Cital

3,5 [35]

Tagi: , ,

Cital to jeden z kilku dostępnych w Polsce leków zawierających citalopram. To odpowiednik preparatów takich, jak cipramil, citabax, czy citronil. Lek znajduje zastosowanie przede wszystkim przy leczeniu depresji i nerwicy, ale używany bywa także przy męskich problemach z przedwczesnym wytryskiem. Stosowaną dawką początkową najczęściej jest 20mg na dzień, którą przy braku efektów leczenia podwyższa się do 40mg. Cital podziela skutki uboczne, które prezentują także inne leki z jego grupy tj. ssri. Są to: wzmożona potliwość, nudności (zazwyczaj dotyczą one pierwszego, krótkiego, okresu brania leku), nasilone odczuwanie zmęczenia. W związku z tym, że Cital ma także właściwości leku antyhistaminowego powodować może również senność.

Najnowsza opinia o Cital:

„nie bierzcie chemi ja leczyłam sie ziołami na depresje jest dobrze i nie ma skutkow ubocznych…” [czytaj więcej poniżej]

Cital otrzymał ocenę średnią: 3,5 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 45 opinii

Cital jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Cital:

Sprawdź jak działa Cital na podstawie ulotki leku:

Cital w ciąży cital w ciąży Cital karmienie piersią cital a karmienie piersią
Cital przedawkowanie cital przedawkowanie Cital dawkowanie cital dawkowanie
Cital skutki uboczne Cital przeciwskazania cital przeciwskazania


Masz pytania dotyczące leku Cital?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Cital cena:

Lek Cital nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Cital ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Cital?

Oto lista aptek i sklepów z Cital:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Cital
 1. Cital #

  nie bierzcie chemi ja leczyłam sie ziołami na depresje jest dobrze i nie ma skutkow ubocznych

 2. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  biore cital 10 mg 4 mc znaczna porawa nastoju

 3. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  mam depresję i stany lękowe oraz zaburzenia osobowości,
  lek biorę rano po jednej tabletce od 3 dni i powiem wam, że to działa. już po pierwszej tabletce zauważyłem poprawę, bo jak kiedyś stresowałem sie przed rozmową telefoniczną, teraz wcale, jakbym był bardziej odważny, uśmiechnięty, pewny swojego chociaż wiem, że to działanie leku bo bez niego byłoby gorzej na pewno, skutki uboczne do wytrzymania(lekkie pocenie dłoni, lekki ból głowy, pobudzenie)

 4. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  na mnie lek zadziałał, ładnie choć brałamtylko pół tabletki, ale przy badaniach do zabiegu wyszła mi słaba krzepliwość,czyli jeden ze skutków ubocznych i lek odstawiam

 5. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem ten lek przez trzy lata w dawce 10, czyli pół tabletki i po 20 mg. W mniejszej dawce skutek był lepszy. Zażywałem go rano i bywało, że do południa byłem rozbity i nie nadawałem się do niczego. Na niektóre stany np,lęki pomógł. W sytuacjach stresowych czułem się otępiały, a w głowie pustka. Przy nieco większym wysiłku umysłowym również pustka w głowie i ogromne zmęczenie. Od pół roku nie biorę i jestem bardzo nerwowy.

 6. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Cital od tygodnia tj.10mg przez 4 dni potem 20mg.Jak na razie skutki uboczne tj. silne lęki, wewnętrzne rozedrganie i samopoczucie do bani. Podobno skutek terapeutyczny jest odczuwalny po 2-4 tyg. brania. Gdyby nie lekarz, do którego mam zaufanie i Afobam na podorędziu to rzuciłbym ten lek w cholerę. Jeszcze mam nadzieję, że będzie lepiej.

 7. Cital #

  jest to niestety tylko placebo, jednakże jak widać skuteczne. Polacam.

 8. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Najdłuższa kuracja 9 mc. po 20mg. Po odstawieniu 6-8 mc spokoju i nawrót. Nie mam już ataków paniki, ale systematycznie wzrastał niepokój, z dnia nadzień coraz gorzej. Aż w końcu stany lękowe (nogi z waty, dezorientacja) bez charakterystycznych nagłych ataków paniki. W końcu wizyta u Psychiatry i kuracja od nowa. Już tak po raz trzeci. Czy ja kiedyś wyzdrowieje? Ogólnie Cital uratował mi życie.

 9. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Cital od 4 dni. Odczuwam lekkie skutki uboczne w postaci zaburzeń snu, jednak mój lekarz w pierwszej fazie leczenia przepisał mi także lek ułatwiający zasypianie w bardzo małej dawce. Ponad to odczuwam suchość w jamie ustnej i bardzo delikatne drżenie rąk.
  Nie wiem na ile to możliwe, ale mam wrażenie, że mój organizm dość szybko zaczyna reagować nawet na to najmniejsze stężenie 20mg i zaczynam czuć się pewniej, spokojniej i przestaję mieć obawy o następstwa ewentualnych zdarzeń np wypadku samochodowego.

 10. Cital #

  Biorę cital od 2 miesięcy i widzę bardzo dużą poprawę nastroju.Jeszcze jeden plus, że schudłam.Polecam


Znasz Cital? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook