek. Naprawdę było ciężko czasem wpadnie to coś w odwiedziny, i człowiek chodzi jak by dostał obuchem w głowę..może znaleźć i 100 zł i humoru nie poprawi, pomęczy ok 4 h i zniknie od tak i człowiek radosny. Ale i z tym walczę chodzę do psychologa, Lek to coś co może siedzieć latami w naszej głowie dopóki nie stawimy mu czoła nie pokonamy go…lecz on nas tak.:/ ale wszystko się bierze od tego ze „JA MUSZE” muszę iść już spać bo się nie wyspie muszę to muszę tamto…Ja NIC NIE MUSZE! JA MOGĘ =)
  Ale jak każdy lek i tritico ma skutki uboczne u mnie powoduje stany zapalne -2 łokcie tenisisty i teraz 2 stany zapalne w pietach. Niestety nie jestem gotowy na odstawienie leków, bo nie od razu leki można pokonać…czasami trzeba naprawdę wiele czasu…a Moim głównym LĘKIEM JEST STRACH PRZED SNEM ŻE SIĘ NIE WYŚPIĘ NA RANO DO PRACY, pierwszym etapem było wywalenie budzika z sypialni, jak nie znam godziny człowiek wolniej żyje :) i nie stresuje się ile mu czasu zostało snu:)w nocy się też obudzę…to zamiast na siłę iść spać to tv i coś naprawdę nudnego:) bo jak jakaś komedia, czy dobra akcja to jeszcze bardziej się rozbudzę:)
  Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy zawsze lzej na duszy, jak człowiek z siebie to wyrzuci tomasz3e@wp.pl

 9. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witajcie, też się podzielę swoim doświadczeniem z z tym lekiem, otóż lek mi nie pomógł, dalej nie mogłem spać (leczę się na bezsennosc spowodowaną nerwicą), lek działal na mnie „zamulająco” lecz dalej nie mogłem zasnąć, proponuję nie brać od razu 150mg tylko zacząć od 50mg i stopniowo zwiększać do 150mg. Pozdrawiam

 10. Trittico #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę 1/3 tabletki na noc od miesiąca. Lepiej się czuję. Przestały śnić mi się straszne snu.
  Problemy wydają mi się mniej ważne.
  Ale tabletki to nie wszystko. Dużo myślę, czego się boje, co powodować może lęki, te nerwy.
  Ważne uświadomić sobie, że ja nic nie muszę, a jedynie mogę, jak będę chciała!
  Zupełnie nic się nie stanie jak czegoś nie zrobimy teraz. Zrobimy to jutro, też będzie dobrze.
  Trzeba wiedzieć, że to ja jestem ważna czy ważny! Życie jest tylko jedno.
  Myślenie pozytywne, spacery, ruch, dla mnie też choćby sprzątanie dużo pomaga. Leki nie załatwią problemu.
  Pozdrawiam


Znasz Trittico? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.