Efectin

3,2 [29]

Tagi: , , , , , ,

Wenlafaksyna znajdująca się w leku efectin to antydepresant z grupy SNRI. Skrót oznacza inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Efectin poza depresją stosowany jest także przy nerwicy uogólnionej i innych zaburzeniach nerwicowych. Większe dawki oznaczają statystycznie przy tym leku większą szansę poprawy, więc podwyższanie dawek u osób, u których lek nie zadziałał ma racjonalne podstawy. Efectin szczególnie skuteczny jest u leczących się na depresję osób uzależnionych od opioidów (w tym od heroiny). Skutki uboczne efectinu nie są rzadkie. Osoby rozpoczynające kuracje lekiem spodziewać się mogą następujących działań niepożądanych (wymieniam w kolejności od najbardziej prawdopodobnych, do tych rzadziej spotykanych): bóle głowy, nudności, bezsenność, problemy seksualne, suchość w ustach

Najnowsza opinia o Efectin:

„Postawił mnie na nogi wiele lat temu .Teraz biorę 75 co drugi dzień i wszystko jest w porządku…” [czytaj więcej poniżej]

Efectin otrzymał ocenę średnią: 3,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 36 opinii

Efectin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Efectin:

Sprawdź jak działa Efectin na podstawie ulotki leku:

Efectin w ciąży efectin w ciąży Efectin karmienie piersią efectin a karmienie piersią
Efectin alkohol efectin a alkohol Efectin dawkowanie efectin dawkowanie
Efectin skutki uboczne Efectin przeciwskazania efectin przeciwskazania


Pytania o Efectin na forum:

  Jak dać radę uzależnieniu od efectinu?

Masz pytania dotyczące leku Efectin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Efectin cena:

Lek Efectin na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Efectin ER 150 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 88.64PLN przy odpłatności 30% -> 52.88
 • Efectin ER 75 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 59.55PLN przy odpłatności 30% -> 41.67
 • Efectin ER 150 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 88.64PLN przy odpłatności 30% -> 52.88
 • Efectin ER 75 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 59.55PLN przy odpłatności 30% -> 41.67

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Efectin?

Oto lista aptek i sklepów z Efectin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Efectin
 1. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Postawił mnie na nogi wiele lat temu .Teraz biorę 75 co drugi dzień i wszystko jest w porządku

 2. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmowałam lek półtora roku na nerwicę lekową. Pomógł mi bardzo, że zdecydowałam się na jego odstawienie, ponieważ czułam się już dobrze. Niestety po kilku miesiącach lęki, natrętne myśli, kołatanie serca, poranne dreszcze itp. objawy nerwicy powróciły. Od lekarz usłyszałam, że powinnam była dłużej lek przyjmować, że za szybko go odstawiłam. Teraz próbuję z mozarinem, lecz według mnie efectin działał szybciej i skuteczniej, niż mozarin. Uważam że efectin jest godny polecenia i wypróbowania.

 3. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Pomógł bardzo, lęk napadowy był okropny, szczególnie w nocy wyszłam z lęku z efectinu brałam 2 lata. Jedno tragiczne wydarzenie, wszystko wróciło teraz znowu. Odstawiam po 5 latach brania uświadamiając sobie, że leczył i truł mnie: zaparcia, złe widzenie, sztywność, drżenie, obrzęk twarzy języka, zawroty, bóle jelit niestrawność, chyba tak się bałam z nim pożegnać, że nie chciałam wierzyć, że problemy ze zdrowiem to jego sprawka, odstawianie koszmar, ale czuję z dnia na dzień, jak moje ciało lepiej widzi nie boli ciągle brzuch zanika szum w uszach ciśnienie idealne puls ok leczono mnie z tego powodu nikt nie zwrócił na to uwagi dopiero gastrolog wszędzie słyszałam że to nie od tego leku długa droga jeszcze do pokonania muszę wytrwać przeżyć objawy odstawienia ale dam radę aby poczuć się fizycznie tak jak kiedyś psychiatra nie wierzy że ten lek ma skutki uboczne wmawiano mi że nie dojrzałam do tego aby teraz powiedzieć nie temu lekowi czuje że dam radę a jak przyjdą lęki to też je pokonam moje myśli muszą być tylko pozytywne skończyłam 50 to chyba czas na zmiany lęki zamknę na klucz w szafie z er75 życzę . wam i sobie powodzenia

 4. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek biorę od 7 lat, w dawce 75mg, próbowałam różnych leków z różnych grup, ale ten okazał sie najskuteczniejszy. Cierpię na zaburzenia lękowe z lękiem napadowym, agorafobią i wtórnymi stanami depresyjnymi. Lek na depresję super, na stany lękowe średnio, na lęk napadowy też działa średnio jednak pomaga w jakiś sposób wyjść z tego wszystkiego i wrócić do normalności. Po 7 latach stosowania wyniki mam ok, jedyne, co zauważyłam to pogorszenie pamięci. Podobno zdarza się po antydepresantach. Lek polecam zwłaszcza na stany depresyjne.

