Sumamed


Sumamed to antybiotyk tak zwanego drugiego rzutu. Jeśli amoksycyliny są nieskuteczne albo jest się na nie uczulonym stosuje azytromycynę (sumamed). Najczęściej stosuje się go tak, że są to 3 tabletki podawane przez trzy kolejne dni raz dziennie, działanie się kumuluje. Lek, mimo że później nie jest brany, działa przez kolejne 3 dni. Skuteczny jest przy zakażeniach górnych i dolnych dróg oddechowych. Niestety bardzo często pojawia się skutek uboczny w postaci bólów brzucha i wymiotów.
Napisz swoją opinię o Sumamed


Cena Sumamed
Skutki uboczne Sumamed
Dawkowanie Sumamed
Zamienniki Sumamed
Forum Sumamed
Najnowsza opinia o Sumamed
Zastosowanie i składniki Sumamed
Gdzie można kupić Sumamed?

Opinie o Sumamed (30)

Sumamed, ocena średnia

5.9

Skutecznosc

65/10

  Brak skutków ubocznych

  39/10

   Oplacalnosc

   73/10
    1. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     5

     Brak skutków ubocznych

     0.7

     Sraczka murowana.

    2. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Lek ten nadaje się do du…y. Moje dziecko po drugiej dawce zaczęło wymiotować.

    3. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Myślałem, że zejdę po tym g….nie, kilka nocy nie przespanych, ogromny ból głowy, kości, bóle brzucha, skuteczność 40-50%, samopoczucie na strzelenie sobie w łeb. Dostałem zmian w jamie ustnej, liczne pleśniawki, ostry stan zapalny. Ogromne osłabienie organizmu, kompletny brak sił. Po 3 leku ogromna chęć wymiotowania, plus ostre biegunki.

    4. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Własnie po tym antybiotyku dostałam grzybicy w jamie ustnej- koszmar na jedno pomógł, a na drugie zaszkodził-teraz leczę grzyba.

    5. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     3

     Oplacalnosc

     10


     Ja jadłem na pusty żołądek (choc niby sie nie powinno, teraz sprobuje między posiłkami), kręci ponad godzinę w brzuchu coś jakby na wymioty, najlepiej włączyć jakiś film i nie myśleć o tym.

     dla małych dzieci bym nie dawał bo one mogą mieć z tym problem, albo nawet i wysypke.

     Efekt jest super na migdałki pomógł (6 tabletek) działało prawie 3 miesiące. Niestety wróciło do stanu początkowego.

    6. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     2.5

     Moja 14 miesieczna córka dostala to g…. Na zapalenie krtani. 1 raz na dobę po 5 ml. Już po pierwszej dawce dziecko było słabe, wywracała się, nie mogła spać, piszczala cały czas, jak by ją coś bardzo bolało, jak udało się a uśpić to zrywała się z krzykiem. Wiem, że to po tym leku, bo wcześniej miala augmentin, ale ją uczulił, po za tym malutka jest bardzo spokojnym dzieckiem, zawsze zasypiala sama bez problemu, a teraz od podania sumsmed jest nie tym samym dzieckiem.

    7. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Nie wiem, jak na innych działa zamiennik Sumamedu Bactrazol, ale ja nie miałam żadnych dolegliwości po nim ,może to zależy od organizmu ,każdy ma inny przecież i tolerancje leków.

    8. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Generalnie jestem ogromnym przeciwnikiem antybiotyków, ale gdy dopada mnie choroba sumamed jest bardzo przydatny, gdyby nie zaburzenia żołądkowe czyli potocznie biegunka dałbym mu wyższą ocenę.

    9. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Przykro mi stwierdzić, ale na mnie nie działa. Zaczęło się jak zwykłe przeziębienie, gorączka utrzymywała codziennie, kaszel, bóle głowy. W ósmym dniu zażyłam Sumamed – tak jak w ulotce podają – przez 3 dni. Dzisiaj dziesiąty dzień choroby, gorączka utrzymuje się w dalszym ciągu… Dochodzę więc do wniosku, że na mnie nie działa.

