Trittico


Trittico to na dzień dzisiejszy jedyny preparat zarejestrowany w Polsce zawierający Trazodon. To lek antydepresyjny, oraz zwalczający depresję. Lek ten, mimo że oddziałuje na gospodarkę serotoninową nie należy do SSRI. Z przyjmowaniem Trittico nie wiążą się typowe dla ssri skutki uboczne takie jak wzrost wagi ciała.
Trittico znalazł zastosowanie w głównie depresji, oraz przy walce z bezsennością.
Skutki uboczne mogące towarzyszyć przyjmowaniu trittico to bóle głowy, uczucie ciężkości głowy, nudności i uczucie suchości w ustach.
Napisz swoją opinię o Trittico


Cena Trittico
Skutki uboczne Trittico
Dawkowanie Trittico
Ulotka Trittico
Zamienniki Trittico
Forum Trittico
Najnowsza opinia o Trittico
Zastosowanie i składniki Trittico
Gdzie można kupić Trittico?

Opinie o Trittico (142)

Trittico, ocena średnia

6.2666666666667

Skutecznosc

64/10

  Brak skutków ubocznych

  60/10

   Oplacalnosc

   64/10
    1. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     3

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     6

     Dostałam lek na sen, lęki, i depresje. Przed zażywaniem leku spałam około 3-4 h dziennie maksymalnie budząc się z myślami samobójczymi i brakiem chęci do życia, więc leżałam do 18 bez energii. Mam 18 lat. Nie zmieniło się nic poza tym, że sypiam po 6 h z kilkoma (ok 3) przerwami po 20 min, i płaczem w dodatku do myśli samobójczych. Gratisowo moje dość wybujałe i męczące sny stały się jeszcze bardziej męczące, niepokojące, i realistyczne. Co do skutków ubocznych, to dość dziwnie, bo są to rzeczy, których nie ma na ulotce. Warto jednak zwrócić uwagę, że z rana biorę też Velaxin ER 75 mg, jednak skutki uboczne zaczęły się od trittico. Objawy mam typowo przeziębieniowe, zapalenie pęcherza, nadmierna potliwość, drgawki, ucisk w klatce piersiowej. Zauważyłam, że coś jest nie tak dopiero, gdy zaczęły mi drżeć i sztywnieć ręce. Powtórzyło się to dwa razy, lek biorę 4 dzień i jest to cała tabletka. Dziś doszedł ból pleców, ogromny ból przez, który nie mogłam się ruszyć. Myślę, że to, że dzieje się tak, a nie inaczej jest kwestią mojego ciśnienia, które od zawsze jest niskie, a to przecież lek, który obniża ciśnienie. Mam nadzieje, że jak najszybciej uda mi się zmienić leki na lepsze.

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      Będzie dobrze. Musisz pozytywnie myśleć i znaleźć nawet w ciężkiej sytuacji coś dobrego. Wiem, że to trudne, ale dołowanie się nic nie daje, a tylko wiedzą w dodatkowe smutki. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

    2. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     2.3

     Oplacalnosc

     4.1

     Lek jest reklamowany jako łagodny, bezpieczny, nie powodujący uzależnienia. To nieprawda! Uwierzyłam w te zapewnienia i przez 4 lata brałam triittico, wieczorem, na sen. Owszem, pomagał, szczególnie na początku. Problemy zaczęły się, gdy zaczęłam go stopniowo odstawiać. Choć robiłam to naprawdę wolno, okazało się, że objawy odstawienia Triitico są bardzo dokuczliwe. Nadmierne pobudzenie lub przeciwnie – dół psychiczny, ogromne problemy z koncentracją, bóle głowy, szumy, uderzenia gorąca, zlewne poty i wiele, wiele innych. Kiedy powiedziałam o tym lekarce, stwierdziła, że coraz więcej pacjentów zgłasza jej problemy pojawiające się przy odstawieniu triitico i że ten lek nie jest tak łagodny, jak zapewniają przedstawiciele przemysłu farmaceutycznego. Proszę, nie powtarzajcie mojego błędu, nie wierzcie, że ten lek można brać długo i bez konsekwencji, bo to nieprawda! Na stronach anglojęzycznych można przeczytać prawdę o lekach antydepresyjnych i o tym, jak one naprawdę działają. Żałuję, że dowiedziałam się o tym tak późno. Objawy na które cierpię, mogę trwać nawet kilka lat, bo przekonana o bezpieczeństwie leku, brałam go tak długo. FAJNA PERSPEKTYWA, PRAWDA?!

    3. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     8.7

     Brak skutków ubocznych

     2.7

     Oplacalnosc

     3.8

     Biorę ten lek 3-4 lata. Cierpię na bezsenność 18 lat. Mi Trittico bardzo pomaga.

    4. Opinia użytkownika o Trittico :

     Biorę trittico 2 tygodnie, więc chyba nie mogę za wiele napisać. Zalecenia lekarza: 1/3 tabletki przez 3 dni; 2/3 tabletki przez kolejne 3 dni; jeśli zajdzie potrzeba to 1 tabletka. Przez pierwsze 2 dni nie czułam nic; w trzecim dniu przestała mnie głowa boleć, normalnie widziałam (oczy nie bolały) i PRZESPAŁAM CAŁĄ NOC bez budzenia się i dziwnych snów. Następnie wg. zaleceń wzięłam 2/3 tabletki, przebudziłam się w nocy i czułam się jakbym była pijana xd. Rano aż do wieczora miałam mdłości, ciężką głowę (jak na kacu tylko bez suchot w twarzy). Zeszłam do 1/3. No i ładnie zasypiałam, spałam całą noc (spać o 22.00 wstawałam o 5:00) i ekstra. Niestety od 5 dni znowu źle się czuję, owszem śpię całą noc, ale nie wstaje o 5:00 tylko o np.: 10.00 (12h śpię) i czuję się fatalnie. Byłam znowu u lekarza, Pani powiedziała, żebym zaczęła brać 2/3 tabletki, bo mogłam się „uodpornić” na te 1/3. Także zobaczymy co będzie dalej :) Aaa i dodam, że bolą mnie stawy, mięśnie, czuję się zmęczona i nic mi się nie chce robić, głowa jakby ciężka (jakbym o jednego drinka za dużo wypiła ;)). Cierpliwie czekam na lepsze dni :D

    5. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     8.6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8.5

     Dostałam Trittico na bezsenność, która zresztą towarzyszyła mi mniej lub bardziej przez całe życie. Na początku po 25 mg nic się nie działo i nie spałam dalej, ale jak stopniowo zwiększyłam do 75 mg, to ścięło mnie z nóg. Teraz po 3 miesiącach stosowania jest tak, że po 2 godz. od wzięcia tabletki już śpię, co jest dla mnie dużym sukcesem. Na początku bałam się, że nie będę mogła się rano dobudzić, ale tak nie jest. Dodatkowo nie budzę się w nocy, jak to bywało wcześniej. Nie zauważyłam u siebie żadnych skutków ubocznych, o których tu czytam, ale widać, że to sprawa indywidualna.

    6. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Biorę 2/3 z 75 mg od kilku m-cy. Śpię dobrze, ale też spałam wcześniej bez problemów. Mam nerwicę lękową/natręctwo, które nie nasila się, ale też w bardzo niewielkim stopniu wykazuje oznaki osłabienia po leku. Ogólnie polecam, bo żyję normalnie. Jakaś poprawa jest i to jest budujące. Polecam.

