Cital

3,7 [47]

Tagi: , ,

Cital to jeden z kilku dostępnych w Polsce leków zawierających citalopram. To odpowiednik preparatów takich, jak cipramil, citabax, czy citronil. Lek znajduje zastosowanie przede wszystkim przy leczeniu depresji i nerwicy, ale używany bywa także przy męskich problemach z przedwczesnym wytryskiem. Stosowaną dawką początkową najczęściej jest 20mg na dzień, którą przy braku efektów leczenia podwyższa się do 40mg. Cital podziela skutki uboczne, które prezentują także inne leki z jego grupy tj. ssri. Są to: wzmożona potliwość, nudności (zazwyczaj dotyczą one pierwszego, krótkiego, okresu brania leku), nasilone odczuwanie zmęczenia. W związku z tym, że Cital ma także właściwości leku antyhistaminowego powodować może również senność.

Najnowsza opinia o Cital:

„Cital uratował mi życie……” [czytaj więcej poniżej]

Cital otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 61 opinii

Cital jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Cital:

Sprawdź jak działa Cital na podstawie ulotki leku:

Cital w ciąży cital w ciąży Cital karmienie piersią cital a karmienie piersią
Cital przedawkowanie cital przedawkowanie Cital dawkowanie cital dawkowanie
Cital skutki uboczne Cital przeciwskazania cital przeciwskazania


Masz pytania dotyczące leku Cital?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Cital cena:

Lek Cital nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Cital ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Cital?

Oto lista aptek i sklepów z Cital:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Cital
 1. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Cital uratował mi życie…

 2. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Po miesiącu stosowania: ciężkie depresje zniknęły. Żadnych odczuwalnych skutków ubocznych. Co z libido – nie wiem, mam 58 lat.

 3. Cital #

  Niestety może i byłem lekoodporny, ale nie podziałał.
  Jak z wszystkimi antydepresantami zaburzył tylko sferę seksualną.
  Szczególnie silnie wpłynął na nasienie.
  Szczerze to nie polecam nikomu brać leków antydepresyjnych, lepiej radzić sobie z problemami w inny sposób.

 4. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie jakaś masakra… Cital kompletnie mnie rozwalił. Zaczęłam po nim pochłaniać niewyobrażalne ilości jedzenia i mieć potworne parcie na słodycze, w ilościach przekraczających bardzo zdrowy rozsądek. Poza tym kompletna pustka, brak jakichkolwiek uczuć, brak chęci do życia (jeszcze bardziej niż przed rozpoczęciem brania). Oczywiście brak popędu i zaburzenia od pasa w dół- nie czułam nic. Myśli samobójcze od pierwszych dni gwarantowane. Mój organizm po prostu nie tolerował. Dla mnie pomyłka, choć wiem, że na niektórych działa dobrze. Wszystko zależy od organizmu. Wiadomo – leki na początku terapii dobiera się metodą prób i błędów. Kiedyś, lata temu pomogła mi wenlafkasyna (Velafax). Teraz dostałam to, ale zeszłam szybko.

 5. Cital #

  Ja biorę Cital od lipca 2014, czyli już 9 miesięcy i przyznaje, że jest to panaceum na dolegliwości związane z depresją i pogorszonym samopoczuciem- naprawdę bardzo mi pomógł po dość traumatycznym wypadku. Spędziłam w szpitalu 4 miesiące- doznałam poważnych uszkodzeń ciała po wypadku na motocyklu – Cital mnie postawił na nogi, powrócił uśmiech na twarzy i wiele rzeczy widzę w różowych kolorach, optymistycznie patrzeć na przyszłość. Polecam osobom borykającym się z obniżonym nastrojem i depresją pourazową. Niestety obniżają nieco libido :-/ to jest jednak do nadrobienia :)

 6. Cital #

  czy w pierwszych tyg bolala was caly czas prawie głowa?

 7. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Polecam Cital wszytskim, którzy mają depresję lub nerwicę. Walczyłam z nerwicą ponad rok. Po około trzech miesiacach brania Citalu mineły lęki, napady paniki, bóle w klatce (choc sporadycznie sie pojawiają wraz z dusznoscciami), ale zmiana jest ogromna. Normalnie wychodzę z domu, pracuje,ucze sie, umawiam się ze znajomymi. Myslalam kiedys ze juz zawsze tak bedzie i bałam sie myslec co sie wydarzy nastepnego dnia… Jest o niebo lepiej ! Polecam;)

 8. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Cital 3 lata, czuję się bardzo dobrze:) Pierwsze 4 tygodnie były okropne, ale przeszłam przez to. Skutek uboczny to zupełny spadek libido, ale cóż…

 9. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Postawił mnie na nogi. Dla mnie rewelacyjny, choć pierwszy tydzień z Citalem był okropny. Po trzech tygodniach wielka poprawa. Biorę go trzeci rok, w pierwszym roku po 10 mg teraz 5 mg. Póki co nie mam zamiaru odstawiać, dobrze mi z nim.

 10. Cital #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem Cital przez 18 miesięcy. Po około czterech zdecydowana poprawa. Normalna praca mózgu i pozytywny sens życia. 5-6 miesięcy po odstawieniu nawrót depresji. Zaczynam od nowa 2 tygodnie – lekka poprawa. Pozdrawiam wszystkich z problemem.


Znasz Cital? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.