Ortanol

Kiedy stosować Ortanol?

Ortanol stosujemy przede wszystkim, gdy mamy problem ze zgagą, jednakże lek ten ma zastosowanie również przy innych schorzeniach, w tym np. chorobie wrzodowej. Nie ma powodu wątpić w jego skuteczność – Pod różnymi nazwami takimi jak helicid, czy polprazol, lek stosowany był od lat.
Ortanol jest lekiem jednoskładnikowym ? zawiera omeprazol, który w Polsce dostępny jest bez recepty.

Jakie są skutki uboczne Ortanolu.

Skutki uboczne dla większości stosujących ortanol nie stanowią problemu. Występują bardzo rzadko. Czasami jest to nudność, wymioty, czy ból głowy. Niektóre osoby moga czuć się senne podczas stosowania ortanolu. Równie sporadyczne są problemy ze snem.

Pierwsze opinie o Ortanolu:

U mnie reflux to problem chroniczny, przez co wielokrotnie zmuszony byłem do spania w nocy na siedząco, aby treść żołądkowa nie dochodziła mi do gardła i nie powodowała piekącego bólu. Jak widzicie da się spać, a nawet wstać rano wyspanym po przesiedzianej nocy! Ortanol jest bardzo dobrym lekiem, pod tym względem, że objawy refluxu ustępują. Nie spowodował u mnie skutków ubocznych. Problem pojawia się, gdy leku zabraknie, bo wtedy moje problemy wracają jeszcze bardziej intensywne.

Paulus

Także polecam, ze zgagą trzeba walczyć, bo to przecież kwas, a kwas w niewłaściwym miejscu tj. gardło może spowodować nawet rany.

Anika