Lerivon

3,4 [34]

Tagi: ,

Lek Lerivon należy do czterocyklicznych środków antydepresyjnych. Działa on antydepresyjnie przynajmniej na dwa sposoby. Po pierwsze zmniejsza wychwyt zwrotny neuroprzekaźników (głównie noradrenaliny), lecz także podwyższa ich wyrzut. Lerivon, a raczej jego substancja aktywna, czyli mianseryna poza depresją znalazła zastosowanie przy leczeniu nerwic. Niektóre skutki uboczne odnotowane przy podawaniu leku mogą okazać się problematyczne. Szczególnie mowa tu o senności, oraz obserwowanym podwyższeniu masy ciała. Nieprzyjemne może także być odstawianie leku.

Najnowsza opinia o Lerivon:

„Zasypianie prawie natychmiast. Sen dość głęboki, aczkolwiek zdarza się przebudzenie w środku nocy, . Wzrastający apetyt, zatrzymywanie wody w organiźmie, lekkie zaparcia, w konsekwencji przybywanie na wadze. W ciągu dnia senność, lekkie „skołowanie”, niezbyt dobre samopoczucie. Czułam się niewyspana. Nie będę przyjmowała tego leku. /Lerivon 30 mg/….” [czytaj więcej poniżej]

Lerivon otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 45 opinii

Lerivon jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Masz pytania dotyczące leku Lerivon?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Lerivon:

Lerivon cena:

Lek Lerivon na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Lerivon tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 12.41PLN przy odpłatności 30% -> 5.65
 • Lerivon tabl. powl. 30 mg
  cena normalnie -> 34.0PLN przy odpłatności 30% -> 13.72
 • Lerivon tabl. powl. 60 mg
  cena normalnie -> 59.59PLN przy odpłatności 30% -> 19.03

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Lerivon?

Oto lista aptek i sklepów z Lerivon:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Lerivon
 1. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zasypianie prawie natychmiast. Sen dość głęboki, aczkolwiek zdarza się przebudzenie w środku nocy, . Wzrastający apetyt, zatrzymywanie wody w organiźmie, lekkie zaparcia, w konsekwencji przybywanie na wadze. W ciągu dnia senność, lekkie „skołowanie”, niezbyt dobre samopoczucie. Czułam się niewyspana. Nie będę przyjmowała tego leku. /Lerivon 30 mg/.

 2. Lerivon #

  Lerivon działa, ale skutki uboczne doprowadziły mnie do odstawienia. Ból stawów straszny, wzmożony apetyt prowadzący do nadwagi.mam spuchnięte kostki i ręce.
  Coś za coś. Niestety.

 3. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przez branie tego leku nabawiłem się ZESPOŁU NIESPOKOJNYCH NÓG, z którą to chorobą walczę do chwili obecnej. KIEDY INFORMOWAŁEM lekarzy o skutkach ubocznych mieli to gdzieś. JEDNAK NA STANY DEPRESYJNE I PROBLEMY ZE SNEM JEST TO DOBRY LEK,POMAGA.

 4. Lerivon #

  Ja po 1/2 tabletki 10 mj spałam całą noc, a do południa byłam zamulona. Ale nie był to zdrowy sen. Rano byłam w fatalnej formie.

 5. Lerivon #

  Przed: Brak snu, niemożność zasypiania, bóle skurczowe, bóle promieniste, zaburzenia mowy, stany lękowe, trudności z chodzeniem – chód pingwina, wymagana pomoc przy większości czynności codziennych.
  Po: brak powyższych, życie się unormowała, powróciła w znacznym stopniu samodzielność,

 6. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jako lek na nerwicę trochę pomaga [przez 2 tygodnie zażywania można spać spokojnie]ale potem działania uboczne niwelują korzyści. Mnie tak piekielnie bolały wszystkie stawy, że walka z bólem trwała do 20.tej wieczorem. Tak codziennie. Po odstawieniu leku ból wszystkich- podkreślam wszystkich stawów – ustąpił jak ręką odjął

 7. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  dobry lek

 8. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Świetny jako lek nasenny, przyjemnie się po nim odpływa i zasypia. Nie ma skutków ubocznych jak po Zolpic (po Zolpic można majaczyć, gadać bzdury i lepiej schować telefon bo rano można się przerazić). Rano budzę się super wyspany i nie odczuwam skutków ubocznych. Zdecydowanie nie polecam zażywania w dzień, a szczytem nieodpowiedzialności jest jazda samochodem.Świetny jako lek nasenny, przyjemnie się po nim odpływa i zasypia. Nie ma skutków ubocznych jak po Zolpic (po Zolpic można majaczyć, gadać bzdury i lepiej schować telefon bo rano można się przerazić). Rano budzę się super wyspany i nie odczuwam skutków ubocznych. Zdecydowanie nie polecam zażywania w dzień, a szczytem nieodpowiedzialności jest jazda samochodem.

 9. Lerivon #

  Potwierdzam sen po nim jest bardzo głęboki-biorę od 5 lat dawka 60 mg na noc.

 10. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  biorę go od 7 lat dawka 60mg,najlepszy lek na sen polecam.


Znasz Lerivon? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.