Efectin

3,3 [34]

Tagi: , , , , , ,

Wenlafaksyna znajdująca się w leku efectin to antydepresant z grupy SNRI. Skrót oznacza inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Efectin poza depresją stosowany jest także przy nerwicy uogólnionej i innych zaburzeniach nerwicowych. Większe dawki oznaczają statystycznie przy tym leku większą szansę poprawy, więc podwyższanie dawek u osób, u których lek nie zadziałał ma racjonalne podstawy. Efectin szczególnie skuteczny jest u leczących się na depresję osób uzależnionych od opioidów (w tym od heroiny). Skutki uboczne efectinu nie są rzadkie. Osoby rozpoczynające kuracje lekiem spodziewać się mogą następujących działań niepożądanych (wymieniam w kolejności od najbardziej prawdopodobnych, do tych rzadziej spotykanych): bóle głowy, nudności, bezsenność, problemy seksualne, suchość w ustach

Najnowsza opinia o Efectin:

„To prawda ziewanie zależy jeszcze od organizmu jak sie czuje bardziej zmęczony to ziewam w dawce er 75 nieraz wieczorem…” [czytaj więcej poniżej]

Efectin otrzymał ocenę średnią: 3,3 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 42 opinii

Efectin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Efectin:

Sprawdź jak działa Efectin na podstawie ulotki leku:

Efectin w ciąży efectin w ciąży Efectin karmienie piersią efectin a karmienie piersią
Efectin alkohol efectin a alkohol Efectin dawkowanie efectin dawkowanie
Efectin skutki uboczne Efectin przeciwskazania efectin przeciwskazania


Pytania o Efectin na forum:

  Jak dać radę uzależnieniu od efectinu?

Masz pytania dotyczące leku Efectin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Efectin cena:

Lek Efectin na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Efectin ER 150 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 88.64PLN przy odpłatności 30% -> 52.88
 • Efectin ER 75 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 59.55PLN przy odpłatności 30% -> 41.67
 • Efectin ER 150 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 88.64PLN przy odpłatności 30% -> 52.88
 • Efectin ER 75 kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 59.55PLN przy odpłatności 30% -> 41.67

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Efectin?

Oto lista aptek i sklepów z Efectin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Efectin
 1. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę wenlafaksynę od 2 lat w dawce 150. Leczenie uzależnienia od SP. Odstawiłam pozostałe leki, z uwagi na zwiekszenie masy ciała. Sama wenlafaksyna nie powoduje umnie skoków wagi. Początki opłakane. Olbrzymie źrenice, suchość w ustach taka ze utudniała mowę. Najgorsze jednak były noce i sny tak pokręcone i męczące że wstawalam bardziej zmeczona niz sie kladlam. Nieprawidłowe wyniki badań hormonalnych. I najgorsze- bruksizm- efekt -leczenie dentystyczne plus strata zęba plus szyna za 300 zł. ;( raz w ciagu tych 2 lat zabrakło mi leku. Skutki nagłego odstawienia (następują błyskawicznie) odczułam tak dotkliwie – piekło- wciaganie w czarną dziurę- ze teraz posiadanie recepty to piorytet. Bez tego nie jestem w stanie życ. Nie śpieszno mi do rozstania z lekiem. Mojemu psychiatrze tez nie ;)Nie powiem ze sama wenlafaksyna mi wystarcza na trudy dnia codziennego ale lęki wykończyła i za to jej daje 5 gwiazdek w opłacalności.

 2. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo dobry, pomaga bardzo szybko, wycisza, idealnie niweluje lęki. Pomaga też leczyć się od uzależnienia np. głodu nikotynowego, czy alkoholowego. Stabilizuje nastrój. Skutków ubocznych, oprócz lekkiego bólu brzucha na początku barania leku nie było.

 3. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie najgorszy lek jaki miałam w swoim życiu. Katastrofalne skutki uboczne: wymioty, gorączka, omdlenia, osłabienie, dreszcze, pocenie się, wybuchy gorąca, ból głowy i ciężkie nudności. Musiałam szybko zrezygnować z tego leku.

 4. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zażywam lek już 4 lata , początek był koszmarny ale do przeżycia.Teraz mogę napisać że jest oki, zażywam nadal 150 mg i pomoga mi w życiu.Jestem inna osobą – bez lekow i fobii.Polecam

 5. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Stosuję Effectin 2 miesiąc. Zaczynałam od 75mg raz dziennie, teraz 150 mg. Dobrze na mnie działa, jestem wyciszona, ale nie otumania mnie. Prowadzę normalny tryb życia, jeżdżę autem i ogólnie dobrze go toleruję. Jednym skutkiem ubocznym było bardzo uciążliwe ziewanie, ale minęło po tygodniu.

  • Efectin #

   To prawda ziewanie zależy jeszcze od organizmu jak sie czuje bardziej zmęczony to ziewam w dawce er 75 nieraz wieczorem

 6. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Postawił mnie na nogi wiele lat temu .Teraz biorę 75 co drugi dzień i wszystko jest w porządku

 7. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmowałam lek półtora roku na nerwicę lekową. Pomógł mi bardzo, że zdecydowałam się na jego odstawienie, ponieważ czułam się już dobrze. Niestety po kilku miesiącach lęki, natrętne myśli, kołatanie serca, poranne dreszcze itp. objawy nerwicy powróciły. Od lekarz usłyszałam, że powinnam była dłużej lek przyjmować, że za szybko go odstawiłam. Teraz próbuję z mozarinem, lecz według mnie efectin działał szybciej i skuteczniej, niż mozarin. Uważam że efectin jest godny polecenia i wypróbowania.

 8. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Pomógł bardzo, lęk napadowy był okropny, szczególnie w nocy wyszłam z lęku z efectinu brałam 2 lata. Jedno tragiczne wydarzenie, wszystko wróciło teraz znowu. Odstawiam po 5 latach brania uświadamiając sobie, że leczył i truł mnie: zaparcia, złe widzenie, sztywność, drżenie, obrzęk twarzy języka, zawroty, bóle jelit niestrawność, chyba tak się bałam z nim pożegnać, że nie chciałam wierzyć, że problemy ze zdrowiem to jego sprawka, odstawianie koszmar, ale czuję z dnia na dzień, jak moje ciało lepiej widzi nie boli ciągle brzuch zanika szum w uszach ciśnienie idealne puls ok leczono mnie z tego powodu nikt nie zwrócił na to uwagi dopiero gastrolog wszędzie słyszałam że to nie od tego leku długa droga jeszcze do pokonania muszę wytrwać przeżyć objawy odstawienia ale dam radę aby poczuć się fizycznie tak jak kiedyś psychiatra nie wierzy że ten lek ma skutki uboczne wmawiano mi że nie dojrzałam do tego aby teraz powiedzieć nie temu lekowi czuje że dam radę a jak przyjdą lęki to też je pokonam moje myśli muszą być tylko pozytywne skończyłam 50 to chyba czas na zmiany lęki zamknę na klucz w szafie z er75 życzę . wam i sobie powodzenia

 9. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek biorę od 7 lat, w dawce 75mg, próbowałam różnych leków z różnych grup, ale ten okazał sie najskuteczniejszy. Cierpię na zaburzenia lękowe z lękiem napadowym, agorafobią i wtórnymi stanami depresyjnymi. Lek na depresję super, na stany lękowe średnio, na lęk napadowy też działa średnio jednak pomaga w jakiś sposób wyjść z tego wszystkiego i wrócić do normalności. Po 7 latach stosowania wyniki mam ok, jedyne, co zauważyłam to pogorszenie pamięci. Podobno zdarza się po antydepresantach. Lek polecam zwłaszcza na stany depresyjne.

 10. Efectin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  bralam ten lek na lęki 7 m-cy, niestety mnie nie pomógł, pierwszy miesiąc? brania okropne skutki uboczne, ktore jakos przemoglam, odstawienie leku rowniez było okropne trwalo prawie 2 miesiace , odsypywalam granulki. Efekt koncowy ? lęki są nadal.


Znasz Efectin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.