Escitil

3,9 [35]

Tagi: , ,

Escitil jest jednym z mniej znanych zamienników lexapro na polskim rynku. Jest lekiem generycznym, mającym w swym składzie escitalopram. Tak jak pierwowzór Escitil jest również antydepresantem, będącym przedstawicielem grupy ssri. Lek wymaga od chorego przede wszystkim cierpliwości – do nielicznych należą przypadki, w których escitalopram rozpoczął swoje właściwe działanie w okresie krótszym niż dwa tygodnie. Escitil polecać się powinno osobom, których męczy depresja lub nerwica. Zazwyczaj jednak escitalopram nie jest pierwszym lekiem, które pacjent ma przepisany. Wydaje się, że psychiatrzy nie do końca ufają dość nowemu lekowi i wolą przepisywać leki bardziej znane. Prawdopodobnie na względzie jest bezpieczeństwo leczonych, choć badania wykazały, że skutki uboczne prawie nie różnią się od skutków ubocznych powodowanych przez inne ssri. Mogą pojawić się dysfunkcje seksualne, problemy ze spaniem podczas nocy, czasami nudności. Elementem, który wyróżnia Escitil spośród innych leków jemu podobnych jest to, że nie wykazano, aby powodował przyrost masy ciała podczas kuracji.

Najnowsza opinia o Escitil:

„Ja lek biorę na nerwice depresyjno lękową. Skuteczność bardzo wysoka. Wreszcie wracam do stanu z przed choroby. Również myśli samobójcze się zmniejszyły. Polecam brać w trakcie terapii z psychologiem. Skutków ubocznych nie mam. Na wadze jeszcze straciłam….” [czytaj więcej poniżej]

Escitil otrzymał ocenę średnią: 3,9 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 41 opinii

Escitil jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Informacje z ulotki Escitil:

Sprawdź jak działa Escitil na podstawie ulotki leku:

Escitil w ciąży escitil w ciąży Escitil karmienie piersią escitil a karmienie piersią
Escitil dawkowanie escitil dawkowanie Escitil skutki uboczne
Escitil przeciwskazania escitil przeciwskazania Escitil przedawkowanie Escitil przedawkowanie


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Escitil:

Escitil cena:

Lek Escitil nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Escitil ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Escitil?

Oto lista aptek i sklepów z Escitil:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Escitil
 1. Escitil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja lek biorę na nerwice depresyjno lękową. Skuteczność bardzo wysoka. Wreszcie wracam do stanu z przed choroby. Również myśli samobójcze się zmniejszyły. Polecam brać w trakcie terapii z psychologiem. Skutków ubocznych nie mam. Na wadze jeszcze straciłam.

 2. Escitil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmuje Escitil od kilku 3 miesiecy i na razie jestem zadowolona. Nastapila znaczna poprawa, szczegolnie w kontaktach z otoczeniem i w wachaniach nastrojow. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie poprawiac sie jeszcze bardziej.

 3. Escitil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,

  Mogę wreszcie żyć zupełnie normalnie:) Gorąco polecam

 4. Escitil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam,

  Polecam ten lek, odmienił moje życie na lepsze:) Nie obserwuję praktycznie żadnych skutków ubocznych.

 5. Escitil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od dwoch miesięcy ,pierwsze dwa tygodnie żle się czulam ,ale teraz jest ok ,mam bardzo ogromny apetyt ,biore rownież Mirtagen 15 mg na noc śpie dobrze ,i czuje sie naprawde dobrze ,ten lek mi pomaga. Pozdrawiam

 6. Escitil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zażywam Escitil 4 miesiące i nie mogę zatrzymać wagi już 6 kg.więcej,prawie nie jem,wspomagam się preparatem błonnikowym i biorę tabletki lekko odwadniające.Mam wrażenie,że puchnę. MASAKRA

  • Escitil #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Biorę od ponad 6 miesięcy. Poprawa samopoczucia jest nie do opisania. Minus to przyrost wagi 6 kg (jem tyle samo co wcześniej), cellulit i bóle mięśni.

 7. Escitil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  SUPER LEK NA NERWICE LĘKOWĄ I DEPRESJE.ZACZĄŁ DZIAŁAĆ PO 2 -3 TYGODNIACH ZAŻYWANIA.Z KAŻDYM DNIEM POPRAWIA SIĘ SAMOPOCZUCIE.SKUTKI UBOCZNE TYLKO NA POCZĄTKU BRANIA I PO ZWIĘKSZENIU DAWKI: MDŁOŚCI, ZWIĘKSZENIE LĘKU.POLECAM TEN LEK:-)

 8. Escitil #

  czy ten lek pomaga na bezsennosc?jesli tak to po jakim czasie?

 9. Escitil #

  Witam:)Ciężko cokolwiek powiedzieć mi o tym leku… wcześniej brałem propamol i sympramol (doraźnie xanax) pomagało miewałem odstępy, że nie brałem leków nawet 3 miesiące, ale choroba wracała:) doktor przepisał mi Escitil na razie chodzę ospały, w głowie niezłe ciśnienie nogi jak to przy nerwicy jak z waty:):):) ale walczę:):):) jest napisane, że poprawę można odczuć ażżżżż po dwóch tygodniach, wiec uzbrajam się w cierpliwość….

 10. Escitil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Hej, ja escitil przyjmuje juz 7 tygodni. Jeżeli chodzi o zdiagnozowana u mnie depresje, ze stanu totalnej apatii, dysfunkcji emocjonalnej i braku energii znaczna poprawę poczułam ok 4 tygodnia. Teraz z każdym dniem czuje sie bardziej sobą i choć nie jest to łatwe to jestem z tego ogromnie szczęśliwa. Ucierpiało dość mocno moje libido – od kiedy sie leczę, nie mam właściwie w ogóle ochoty na seks. Skutki uboczne miałam też na samym początku.. Pierwszy tydzień – kołatanie serca i do 3 tygodnia pomimo przebłysków chęci aktywności brak energii witanej – duża ospałość.
  Tak czy inaczej. Lek mi pomaga.


Znasz Escitil? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.