Efectin

3,2 [33]

Tagi: , , , , , ,

Wenlafaksyna znajdująca się w leku efectin to antydepresant z grupy SNRI. Skrót oznacza inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Efectin poza depresją stosowany jest także przy nerwicy uogólnionej i innych zaburzeniach nerwicowych. Większe dawki oznaczają statystycznie przy tym leku większą szansę poprawy, więc podwyższanie dawek u osób, u których lek nie zadziałał ma racjonalne podstawy. Efectin szczególnie skuteczny jest u leczących się na depresję osób uzależnionych od opioidów (w tym od heroiny). Skutki uboczne efectinu nie są rzadkie. Osoby rozpoczynające kuracje lekiem spodziewać się mogą następujących działań niepożądanych (wymieniam w kolejności od najbardziej prawdopodobnych, do tych rzadziej spotykanych): bóle głowy, nudności, bezsenność, problemy seksualne, suchość w ustach

Najnowsza opinia o Efectin:

„Lek bardzo dobry, pomaga bardzo szybko, wycisza, idealnie niweluje lęki. Pomaga też leczyć się od uzależnienia np. głodu nikotynowego, czy alkoholowego. Stabilizuje nastrój. Skutków ubocznych, oprócz lekkiego bólu brzucha na początku barania leku nie było….” [czytaj więcej poniżej]

Efectin otrzymał ocenę średnią: 3,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 40 opinii

Efectin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Efectin:

Sprawdź jak działa Efectin na podstawie ulotki leku:

Efectin w ciąży efectin w ciąży Efectin karmienie piersią efectin a karmienie piersią
Efectin alkohol efectin a alkohol Efectin dawkowanie efectin dawkowanie
Efectin skutki uboczne Efectin przeciwskazania efectin przeciwskazania


Pytania o Efectin na forum:

  Jak dać radę uzależnieniu od efectinu?

Masz pytania dotyczące leku Efectin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Efectin cena:

Lek Efectin na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Efectin ER 150 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 88.64PLN przy odpłatności 30% -> 52.88
 • Efectin ER 75 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 59.55PLN przy odpłatności 30% -> 41.67
 • Efectin ER 150 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 88.64PLN przy odpłatności 30% -> 52.88
 • Efectin ER 75 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 59.55PLN przy odpłatności 30% -> 41.67

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Efectin?

Oto lista aptek i sklepów z Efectin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Efectin
 1. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo dobry, pomaga bardzo szybko, wycisza, idealnie niweluje lęki. Pomaga też leczyć się od uzależnienia np. głodu nikotynowego, czy alkoholowego. Stabilizuje nastrój. Skutków ubocznych, oprócz lekkiego bólu brzucha na początku barania leku nie było.

 2. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie najgorszy lek jaki miałam w swoim życiu. Katastrofalne skutki uboczne: wymioty, gorączka, omdlenia, osłabienie, dreszcze, pocenie się, wybuchy gorąca, ból głowy i ciężkie nudności. Musiałam szybko zrezygnować z tego leku.

 3. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zażywam lek już 4 lata , początek był koszmarny ale do przeżycia.Teraz mogę napisać że jest oki, zażywam nadal 150 mg i pomoga mi w życiu.Jestem inna osobą – bez lekow i fobii.Polecam

 4. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Stosuję Effectin 2 miesiąc. Zaczynałam od 75mg raz dziennie, teraz 150 mg. Dobrze na mnie działa, jestem wyciszona, ale nie otumania mnie. Prowadzę normalny tryb życia, jeżdżę autem i ogólnie dobrze go toleruję. Jednym skutkiem ubocznym było bardzo uciążliwe ziewanie, ale minęło po tygodniu.

 5. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Postawił mnie na nogi wiele lat temu .Teraz biorę 75 co drugi dzień i wszystko jest w porządku

 6. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmowałam lek półtora roku na nerwicę lekową. Pomógł mi bardzo, że zdecydowałam się na jego odstawienie, ponieważ czułam się już dobrze. Niestety po kilku miesiącach lęki, natrętne myśli, kołatanie serca, poranne dreszcze itp. objawy nerwicy powróciły. Od lekarz usłyszałam, że powinnam była dłużej lek przyjmować, że za szybko go odstawiłam. Teraz próbuję z mozarinem, lecz według mnie efectin działał szybciej i skuteczniej, niż mozarin. Uważam że efectin jest godny polecenia i wypróbowania.

