Tranxene

Tranxene, ocena średnia

6.4

Skutecznosc

64/10

  Brak skutków ubocznych

  63/10

   Oplacalnosc

   65/10
    Tranxene jest lekiem z grupy benzodiazepin. Używany jest do leczenia lęku i nerwic. Zmniejsza napięcie nerwowe i uczucie strachu. Stosowany jest także, jako lek do łagodzenia skutków odstawienia alkoholu przy uzależnieniu od tej substancji. W większych dawkach, Tranxene wykazuje także działanie nasenne. Składnikiem leku jest klorazepan. Środek ten szybko metabolizowany jest do nordazepamu, który jest faktycznie odpowiedzialny za większość działań terapeutycznych Tranxene. Przy stosowaniu leku wraz z innymi lekami działającymi depresyjnie na mózg wzmacnia się działanie Tranxene. Dlatego powinno się raczej unikać używania neuroleptyków, innych leków uspokajających, SSRI, opioidów, czy alkoholu wraz z lekiem. Najpoważniejszym skutkiem ubocznym mogącym wystąpić przy stosowaniu Tranxene jest uzależnienie się od niego i podwyższenie się tolerancji. Inne skutki uboczne często obserwowane to uczucie splątania, senność oraz ataksja.
    Najnowsza opinia o Tranxene
    Ulotka Tranxene
    Forum
    Zamienniki Tranxene
    Cena leku
    Zastosowanie i składniki Tranxene
    Gdzie można kupić Tranxene?

    20 thoughts on “Tranxene

    1. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Znakomity lek, który pozwala mi przetrwać stresujące sytuacje. W czasie oczekiwania na zmianę leku typowo przeciwdepresyjnego (konieczność odczekania dwóch tygodni), miałam potworne lęki, czułam się przygnębiona i nie miałam sił do życia (apatia przez duże „A”). Po Tranxene te objawy ustąpiły na tyle, że jestem w stanie względnie normalnie funkcjonować. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że nowy lek przeciw depresji zacznie działać jak należy, a Tranxene będę brać już tylko w sytuacjach „podbramkowych”. Naprawdę polecam, zwłaszcza, że w moim przypadku skutków ubocznych nie odnotowałam żadnych.

    2. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Bardzo dobry lek, zmniejsza napięcie, spokojnie można stawic czoło stresującym sytuacjom. Raz na jakiś czas warto się wspomóc, stres jest chyba dużo gorszy dla organizmu niż leki wzięte raz na jakiś czas. Zdecydowanie pomógł mi przetrwać stresujące miesiące. Pozdrawiam

    3. Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek skuteczny w działaniu. Nie otumania, jest dość dobrze tolerowany przez organizm. Ma przystępną cenę.

    4. dostalam ten lek od nelrolog wzielam 1 tabletke wieczorem 05mg na drugi dzien bolala mnie glowa bylam roskojarzona.Czy to moglo byc po TRANXENE.

     1. Szczerze wątpię, mógł to być zbieg okoliczności. Gdyby sytuacja powtórzyła się kilkukrotnie, można by powiązać ból z Tranxene, ale nie po jednym epizodzie.

    5. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     dobry lek, biorę okazyjnie w dawce 10mg na dobę gdy mam napady lęku, egzaminy, ważne rozmowy …. lub problemy z zasypianiem gdy zbliża się trzecia nieprzespana noc. Najlepiej brać przed spaniem uspokaja, powoduje lekki rausz ok 40min po zażyciu ale za to rano chce się żyć człowiek jest pełen energii i wypoczęty i żadnych skutków ubocznych, przy dawce 5mg w dzień można normalnie funkconować, przy większej może być trochę dziwnie. Nie polecam brać co dziennie lepiej dzień brania i dzień przerwy najlepiej od najmniejszej skutecznej dawki, niestety lek może uzależniać

    6. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Bardzo dobry lek pomógł mi również wrócić do świata żywych patrzę na niego i już mi się buzia śmieje trzeba jednak pamiętać, aby nie brać go dłużej niż trzy mc a potem jak nie pomogło to wziąć cos innego podtrzymującego coś, co przepisze lekarz psychiatra. Pozdrawiam nerwósów :)))))))))))))) i dużo uśmiechu życzę :)

    7. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Jak dla mnie rewelacja. Uspokajam sie, wyciszam, strach i leki mijają, śpię spokojnie., minus , że można brać tylko na noc, bo usypia w szybkim tempie :-) Ale następnego dnia dużo lepszy humor i są siły do dalszej walki z problemami :-)

    8. Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Gówno omijać z daleka. Po latach brania tego gówna nie mogę bez niego żyć. Błędne koło

    9. jeżeli ktoś czuje że żle się dzieje z nerwami i lęk bierze góre w zyciu codziennym, jest ciągle zmęczony i nie ma chęci do zycia, to polecam oczywiscie na krótką metę i pod kontrolą lekarza, napewno pomoże,ja wrociłam do żywych, i jestem dawną pogodną osobą jak kiedyś, życzę wszystkim znerwicowanym pogody ducha:)

    10. Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     NIE CZUJĘ LEKU. Radze sobie z problemami, biorę 2 miesiące. 5mg/doba , ostatnie 2 tygodnie 2,5 mg/doba ( próbuje stopniowo zejść z leku bez skutków ubocznych). Zobaczymy jak będzie dalej.
     LEKI TO OSTATECZNOŚC, LEKI TO NIE SPOSÓB.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.