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      Skutecznosc

      4.5

      Brak skutków ubocznych

      0.1

      Oplacalnosc

      2.2

      Nie bierzcie tego świństwa!!!! Wszyscy lekarze polecają Trittico jako super łagodny lek, zwalczający bezsenność. Owszem, na początku tak działa. Ja, przekonana o jego łagodności i przekonywana przez lekarza, że to lek bezpieczny, brałam go przez kilka lat. Wszystko było dobrze, do czasu, kiedy postanowiłam go odstawić. Zaczęły się mega problemy. Objawy fizyczne, psychiczne, co kto woli, do wyboru, do koloru. Nie chce mi się nawet tu wymieniać tej długiej listy. Zaznaczam, że odstawiałam lek stopniowo, ale niewiele to pomogło. Zaczyna się drugi miesiąc jak męczę się z bardzo przykrymi objawami. Wiem, że „zawdzięczam” je trittico, bo przedtem żadnego z nich nie miałam. Kiedy powiedziałam o tym wszystkim lekarce, przyznała, że ona… nie wiedziała o tym, bo ten lek jest w Polsce od niedawna.
      Producenci leków przeciwdepresyjnych wypisują kłamstwa na swoich ulotkach, a lekarze je za nimi powtarzają. LEKI PRZECIWDEPRESYJNE UZALEŻNIAJĄ I TO BARDZO, ALE NIKOMU NIE JEST NA RĘKĘ, ABY TO PRZYZNAĆ. W 2007 roku senat Stanów Zjednoczonych usiłował sądownie zmusić koncerny farmaceutyczne, aby dodawały to ostrzeżenie na ulotkach, ale nie udało się. Wygrali farmaceutyczni potentaci, bo operują miliardami dolarów. Ogromnie żałuję, że zaufałam lekarzowi i dałam się namówić na zażywanie tego leku. Nie powtarzajcie mojego błędu!!!!

    7. Opinia użytkownika o Trittico :

     Jestem w 6 dniu kuracji..

     Liczyłam, że w końcu będzie to lek, który pomoże mi w moich momentami bardzo depresyjnych stanach, koszmarnych lękach, bezsensie życia, ogromnym braku apetytu, przeraźliwie smutnym i pozbawionym ducha wyglądzie i antyspołecznym sposobie bycia.

     LICZYŁAM NA TEN LEK, bo zapisała mi go pani psychiatra kliniczny. Myślałam więc, że może w końcu coś da mi ulgę, której bardzo potrzebuje… ale niestety…. niestety nie. Wydaje mi się, że jest nawet znacznie gorzej.

     Pierwszym niepożądanym objawem jaki dostrzegłam już po 3 dniu stosowania 1/3 tabletki 150 mg, to jest: ARYTMIA SERCA- pisząc to, serce mi tak wali, że nie zdziwi mnie, jak wyskoczy z klatki piersiowej i znajdzie się koło mnie.
     Po 6 dniu stosowania, jest to nie do wytrzymania, wręcz pojawiają się myśli samobójcze, bo ile można za przeproszeniem tak bardzo huj. .o się czuć! EHH

     Drugim skutkiem ubocznym TYCIE- jak myślałam swego czasu, że gorzej z moim wyglądem być nie może, tak z mega chudziny staję się powoli wielkim Mrocznym Klocem. Serio, żeby w ciągu 6 dni przytyć 3 kilo (!) przy wróbelkowych porcjach… Skąd to tycie, skoro poza tymi tabletkami trafia do mojego żołądka tylko raz po raz herbata, drożdże (stosuję kurację- że ja jeszcze wierzę w cuda..) i drobny posiłek?

     Trzecim zbędnym efektem są: poranne BÓLE GŁOWY.

     Czwartym – wydaje mi się, że jeszcze bardziej niż wcześniej OBNIŻONY NASTRÓJ

     Piątym- Jakoś tak niby wyspanie, a nadal senność. Niby nie budzę się w nocy, budzę się po tych 8 godzinach czasem nawet zdarza mi się spać więcej, a czuję się tak, jakby ktoś w nocy budził mnie co godzinę. Z rana ( mam na myśli nawet 18, jeśli koś o tej godzinie wstaje ) OSZOŁOMIENIE… Tak jakbym chciała, ale nie mogła normalnie funkcjonować. Do tego często BÓL GŁOWY i uczucie CIĘŻKOŚCI TEJ zagubionej w kosmosie własnych myśli GŁOWIE.

