Raphacholin

Ircolon

Ircolon to, podobnie jak debribat (jego zamiennik) to jest lek używany przy zespole jelita nadwrażliwego (znanym szerzej jako IBS). Lek reguluje pracę jelit, dzięki czemu eliminuje w dużym stopniu tak objawy rozwolnienia, jak i zaparć.
Dotychczasowe badania wskazują na znaczne bezpieczeństwo stosowania leku. Lek, zadziwiająco, u małego procenta ludzi go stosujących powodować może jeszcze większe zaparcia. Ten skutek uboczny nie dotyczy jednak więcej niż 1% populacji pacjentów. Sporadycznie występują tez objawy alergii na lek. Odnotowywano także objawy suchości w ustach po przyjęciu leku ircolon.

Verdin

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Verdin® Complexx, Verdin® Complexx Krople Trawienne, Verdin® Enzymixx, Verdin® Fix

Kompleksowa pomoc dla układu trawiennego, jelit i wątroby. [/DrWidg_Content]

Kreon

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Kreon® 25 000, Kreon® Travix, Kreon® Travix – (IR)

Leczenie zewnątrzwydzielniczej niewydolności trzustki u dzieci, młodzieży i dorosłych, której wystąpienie jest związane z poniżej wymienionymi lub innymi jednostkami chorobowymi: zwłóknienie torbielowate (mukowiscydoza), przewlekłe zapalenie trzustki, stan po usunięciu trzustki (pankreatektomia), stan po usunięciu żołądka (gastrektomia), rak trzustki, stan po zespoleniu żołądkowo-jelitowym (np. gastroenterostomia typu Billroth II), zwężenie przewodu trzustkowego lub przewodu żółciowego wspólnego (np. z powodu nowotworu), zespół Shwachmana-Diamonda, stan po ataku ostrego zapalenia trzustki i rozpoczęciu żywienia dojelitowego lub doustnego. [/DrWidg_Content]

Proliver

Proliver to suplement diety na wątrobę. Wspomaga on proces trawienia. Zmniejsza tym samym problemy z odczuwaniem nieprzyjemnych doznań po spożyciu posiłków. Zabezpiecza przed bólem żołądka, zgagą itp. Kampania reklamowa sugeruje kojące działanie specyfiku w celu dbania o stan wątroby. Dodatkowo sugeruje się działanie które wspomaga dbałość o odpowiedni stan cholesterolu w organizmie.

Suplement diety nie jest lekiem, jest dostępny bez recepty.

Boldaloin

Boldaloin jest nowym ziołowym preparatem produkowanym przez Herbapol Wrocław. Ma dwa składniki, które mają zmniejszyć u osoby biorącej problem zaparć. W istocie boldaloin może również wesprzeć cały proces trawienia. Poza działaniem delikatnie przeczyszczającym preparat zwiększa ilość wydzielanych soków trawiennych i żółci.
Boldaloin jest nie dla każdego. Jeśli mamy marskość wątroby, oraz poważne problemy z układem pokarmowym, takie jak niedrożnosc dróg żółciowych, czy zapalenie wyrostka, nie powinniśmy go stosować.

Sylimarol

Sylimarol to lek naturalny składający się z ekstraktu owoców ostropestu. Lek może być godny wypróbowania, gdyż ostropest jest bardzo popularnym składnikiem wśród zielarzy. Sylimarol reklamowany jest, jako lek na problemy z wątrobą. Można pokusić się również o stwierdzenie, iż chroni on wątrobę przed dalszymi zniszczeniami. W rzeczywistości przyspiesza on także metabolizm.
Skutki uboczne zażywania leku nie są poważne i jeśli wystąpią dotyczą głównie przewodu pokarmowego (np. biegunka).

Karczoch

Travisto

O travisto można powiedzieć, że jest suplementem wspierającym zdrowie układu pokarmowego. Na proces trawienia składa się wiele aktywności przebiegających w różnych organach. Travisto, którego reklama wyraźnie daje to do zrozumienia, ma ułatwić trawienie zjadanych pokarmów. Rolę w tym mają odegrać składniki preparatu: wyciąg z mięty, kopru, karczochów i ostryżu (bardziej znany, jako kurkuma). Warto poczytać trochę o działaniu karczochu ? Poza tym, że pomaga nam w trawieniu, głównie wzmacniając wątrobę to zmniejsza poziom cholesterolu, oraz jest zadziwiająco silnym antyoksydantem.
Chcąc uświadczyć dobroczynnych efektów, jedną tabletkę Travisto powinniśmy brać 2 razy dziennie.

