Solian

Solian jest lekiem będącym atypowym lekiem antypsychotycznym. Zawiera on amisulpiryd, który pod wieloma względami przypomina inną substancję również stosowaną w psychiatrii: sulpiryd. Początkowo Solian traktowany był jedynie, jako lek, który powinien być stosowany przy schizofrenii. W dużych dawkach, czyli tych przekraczających 500 mg jest bardzo użyteczny we wszelkiego rodzaju psychozach, jednak w znacznie mniejszych (tych do 150 mg) Solian okazał się być bardzo efektywnym antydepresantem. Wykazano, że skuteczniejszy jest od prozacu. Skuteczność leku wiązana jest z tym, że w małych dawkach podwyższa on ilość dopaminy w przestrzeni międzysynaptycznej. Działaniem, więc nawiązuje do stymulantów, które przy depresjach, szczególnie tych długotrwałych są niesamowicie skuteczne. Pacjenci doceniają często również fakt, że amisulpiryd działa o wiele szybciej niż standardowe antydepresanty, oraz silniej niż one wpływa na motywację, oraz energię chorego. Solian może jednak powodować skutki uboczne. Do groźniejszych należą zaburzenia rytmu serca. Amiisulpiryd często podwyższa poziom prolaktyny, więc u kobiet podwyższa bardzo szanse wystąpienia mlekotoku.

Aposuprid

Aposuprid to lek o tym samym składniku aktywnym co bardziej znany solian, czy amisan. Lek jest nowoczesny, a stosowany jest głównie przy schizofrenii. Jednakże lekarze również przepisują go przy depresjach, oraz nerwicach przy których standardowe leki okazały się nieefektywne.
W istocie sposób działania leku różni się, w zależności od przyjmowanej dawki. Małe dawki aposupridu wykazują działanie energetyzujące, oraz przeciwdepresyjne, podczas gdy dawki duże mają działanie przeciwpsychotyczne.

Amisan

Amisan to lek o szerokich zastosowaniach. Przede wszystkim lekarze przepisują przy psychozach i schizofrenii. Jest skuteczny zarówno przy zwalczaniu objawów pozytywnych (np. omamy) jak i negatywnych (uczucie spłycenia emocji). Przy schizofrenii stosujemy dawki wyższe niż 200mg dziennie.
Amisulpiryd, aktywny składnik Amisanu znalazł także zastosowanie przy leczeniu długotrwałej depresji, przede wszystkim jej szczególnego podtypu ? dystymii. Przy leczeniu zaburzeń nastroju stosujemy jednak o wiele, niższe dawki. Skuteczna jest np. dawka 50mg dziennie.
Amisan warto wypróbować wśród chorych, którzy kiepsko odpowiadali na standardowe leki antydepresyjne, gdyż jego mechanizm działania jest bardzo oryginalny.
Skutki uboczne leku amisan mogą być wielorakie: tiki, drżenie ciała, senność. U kobiet wystąpic może także mlekotok.

Candela

Candela może być przepisywana na różne choroby. Najczęściej dostaniemy receptę na candelę jeśli skarżyli będziemy się na objawy psychotyczne. Stosowane dawki leku sięgają 800mg na dobę.
Należy ona do grupy atypowych leków antypsychotycznych.