Citronil


Lek Citronil zawiera substancję Citalopram. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i dzieli wiele cech wspólnych z innymi członkami tej grupy. Citalopram służy do leczenia depresji, fobii społecznej, oraz nerwicy natręctw. Do skutków ubocznych leku należą uczucie zmęczenia, suchość w ustach, oraz senność. Nie jest lekiem szczególnie aktywizującym użytkownika, więc jeśli problem stanowi motywacja, oraz poziom energii życiowej, Citalopram może nie być najlepszym wyborem.

Napisz swoją opinię o Citronil


Cena Citronil
Skutki uboczne Citronil
Dawkowanie Citronil
Zamienniki Citronil
Forum Citronil
Najnowsza opinia o Citronil
Zastosowanie i składniki Citronil
Gdzie można kupić Citronil?

Opinie o Citronil (28)

Citronil, ocena średnia

5.5

Skutecznosc

59/10

  Brak skutków ubocznych

  49/10

   Oplacalnosc

   57/10
    1. Opinia użytkownika o Citronil :

     Biorę od tygodnia motywacja pozytywna, opinie są zróżnicowane ale czasami warto zastanowić się nad tym czy lek jest dobrze dobrany do danego schorzenia czyli stanu lęku. W pewnych przypadkach proponowałbym jednak pójść odrazu do psychologa i zacząć sesje bo nie które z opinii są dla mnie wręcz przerażające.

    2. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     Biorę 5 dzień, zero poprawy, tylko mam suchość w ustach, jak się polepszy to się odezwę, POZDRAWIAM

    3. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Bardzo dobry lek. Bez skutków ubocznych. Po 3 letniej przerwie wracam do niego. Nie powoduje tycia.

    4. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     W moim przypadku (lekka depresja i potworne lęki) citronil okazał się zbawienny. Początki nie były ciekawe, pogłębienie depresji, zwiększenie (jeśli to możliwe) lęków. Ale byłam cierpliwa. Po około czterech tygodniach zauważyłam poprawę. Biorę go dwa lata, przygotowuję się do zmniejszenia dawki i potem (w przyszłości) do odstawienia leku.

    5. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Można go brać i pić, rewelacyjny lek

    6. Opinia użytkownika o Citronil :

     super lek wrocilem do życia po nim

    7. Opinia użytkownika o Citronil :

     Witajcie,
     ja brałem ten lek dość długo ok 2 lat z małymi przerwami
     i nie zgodzę się z opinią, że po tym leku przybiera się na wadze, każdy lek inaczej działa na nasz organizm. W moim przypadku ten lek okazał się najbardziej skuteczny, a nie łatwo jest mnie leczyć, ponieważ mam rzadką chorobę zwana miastenią. Pozdrawiam.

    8. Opinia użytkownika o Citronil :

     biorę ten lek od 2 dni i jakies 3 godziny po zażyciu odczuwam praktycznie wszystkie skutki uboczne tego leku, ale mam nadzieję, że to tylko na początku i lek mi pomoże. biorę 20 mg a wcześniej pół roku przerwy od leków

    9. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Lek skuteczny, ale skutki uboczne, które wystąpiły w moim przypadku były nie do zaakceptowania. W ciągu pół roku kuracji moja waga wzrosła z 76 do 92 kg. Dlaczego? Nie folgowałem sobie z żarciem (parcie na śmieciową żywność w dużych ilościach), dodatkowo wydaje mi się, że część tej wagi była konsekwencją przyjmowania samego leku. Nie dbałem o sylwetkę, miałem to gdzieś.. Dlaczego? Lek (ogólnie leki z grupy SSRI) wygasza lęki i depresję, zastępując ją trochę specyficznym „tumiwisizmem”. Nie folgowałem sobie z żarciem, wyzbyłem się ambicji, ogólnie wszystko mi zwisało. Ogólnie depresja została wyparta przez specyficzną, SSRI-ową apatię (myślę, że sporo osób przyjmujących SSRI). Druga ważna sprawa – w moim przypadku Citronil (podobnie jak wszystkie inne leki z grupy SSRI, które brałem) uczynił ze mnie praktycznie impotenta. Gwałtowny spadek libido, problemy ze wzwodem i wytryskiem. Od niedawna jestem na antydepresancie innej klasy i problemy z seksem i wagą (pozbyłem się wilczego głodu, pociągu do niezdrowej żywności i systematycznie gubię wagę) zniknęły. Oczywiście to, że mnie dopadły te skutki uboczne wcale nie oznacza, że będzie tak w Waszym przypadku. Na pewno jest to dobry lek, któremu warto dać szansę.

     1. Opinia użytkownika o Citronil :

      Adi- jaki to nowy antydepresant „innej klasy”?

     2. Opinia użytkownika o Citronil :

      a co teraz bierzesz?

