Cipramil

4,2 [13]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Cipramil zawiera substancję Citalopram. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i dzieli wiele cech wspólnych z innymi członkami tej grupy. Citalopram służy do leczenia depresji, fobii społecznej, oraz nerwicy natręctw. Do skutków ubocznych leku należą uczucie zmęczenia, suchość w ustach, oraz senność. Nie jest lekiem szczególnie aktywizującym użytkownika, więc jeśli problem stanowi motywacja, oraz poziom energii życiowej, Citalopram może nie być najlepszym wyborem.

Najnowsza opinia o Cipramil:

„Wiem jedno, nigdy nie brałam go dłużej niż 8 m-cy z 3 miesięczną przerwą. Zawsze zmniejszałam dawki przez m-c tak samo zaczynałam. Stosuję go bardzo długo /lata/ trafiłam na mądrego lekarza. Teraz stosuję go tylko październik-marzec. Mój lekarz twierdzi, że nie można brać go non-stop. Musi być 3 m-ce przerwa! Stosuję się do Jego zasad. dzięki niemu żyję i funkcjonuję normalnie w Nienormalnym świecie. Polecam innym! zacz…” [czytaj więcej poniżej]

Cipramil otrzymał ocenę średnią: 4,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 13 opinii

Cipramil jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Masz pytania dotyczące leku Cipramil?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Cipramil:

Cipramil cena:

Lek Cipramil nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Cipramil ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Cipramil?

Oto lista aptek i sklepów z Cipramil:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Cipramil
 1. Cipramil #

  Wiem jedno, nigdy nie brałam go dłużej niż 8 m-cy z 3 miesięczną przerwą. Zawsze zmniejszałam dawki przez m-c tak samo zaczynałam. Stosuję go bardzo długo /lata/ trafiłam na mądrego lekarza. Teraz stosuję go tylko październik-marzec. Mój lekarz twierdzi, że nie można brać go non-stop. Musi być 3 m-ce przerwa! Stosuję się do Jego zasad. dzięki niemu żyję i funkcjonuję normalnie w Nienormalnym świecie. Polecam innym! zaczynałam go brać, jako nowość na rynku, kosztował kupę kasy. I nie żałuję! Mam go zawsze w pogotowiu. Łagodzi objawy menopauzy również.

  adds_comments_list
 2. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mam 37 lat. Biorę Cipramil 15 lat. Miałem lęki paniczne, nie dało się żyć. Cipramil pomógł mi prowadzić normalne życie.

  adds_comments_list
 3. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Rewelacyjny lek. Oby każdemu tak pomógł jak mi. Biorę go od kilku lat i pewnie będę go brać do końca życia. Skutecznie leczy z depresji i nerwic, jednym słowem inna jakość życia. Nawet nie przypuszczałam, że jeszcze kiedyś będę tak spokojna i szczęśliwa :-) Jest drogi, ale dałabym za niego każde pieniądze. Żadnych skutków ubocznych nie odnotowałam.

  adds_comments_list
 4. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Polecam wszystkim dzięki niemu normalnie żyję, uspokaja nadaje sens dodaje energii nie przejmuję sie głupstwami, nie jestem rozdrażniona.

  adds_comments_list
 5. Cipramil #

  Biorę go od 2003 roku z przerwami – rewelacja polecam wszystkim którzy mają tego typu problemy. Szczególnie pomocny w okresie trudnym koło 50-tki. Zamiast się męczyć polecam paniom w tym wieku dla dobrego samopoczucia.

  adds_comments_list
 6. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mi pomógł. Jadłem jak szalony. To była moja samoobrona przed nerwami spowodowanymi przez problemy z dostosowaniem się do nowej szkoły. Wziąłem go, i w ciągu 3 miesięcy schudłem 5 kilo. Cena jest spoko. Polecam.

  adds_comments_list
 7. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmuję Cipramil od 8 lat i możliwe, że będę go przyjmować do końca życia.
  Dzięki niemu pozbyłam się lęków (racjonalnie nieuzasadnionych), nie jestem już płaczliwa i przewrażliwiona.
  Ubocznych działań nie mam i nie miałam. Chociaż może coś tam się dzieje, o czym nie wiem.

  adds_comments_list
 8. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Na początku brania leku schudłam 20 kg.Ważyłam68 kg po leku 48kg, ale teraz mam normalną wagę 54kg.

  adds_comments_list
 9. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  dobry lek.

  adds_comments_list
 10. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Pierwsze miesiące czułam się bardziej niż zombie niż zwykły człowiek. Poprawiło się po kilku miesiącach, chociaż już traciłam nadzieję. Gdy było dobrze czułam się właśnie tak jak człowiek czuć się powinien. Szczęśliwa, otwarta na innych, bez zazdrości, pewna siebie. Nie potrafię powiedzieć ile czasu lek naprawdę działał, bo po pewnym czasie przestał. Było mi niezmiernie żal, ale może to moja wina, że ten cipramil teraz nie działa już tak jak wcześniej. Wzięłam się za psychoterapię i próbuję dojść do sedna problemu. Muszę dojść do źródła swojej depresji i tam ją zwalczyć. Leki to żadne rozwiązanie. Przecież 50 lat temu żadnych antydepresantów nie było, a ludzie jakoś dawali sobie radę.

  adds_comments_list
 11. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zupełnie nie wiem co napisać. Chciałbym go polecić, gdyby nie to że po prostu przestał na mnie działać. Widzę jak z dnia na dzień moja depresja wraca. Myślałem że wzrosła mi na niego tolerancja więc sam sobie podniosłem dawkę dwukrotnie do 40mg, ale to nic nie dało. Chyba lepiej gdyby nie działał na mnie nigdy, nie czułbym się tak, jak ktoś komu prze chwilę dane było żyć w normalnym świecie, ale wkrótce go z tego świata zabrano.

  adds_comments_list
 12. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zaczęłam brać go 6 dni temu, ale wydaje mi się że już czuję jakiś pozytywny wpływ na mój nastrój. Oby to nie był efekt jedynie nadziei na poprawę. Mój psychiatra, powiedział mi że to nie jest możliwe, aby lek już działał, ale ja sobie w myślach powtarzam, że sama jestem oryginalna, więc czemu i lek ma na mnie mieć taki wpływ, jak i na innych. Pierwsze dwa dni bolała mnie głowa, to jest zły skutek uboczny. Jest i dobry: moje sny odkąd jestem na cipramilu, są tak wyraziste, że dosłownie, cały dzień jestem ciekawa co też przyśni mi się kolejnej nocy. Sen jest taaaaak podobny do rzeczywistości, że hej.

  adds_comments_list
 13. Cipramil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  W pracy jestem skupiony i zmotywowany. Rano wstaję bez walki ze sobą. To właśnie daje mi cipramil. Normalnie nieczęsto wypowiadam się w internecie, ale czuje że ten lek zasłużył sobie na to aby go pochwalić. Biorę go na depresję jednobiegunową ? tak przytłaczającą, że miałem problemy z dbaniem o higienę. Mówicie że niby jest z tej samej grupy leków co prozac ! Różnica jest taka, że po prozacu myśli latały mi z prędkością światła i nie mogłem usiedzieć na siedzeniu. Cipramil wszystko to uspokoił, wyciszył, ale w jakiś znany sobie sposób pozostawił prozacowy poziom energii. Nia mam zamiaru nigdy przestać go brać. Poważnie.

  adds_comments_list


Znasz Cipramil? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.