 7. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Pomógł bardzo, lęk napadowy był okropny, szczególnie w nocy wyszłam z lęku z efectinu brałam 2 lata. Jedno tragiczne wydarzenie, wszystko wróciło teraz znowu. Odstawiam po 5 latach brania uświadamiając sobie, że leczył i truł mnie: zaparcia, złe widzenie, sztywność, drżenie, obrzęk twarzy języka, zawroty, bóle jelit niestrawność, chyba tak się bałam z nim pożegnać, że nie chciałam wierzyć, że problemy ze zdrowiem to jego sprawka, odstawianie koszmar, ale czuję z dnia na dzień, jak moje ciało lepiej widzi nie boli ciągle brzuch zanika szum w uszach ciśnienie idealne puls ok leczono mnie z tego powodu nikt nie zwrócił na to uwagi dopiero gastrolog wszędzie słyszałam że to nie od tego leku długa droga jeszcze do pokonania muszę wytrwać przeżyć objawy odstawienia ale dam radę aby poczuć się fizycznie tak jak kiedyś psychiatra nie wierzy że ten lek ma skutki uboczne wmawiano mi że nie dojrzałam do tego aby teraz powiedzieć nie temu lekowi czuje że dam radę a jak przyjdą lęki to też je pokonam moje myśli muszą być tylko pozytywne skończyłam 50 to chyba czas na zmiany lęki zamknę na klucz w szafie z er75 życzę . wam i sobie powodzenia

 8. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek biorę od 7 lat, w dawce 75mg, próbowałam różnych leków z różnych grup, ale ten okazał sie najskuteczniejszy. Cierpię na zaburzenia lękowe z lękiem napadowym, agorafobią i wtórnymi stanami depresyjnymi. Lek na depresję super, na stany lękowe średnio, na lęk napadowy też działa średnio jednak pomaga w jakiś sposób wyjść z tego wszystkiego i wrócić do normalności. Po 7 latach stosowania wyniki mam ok, jedyne, co zauważyłam to pogorszenie pamięci. Podobno zdarza się po antydepresantach. Lek polecam zwłaszcza na stany depresyjne.

 9. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  bralam ten lek na lęki 7 m-cy, niestety mnie nie pomógł, pierwszy miesiąc? brania okropne skutki uboczne, ktore jakos przemoglam, odstawienie leku rowniez było okropne trwalo prawie 2 miesiace , odsypywalam granulki. Efekt koncowy ? lęki są nadal.

 10. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam lek przez ponad 2 lata. moje lęki były spowodowane głównie przez bardzo trudną sytuację życiową, w jakiej sie znalazłam. w czasie kuracji odzyskałam spokój, mogłam zacząć dzień bez uporczywych biegunek, paniki, kołatania serca. byłam bardziej decyzyjna, przebojowa/ oczywiście bez przesady- to nie moja cecha wiodąca/. niemniej jednak czułam subiektywnie tą chemię, która we mnie krążyła. czułam, że pomagając , jednocześnie mnie truje. zdecydowałam się odstawić w grudniu, po jesieni, przed wiosną. nie był to dobry moment. Objawy odstawienie okropne, męczyłam się około 3-4 miesięcy. Poza tym mam obecnie nawrót wszystkich dolegliwości, bo problemy , które spowodowały u mnie chorobę nadal istnieją, nic się nie zmieniło na lepsze a wręcz przeciwnie. Mam pokusy, żeby znów poczuć ten spokój i luzik , ale boję się.. wiem, że leki przeciwlękowe nie leczą tylko eliminują objawy i że dopóki nie zmienię czegoś w swoim sposobie odbierania rzeczywistości – nie wyzwolę się. Poza tym bardzo przytyłam w czasie kuracji a to mnie okropnie dołowało..stąd i moje obiekcje co do powrotu do leku. Poza tym pogorszyła mi się pamięć i koncentracja, co przypisuję jednak oddziaływaniu leku na mózg. Jest to potężna ingerencja w nasza chemię i z całą pewnością nie jest to obojętne dla dalszego funkcjonowania. Oczywiście wybiera się mniejsze zło bo gdy nie daje się żyć i normalnie funkcjonować, warto sobie pomóc.


Znasz Efectin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.