     I JAK TU ŻYĆ? Jak tu ŻYĆ się pytam??

     Przecie mimo chęci, nie idzie. No nie idzie!

     Najgorsze to zmuszanie się do wszystkiego, żeby nie robić nic.
     Najchętniej byś leżał, jak placek i myślał o niebieskich migdałach, no ale przecież PRACA, BIEGANINA, PRESJA, PIENIĄDZE- wszystko takie ważne, takie istotne…

     TO JA WAM POWIEM. Pozwolę sobie na mądrość pewną, osoby która wiele już się nacierpiała- Nie gońcie przesadnie za marzeniami, nie biegajcie w presji za pieniędzmi, nie sadźcie, że trzeba żyć wiecznie biorąc pod uwagę wymagania innych. NIE! W ŻYCIU nie o to chodzi: Kto ma więcej, Kto ma lepszy samochód, Kto ma lepszą posadę. Taka jest prawda, że raz odgrywasz rolę srającego ptaka, a raz pomnika. Takie jest życie, nie warto się wywyższać i być wszystkowiedzącym kretynem- Znacie to powiedzenie? : Im skarbonka bardziej pusta, tym większy hałas robi.

     Nie żyjcie pod presją: Bo Mama mi każe…. Bo Babcia będzie dumna, jak… A ciotka Halinka jeśli zrobię to, pokocha mnie…
     Szef będzie mnie lepiej traktował od innych pracowników jeśli pokaże mu, że…. – EHH Uwierzcie mi, to bez sen, życie ludzkie każdego z Nas jest więcej warte niż nam się wydaje!!
     Każdy z nas czasem tak bezmyślnie gdaka i podskakuje, choć wcale się nie wznosi, bo chce za wszelką cenę być kimś w oczach innych, tak samo zagubionych i bezradnych wobec presji społeczeństwa… Czy warto tracić na to swoją indywidualność?? Swoją wspaniałą oryginalną ludzką tożsamość? Przecież każdy jest inny i każdy ma prawo być po prostu taki, jaki jest! Jeśli nie jesteś w stanie iść na studia- nie idź, itp. PAMIĘTAJCIE PRESJA TO 1 najkrótsza droga do DEPRESJI. 2 to z moich doświadczeń PORÓWNYWANIE SIĘ Z INNYMI- często chorobliwe. Każdy może być jeszcze piękniejszy, każdy może być lepszy… Jednak nie o to chodzi by się porównywać, żeby walczyć, ścigać się, ale by inni- CI „lepsi” byli naszym motorkiem, czasem „autorytetem” INSPIRACJĄ by stworzyć siebie lepszymi. Każdy jest jaki jest i ma prawo być takim. Ważne by LUBIĆ SIEBIE SAMEGO. To ważniejsze NIŻ BY LUBILI NAS INNI, a tym bardziej wszyscy.

     Miejcie odwagę być sobą!
     Zatrzymajcie się czasem i jak dzieci zanurzcie nos w kwiatach, wsłuchajcie się w odgłosy pięknie ćwierkających ptaków- które cieszą się bo są, po prostu. Zróbcie to co chcecie nie patrząc jak on ona zareaguje. Pamiętajcie- Jeśli nie wkraczacie na innych wolność osobistą, nie krzywdzicie, nie zadajecie bólu nikomu i niczym swoim zachowaniem, to jest OK to JEST OK :) Pamiętajcie o sobie!

     GDYBY KAŻDY CZŁOWIEK SKUPIAŁ TYLE UWAGI NA SOBIE, CO CZASEM NA INNYCH, TEN ŚWIAT BYŁBY O WIELE LEPSZY.

     I jeszcze jedno zwłaszcza do młodych pokoleń- Mam 25 lat i wiem jak czasem ciężko jest na tym świecie z wrażliwością. Jeśli jestem wrażliwy, czuły i kochasz ten stan- nie rezygnuj z tego. Nie udawaj kogoś lepszego, bezuczuciowego, który zawsze da sobie radę.

