Lerivon

3,4 [33]

Tagi: ,

Lek Lerivon należy do czterocyklicznych środków antydepresyjnych. Działa on antydepresyjnie przynajmniej na dwa sposoby. Po pierwsze zmniejsza wychwyt zwrotny neuroprzekaźników (głównie noradrenaliny), lecz także podwyższa ich wyrzut. Lerivon, a raczej jego substancja aktywna, czyli mianseryna poza depresją znalazła zastosowanie przy leczeniu nerwic. Niektóre skutki uboczne odnotowane przy podawaniu leku mogą okazać się problematyczne. Szczególnie mowa tu o senności, oraz obserwowanym podwyższeniu masy ciała. Nieprzyjemne może także być odstawianie leku.

Najnowsza opinia o Lerivon:

„Przez branie tego leku nabawiłem się ZESPOŁU NIESPOKOJNYCH NÓG, z którą to chorobą walczę do chwili obecnej. KIEDY INFORMOWAŁEM lekarzy o skutkach ubocznych mieli to gdzieś. JEDNAK NA STANY DEPRESYJNE I PROBLEMY ZE SNEM JEST TO DOBRY LEK,POMAGA….” [czytaj więcej poniżej]

Lerivon otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 43 opinii

Lerivon jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Masz pytania dotyczące leku Lerivon?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Lerivon:

Lerivon cena:

Lek Lerivon na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Lerivon tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 12.41PLN przy odpłatności 30% -> 5.65
 • Lerivon tabl. powl. 30 mg
  cena normalnie -> 34.0PLN przy odpłatności 30% -> 13.72
 • Lerivon tabl. powl. 60 mg
  cena normalnie -> 59.59PLN przy odpłatności 30% -> 19.03

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Lerivon?

Oto lista aptek i sklepów z Lerivon:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Lerivon
 1. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przez branie tego leku nabawiłem się ZESPOŁU NIESPOKOJNYCH NÓG, z którą to chorobą walczę do chwili obecnej. KIEDY INFORMOWAŁEM lekarzy o skutkach ubocznych mieli to gdzieś. JEDNAK NA STANY DEPRESYJNE I PROBLEMY ZE SNEM JEST TO DOBRY LEK,POMAGA.

 2. Lerivon #

  Ja po 1/2 tabletki 10 mj spałam całą noc, a do południa byłam zamulona. Ale nie był to zdrowy sen. Rano byłam w fatalnej formie.

 3. Lerivon #

  Przed: Brak snu, niemożność zasypiania, bóle skurczowe, bóle promieniste, zaburzenia mowy, stany lękowe, trudności z chodzeniem – chód pingwina, wymagana pomoc przy większości czynności codziennych.
  Po: brak powyższych, życie się unormowała, powróciła w znacznym stopniu samodzielność,

 4. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jako lek na nerwicę trochę pomaga [przez 2 tygodnie zażywania można spać spokojnie]ale potem działania uboczne niwelują korzyści. Mnie tak piekielnie bolały wszystkie stawy, że walka z bólem trwała do 20.tej wieczorem. Tak codziennie. Po odstawieniu leku ból wszystkich- podkreślam wszystkich stawów – ustąpił jak ręką odjął

 5. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  dobry lek

 6. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Świetny jako lek nasenny, przyjemnie się po nim odpływa i zasypia. Nie ma skutków ubocznych jak po Zolpic (po Zolpic można majaczyć, gadać bzdury i lepiej schować telefon bo rano można się przerazić). Rano budzę się super wyspany i nie odczuwam skutków ubocznych. Zdecydowanie nie polecam zażywania w dzień, a szczytem nieodpowiedzialności jest jazda samochodem.Świetny jako lek nasenny, przyjemnie się po nim odpływa i zasypia. Nie ma skutków ubocznych jak po Zolpic (po Zolpic można majaczyć, gadać bzdury i lepiej schować telefon bo rano można się przerazić). Rano budzę się super wyspany i nie odczuwam skutków ubocznych. Zdecydowanie nie polecam zażywania w dzień, a szczytem nieodpowiedzialności jest jazda samochodem.

 7. Lerivon #

  Potwierdzam sen po nim jest bardzo głęboki-biorę od 5 lat dawka 60 mg na noc.

 8. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  biorę go od 7 lat dawka 60mg,najlepszy lek na sen polecam.

 9. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja zażywam lerivon od około pięciu lat. Na początku leczenia w dawkach 30 mg a od ponad dwóch lat po 60 mg na dobę, przyjmuję go codziennie koło 22-giej, ponieważ niedługo po przyjęciu odpływam w głęboki sen. Kiedyś zapomniałam wziąć go wieczorem i rano połknęłam połówkę, po czym po upływie około pół godziny nastąpiło zamroczenie i nawet kawa z sześciu łyżeczek niewiele pomogła, tak, więc nie zażywajcie go w ciągu dnia, powoduje senność, spowolnienie reakcji. Poza tym trudno mi ocenić, w jakim stopniu mi pomaga, bo mam poważne problemy od 10 lat, które trwają nadal, więc to nie takie proste, ale jestem pewna, że bez lerivonu w ogóle nie dałabym rady. Co do zwiększenia masy ciała po nim, też niewiele zauważyłam, bo od 9 lat pilnuję diety…

 10. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moja przygoda z Lerivon zaczęła się jakoś rok temu, poszłam do lekarza bo po prostu w nocy spać nie umie Lekarz przepisał mi lerivon 10mg mała dawka bo przy wzroście 175cm ważyłam 46 kg , lekarz kazał mi wsiąść 0,5 tabletki i tez tak zrobiłam, po nie całej godzinie totalnie mnie zwaliła z nóg nie umiała mówić bełkotałam cos pod nosem, zawroty głowy miałam zero kontroli nad własnym ciałem , spałam cały dzień, brałam tak ten lek przez jakiś miesiąc ponieważ strasznie przytyłam aż 16 kg, więc go odstawiłam ale problemy ze snem się nawróciły poszłam znów do lekarza to mi przepisał relanium, xsanax, nasen itp. ale te leki w ogóle na mnie nie działały więc lekarz znowu mi przepisał lerivon ale w większej dawce 30mg i brałam po 0,5 tabletki i co mojemu zdziwieniu w ogóle nie działało to na mnie wiec wzięłam całą tabletkę i nic to już brałam po 2 tabletki tez nic poszłam do lekarza powiedziałam mu że na mnie już nie działaj ten lek to mi przepisał znowu lerivon 60 mg i przyznam że po 1 tabletce spałam całą noc i cały dzień byłam otępiała cały czas mi się spać chciało po niej nie kontrolowałam własnego ciała w ogóle nie kontaktowałam co się wokół mnie dzieje odstawiłam lek, nie wiem co mam brać żeby spać całą noc ale nie być otępiałą.
  wady- senność, ból głowy, zawroty głowy, zwiększenie masy ciała ( apetyt ) osowiałość, brak kontroli nad własnym ciałem.
  Cena ja przy kupnie leku 60 mg płace 59.70 nie wiem czemu tak drogo za niego płace z koro lek jest na zniżkę


Znasz Lerivon? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.