 5. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  bralam ten lek na lęki 7 m-cy, niestety mnie nie pomógł, pierwszy miesiąc? brania okropne skutki uboczne, ktore jakos przemoglam, odstawienie leku rowniez było okropne trwalo prawie 2 miesiace , odsypywalam granulki. Efekt koncowy ? lęki są nadal.

 6. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam lek przez ponad 2 lata. moje lęki były spowodowane głównie przez bardzo trudną sytuację życiową, w jakiej sie znalazłam. w czasie kuracji odzyskałam spokój, mogłam zacząć dzień bez uporczywych biegunek, paniki, kołatania serca. byłam bardziej decyzyjna, przebojowa/ oczywiście bez przesady- to nie moja cecha wiodąca/. niemniej jednak czułam subiektywnie tą chemię, która we mnie krążyła. czułam, że pomagając , jednocześnie mnie truje. zdecydowałam się odstawić w grudniu, po jesieni, przed wiosną. nie był to dobry moment. Objawy odstawienie okropne, męczyłam się około 3-4 miesięcy. Poza tym mam obecnie nawrót wszystkich dolegliwości, bo problemy , które spowodowały u mnie chorobę nadal istnieją, nic się nie zmieniło na lepsze a wręcz przeciwnie. Mam pokusy, żeby znów poczuć ten spokój i luzik , ale boję się.. wiem, że leki przeciwlękowe nie leczą tylko eliminują objawy i że dopóki nie zmienię czegoś w swoim sposobie odbierania rzeczywistości – nie wyzwolę się. Poza tym bardzo przytyłam w czasie kuracji a to mnie okropnie dołowało..stąd i moje obiekcje co do powrotu do leku. Poza tym pogorszyła mi się pamięć i koncentracja, co przypisuję jednak oddziaływaniu leku na mózg. Jest to potężna ingerencja w nasza chemię i z całą pewnością nie jest to obojętne dla dalszego funkcjonowania. Oczywiście wybiera się mniejsze zło bo gdy nie daje się żyć i normalnie funkcjonować, warto sobie pomóc.

 7. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Pierwszy stosowany przeze mnie lek antydepresyjny. Zaczęło sie w 2006 roku, jesienią. Potężny napad paniki w miejscu publicznym, nie wiedziałam, dokąd uciekać i co sie tak naprawdę dzieje. Pierwsze 2-3 tygodnie stosowania umieralnia. Miałam wrażenie, ze wszystko to, czego chce się pozbyć, nasila mi ze zdwojona mocą. Koszmar. Kiedy minął czas skutków ubocznych, lek działał cudnie. Lęki, i wszystkie inne dolegliwości przeszły, żyłam normalnie. Niestety musiałam po pól roku zrezygnować, ze względu na dość wysoka cenę(7 lat temu).

 8. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Powiem wam, że w pierwsze dni brania działał na mnie nie zwykle… tzn. miałem przez kilka dni nie ustającą euforie :D , zero dołka + całkowite rozleniwienie. Teraz już czuje się normalnie, ale to jeszcze nie to… Brak mi motywacji, musze jeszcze poczekać na działanie. Ogólnie lek dobry, polecam !

 9. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Efectin pomógł mi wyjść z nerwicy lękowej. Idealnie działał na mój organizm. Oczywiście były też skutki uboczne, ale wszystko do zniesienia.
  Na pewno należy zwrócić uwagę, by przypadkiem nie odstawić nagle tabletek. Jeśli już, to małymi kroczkami.

 10. Efectin #

  Cierpię na depresję endogenną, moja mama popełniła w samobójstwo, więc to chyba jest dziedziczne. Objawia sie to tym, ze bez żadnych zewnętrznych powodów życie zaczyna mnie potwornie męczyć i jedyne, o czym marze, to przestać istnieć. Jeśli mam problemy i kłopoty, nigdy nie mam depresji, dopiero jak to wszystko wyprostuje, zaczyna się zjazd. O depresji wiem wszystko, choruje na nią ponad 20 lat. Leki antydepresyjne znoszę bardzo dobrze, nie mam żadnych skutków ubocznych, kiedyś brałam Lerivon, teraz od kilku lat Efektin. Każdy psychiatra mówił mi, ze lek trzeba dobrać do organizmu i różnie działają. Robie sobie przerwy najczęściej biorę rok, później dwa lata nie biorę, znowu zjazd i znowu rok brania. Nauczyłam się obserwować nawroty choroby, żeby nie wpadać w totalne doły. I na koniec – ktoś, kto pisze o psychoterapii i samodyscyplinie, nie ma pojęcia o prawdziwej depresji. Jestem osobą niezwykle sprawnie funkcjonującą, o jak stwierdził psychiatra i psycholog = bardzo zwartej osobowosci, ale kiedy mój mozg przestaje funkcjonować, żadna silna wola ani psychoterapia nie pomagają. Myślę, że nie należy zbytnio przywiązywać sie do takiego czy innego leku, tylko sprawdzać czy pomaga. Teraz jestem po nawrocie choroby i mam wrażenie, ze Efektin działa gorzej niż kiedyś. Zbytnio mnie wycisza.


Znasz Efectin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook