Cital


Cital to jeden z kilku dostępnych w Polsce leków zawierających citalopram. To odpowiednik preparatów takich, jak cipramil, citabax, czy citronil. Lek znajduje zastosowanie przede wszystkim przy leczeniu depresji i nerwicy, ale używany bywa także przy męskich problemach z przedwczesnym wytryskiem. Stosowaną dawką początkową najczęściej jest 20mg na dzień, którą przy braku efektów leczenia podwyższa się do 40mg. Cital podziela skutki uboczne, które prezentują także inne leki z jego grupy tj. ssri. Są to: wzmożona potliwość, nudności (zazwyczaj dotyczą one pierwszego, krótkiego, okresu brania leku), nasilone odczuwanie zmęczenia. W związku z tym, że Cital ma także właściwości leku antyhistaminowego powodować może również senność.
Napisz swoją opinię o Cital


Cena Cital
Forum Cital
Najnowsza opinia o Cital
Zastosowanie i składniki Cital
Gdzie można kupić Cital?

Opinie o Cital (71)

Cital, ocena średnia

6.7

Skutecznosc

71/10

  Brak skutków ubocznych

  59/10

   Oplacalnosc

   71/10
    1. Opinia użytkownika o Cital :

     Miałam codziennie po południu lęki. Bałam się i nie wiedziałam, czego się boję. Aktualnie czuję się dobrze, tylko jestem wciąż zmęczona. Śpię ok. 8 -10 godzin, tylko budzę się raz na krótko w nocy. Mam zwiększony apetyt, ale nie tyję. Całkowity brak popędu płciowego. Jedno niewyjaśnione krwawienie z dróg rodnych.

    2. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Stosowany na początku razem z Triticco (na bezsenność). Bardzo dobry lek. Negatywne emocje (smutek, lęki), zniknęły. Pojawiło się bardzo dużo energii i chęci działania. Efekty po co najmniej 1 mc stosowania. Aktualnie stosuję jedynie 10 mg (pół tabletki) i nadal jest wszystko w porządku. Według pani psychiatry ma bardzo dobre opinie.

    3. Opinia użytkownika o Cital :

     Dobrze uspakaja , lepsze nastawienie ale libido spadło do zera.CZY KOMUŚ WRÓCIŁO PPO DŁUŻSZYM STOSOWANIU?

    4. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     5.2

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     7

     Biorę Cital od prawie 2 lat. Dawka urosła do 50 czyli 2 i pół tabletki. Bywa różnie, lęki zmniejszyły się na początku prawie od razu, ale zatrzymało się w miejscu. Jak człowiek nie zadba o siebie czyli zmęczenie, alkohol i życie niepoukładane to wraca to wszystko. Bywają lepsze dni i gorsze, ale cały czas myślę o lękach. Popęd? To nie jest śmieszne, a myślałem, że będzie powód do dumy kochać się w nieskończoność. Pora chyba zmienić leki, bo na mój organizm chyba słabo działają.

    5. Opinia użytkownika o Cital :

     Brałam Cital kilka lat z przerwami. Zawsze po odstawieniu powraca silna depresja i stany lękowe. Skutki uboczne to na początku aorgazmia, potem znaczy spadek libido. Po jakimś czasie staję się bardzo senna i bez inicjatywy. Nie czuję lęku, ale trudno mi się skoncentować. Generalnie chciałabym odstawić leki, chodzę na psychoterapię, mam nadzieję, że kiedyś się uda.

    6. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Dla mnie b.dobre na nerwicę, biorę pół roku, zero nerwów. Pozdrawiam

    7. Opinia użytkownika o Cital :

     Brałem cital pół roku, ustabilizował mi nastrój i pomógł walczyć z problemami, które powodowały depresję sam jednak depresji nie wyleczył tylko ją złagodził. Skutki uboczne nie dotyczyły mnie,ale lekarz przestrzegał że pierwsze 2 tygodnie mogą być ciężkie. Cudów się nie spodziewajcie, leki tego typu mają dobrą sławę, ale nie są dobre dla wszystkich.