    10. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Dziś więłam pierwszą tabletkę leku Citronil i boję się co będzie.Od kilku miesięcy zażywam Pramolan i nie poczułam żadnej poprawy.Mam straszne lęki to jest nie do zniesienia, nie radzę sobie z wychowaniem mojego synka bo ciągle jestem zmęczona senna i w ogóle wszystko mnie przeraza.Mam nadzieję, że Citronil pomoże obawiam się tylko skutków ubocznych.

    11. Opinia użytkownika o Citronil :

     U mnie to ciężka depresja, popieprzone napady złych myśli, czarna otchłań, jak by cos mnie opętało moje myśli straszny dołek psychiczny. Ogólnie samopoczucie psychiczne straszne z tym ze cały czas w pobudzeniu, masakra. Nie wiem czy ktoś miał takie coś, co ja chyba jestem jedyna cital to mój 1 lek biorę 7 dzień po 10mg jak na razie to zauważyłam ziewanie miałam 3 dni straszne pogorszenie samopoczucia. Jak na razie lek nie działa nawet pogorszyło mi się, ale może mam za małą dawkę. Za tydzień mam iść do lekarza z wizyta kontrolna zobaczymy, co powie, pewnie biorę za małą dawkę, a mam przepisane 10mg na początek, żeby nie było dużych skutków ubocznych, potem sie zwiększa bo ja juz żyć nie mam siły niech to zacznie działać. Nic nie sprawia przyjemności, zakupy, sex, nic. Nie mogę zebrać myśli, coś mnie opętało. Do tego nie mam nic żeby doraźnie wziąć, bo tu w Anglii nie dają żadnych uspokajaczy :( bo twierdza ze one nie lecza, ale żeby doraźnie wziąć są jak balsam :( Boję się, że już sobie nie poradzę, że będzie tak zawsze, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że bez żadnego przypadku mam depresje. Po prostu pewnego dnia sie obudziłam i bum wielka melancholia itd. tragedia bez przyczyny:( i trwa juz 8 miesięcy :(((

     1. Opinia użytkownika o Citronil :

      Depresja to zwyczajne wypalenie psychiki za intensywny tryb życia ciągły pośpiech wiele spraw do ogarnięcia aż w końcu trzeba wypełnić neuroprzekaźniki chemią .Niektórzy popadają w nią całkiem bezzasadnie tak tylko im się wydaje.Inni mają spore przeżycia z dzieciństwa,bądź w wieku dojrzewania czasem z utraty kogoś bliskiego inni zaś poprzez tarczyce długo nie leczoną przez co hormony przestają produkować serotonine jest wiele czynników ,które przyczyniły się do depresji czy nerwicy jedno jest pewne obciążona psychika kiedyś da nam odczuć to na całym naszym organiźmie jak ją gnębiliśmy chociażby większość poprzez zdobywanie wiedzy i wykrztałcenia dążenia do władzy lub bogactwa,lub czasem przez zbyt długie noce zarwane na imprezach sami musimy dociec co tak naprawde nas wyniszczyło.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

    12. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Citronil przyjmuję już prawie 2 miesiące. Przed wizytą u lekarza-psychiatry miałam poczucie beznadziejności, lęki przed śmiercią i nie tylko. Wmawiałam sonie różne choroby, byłam wycofana ze społeczeństwa, ciągle siedziałam w przysłowiowych czterech ścianach. któregoś dnia okropnie się zdenerwowałam, dostałam napadu duszności i histerii, miałam palpitacje serca. Wtedy też trafiłam do szpitala i okazało się, że nic mi nie jest. Moja ciocia i lekarz rodzinny namówili mnie na wizytę u psychiatry, która stwierdziła u mnie syndrom DDA (Dorosłe Dziecko Alkoholika). Moje lęki i poczucie beznadziejności miało właśnie takie podstawy. Od kiedy zaczęłam chodzić na psychoterapię i brać Citronil, zauważyłam poprawę. Nie mam już myśli samobójczych, lęki nie są tak częste i często odczuwam szczęście. Uważam jednak, że lekarz powinien zwiększyć dawkę, bo często jestem nerwowa. Biorę również Hydroxyzynę, jako dopełnienie do leku. Ale nie często, bo to uzależnia. Skutkiem ubocznym jest u mnie jedynie nadmierna senność, ale dzięki temu wreszcie się wysypiam. Polecam ten lek wszystkim, którzy borykają się z podobnym problemem jak ja. Życzę wszystkim dużo wytrwałości i optymizmu na każdy nadchodzący dzień. Życie jest piękne i trzeba brać je garściami.:)

    13. Opinia użytkownika o Citronil :

     Po zażywaniu leku Citronil pojawił sie u mnie ból głowy..w czole szczególnie:( okropny ból

    14. Opinia użytkownika o Citronil :

     Przyjmuję od niedawna, ale jestem permanentnie znużony, a także wybuchowy. Poczekam i zobaczę, jak będzie później.

    15. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Citronil biorę prawie dwa lata, nigdy nie miałam już nawrotów tak ciężkiej depresji jak przed. Czuje się dobrze, jestem dużo spokojniejsza i stabilna. Jedynymi skutkami ubocznymi są silne zawroty głowy i suchość w ustach. Schudłam na nim 2 kilo i waga cały czas jest taka sama (50 kg). Jak dla mnie rewelacja i nie wyobrażam sobie życia bez tego lekarstwa.

    16. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     citronil biorę od połowy lutego początkowe w dawce 20mg a po pewnym czasie 40 mg. było bardzo dobrze od początku sierpnia jest gorzej, ogólne zmęczenie, senność

    17. Opinia użytkownika o Citronil :

     Ja najpierw brałem asentrę, ale lek ten nie pomógł mi. Teraz od czterech tygodni biorę citronil i czuje się znacznie lepiej. Nie ma skutków ubocznych. Jest super

    18. Opinia użytkownika o Citronil :

     Ja najpierw brałem asentrę, ale lek ten nie pomógł mi. Citronil biorę od czterech tygodni i jest duża poprawa. Czuje sie dobrze i nie ma skutków ubocznych. jest super

    19. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Brałam miesiąc i na mnie nie podziałał. Zwiększył lęk i miałam wszystkie możliwe skutki uboczne. Zmieniłam na Zoloft i zobaczymy. pozdrawiam

    20. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     4

     Ja od 3 tygodni biorę citronil i jak na razie śpię po 12-13 godzin na dobę i ciągle jestem zmęczona.

    21. Opinia użytkownika o Citronil :

     Citronil biorę już ponad pół roku i muszę przyznać,że lekarz nie mógł trafić lepiej!Zero uczucia zmęczenia,senności,znużenia czy czegoś podobnego,a dodam,że pracuję czasem po 24h a nawet więcej z małymi przerwami,włosy też mi nie wypadają.A jeśli chodzi o pociąg seksualny to także nic w tej kwestii się nie pogorszyło-baaa…napiszę więcej-raczej polepszyło :)
     Wsiadam także za kierownicę samochodu,bo w żaden sposób na mnie źle nie wpływają.
     Wiem tylko jedno-branie go 2 miesiące to za mało bo w tym czasie mogą pojawić się nawet myśli samobójcze,a co najważniejsze-NE ODSTAWIA SIĘ SAMEMU TEGO LEKU!TRZEBA TO ZROBIĆ TYLKO I WYŁĄCZNIE NA POLECENIE LEKARZA I Z TEGO CO WIEM-TEŻ NIE OD RAZU,Z DNIA NA DZIEŃ TYLKO STOPNIOWO!

    22. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Nie jest to moje pierwsze ssri i z każdym kolejnym skutki uboczne są podobne. Po pierwsze primo zmęczenie i ziewanie. Dziwne, bo nie ma przy tym senności i to takie trochę odczucie znużenia życiem. Po drugie mniejszy pociąg seksualny. Jeśli byłby większy cały czas byłby niezaspokojony więc ten nie utrudnia mi bardzo życia : ) Gdy byłem przez rok na 10mg cały czas odczuwałem zmiany nastroju więc potem podwyższyliśmy dawkę do 30 mg dziennie i to było to. Niesamowite uczucie lekkości, przestałem zastanawiać się nad każdą drobną rzeczą, którą zrobiłem, lub powiedziałem. Cieszyłem się życiem. Nigdy nie czułem się lepiej. Cudowne jest to, że ten stan nie minął. Jak było, tak jest i teraz. Pamiętajcie, ze zazwyczaj tzw. niedziałanie leku wynika ze zbyt małej dawki!

    23. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Do momentu, w którym przestałam go brać wszystko było w porządku. Pomagał mi na depresję i pomyślałam, że zrobił to, co do niego należy i czas skończyć brać. Wtedy zaczął się koszmar. Porównać mogę to jedynie do wielotygodniowej grypy. Co chwila cała oblewałam się potem, wiecznie byłam zmęczona. Zrezygnowałam z tłustszych potraw, bo wciąż miałam nudności. Było źle, ale udało mi się przez to przejść.

    24. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Na mnie lek działał, pomógł na nerwicę, trochę słabiej poradził sobie z moją depresją. Najgorszym skutkiem ubocznym było wypadanie włosów. Jestem przekonana, że, nigdy wcześniej nie zostawało ich tak wiele na grzebieniu. Dodam do tego także większą potliwość.

    25. Opinia użytkownika o Citronil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Brałam citronil przez 2 miesiące, mając ciągle nadzieję, że przyjdzie taki czas, w którym lek zacznie działać. Drugi miesiąc byłam na 40mg, ale nawet na takiej dawce nie było żadnego pozytywnego efektu. Strata czasu. Jest tak słaby, że nie ma nawet skutków ubocznych. Totalne zero.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.