Asentra

3,5 [41]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Najnowsza opinia o Asentra:

„Mam dobre doświadczenia z Asentrą. Brałam przez 3-4 lata – różne dawki w zależności od )czasami bardzo przykrych)okoliczności życiowych. Żadnych skutków ubocznych, działanie dość szybkie (ok. 2 tygodnie). O efekcie „zamulenia” nie mam mowy, wręcz przeciwnie – dodawała mi energii.
Inna kwestia, że w między czasie chodziłam na bardzo intensywną terapię i dopiero jednoczesne działanie terapii i leków przyniosło naprawdę dłu…” [czytaj więcej poniżej]

Asentra otrzymał ocenę średnią: 3,5 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 44 opinii

Asentra jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Asentra na forum:

Masz pytania dotyczące leku Asentra?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Asentra:

Asentra cena:

Lek Asentra na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asentra tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 30.86PLN przy odpłatności 30% -> 21.8
 • Asentra tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 54.57PLN przy odpłatności 30% -> 36.46

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asentra?

Oto lista aptek i sklepów z Asentra:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asentra
 1. Asentra #

  Mam dobre doświadczenia z Asentrą. Brałam przez 3-4 lata – różne dawki w zależności od )czasami bardzo przykrych)okoliczności życiowych. Żadnych skutków ubocznych, działanie dość szybkie (ok. 2 tygodnie). O efekcie „zamulenia” nie mam mowy, wręcz przeciwnie – dodawała mi energii.
  Inna kwestia, że w między czasie chodziłam na bardzo intensywną terapię i dopiero jednoczesne działanie terapii i leków przyniosło naprawdę długotrwałe efekty.

 2. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam ten lek przez rok i czułam się tak dobrze ze sama poprosiłam lekarza, aby go wycofać-a brałam tylko pół tabletki, krótki czas 1 tabletkę potem schodziłam z dawki pół tabletki, ćwierć tabletki. Dawka malutka, ale dała mi wiele sił w pokonywaniu przewlekłej choroby, radość życia choć w mojej sytuacji trudno o radość ale jednak coś takiego czułam. Było to 4 lata temu teraz widzę, że potrzeba podładować mój stan psychiczny, więc chyba znów wrócę do asentry 50
  Pozdrawiam

 3. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę asentre w tej chwili trzeci raz – za każdym razem kuracja około półroczna, bardzo skuteczna

 4. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja brałam dokładnie 2 lata temu – tylko miesiąc.
  Cierpię na depresję, lęki i lęki społecznościowe.
  Bardzo mi ten lek pomógł, po tygodniu już odczułam zmiany, po dwóch minęły mi wszystkie lęki i przybrałam spojrzenie na świat „wszystko mi jedno”. Miałam gdzieś to czy jestem sama, czy z kimś, miałam siłę na działanie i chęci. Przerwałam terapię, bo nie było mnie stać na kolejne opakowanie, a poza tym załapałam ostrą grypę. Przerwałam nagle, więc skutki uboczne miałam przez 3 dni – mdłości, gorączka(objawiała się raczej w kończynach, które musiałam chłodzić non stop okładami, bo nogi, ręce i część pleców mnie paliło), ból głowy, ale mogło to być spowodowane także grypą.
  Jeśli chodzi o skutki uboczne podczas stosowania leku – jedyne, co zauważyłam u siebie to wzmożone spożywanie napojów oraz po około godzinie od przyjęcia leku ogólne otępienie i uczucie błogości trwające 30min do 1 godziny.
  Mimo wszystko ja z czystym sumieniem ten lek polecam wypróbować na sobie.
  Sama jutro idę po receptę, bo niestety po półtorej roku od zastosowania znów załapałam to samo.

 5. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jak dla mnie mało skuteczny lek,nie pomógł mi na lęki.

 6. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  dobry lek u mnie zadziałał po 5 tygodniach, nasiliły sie marzenia senne

 7. Asentra #

  Ludzie błagam Was nie bierzcie tych leków, bo one maksymalnie zamulają. Człowiek nie jest w stanie po nich normalnie reagować w ekstremalnych sytuacjach, jesteście narażeni na to, ze ktoś wykorzysta to, że słabo kontaktujecie i zanim się zorientujecie to Was naciągną, okradną lub dziecko podrzucą ;)
  Brałam Asentrę, Depakine chrono, Rispolept, Pernazynę, Abilify – WYRZUCAM TO WSZYSTKO DO KOSZA!!!. Miałam różne diagnozy: zaburzenia schizotypowe, schizofrenię prostą, zespół lękowo depresyjny, zaburzenia osobowości.
  Skontaktujcie się z dobrym psychologiem najlepiej na NFZ, żeby się porządnie wygadać i żadne leki nie są Wam potrzebne.
  Good luck.

 8. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Moje doświadczenia z lekiem asentra oceniam jako bardzo dobre, choć po uzyskaniu pełnego rezultatu byłem tak niemożliwie szczęśliwy ,iż „uzdrowiłem się” z depresji na jakiś czas, że było to aż nie wiarygodne. Błyszczałem szczęściem. Wszystkie moje lęki i obawy minęły. Pełną piersią kochałem życie. Może ten lek aż za bardzo na mnie podziałał. Na początku suchość, mdłości oraz brak łaknienia lecz z czasem dolegliwości uboczne ustępowały. Po odstawieniu leku po 1 m-cu czułem się tak dobrze, że zapomniałem o depresji. Niestety „ona” wróciła i znów zaczynam od nowa. Chyba jestem skazany na ten lek.

 9. Asentra #

  Po ciężkich przejsciach w końcu zmusiłam sie pójść do psychiatry. Pani J. wypisała mi Asentre. Od dziś biore ale już czuje mdłości i suchość? mam nadzieje, że to minie.
  Po jakimś czasie napisze jakie są efekty.

 10. Asentra #

  Po ciężkich przejsciach wkońcu zmusiłam sie pójść do psychiatry. Pani J. wypisała mi Asentre. Od dziś biore ale już czuje mdłości i suchość… mam nadzieje, że to minie.
  Po jakimś czasie napisze jakie są efekty.


Znasz Asentra? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook