Lerivon

3,3 [36]

Tagi: ,

Lek Lerivon należy do czterocyklicznych środków antydepresyjnych. Działa on antydepresyjnie przynajmniej na dwa sposoby. Po pierwsze zmniejsza wychwyt zwrotny neuroprzekaźników (głównie noradrenaliny), lecz także podwyższa ich wyrzut. Lerivon, a raczej jego substancja aktywna, czyli mianseryna poza depresją znalazła zastosowanie przy leczeniu nerwic. Niektóre skutki uboczne odnotowane przy podawaniu leku mogą okazać się problematyczne. Szczególnie mowa tu o senności, oraz obserwowanym podwyższeniu masy ciała. Nieprzyjemne może także być odstawianie leku.

Najnowsza opinia o Lerivon:

„Przestrzegam przed tym lekiem. Przytyłem na nim 20 kg w 4 miesiące. Wzrasta po nim apetyt i także zmniejsza się metabolizm. Potem przez 8 miesięcy musiałem to wszystko zrzucać treningami i drakońską dietą. Lek mnie nie uzdrowił. Żeby być też obiektywnym jedynym plusem było dobre działanie nasenne. To trzeba przyznać ,że spało mi się po nim bardzo dobrze. Sen był twardy i budziłem się wypoczęty. Jednak minusy przeważają n…” [czytaj więcej poniżej]

Lerivon otrzymał ocenę średnią: 3,3 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 47 opinii

Lerivon jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Masz pytania dotyczące leku Lerivon?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Lerivon:

Lerivon cena:

Lek Lerivon na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Lerivon tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 12.41PLN przy odpłatności 30% -> 5.65
 • Lerivon tabl. powl. 30 mg
  cena normalnie -> 34.0PLN przy odpłatności 30% -> 13.72
 • Lerivon tabl. powl. 60 mg
  cena normalnie -> 59.59PLN przy odpłatności 30% -> 19.03

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Lerivon?

Oto lista aptek i sklepów z Lerivon:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Lerivon
 1. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przestrzegam przed tym lekiem. Przytyłem na nim 20 kg w 4 miesiące. Wzrasta po nim apetyt i także zmniejsza się metabolizm. Potem przez 8 miesięcy musiałem to wszystko zrzucać treningami i drakońską dietą. Lek mnie nie uzdrowił. Żeby być też obiektywnym jedynym plusem było dobre działanie nasenne. To trzeba przyznać ,że spało mi się po nim bardzo dobrze. Sen był twardy i budziłem się wypoczęty. Jednak minusy przeważają nad plusami. Nie polecam go osobom młodym. Nawet jeżeli zadziała to co z tego jak młoda dziewczyna czy chłopak zrobi z siebie otyłą kalekę? Jedna choroba zastąpi drugą, albo jak nie pomoże to tylko dojdzie druga.

 2. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Potwierdzam, mała dawka 10 mj działa usypiająco. Śpi się głęboko po tym leku, aczkolwiek nie jest to zdrowy, naturalny sen. Następnego dnia do południa człowiek jest lekko przymulony. Lek to typowy „zamulacz”, dlatego nie polecam brania go w dzień. Skutki uboczne – kloc twardy jak kamień.

 3. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zasypianie prawie natychmiast. Sen dość głęboki, aczkolwiek zdarza się przebudzenie w środku nocy, . Wzrastający apetyt, zatrzymywanie wody w organiźmie, lekkie zaparcia, w konsekwencji przybywanie na wadze. W ciągu dnia senność, lekkie „skołowanie”, niezbyt dobre samopoczucie. Czułam się niewyspana. Nie będę przyjmowała tego leku. /Lerivon 30 mg/.

 4. Lerivon #

  Lerivon działa, ale skutki uboczne doprowadziły mnie do odstawienia. Ból stawów straszny, wzmożony apetyt prowadzący do nadwagi.mam spuchnięte kostki i ręce.
  Coś za coś. Niestety.

 5. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przez branie tego leku nabawiłem się ZESPOŁU NIESPOKOJNYCH NÓG, z którą to chorobą walczę do chwili obecnej. KIEDY INFORMOWAŁEM lekarzy o skutkach ubocznych mieli to gdzieś. JEDNAK NA STANY DEPRESYJNE I PROBLEMY ZE SNEM JEST TO DOBRY LEK,POMAGA.

 6. Lerivon #

  Ja po 1/2 tabletki 10 mj spałam całą noc, a do południa byłam zamulona. Ale nie był to zdrowy sen. Rano byłam w fatalnej formie.

 7. Lerivon #

  Przed: Brak snu, niemożność zasypiania, bóle skurczowe, bóle promieniste, zaburzenia mowy, stany lękowe, trudności z chodzeniem – chód pingwina, wymagana pomoc przy większości czynności codziennych.
  Po: brak powyższych, życie się unormowała, powróciła w znacznym stopniu samodzielność,

 8. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jako lek na nerwicę trochę pomaga [przez 2 tygodnie zażywania można spać spokojnie]ale potem działania uboczne niwelują korzyści. Mnie tak piekielnie bolały wszystkie stawy, że walka z bólem trwała do 20.tej wieczorem. Tak codziennie. Po odstawieniu leku ból wszystkich- podkreślam wszystkich stawów – ustąpił jak ręką odjął

 9. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  dobry lek

 10. Lerivon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Świetny jako lek nasenny, przyjemnie się po nim odpływa i zasypia. Nie ma skutków ubocznych jak po Zolpic (po Zolpic można majaczyć, gadać bzdury i lepiej schować telefon bo rano można się przerazić). Rano budzę się super wyspany i nie odczuwam skutków ubocznych. Zdecydowanie nie polecam zażywania w dzień, a szczytem nieodpowiedzialności jest jazda samochodem.Świetny jako lek nasenny, przyjemnie się po nim odpływa i zasypia. Nie ma skutków ubocznych jak po Zolpic (po Zolpic można majaczyć, gadać bzdury i lepiej schować telefon bo rano można się przerazić). Rano budzę się super wyspany i nie odczuwam skutków ubocznych. Zdecydowanie nie polecam zażywania w dzień, a szczytem nieodpowiedzialności jest jazda samochodem.


Znasz Lerivon? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.