Asentra

3,6 [55]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Najnowsza opinia o Asentra:

„Chcę kupić ten lek, nie wiem jednak gdzie, proszę o pomoc….” [czytaj więcej poniżej]

Asentra otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 64 opinii

Asentra jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Asentra na forum:

Masz pytania dotyczące leku Asentra?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Asentra:

Asentra cena:

Lek Asentra na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asentra tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 30.86PLN przy odpłatności 30% -> 21.8
 • Asentra tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 54.57PLN przy odpłatności 30% -> 36.46

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asentra?

Oto lista aptek i sklepów z Asentra:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asentra
 1. Asentra #

  Chcę kupić ten lek, nie wiem jednak gdzie, proszę o pomoc.

  adds_comments_list
 2. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę asentrę już prawie 3 miesiące i ciężko jest mi powiedzieć, czy to ona rzeczywiście mi pomogła. Miałam potworne załamanie nerwowe, w ciężkim stanie trafiłam do lekarza, który zapisał mi Asentrę na dzień i Olzapin na noc. Pierwszy tydzień z Asentrą był potwornym koszmarem. Po wzięciu tabletki czułam się jak po amfetaminie, biegałam po domu i sprzątałam jak oszalała, depresja i paranoje sięgały apogeum. Stany poprawy miałam dosłownie na 5-10 minut a potem horror. Olzapin powodował wyciszenie i pomagał zasnąć, ale następnego dnia czułam się ospała. Asentra przestała mnie popbudzać dopiero po około tygodniu, zaczęłam wracać do normy, bagatelizowałam problemy i zaczęłam pozytywnie myśleć. Tylko w momentach kryzysu brałam Afobam i myślę, że to głównie on spowodował stanięcie na nogi. Odkąd biorę Asentrę, codziennie pocę się w nocy, jakbym miała gorączkę, budzę się wielokrotnie w ciągu nocy cała mokra, praktycznie nie miewam snów. Jestem ciągle nieprzytomna przez przerywany sen, problemy z zasypianiem również wracają. Przytyłam również 3 kg, co mi się nie udało przez całe życie.

  adds_comments_list
 3. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Asentrę przez 1.5 m-ca. Początkowo, przez 2 tygodnie miałam lekkie wrażenie odrealnienia, ale generalnie odczuwałam spokój. Po okresie 2 tygodni lek ujawnił swoje dobroczynne działanie w pełnej krasie. Jestem pobudzona i zaangażowana w codzienne życie, przestałam się o wszystko obwiniać, zmieniło się na plus spojrzenie na innych ludzi i już nie boję się z nimi rozmawiać… Może nie była to jakaś spektakularna przemiana dzięki tej „magicznej” tabletce, ale mam wrażenie, że pomogła mi ściągnąć z umysłu jakąś kurtynę, która zasłaniała mi zdrowe spojrzenie na świat :) myślę jaśniej, czuję się lepiej… Polecam.

  adds_comments_list
 4. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Asentrę zaczęłam brać w połowie lutego, czyli dwa miesiące temu. Zdecydowałam się na nią po ciężkim w skutkach wypadku brata i po kilku wizytach u psychologa (borykałam się z ogromnym smutkiem i stanami lękowymi). Pierwszych ok. 10 dni wspominam kiepsko, dokuczały mi skutki uboczne: bezsenność, nieustające mdłości, suchość w ustach, nastrój bez zmian – wciąż depresyjny. Na szczęście po upływie tego czasu, jak ręką odjął. Uwierzyłam, że damy sobie radę, wrócił mój dobry nastrój i optymistyczne nastawienie, nabrałam ochoty, by znowu spotykać się ze znajomymi, czy wyjść na zakupy. Byłam (jestem) w stanie skupić się na czymś innym, niż rodzinne nieszczęście. Wkrótce idę na konsultację do psychiatry z zamiarem stopniowego odstawienia leku.

  adds_comments_list
 5. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od 6 miesięcy, cierpię na depresje lekowa i nerwice.
  Lek zaczął działać już po 1 tygodniu, zaczęłam przez miesiąc, brałam pół tabletki później, już całą, bardzo mi ten lek pomógł.
  Jeszcze momentami mam myśli samobójcze i nie chce mi się żyć, ale to jest przejściowe. Bez tego leku nie dałabym sobie rady.
  Skutków ubocznych było mało, czułam częste zmęczenie i suchość w gardle, ale to tylko na początku stosowania leku. Mam 14 lat.
  Polecam Asentra

  adds_comments_list
 6. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę trzeci miesiąc, 1 tabletka dziennie (choć często zapominam, niestety). Po ok 2 tyg zauważyłam efekty-poprawę nastroju, stłumienie natrętnych myśli, lepsze spojrzenie na świat. Z czasem coraz mniej odczuwam działanie leku i nastrój coraz bardziej wracam do stanu przed rozpoczęciem przyjmowania leku. Zaznaczam, że wpływ na to może mieć fakt, ze tabletki pomagają mi wyjść z depresji spowodowanej anoreksja, a od jakiegoś czasu znów jem mało (co jest drażniące dla organizmu). Bardzo dużym plusem jest fakt, ze ustąpily notoryczne i bardzo silne skurcze nóg i łatwiej mi sie uczyć.

  adds_comments_list
 7. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę miesiąc jest trochę lepiej, raz w tygodniu jakiś tam ból głowy, lęki są, ale nie tak duże. Wolę brać i czekać niż się męczyć 7 lat.

