Efectin opinie

Efectin, ocena średnia

5.9

Skutecznosc

69/10

  Brak skutków ubocznych

  52/10

   Oplacalnosc

   56/10
    Wenlafaksyna znajdująca się w leku efectin to antydepresant z grupy SNRI. Skrót oznacza inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Efectin poza depresją stosowany jest także przy nerwicy uogólnionej i innych zaburzeniach nerwicowych. Większe dawki oznaczają statystycznie przy tym leku większą szansę poprawy, więc podwyższanie dawek u osób, u których lek nie zadziałał ma racjonalne podstawy. Efectin szczególnie skuteczny jest u leczących się na depresję osób uzależnionych od opioidów (w tym od heroiny). Skutki uboczne efectinu nie są rzadkie. Osoby rozpoczynające kuracje lekiem spodziewać się mogą następujących działań niepożądanych (wymieniam w kolejności od najbardziej prawdopodobnych, do tych rzadziej spotykanych): bóle głowy, nudności, bezsenność, problemy seksualne, suchość w ustach
    Cena Efectin
    Skutki uboczne Efectin
    Dawkowanie Efectin
    Ulotka Efectin
    Zamienniki Efectin
    Forum Efectin
    Najnowsza opinia o Efectin
    Zastosowanie i składniki Efectin
    Gdzie można kupić Efectin?

    Napisz swoja opinię o Efectin

    50 Opinii o “Efectin

    1. Opinia użytkownika o Efectin :

     Choruję na zaburzenia lękowe i lekką depresję. Wenlafaksyna bardzo mi pomogła. Na początku było ciężko(3 tyg.), aż nagle z dnia na dzień po około 4 tygodniach pojawiła się poprawa – lęk zmalał, nastrój się polepszył. Także polecam lek, oraz polecam się nie zniechęcać czekaniem na efekty.

    2. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę już 5 lat efectin 150 mg i jest extra, wiadomo początki koszmarne, ale idzie przetrwać. Najgorsze też jest przejście na mniejszą dawkę , bóle głowy i w ogóle do dupy. Ale powrót na 150 mg to od razu extra power na maxa i zero lęków po prostu pewny na maxa jestem nie mówiąc że opanowany i wyluzowany, wiec biorę dalej. Na osłonę watroby polecam essentiale max

    3. Opinia użytkownika o Efectin :

     Biorę ten lek od 18 maja, jest 18 czerwiec nadal trzęsą mi się ręce nie mogę się ogarnąć. mój lekarz mówi że Efectin to dobry lek, mam dawkę 225 mg dziennie. Proszę o pomoc

    4. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Zażywałam na depresje, uważam że efekt był mierny, skutki uboczne i brak efektów spowodowały zaprzestanie zażywania.

    5. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Polecam, choć Aventa, jego zzamiennik jest znacznie tańszy, a tak samo skuteczny.

     1. Opinia użytkownika o Efectin :

      ALVENTA nie aventa.

    6. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Mój pierwszy lek antydepresyjny, który został mi przepisany bez przeprowadzonego ze mną, solidnego wywiadu. Pogłębił mi arytmię, w 3 tygodnie zafundował 8 dodatkowych kilogramów, a z depresji nie wyleczył. Odstawianie tego leku pamiętam do dzisiaj. Dla mnie – absolutna masakra.

    7. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Cierpię na nerwice lękową, poprzednio brałem Escitalopramum, obecnie od 3 miesięcy wenle. Wenlafaksyna postawiła mnie na nogi, choć pierwszy tydzień przyjmowania był koszmarem, ciągły lęk, zawroty głowy, przeleżałem tak cały tydzień z głową w poduszce ale było warto. Po miesiącu pełne działanie leku i niezły kop energii. Dolegliwości somatyczne nerwicy ustąpiły w 90%, napady lęku odeszły w zapomnienie mimo, iż biorę tylko 75mg. Rano budzę się wypoczęty i pełen energii, nie pamiętam kiedy tak ostatnio było. Lek absolutnie nie otępia, wręcz stwierdzam, że zwiększa możliwości intelektualne, nie powoduje zwiększenia masy ciała jak to miałem przy Escitalopramum.

    8. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę wenlafaksynę od 2 lat w dawce 150. Leczenie uzależnienia od SP. Odstawiłam pozostałe leki, z uwagi na zwiekszenie masy ciała. Sama wenlafaksyna nie powoduje umnie skoków wagi. Początki opłakane. Olbrzymie źrenice, suchość w ustach taka ze utudniała mowę. Najgorsze jednak były noce i sny tak pokręcone i męczące że wstawalam bardziej zmeczona niz sie kladlam. Nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych. I najgorsze- bruksizm- efekt -leczenie dentystyczne plus strata zęba plus szyna za 300 zł. ;( raz w ciagu tych 2 lat zabrakło mi leku. Skutki nagłego odstawienia (następują błyskawicznie) odczułam tak dotkliwie – piekło- wciaganie w czarną dziurę- ze teraz posiadanie recepty to piorytet. Bez tego nie jestem w stanie życ. Nie śpieszno mi do rozstania z lekiem. Mojemu psychiatrze tez nie ;)Nie powiem ze sama wenlafaksyna mi wystarcza na trudy dnia codziennego ale lęki wykończyła i za to jej daje 5 gwiazdek w opłacalności.

