Citronil

3,1 [14]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Citronil zawiera substancję Citalopram. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i dzieli wiele cech wspólnych z innymi członkami tej grupy. Citalopram służy do leczenia depresji, fobii społecznej, oraz nerwicy natręctw. Do skutków ubocznych leku należą uczucie zmęczenia, suchość w ustach, oraz senność. Nie jest lekiem szczególnie aktywizującym użytkownika, więc jeśli problem stanowi motywacja, oraz poziom energii życiowej, Citalopram może nie być najlepszym wyborem.

Najnowsza opinia o Citronil:

„Można go brać i pić, rewelacyjny lek…” [czytaj więcej poniżej]

Citronil otrzymał ocenę średnią: 3,1 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 22 opinii

Citronil jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Citronil:

Citronil cena:

Lek Citronil nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Citronil ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Citronil?

Oto lista aptek i sklepów z Citronil:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Citronil
 1. Citronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Można go brać i pić, rewelacyjny lek

 2. Citronil #

  super lek wrocilem do życia po nim

 3. Citronil #

  Witajcie,
  ja brałem ten lek dość długo ok 2 lat z małymi przerwami
  i nie zgodzę się z opinią, że po tym leku przybiera się na wadze, każdy lek inaczej działa na nasz organizm. W moim przypadku ten lek okazał się najbardziej skuteczny, a nie łatwo jest mnie leczyć, ponieważ mam rzadką chorobę zwana miastenią. Pozdrawiam.

 4. Citronil #

  biorę ten lek od 2 dni i jakies 3 godziny po zażyciu odczuwam praktycznie wszystkie skutki uboczne tego leku, ale mam nadzieję, że to tylko na początku i lek mi pomoże. biorę 20 mg a wcześniej pół roku przerwy od leków

 5. Citronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek skuteczny, ale skutki uboczne, które wystąpiły w moim przypadku były nie do zaakceptowania. W ciągu pół roku kuracji moja waga wzrosła z 76 do 92 kg. Dlaczego? Nie folgowałem sobie z żarciem (parcie na śmieciową żywność w dużych ilościach), dodatkowo wydaje mi się, że część tej wagi była konsekwencją przyjmowania samego leku. Nie dbałem o sylwetkę, miałem to gdzieś.. Dlaczego? Lek (ogólnie leki z grupy SSRI) wygasza lęki i depresję, zastępując ją trochę specyficznym „tumiwisizmem”. Nie folgowałem sobie z żarciem, wyzbyłem się ambicji, ogólnie wszystko mi zwisało. Ogólnie depresja została wyparta przez specyficzną, SSRI-ową apatię (myślę, że sporo osób przyjmujących SSRI). Druga ważna sprawa – w moim przypadku Citronil (podobnie jak wszystkie inne leki z grupy SSRI, które brałem) uczynił ze mnie praktycznie impotenta. Gwałtowny spadek libido, problemy ze wzwodem i wytryskiem. Od niedawna jestem na antydepresancie innej klasy i problemy z seksem i wagą (pozbyłem się wilczego głodu, pociągu do niezdrowej żywności i systematycznie gubię wagę) zniknęły. Oczywiście to, że mnie dopadły te skutki uboczne wcale nie oznacza, że będzie tak w Waszym przypadku. Na pewno jest to dobry lek, któremu warto dać szansę.

 6. Citronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dziś więłam pierwszą tabletkę leku Citronil i boję się co będzie.Od kilku miesięcy zażywam Pramolan i nie poczułam żadnej poprawy.Mam straszne lęki to jest nie do zniesienia, nie radzę sobie z wychowaniem mojego synka bo ciągle jestem zmęczona senna i w ogóle wszystko mnie przeraza.Mam nadzieję, że Citronil pomoże obawiam się tylko skutków ubocznych.

 7. Citronil #

  U mnie to ciężka depresja, popieprzone napady złych myśli, czarna otchłań, jak by cos mnie opętało moje myśli straszny dołek psychiczny. Ogólnie samopoczucie psychiczne straszne z tym ze cały czas w pobudzeniu, masakra. Nie wiem czy ktoś miał takie coś, co ja chyba jestem jedyna cital to mój 1 lek biorę 7 dzień po 10mg jak na razie to zauważyłam ziewanie miałam 3 dni straszne pogorszenie samopoczucia. Jak na razie lek nie działa nawet pogorszyło mi się, ale może mam za małą dawkę. Za tydzień mam iść do lekarza z wizyta kontrolna zobaczymy, co powie, pewnie biorę za małą dawkę, a mam przepisane 10mg na początek, żeby nie było dużych skutków ubocznych, potem sie zwiększa bo ja juz żyć nie mam siły niech to zacznie działać. Nic nie sprawia przyjemności, zakupy, sex, nic. Nie mogę zebrać myśli, coś mnie opętało. Do tego nie mam nic żeby doraźnie wziąć, bo tu w Anglii nie dają żadnych uspokajaczy :( bo twierdza ze one nie lecza, ale żeby doraźnie wziąć są jak balsam :( Boję się, że już sobie nie poradzę, że będzie tak zawsze, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że bez żadnego przypadku mam depresje. Po prostu pewnego dnia sie obudziłam i bum wielka melancholia itd. tragedia bez przyczyny:( i trwa juz 8 miesięcy :(((

 8. Citronil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Citronil przyjmuję już prawie 2 miesiące. Przed wizytą u lekarza-psychiatry miałam poczucie beznadziejności, lęki przed śmiercią i nie tylko. Wmawiałam sonie różne choroby, byłam wycofana ze społeczeństwa, ciągle siedziałam w przysłowiowych czterech ścianach. któregoś dnia okropnie się zdenerwowałam, dostałam napadu duszności i histerii, miałam palpitacje serca. Wtedy też trafiłam do szpitala i okazało się, że nic mi nie jest. Moja ciocia i lekarz rodzinny namówili mnie na wizytę u psychiatry, która stwierdziła u mnie syndrom DDA (Dorosłe Dziecko Alkoholika). Moje lęki i poczucie beznadziejności miało właśnie takie podstawy. Od kiedy zaczęłam chodzić na psychoterapię i brać Citronil, zauważyłam poprawę. Nie mam już myśli samobójczych, lęki nie są tak częste i często odczuwam szczęście. Uważam jednak, że lekarz powinien zwiększyć dawkę, bo często jestem nerwowa. Biorę również Hydroxyzynę, jako dopełnienie do leku. Ale nie często, bo to uzależnia. Skutkiem ubocznym jest u mnie jedynie nadmierna senność, ale dzięki temu wreszcie się wysypiam. Polecam ten lek wszystkim, którzy borykają się z podobnym problemem jak ja. Życzę wszystkim dużo wytrwałości i optymizmu na każdy nadchodzący dzień. Życie jest piękne i trzeba brać je garściami.:)

 9. Citronil #

  Po zażywaniu leku Citronil pojawił sie u mnie ból głowy..w czole szczególnie:( okropny ból

 10. Citronil #

  Przyjmuję od niedawna, ale jestem permanentnie znużony, a także wybuchowy. Poczekam i zobaczę, jak będzie później.


Znasz Citronil? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.