     Depresja bowiem pojawia się, GDY SIĘ UDAJE ZBYT DŁUGO, ZBYT SILNEGO.

     Pozdrawiam wszystkie osoby, które cierpiały, cierpią… Nie mogę Wam pomóc, bo sama jestem chora, ale mogę Wam powiedzieć, że czuję to, co czujecie i wiem, naprawdę WIEM jak bardzo jesteście czasem odosobnieni w tej strasznej chorobie… Nie będę pisać głupiego- Nie poddawajcie się, albo Dacie radę. Nie. CHCĘ WAM ŻYCZYĆ ŻEBYŚCIE PRZESTALI WALCZYĆ Z TYM ŚWIATEM; NIE NAPRAWIALI GO NA SIŁĘ, ANI SIEBIE. NIE O TO CHODZI BY WSZYSTKO BYŁO IDEALNE. NIE. BĄDŹCIE ZAWSZE I WSZĘDZIE TYMI KIM CHCECIE BYĆ- I NIE CHODZI O MASKI, CHODZI O KAŻDEGO Z WAS OSOBNA, NIE BÓJCIE SIĘ SPRZECIWIĆ ŚWIATU, A ŻYĆ W ZGODZIE ZE SWOIMI JA, CHOĆBY CZASEM NIE MIAŁO SIĘ TO KOMUŚ PODOBAĆ. TO SIŁĄ NASZĄ JEST :)

     Życzę, żebyście woleli być gorszymi wersjami siebie, niż lepszymi lecz kogoś innego.

     Bądźcie blisko słońca, natury, a waszym przyjacielem niech będzie częściej piękna książka niż laptop, czy smartfon.

     TRZYMAM KCIUKI. (Za siebie też)

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      Pięknie napisane, miło poczytać! Pozdrawiam.

     2. Opinia użytkownika o Trittico :

      Skutecznosc

      5

      Brak skutków ubocznych

      4.8

      Oplacalnosc

      9.6

      Twoje słowa są dla mnie Biblią. Straciłam niedawno Męża, zostałam z dwójka małych jeszcze Dzieci. Nie potrafię sobie poradzić z Jego odejściem, jego wcześniejsza choroba, osamotnieniem, bo choć zostały Dzieci i jest jeszcze Rodzina, jestem osierocona przez Niego. Byliśmy razem prawie 20 lat, 10 lat i równo 11 m-cy po ślubie, kiedy zmarł. Kiedy czytałam, co napisałaś jakbym widziała historie naszego życia w pigułce. Czasu nie cofnę, losu już nie odwrócę, ale wiem jedno gdybyśmy dostali druga szanse, aby znów być razem wiele rzeczy zrobiłabym inaczej. Jednego czego bym nie zmieniła, to mojej miłości do Niego, a wręcz przeciwnie- kochałbym mocniej. To był najukochańszy facet pod słońcem, który serce by oddal drugiemu na talerzu, a próby udowodnienia innym czegoś co nie było ważne, wpędziły Go w chorobę, której źródłem był stres. Zmarnowaliśmy czas, który był Nam dany na pierdoły. Za mało go poświęcaliśmy sobie, za mało skupialiśmy się na Rodzinie. Wiecznie gdzieś goniliśmy, a teraz jest za mało życia w moim życiu, zostały mi nasze dwa cudne Dzieciaki, które są moim łącznikiem z Nim, moim celem w życiu… Miałam trzy największe miłości tu na Ziemi, zostały mi na szczęście dwie.Jedna ta największa czuwa teraz nad Nami z Nieba. Jest naszym Aniołem i Rycerzem, i kochamy Go nadal tak samo mocno!!!! Pozdrawiam Cię i dziękuję, za to co napisałaś.

