Tranxene

3,5 [15]

Tagi: , , , ,

Tranxene jest lekiem z grupy benzodiazepin. Używany jest do leczenia lęku i nerwic. Zmniejsza napięcie nerwowe i uczucie strachu. Stosowany jest także, jako lek do łagodzenia skutków odstawienia alkoholu przy uzależnieniu od tej substancji. W większych dawkach, Tranxene wykazuje także działanie nasenne. Składnikiem leku jest klorazepan. Środek ten szybko metabolizowany jest do nordazepamu, który jest faktycznie odpowiedzialny za większość działań terapeutycznych Tranxene. Przy stosowaniu leku wraz z innymi lekami działającymi depresyjnie na mózg wzmacnia się działanie Tranxene. Dlatego powinno się raczej unikać używania neuroleptyków, innych leków uspokajających, SSRI, opioidów, czy alkoholu wraz z lekiem. Najpoważniejszym skutkiem ubocznym mogącym wystąpić przy stosowaniu Tranxene jest uzależnienie się od niego i podwyższenie się tolerancji. Inne skutki uboczne często obserwowane to uczucie splątania, senność oraz ataksja.

Najnowsza opinia o Tranxene:

„Bardzo dobry lek, zmniejsza napięcie, spokojnie można stawic czoło stresującym sytuacjom. Raz na jakiś czas warto się wspomóc, stres jest chyba dużo gorszy dla organizmu niż leki wzięte raz na jakiś czas. Zdecydowanie pomógł mi przetrwać stresujące miesiące. Pozdrawiam…” [czytaj więcej poniżej]

Tranxene otrzymał ocenę średnią: 3,5 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 16 opinii

Tranxene jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Informacje z ulotki Tranxene:

Sprawdź jak działa Tranxene na podstawie ulotki leku:

Tranxene skutki uboczne Tranxene w ciąży Tranxene w ciąży
Tranxene karmienie piersią Tranxene a karmienie piersią Tranxene dawkowanie Tranxene dawkowanie
Tranxene przeciwskazania Tranxene przeciwskazania


Pytania o Tranxene na forum:

  mąż od 2 lat codziennie bierze tranxene boję się czy słusznie?

Masz pytania dotyczące leku Tranxene?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Tranxene cena:

Lek Tranxene nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Tranxene ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Tranxene?

Oto lista aptek i sklepów z Tranxene:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Tranxene
 1. Tranxene #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek, zmniejsza napięcie, spokojnie można stawic czoło stresującym sytuacjom. Raz na jakiś czas warto się wspomóc, stres jest chyba dużo gorszy dla organizmu niż leki wzięte raz na jakiś czas. Zdecydowanie pomógł mi przetrwać stresujące miesiące. Pozdrawiam

 2. Tranxene #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek skuteczny w działaniu. Nie otumania, jest dość dobrze tolerowany przez organizm. Ma przystępną cenę.

 3. Tranxene #

  dostalam ten lek od nelrolog wzielam 1 tabletke wieczorem 05mg na drugi dzien bolala mnie glowa bylam roskojarzona.Czy to moglo byc po TRANXENE.

 4. Tranxene #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  dobry lek, biorę okazyjnie w dawce 10mg na dobę gdy mam napady lęku, egzaminy, ważne rozmowy …. lub problemy z zasypianiem gdy zbliża się trzecia nieprzespana noc. Najlepiej brać przed spaniem uspokaja, powoduje lekki rausz ok 40min po zażyciu ale za to rano chce się żyć człowiek jest pełen energii i wypoczęty i żadnych skutków ubocznych, przy dawce 5mg w dzień można normalnie funkconować, przy większej może być trochę dziwnie. Nie polecam brać co dziennie lepiej dzień brania i dzień przerwy najlepiej od najmniejszej skutecznej dawki, niestety lek może uzależniać

 5. Tranxene #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  cudowny lek

 6. Tranxene #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek pomógł mi również wrócić do świata żywych patrzę na niego i już mi się buzia śmieje trzeba jednak pamiętać, aby nie brać go dłużej niż trzy mc a potem jak nie pomogło to wziąć cos innego podtrzymującego coś, co przepisze lekarz psychiatra. Pozdrawiam nerwósów :)))))))))))))) i dużo uśmiechu życzę :)

 7. Tranxene #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jak dla mnie rewelacja. Uspokajam sie, wyciszam, strach i leki mijają, śpię spokojnie., minus , że można brać tylko na noc, bo usypia w szybkim tempie :-) Ale następnego dnia dużo lepszy humor i są siły do dalszej walki z problemami :-)

 8. Tranxene #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  bardzo długo spałam, koszmary, zaburzenia libido, urojenia

 9. Tranxene #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Gówno omijać z daleka. Po latach brania tego gówna nie mogę bez niego żyć. Błędne koło

 10. Tranxene #

  jeżeli ktoś czuje że żle się dzieje z nerwami i lęk bierze góre w zyciu codziennym, jest ciągle zmęczony i nie ma chęci do zycia, to polecam oczywiscie na krótką metę i pod kontrolą lekarza, napewno pomoże,ja wrociłam do żywych, i jestem dawną pogodną osobą jak kiedyś, życzę wszystkim znerwicowanym pogody ducha:)


Znasz Tranxene? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.