Asentra


Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Napisz swoją opinię o Asentra


Cena Asentra
Skutki uboczne Asentra
Dawkowanie Asentra
Ulotka Asentra
Zamienniki Asentra
Forum Asentra
Najnowsza opinia o Asentra
Zastosowanie i składniki Asentra
Gdzie można kupić Asentra?

Opinie o Asentra (68)

Asentra, ocena średnia

6.2333333333333

Skutecznosc

68/10

  Brak skutków ubocznych

  54/10

   Oplacalnosc

   65/10
    1. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     1.4

     Oplacalnosc

     5.3

     Brałam asentrę najpierw w dawce 50 mg na dobę, efekt żaden.Następnie 2×50 mg rano i wieczorem lekka poprawa, ale efekt nie był zadowalający. Jesień zaczęła potęgowac moje stany depresyjne i brałam już 200 mg na dobę. Dawka ta okazała się zbyt wysoka dla mojego serducha i musiałam przerwac stosowanie leku. Właściwie nie czułam się rewelacyjnie a przy 200 mg mój stan się pogorszył. Jestem w trakcie zmiany leku na inny.

    2. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     2.9

     Oplacalnosc

     2

     biore tydzień ten lek nie ma zadne poprawy;(((A skutki uboczne sa strasznę żoładek boli mocno i do tego jakies dziwne boleści pleców, jestem nerwowa i ciagle chce mi sie płakać ;(((Co robić????

    3. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     0.5

     Brak skutków ubocznych

     0.3

     Biorę ten lek około 2 tygodni nie widzę jeszcze zmian …. może ktoś podpowie coś bardziej skutecznego …

     1. Opinia użytkownika o Asentra :

      Skutecznosc

      5

      Brak skutków ubocznych

      1.1

      Oplacalnosc

      3.3

      W jakiej dawce bierzesz? 2 tygodnie to jeszcze za mało, trzeba być cierpliwy.

    4. Opinia użytkownika o Asentra :

     Chcę kupić ten lek, nie wiem jednak gdzie, proszę o pomoc.

    5. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Biorę asentrę już prawie 3 miesiące i ciężko jest mi powiedzieć, czy to ona rzeczywiście mi pomogła. Miałam potworne załamanie nerwowe, w ciężkim stanie trafiłam do lekarza, który zapisał mi Asentrę na dzień i Olzapin na noc. Pierwszy tydzień z Asentrą był potwornym koszmarem. Po wzięciu tabletki czułam się jak po amfetaminie, biegałam po domu i sprzątałam jak oszalała, depresja i paranoje sięgały apogeum. Stany poprawy miałam dosłownie na 5-10 minut a potem horror. Olzapin powodował wyciszenie i pomagał zasnąć, ale następnego dnia czułam się ospała. Asentra przestała mnie popbudzać dopiero po około tygodniu, zaczęłam wracać do normy, bagatelizowałam problemy i zaczęłam pozytywnie myśleć. Tylko w momentach kryzysu brałam Afobam i myślę, że to głównie on spowodował stanięcie na nogi. Odkąd biorę Asentrę, codziennie pocę się w nocy, jakbym miała gorączkę, budzę się wielokrotnie w ciągu nocy cała mokra, praktycznie nie miewam snów. Jestem ciągle nieprzytomna przez przerywany sen, problemy z zasypianiem również wracają. Przytyłam również 3 kg, co mi się nie udało przez całe życie.

    6. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Asentrę przez 1.5 m-ca. Początkowo, przez 2 tygodnie miałam lekkie wrażenie odrealnienia, ale generalnie odczuwałam spokój. Po okresie 2 tygodni lek ujawnił swoje dobroczynne działanie w pełnej krasie. Jestem pobudzona i zaangażowana w codzienne życie, przestałam się o wszystko obwiniać, zmieniło się na plus spojrzenie na innych ludzi i już nie boję się z nimi rozmawiać… Może nie była to jakaś spektakularna przemiana dzięki tej „magicznej” tabletce, ale mam wrażenie, że pomogła mi ściągnąć z umysłu jakąś kurtynę, która zasłaniała mi zdrowe spojrzenie na świat :) myślę jaśniej, czuję się lepiej… Polecam.

    7. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Asentrę zaczęłam brać w połowie lutego, czyli dwa miesiące temu. Zdecydowałam się na nią po ciężkim w skutkach wypadku brata i po kilku wizytach u psychologa (borykałam się z ogromnym smutkiem i stanami lękowymi). Pierwszych ok. 10 dni wspominam kiepsko, dokuczały mi skutki uboczne: bezsenność, nieustające mdłości, suchość w ustach, nastrój bez zmian – wciąż depresyjny. Na szczęście po upływie tego czasu, jak ręką odjął. Uwierzyłam, że damy sobie radę, wrócił mój dobry nastrój i optymistyczne nastawienie, nabrałam ochoty, by znowu spotykać się ze znajomymi, czy wyjść na zakupy. Byłam (jestem) w stanie skupić się na czymś innym, niż rodzinne nieszczęście. Wkrótce idę na konsultację do psychiatry z zamiarem stopniowego odstawienia leku.