     3. Opinia użytkownika o Trittico :

      Bardzo wiele mądrych i wartościowych przemyśleń w tym krótkim wpisie. Zgadzam się z nimi w 100% i raczej trudno się z takimi poradami i przemyśleniami nie zgodzić. Gratuluję i podziwiam a jednocześnie współczuję, zwłaszcza, że wiek jet bardzo młody. Sam wiele bardzo podobnych przemyśleń miałem, jednak przemyślenia to jedno, a wdrożenie tego w życie, to drugie i często bywa bardzo trudne do zrealizowania. Pomimo wszystko warto próbować ulepszać swoje życie i jednocześnie uczyć się sobie wybaczyć i siebie zaakceptować, a do życia podchodzić z większym dystansem. Bo oczekiwanie bezczynne niczego nie zmieni. Nigdy nie osiągnie się ideału, ale warto się rozwijać we własnym tempie i w zgodzie z naturą, by z dnia na dzień stawać się lepszym człowiekiem (lepszą wersją samego siebie).

    8. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę lek od 5 miesięcy: mój nastrój znacznie się poprawił, ale lekko przytyłem (i to jest – moim zdaniem – wada tego leku). Obecnie biorę 1 tabletkę dziennie. Najgorsze był pierwszy miesiąc: całkowita suchość w jamie ustnej, ale z czasem minęło.

    9. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę od dwóch tygodni 75 mg (oprócz tego paroksetyna 40 mg i xanax 0,5 mg). Na początku spałam jak zarżnięta, a zmysły odzyskiwałam po 6 godzinach od zwleczenia się z łóżka. Organizm stopniowo się przyzwyczaił i teraz jestem co najwyżej zaspana, jak zwykle w dzień roboczy. Czy działa, trudno powiedzieć z uwagi na równoległe stosowania dwóch innych leków. Czuję się dobrze, odzyskałam chęć do życia. Skutki uboczne- zaparcie i lekkie, aczkolwiek długotrwałe bóle głowy (też trudno powiedzieć, który to spowodował, może ta kombinacja).

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      Skutecznosc

      4.7

      Oplacalnosc

      9.6

      Na sen podziałał u Ciebie Xanax.

    10. Opinia użytkownika o Trittico :

     Zero skuteczności i tysiąc skutków ubocznych. Uważajcie z tym czymś, bo można zrobić sobie krzywdę!

    11. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     1

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     5

     Biorę Trazodone od jakichś 2 tyg, wcześniej 2 lata mianseryne z paroksetyną, która później zamieniłem na fluoksetyne, nie mogę zasnąć po tym leku, zwiększyłem dawkę ze 150 mg, do 300 mg ostatniej nocy, ale jest jeszcze gorzej, chodzę p…y, nie mam na nic siły, ani apetytu, chyba to odstawie, bo ani pracować się nie da, ani normalnie funkcjonować.

    12. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     5.5

     Brak skutków ubocznych

     7.7

     Oplacalnosc

     3.4

     Witam, stwierdzono u mnie nerwice lękowa, oraz bezsenność spowodowane rozregulowaniem hormonami tarczycy, od dwóch tygodni zażywam pramolan na lęki, wraz z triticco na bezsenność. Jak jest z łączeniem tych leków? Nic w internecie nie znalazłam o tym, by ktoś je łączył. Dodam, że pramolan mnie uspokaja i wycisza, lecz mam dziwne uczucie, hmm lekkiego otępienia. Biorę po 2x 50mg. Triticco brałam w dawce 25, jednak spałam po nim około 5-6 h, z licznymi wybudzeniami. |Od 3 dni biorę 50 i wcale lepiej nie śpię. Dodam, że pramolan nie działa na mnie nasennie. Czy te leki mogą na siebie oddziaływać? Dziś znowu przy dawce 50 mg trittico spałam, ze 4h +pocenie i wybudzanie. Co zrobić, brać mniejsze, czy większe dawki? Jaka jest różnica w blokowaniu receptorów w dawce 25, 50, a 75? Czy ktoś się orientuje?

    13. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.2

     Oplacalnosc

     9.8

     Mała dawka (1/3 tabl 150 mg) super pomaga na spokojny, długi sen. Rzadko zdarza się budzenie w środku nocy, a jeśli to znów biorę 1/3 tabletki. 4 lata temu zaczęłam brać. Ponad 6 m-cy stosowania i bardzo byłam zadowolona. Teraz znów musiałam i tez dobrze się czuje. Może trochę więcej jem, ale jest zima, więc to trudno stwierdzić czemu. Rano budzę się o stałej porze i nawet kawy nie potrzebuję. Czasem mam dziwne sny. Ogólnie dobrze działa na lęki i budzenie w nocy!

    14. Opinia użytkownika o Trittico :

     Gó**o nie lek ! Na jedno pomaga, a na drugie szkodzi. Po tym leku dostałem arytmii i częstoskurczu serca. I to po czterech dniach, biorąc po 50 mg. Stanowczo odradzam. Lek odstawiłem.

    15. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     9.1

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     4.6

     Biorę to już 6 miesięcy i w końcu zacząłem normalnie funkcjonować i do tego faxlolet, polecam na ciężkie depresje, nerwice leków.

    16. Opinia użytkownika o Trittico :

     Witam, na początku brania trittico przez pierwszy tydzień było fatalnie, ale już później zaczęłam odczuwać poprawę. Niestety, po ok dwóch miesiącach brania znowu porażka, ból głowy, ból mięśni, zawroty i osłabienie. Zastanawiam się, czy lek przestał działać, czy to objawy po zwiększonej od tygodnia dawce leku 75mg na noc.

    17. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9.8

     Oplacalnosc

     9.7

     Super lek, śpię w końcu normalnie jestem spokojna wewnętrznie, polecam.

    18. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     0.1

     Brak skutków ubocznych

     0.1

     Oplacalnosc

     0.1

     Lek przepisał mi endokrynolog na zwiększenie energii.
     Energia była ale negatywna, odstawiłam ten lek bo sama siebie przestałam poznawać. Rano nie mogłam wstać.Nie polecam.

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      Ja też odstawiłem już po pierwszej 1/3 tabletki. Jedyny plus, to w miarę dobry sen. Ale przed zaśnięciem ból głowy jakiego jeszcze nie miałem i rano też głowa jakby nie moja. Odstawiłem.

     2. Opinia użytkownika o Trittico :

      Ja trittico brałam od września ubiegłego roku. Na samym początku nie było źle. Noce przespane. Im dłużej go brałam, to z moim samopoczuciem w dzień zaczęło się dziać coś niedobrego: rano zamiast wypoczęta wstawałam z bólem nóg, które to w ciągu dnia brzmiały i wyglądały jak nogi słonia, a do tego te sztywnienie mięśni. Robiłam różnego badania, ażeby wyjaśnić ten stan, bo ile można brać tabletek p.bólowych: tramal i itp. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej byli bezradni. Nic nie pomogły wizyty u lekarzy specjalistów: endokrynolog, ginekolog, laryngolog i inni. Ze mną było coraz gorzej.
      Kurcze nóg się nasilały i sztywnienie mięśni. Na domiar tego wszystkiego kurcze nie ominęły rąk, a waga ciała przez rok czasu spadała pomimo, że jadłam normalnie, aż do 45 kg. (60-62). Przestraszyłam się takiego stanu. Wizyty u neurologa co 4 miesiące i cały czas ten sam lek był zapisywany. Lekarz informowany był o moim stanie zdrowia. Lek ten odstawiłam przez przypadek. Ratownik medyczny, który udzielał mi pomocy zainteresował się lekiem. Jego opinia była o moim stanie zdrowia odstawić Trittico. Próbowałam zmniejszyć dawkę do 25 mg, bo przecież lekarz neurolog kazał brać. Jednak długo nie czekałam z całkowitym odstawieniem leku, bo tylko cierpiałam. Po kilku dniach wróciłam do normalności. Obecnie zażywam hydroxyzinum.