    9. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Lek bardzo dobry, pomaga bardzo szybko, wycisza, idealnie niweluje lęki. Pomaga też leczyć się od uzależnienia np. głodu nikotynowego, czy alkoholowego. Stabilizuje nastrój. Skutków ubocznych, oprócz lekkiego bólu brzucha na początku barania leku nie było.

    10. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Dla mnie najgorszy lek jaki miałam w swoim życiu. Katastrofalne skutki uboczne: wymioty, gorączka, omdlenia, osłabienie, dreszcze, pocenie się, wybuchy gorąca, ból głowy i ciężkie nudności. Musiałam szybko zrezygnować z tego leku.

    11. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Zażywam lek już 4 lata , początek był koszmarny ale do przeżycia.Teraz mogę napisać że jest oki, zażywam nadal 150 mg i pomoga mi w życiu.Jestem inna osobą – bez lekow i fobii.Polecam

    12. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Stosuję Effectin 2 miesiąc. Zaczynałam od 75mg raz dziennie, teraz 150 mg. Dobrze na mnie działa, jestem wyciszona, ale nie otumania mnie. Prowadzę normalny tryb życia, jeżdżę autem i ogólnie dobrze go toleruję. Jednym skutkiem ubocznym było bardzo uciążliwe ziewanie, ale minęło po tygodniu.

     1. Opinia użytkownika o Efectin :

      To prawda ziewanie zależy jeszcze od organizmu jak sie czuje bardziej zmęczony to ziewam w dawce er 75 nieraz wieczorem

    13. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Postawił mnie na nogi wiele lat temu .Teraz biorę 75 co drugi dzień i wszystko jest w porządku

    14. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Przyjmowałam lek półtora roku na nerwicę lekową. Pomógł mi bardzo, że zdecydowałam się na jego odstawienie, ponieważ czułam się już dobrze. Niestety po kilku miesiącach lęki, natrętne myśli, kołatanie serca, poranne dreszcze itp. objawy nerwicy powróciły. Od lekarz usłyszałam, że powinnam była dłużej lek przyjmować, że za szybko go odstawiłam. Teraz próbuję z mozarinem, lecz według mnie efectin działał szybciej i skuteczniej, niż mozarin. Uważam że efectin jest godny polecenia i wypróbowania.

    15. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Pomógł bardzo, lęk napadowy był okropny, szczególnie w nocy wyszłam z lęku z efectinu brałam 2 lata. Jedno tragiczne wydarzenie, wszystko wróciło teraz znowu. Odstawiam po 5 latach brania uświadamiając sobie, że leczył i truł mnie: zaparcia, złe widzenie, sztywność, drżenie, obrzęk twarzy języka, zawroty, bóle jelit niestrawność, chyba tak się bałam z nim pożegnać, że nie chciałam wierzyć, że problemy ze zdrowiem to jego sprawka, odstawianie koszmar, ale czuję z dnia na dzień, jak moje ciało lepiej widzi nie boli ciągle brzuch zanika szum w uszach ciśnienie idealne puls ok leczono mnie z tego powodu nikt nie zwrócił na to uwagi dopiero gastrolog wszędzie słyszałam że to nie od tego leku długa droga jeszcze do pokonania muszę wytrwać przeżyć objawy odstawienia ale dam radę aby poczuć się fizycznie tak jak kiedyś psychiatra nie wierzy że ten lek ma skutki uboczne wmawiano mi że nie dojrzałam do tego aby teraz powiedzieć nie temu lekowi czuje że dam radę a jak przyjdą lęki to też je pokonam moje myśli muszą być tylko pozytywne skończyłam 50 to chyba czas na zmiany lęki zamknę na klucz w szafie z er75 życzę . wam i sobie powodzenia

    16. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Lek biorę od 7 lat, w dawce 75mg, próbowałam różnych leków z różnych grup, ale ten okazał sie najskuteczniejszy. Cierpię na zaburzenia lękowe z lękiem napadowym, agorafobią i wtórnymi stanami depresyjnymi. Lek na depresję super, na stany lękowe średnio, na lęk napadowy też działa średnio jednak pomaga w jakiś sposób wyjść z tego wszystkiego i wrócić do normalności. Po 7 latach stosowania wyniki mam ok, jedyne, co zauważyłam to pogorszenie pamięci. Podobno zdarza się po antydepresantach. Lek polecam zwłaszcza na stany depresyjne.

    17. Opinia użytkownika o Efectin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     bralam ten lek na lęki 7 m-cy, niestety mnie nie pomógł, pierwszy miesiąc? brania okropne skutki uboczne, ktore jakos przemoglam, odstawienie leku rowniez było okropne trwalo prawie 2 miesiace , odsypywalam granulki. Efekt koncowy ? lęki są nadal.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.