     1. Opinia użytkownika o Sumamed :

      Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      8

      Oplacalnosc

      4

      Lek został mi polecony przez lekarza, niestety tak jak u Ciebie nie zauważyłam żadnej poprawy i choroba wciąż sie utrzymywała, nie mogłam dłużej czekać, wróciłam do lekarza i przepisał mi Nobaxin, to o wiele skuteczniejszy lek!

     2. Opinia użytkownika o Sumamed :

      Sumamed na Ciebie nie działa? To chyba dobrze, bo działać to on ma na bakterie. I jeżeli Ci nie pomógł to znaczy, że bakterie nie są na niego wrażliwe. Należy podać antybiotyk z innej grupy. Ale ostrzegam, tamten też nie będzie działał na Ciebie!

     3. Opinia użytkownika o Sumamed :

      Sumamed na ciebie nie działa, ale jego zamiennik nobaxin już tak… Ciekawe.

    10. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Mam zapalenie migdałków dziś wzięłam 3tab.gardlo dalej czerwone nalot na migdalach jak byli to nawet pojawili się więcej bynajmniej zmalal okropny bol gardla ale jeść nie mogę zrywa mnie na wymioty jestem bardzo ale bardzo oslabiona jeszcze godzej jak z gorączka przed tym lekiem po 2godz od wzięcia antyb.jestem wrakiem czlowieka wiec randze brać go na noc.

    11. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Powoduje bardzo silne kolkowe i rozlane bóle brzucha. W moim przypadku po 2 godzinach od zażycia muszę iść strzelić śluzowatą sraczkę, a potem jest już ok.
     Niestety nie wiem, jak ze skutecznością, ale ja akurat nie mam problemów z zapaleniem gardła, a zakażenia bakteryjne w kilku organach.

    12. Opinia użytkownika o Sumamed :

     jest suppeerrr

    13. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Mnie ten antybiotyk pomógł pozbyć się silnego zapalenia migdałków .Już po dwóch dniach widoczne były pozytywne skutki działania leku. Niestety trochę bolał mnie żołądek.
     Pomagałem sobie płukaniem gardła wodą zmieszaną z wodą utlenioną. Polecam!!ŻYCZĘ ZDROWIA!!

    14. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Skuteczny, zarówno na zapalenie ucha, zatok jak i gardła (miałam te wszystkie jednocześnie). Pamiętajcie jednak, by zawsze stosować probiotyki, a jeszcze lepiej synbiotyki (np. Osłonka normal) podczas zażywania antybiotyku, wtedy jest mniejsza szansa na wystąpienie skutków ubocznych, a organizm szybciej staje na nogi :) :)

    15. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     sumamed to skuteczny antybiotyk, zażywałam 500 dwa razy w listopadzie i grudniu, bez skutków ubocznych, Ada

     1. Opinia użytkownika o Sumamed :

      A przez ile dni Pani go brała i w jakieś dawce?

    16. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Kupiłem Bactrazol, ponieważ w aptece powiedzieli mi, że to samo, co summamed tylko tańszy. Zgodziłem się. Po wzięciu tabletki po paru godzinach zaczęła mnie z tyłu boleć głowa i kręciło mi się w niej. Stwierdziłem, że pójdę spać to jak się położę to mi przejdzie, ale myliłem się. Zaczęły się skutki uboczne. Musiałem wstać, bo mi było nie dobrze. Po chwili pierwszy raz zwymiotowałem. I tak przed całą noc. 7 godzin. Jak się chciałem położyć to robiło mi się nie dobrze od razu. Miałem niesamowity ból żołądka. Nie polecam Wam żadnych zamienników zwłaszcza, jeśli chodzi o antybiotyk. Po paru dniach nawet mam tak, że co bym nie zjadł to się dziwnie czuje. Chyba jeszcze od tego antybiotyku. Nigdy więcej zamienników. Nie patrzcie na cenę, bo to liczy się z problemami tak jak w moim przypadku.