  adds_comments_list
 8. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, brałem Asentre 50mg przez ponad 2 lata (na początku 1,5 tabl), później już tylko 1 tabl. Jeśli chodzi o lęki, to faktycznie na początku po paru tygodniach widać było, że działa i zmniejszyły się lęki oraz depresja, natomiast im dłużej się bierze tym bardziej się czuje ospałym zmęczonym, praktycznie cały czas, dlatego trzeba się położyć zamknąć oczy i chwile leżeć, potem jest lepiej, ale nie zawsze można. Dlatego, kto brał tak długo to wie, że samopoczucie jest gorsze i ta senność, że w końcu się przestaje brać, a choroba niestety od razu wróciła. Pozdrawiam

  adds_comments_list
 9. Asentra #

  Brałam lek asentrę przez 11 dni i przez pierwsze 3 dni po 1/2 tabletaki, ale już na trzeci dzień czułam się fatalnie, brak apetytu, utrata wagi, a co najgorsze to okropne pieczenie skóry nóg, rąk, barku, a nawet twarzy. Nie biorę już około 2 tygodni, ale to okropne pieczenie pozostało i nie wiem, ile to jeszcze potrwa a ogóle, to jestem w gorszym stanie psychicznym teraz niż przed rozpoczęciem brania tych tabletek. Skuteczność dla mnie to „1″, skutki uboczne również „1″. Pozdrawiam czytających i doradzam, aby wcześniej dokładnie zapoznać się ze skutkami rozpoczęcia brania tego leku.

  adds_comments_list
 10. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  biore 3 miesiace 1 tabl. wieczorem i mysle o zmianie leku ,mam bóle głowy Wiesia K

  adds_comments_list
 11. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek Asentra biorę od prawie 2 lat (wiem, że to długo). Zaczęło się od silnego załamania nerwowego, stwierdzono u mnie depresję, lęki napadowe i nerwicę. Na samym początku brałam 2 tabletki rano i wieczorem (dodatkowo też jeden inny lek – łącznie 8 tabletek dziennie, mój stan był fatalny). Potem stopniowo zaczęłam zmniejszać dawkę, chociaż z Asentrą nadal tkwię. Byłam również na Lamitrinie.
  Obecnie jestem na jednej tabletce Asentry dziennie. Asentra naprawdę pomogła na początku. Zostałam ustabilizowana i depresja oraz nerwica zdawały się przejść.
  Teraz niestety łapią mnie duże ataki paniczne przed wyjściem gdziekolwiek, wręcz agorafobia. Mam wrażenie, że z Asentry jeszcze przez jakiś czas nie zrezygnuję, bo pomaga i jest dobrym lekiem na te stany, chociaż czasem potrzebuje wsparcia leków „na wypadek” (w moim przypadku Cloranxen lub Propranolol).

  Objawy uboczne miałam jedynie przez pierwszy tydzień brania Asentry – były to suchość w jamie ustnej i lekkie zawroty głowy, ale minęły prędko.

  Gdy zaczęłam brać ten lek, będąc w naprawdę kiepskim stanie, zaczął zdawać się działać po około półtora tygodnia.

  Ogólnie – polecam.

  adds_comments_list
 12. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę trzeci raz, teraz drugi miesiąc. Czuję się dobrze, działań ubocznych brak, biorę 1 tabletkę 50 mg Asentry na noc i Sulpird 50 mg 1 tabletkę rano i w południe Wiesia.

  adds_comments_list
 13. Asentra #

  Biorę Asentre od roku i nie widzę u siebie zmiany.Lęków troszeczkę ubyło, ale to może spowodowane psychoterapią.Brak mi radości życia,spokoju wewnętrznego i snu.

  adds_comments_list
 14. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  biore asentre 50 mg szósty tydzień trochę lepiej ale niewiele zaciskają mi sie zęby juz 3 miesiąc tylko w dzień myślałam ze mi pomoże ale narazie bez efektu.czekam dalej na efekt

  adds_comments_list
 15. Asentra #

  mam syna 12 letniego.ma mieć przepisaną asantre.czy ktoś podawał dziecku w tym wieku ? od marca 2011 brał FEVARIN w różnych dawkach ale nie pomógł,i wywołał skutki uboczne i myśli samobójcze…

  adds_comments_list
 16. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  witam! biorę sertagen (sertralina) od 3 miesięcy.skutki uboczne znikome tylko na początku.po 2 tygodniach pierwsze efekty.po miesiącu jeszcze lepiej.lek bardzo mi pomógł.lęki zniknęły,czuję się szczęśliwa:)))jestem na dawce 75 (rano)do tego biorę na wieczór triticco 50mg

  adds_comments_list
  • Asentra #

   Moje dziecko ma 9 lat i brało Asentrę przez rok, bardzo dobry lek , polecam.

   adds_comments_list
 17. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmuję Asentrę 3 rok, jest to lek jak sądzę całkowicie trafiony, choć szkoda, że dopiero, gdy znalazłam się na oddziale psychiatrycznym to zaczęłam go przyjmować. Rzeczywiście na początku miałam znacznie obniżony nastrój, lecz trudno stwierdzić, czy to przez lek, czy przez stan, w którym wtedy byłam.
  Skuteczność: 5/5
  Skutki uboczne: 2/5
  Opłacalność: 0/5 (cholernie drogie!)

  adds_comments_list


Znasz Asentra? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.