    8. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Cital uratował mi życie…

    9. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Po miesiącu stosowania: ciężkie depresje zniknęły. Żadnych odczuwalnych skutków ubocznych. Co z libido – nie wiem, mam 58 lat.

    10. Opinia użytkownika o Cital :

     Niestety może i byłem lekoodporny, ale nie podziałał.
     Jak z wszystkimi antydepresantami zaburzył tylko sferę seksualną.
     Szczególnie silnie wpłynął na nasienie.
     Szczerze to nie polecam nikomu brać leków antydepresyjnych, lepiej radzić sobie z problemami w inny sposób.

    11. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Dla mnie jakaś masakra… Cital kompletnie mnie rozwalił. Zaczęłam po nim pochłaniać niewyobrażalne ilości jedzenia i mieć potworne parcie na słodycze, w ilościach przekraczających bardzo zdrowy rozsądek. Poza tym kompletna pustka, brak jakichkolwiek uczuć, brak chęci do życia (jeszcze bardziej niż przed rozpoczęciem brania). Oczywiście brak popędu i zaburzenia od pasa w dół- nie czułam nic. Myśli samobójcze od pierwszych dni gwarantowane. Mój organizm po prostu nie tolerował. Dla mnie pomyłka, choć wiem, że na niektórych działa dobrze. Wszystko zależy od organizmu. Wiadomo – leki na początku terapii dobiera się metodą prób i błędów. Kiedyś, lata temu pomogła mi wenlafkasyna (Velafax). Teraz dostałam to, ale zeszłam szybko.

    12. Opinia użytkownika o Cital :

     Ja biorę Cital od lipca 2014, czyli już 9 miesięcy i przyznaje, że jest to panaceum na dolegliwości związane z depresją i pogorszonym samopoczuciem- naprawdę bardzo mi pomógł po dość traumatycznym wypadku. Spędziłam w szpitalu 4 miesiące- doznałam poważnych uszkodzeń ciała po wypadku na motocyklu – Cital mnie postawił na nogi, powrócił uśmiech na twarzy i wiele rzeczy widzę w różowych kolorach, optymistycznie patrzeć na przyszłość. Polecam osobom borykającym się z obniżonym nastrojem i depresją pourazową. Niestety obniżają nieco libido :-/ to jest jednak do nadrobienia :)

    13. Opinia użytkownika o Cital :

     czy w pierwszych tyg bolala was caly czas prawie głowa?

     1. Opinia użytkownika o Cital :

      jak boli to zmień lek

     2. Opinia użytkownika o Cital :

      Tak, mamie bolała około miesiaca

    14. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Polecam Cital wszytskim, którzy mają depresję lub nerwicę. Walczyłam z nerwicą ponad rok. Po około trzech miesiacach brania Citalu mineły lęki, napady paniki, bóle w klatce (choc sporadycznie sie pojawiają wraz z dusznoscciami), ale zmiana jest ogromna. Normalnie wychodzę z domu, pracuje,ucze sie, umawiam się ze znajomymi. Myslalam kiedys ze juz zawsze tak bedzie i bałam sie myslec co sie wydarzy nastepnego dnia… Jest o niebo lepiej ! Polecam;)

     1. Opinia użytkownika o Cital :

      A jakie miałaś skutki uboczne w tych pierwszych trzech miesiącach?

    15. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Cital 3 lata, czuję się bardzo dobrze:) Pierwsze 4 tygodnie były okropne, ale przeszłam przez to. Skutek uboczny to zupełny spadek libido, ale cóż…

    16. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Postawił mnie na nogi. Dla mnie rewelacyjny, choć pierwszy tydzień z Citalem był okropny. Po trzech tygodniach wielka poprawa. Biorę go trzeci rok, w pierwszym roku po 10 mg teraz 5 mg. Póki co nie mam zamiaru odstawiać, dobrze mi z nim.

    17. Opinia użytkownika o Cital :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Brałem Cital przez 18 miesięcy. Po około czterech zdecydowana poprawa. Normalna praca mózgu i pozytywny sens życia. 5-6 miesięcy po odstawieniu nawrót depresji. Zaczynam od nowa 2 tygodnie – lekka poprawa. Pozdrawiam wszystkich z problemem.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.