    8. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek od 6 miesięcy, cierpię na depresje lekowa i nerwice.
     Lek zaczął działać już po 1 tygodniu, zaczęłam przez miesiąc, brałam pół tabletki później, już całą, bardzo mi ten lek pomógł.
     Jeszcze momentami mam myśli samobójcze i nie chce mi się żyć, ale to jest przejściowe. Bez tego leku nie dałabym sobie rady.
     Skutków ubocznych było mało, czułam częste zmęczenie i suchość w gardle, ale to tylko na początku stosowania leku. Mam 14 lat.
     Polecam Asentra

    9. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę trzeci miesiąc, 1 tabletka dziennie (choć często zapominam, niestety). Po ok 2 tyg zauważyłam efekty-poprawę nastroju, stłumienie natrętnych myśli, lepsze spojrzenie na świat. Z czasem coraz mniej odczuwam działanie leku i nastrój coraz bardziej wracam do stanu przed rozpoczęciem przyjmowania leku. Zaznaczam, że wpływ na to może mieć fakt, ze tabletki pomagają mi wyjść z depresji spowodowanej anoreksja, a od jakiegoś czasu znów jem mało (co jest drażniące dla organizmu). Bardzo dużym plusem jest fakt, ze ustąpily notoryczne i bardzo silne skurcze nóg i łatwiej mi sie uczyć.

    10. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę miesiąc jest trochę lepiej, raz w tygodniu jakiś tam ból głowy, lęki są, ale nie tak duże. Wolę brać i czekać niż się męczyć 7 lat.

    11. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam, brałem Asentre 50mg przez ponad 2 lata (na początku 1,5 tabl), później już tylko 1 tabl. Jeśli chodzi o lęki, to faktycznie na początku po paru tygodniach widać było, że działa i zmniejszyły się lęki oraz depresja, natomiast im dłużej się bierze tym bardziej się czuje ospałym zmęczonym, praktycznie cały czas, dlatego trzeba się położyć zamknąć oczy i chwile leżeć, potem jest lepiej, ale nie zawsze można. Dlatego, kto brał tak długo to wie, że samopoczucie jest gorsze i ta senność, że w końcu się przestaje brać, a choroba niestety od razu wróciła. Pozdrawiam

    12. Opinia użytkownika o Asentra :

     Brałam lek asentrę przez 11 dni i przez pierwsze 3 dni po 1/2 tabletaki, ale już na trzeci dzień czułam się fatalnie, brak apetytu, utrata wagi, a co najgorsze to okropne pieczenie skóry nóg, rąk, barku, a nawet twarzy. Nie biorę już około 2 tygodni, ale to okropne pieczenie pozostało i nie wiem, ile to jeszcze potrwa a ogóle, to jestem w gorszym stanie psychicznym teraz niż przed rozpoczęciem brania tych tabletek. Skuteczność dla mnie to „1”, skutki uboczne również „1”. Pozdrawiam czytających i doradzam, aby wcześniej dokładnie zapoznać się ze skutkami rozpoczęcia brania tego leku.

    13. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     biore 3 miesiace 1 tabl. wieczorem i mysle o zmianie leku ,mam bóle głowy Wiesia K

    14. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Lek Asentra biorę od prawie 2 lat (wiem, że to długo). Zaczęło się od silnego załamania nerwowego, stwierdzono u mnie depresję, lęki napadowe i nerwicę. Na samym początku brałam 2 tabletki rano i wieczorem (dodatkowo też jeden inny lek – łącznie 8 tabletek dziennie, mój stan był fatalny). Potem stopniowo zaczęłam zmniejszać dawkę, chociaż z Asentrą nadal tkwię. Byłam również na Lamitrinie.
     Obecnie jestem na jednej tabletce Asentry dziennie. Asentra naprawdę pomogła na początku. Zostałam ustabilizowana i depresja oraz nerwica zdawały się przejść.
     Teraz niestety łapią mnie duże ataki paniczne przed wyjściem gdziekolwiek, wręcz agorafobia. Mam wrażenie, że z Asentry jeszcze przez jakiś czas nie zrezygnuję, bo pomaga i jest dobrym lekiem na te stany, chociaż czasem potrzebuje wsparcia leków „na wypadek” (w moim przypadku Cloranxen lub Propranolol).

     Objawy uboczne miałam jedynie przez pierwszy tydzień brania Asentry – były to suchość w jamie ustnej i lekkie zawroty głowy, ale minęły prędko.

     Gdy zaczęłam brać ten lek, będąc w naprawdę kiepskim stanie, zaczął zdawać się działać po około półtora tygodnia.

     Ogólnie – polecam.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.