     1. Opinia użytkownika o Sumamed :

      to nie wina zamiennika, a po prostu tego antybiotyku azytromecyny, bo czy oryginał, czy zamiennik to zawiera arytromycynę, a skutki uboczne, jakie opisujesz w ultoce pisze że często się pojawiają przy tym antybiotyku.

    17. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Ja dostalam zamiennik o nazwie Bactrazol. Po 2h od wzięcia pierwszej tabletki pojawił się skurcz żołądka, do tego biegunka i wymioty nawet po herbacie. I tak przez 7h!! Odradzam ten zamiennik!!

    18. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Niestety po Sumamedzie wystąpiły u mnie oszałamiające bóle brzucha +_ utrzymująca się do tej pory biegunka……jestem diagnozowana w kierunku zapalenia jelita po tym antybiotyku…pech….ale na zapalenie oskrzeli zadziałał:)

    19. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Bardzo dobry lek, zawsze działa, obecnie stosuję go drugi raz i wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę, kiedy miałam jeszcze 39 stopni, dreszcze i zawalone całe górne drogi oddechowe, dzisiaj już jest lepiej, gorączka spadła, ja już kontaktuję i wiem, że za dwa-trzy dni będę jak zdrowa. Niestety, za każdym razem branie go łączy się z okropnymi bólami brzucha i czasem z wymiotami.

    20. Opinia użytkownika o Sumamed :

     A ja zamieniłam na MACROMAX bo jest tańszy. Nie wiem czy dobrze zrobiłam.

    21. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Najlepszy z antybiotyków. Jestem przeciwniczką i antybiotyk biorę w ostateczności ale jak juz mam sie truć to czymś skutecznym. Summamed zawsze mi pomagał. Niestety powoduje bóle brzucha i ciemnieje po nim szkliwo na zębach.

    22. Opinia użytkownika o Sumamed :

     pamiętajcie, że 5 gwiazdek oznacz brak skutków ubocznych

    23. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Łyknęłam już 3 te tablety, na bakteryjne zapalenie gardła, choć nalotów tam nie miałam, rozwijała się gorączka do 38 st.+ katar gęsty, głowa i zęby bardzo bolały. Ale najgorsze były ataki kaszlu. Powoli to przechodzi, lekarz na kontroli zalecił zażywać neosine (kupiłam ten zastępnik) dla wzmocnienia odporności.
     Lekarz także wspomniał o kolejnych 3 dniach przedłużonego działania sumamed-u.
     Pozdrawiam, rekonwalescentka

    24. Opinia użytkownika o Sumamed :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Ten, kto pisał o Sumamedzie nie ma pojęcia, o czym pisze. Sumamed bierze się przez 3 dni, ale stężenie utrzymuje się przez 10 dni i to w tkankach zakażonych nie w całym orgazniźmie, dlatego skutki uboczne występują rzadko. Czasem potrzebna jest kuracja 6cio dniowa, ale to w ciężkich zakażeniach. Polecam każdemu.

    25. Opinia użytkownika o Sumamed :

     sumamed
     Chyba przeszłam już wszystkie choroby układu moczowego, rozrodczego itp. Itd. Łapę wszystkie bakterie, jakie są tylko możliwe. Ostatnio nabawiłam się zapalenia szyjki macicy. Strasznie krepujące zjawisko. Objawia się nieprzyjemnym zapachem, bolesnym oddawaniem moczu i też bolesnym stosunkiem seksualnym, choć na niego wcale nie miałam wówczas ochoty. Po wielu badaniach i wizytach ginekologicznych polecono mi sumamed. Nic skomplikowanego. Ponoć ta dolegliwość to też nic wielkiego, jednak przyznaje, byłam przerażona. Wzięłam go dziś trzeci, ostatni już dzień, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Wydaje mi się, że widać efekty, może niewielkie, ale są. Zobaczymy, co będzie dalej. Jak na razie nie wystąpiły żadne skutki uboczne.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.