    19. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     9.5

     Oplacalnosc

     7.2

     Prawie bez skutków ubocznych (oprócz początkowo bólów głowy), zdecydowanie bardzo dobry w trudnościach z zasypianiem, nie otumania, gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia.

    20. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     3

     tragedia – pierwsze w moim życiu psychotropy i muszę powiedzieć, że jak ludzie biorą to pomimo takich skutków ubocznych, to zal mi ich
     – rzygać się chce
     – nierówna praca serca, szczególnie przed snem ( to najgorsze )
     – pulsowanie w lewym uchu przed snem i nad ranem w nim dziwne uczucie, jakby się zbierało coś w środku ( ,,ropa,, )
     – momenty zagubienia, coś chciałem robić ale nie wiedziałem co i dlaczego w ogóle poszedłem gdzieś indziej skoro jak sobie przypomniałem co chciałem robić to byłem w ogóle w innym miejscu (w domu )
     – myliło mi się co chciałem powiedzieć
     – gwałtowne tycie ( już myślałem, że będę musiał kupić nowe ciuchy )
     – lekarka na badaniach wstępnych, zwróciła mi uwagę podczas badania osłuchowego mojego serca

     Nigdy nie miałem problemów z sercem, trenuje od 12 roku życia sporty ( w sumie już 20 lat ), aktualnie rekreacyjnie, znam swoje ciało pod względem fizycznym perfekcyjnie. Nigdy wcześniej w moim życiu, nie miałem jakichkolwiek uwag podczas badań. Gdy zmniejszałem dawki z 75mg, do 50mg to działania niepożądane wygłuszały się, a przy zmniejszeniu do 25mg były ledwo zauważalne. Także ewidentnie tak działał na mnie lek. Pomimo moich uwag jakie zgłaszałem dwukrotnie psychiatrze, stwierdził bym kontynuował zażywanie leku, a pulsujące ucho to, że powinienem iść do laryngologa, bo to na pewno nie od leku. Musiałem stanowczo powiedzieć, że nie zamierzam sobie niszczyć serca i dalej kontynuować kuracji tym lekiem i żadnym innym. Zraziło mnie to do psychotropów.

     1. Opinia użytkownika o Trittico :

      To nie psychotrop, tylko antydepresant, a tyć zacząłeś pewnie od sterydów. Nara.

     2. Opinia użytkownika o Trittico :

      Skutecznosc

      0.4

      Brak skutków ubocznych

      0.1

      Oplacalnosc

      0.2

      Masakra!!! To jedno, co mi przychodzi do głowy. Straszne doświadczenie- odradzam!!! Palpitacje serca, koszmary-wybudzenia, drżenie rąk, szum w uszach, w ustach po (50 mg). Moje pierwsze w życiu doświadczenie z takimi lekami i ostatnie!!! Weście zwierzaka ze schroniska. Wychodzę często na spacery, itd. wyłączcie laptopy… :) Zacznijcie spotykać się i rozmawiać z ludźmi.

    21. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     10

     Oplacalnosc

     10

     Triticco jest dla mnie skuteczny , to jedyny lek który by mi pomógł po około 3 miesiącach czułam sie super ,super ale miałam skutki uboczne typu bóle brzucha i stawów – gdybym mogła znaleźć coś na te dolegliwości dała bym dużo.
     Gapa

    22. Opinia użytkownika o Trittico :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     4.8

     Oplacalnosc

     6.3

     Dosyć dobry lek, ale nie w monoterapii lecz w połączeniu z venlafaxyną. Biorę od ponad roku 50 mg na noc i choć trochę śpię, nie mam efektu otumanienia i chce mi się wstawać rano, czuję się wyspana, znikła lęki w nocy i rano. Tylko mógłby być tańszy, bo idzie mi dużo kasy na leki, ponieważ mam trochę chorób przewlekłych.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.