Ulgix baby

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Ulgix baby, Ulgix Regulacja, Ulgix Trawienie, Ulgix wzdęcia Max

1 pompka dozująca zawiera 5 mg symetykonu. Substancje pomocnicze: karboksymetyloceluloza sodowa, parahydroksybenzoesan metylu, aromat bananowy, aromat waniliowy, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, woda oczyszczona. Wyrób medyczny zawiera symetykon jest to substancja chemicznie i fizjologicznie obojętna, uważana za bezpieczną dla organizmu. Symetykon nie wchłania się z przewodu pokarmowego, nie powoduje zmiany pH treści pokarmowej, nie zmienia procesów trawiennych i nie zakłóca mechanizmów absorpcji jelitowej. Wydalany jest z organizmu w postaci niezmienionej. Symetykon posiada zdolność obniżania napięcia powierzchniowego śluzu i pęcherzyków gazów znajdujących się w jelitach. W ten sposób ułatwia ich pękanie i rozbijanie, co usprawnia usuwanie nadmiaru nagromadzonych gazów w przewodzie pokarmowym. Wyrób medyczny stosowany jest w celu łagodzenia objawów związanych z nagromadzeniem gazu w jelitach takich jak: wzdęcia brzucha oraz kolka jelitowa u niemowląt a także pomocniczo przed wykonaniem badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej techniką obrazową (USG, RTG, endoskopia) w celu usunięcia piany, gazów i powietrza. Wyrób nie zawiera alkoholu i sztucznych barwników. Wyrób w postaci emulsji stosuje się doustnie. Opakowanie zaopatrzone jest w pompkę dozującą, która pozwala na odmierzenie właściwej dawki. Z butelki należy odkręcić nakrętkę polietylenową, usunąć pierścień zabezpieczający i nakręcić pompkę dozującą. Następnie poprzez kilkakrotne naciśnięcie zaciągnąć wyrób do pompki dozującej. Przed każdym użyciem wstrząsnąć. 1 pompka dozująca zawiera 5 mg symetykonu. Wyrób podaje się zazwyczaj w trakcie lub po posiłku i jeśli to konieczne przed snem. Odpowiednią dawkę symetykonu odmierza się poprzez naciśnięcie do oporu pompki dozującej i podaje bezpośrednio na łyżeczce lub w niewielkiej ilości płynu (około 30 ml).W przypadku przygotowywania roztw. należy wziąć pod uwagę fakt, że objętość płynu do którego dodaje się wyrób powinna być dostosowana do ilości jaką dziecko może połknąć. Niemowlętom i małym dzieciom podaje się wyrób bezpośrednio do butelki z mlekiem lub w niewielkiej ilości płynu na łyżeczce przed lub po karmieniu piersią. Niemowlęta powyżej 1 m-ca życia do 2 rż.: 20 mg symetykonu (4 naciśnięcia pompki) 4x/dobę. Dzieci powyżej 2 rż. do 6 lat: 40 mg symetykonu (8 naciśnięć pompki) 4x/dobę. Dzieci powyżej 6 rż. do 14 rż.: 40-80mg symetykonu (8-16 naciśnięć pompki) 3-5x/dobę. Dzieci powyżej 14 rż. i dorośli: 80mg symetykonu (16 naciśnięć pompki) 3-5x/dobę. zaleca się podawać do ustąpienia objawów związanych z nagromadzeniem gazów w jelitach, ale nie dłużej niż przez 30 dni. Dłuższe stosowanie wyrobu może mieć miejsce tylko po konsultacji lekarskiej. W przypadku zaostrzenia objawów należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. W przypadku pominięcia dawki, nie należy w celu uzupełnienia podawać podwójnej dawki. Nie stosować wyrobu po upływie terminu ważności. [/DrWidg_Content]