Solian


Solian jest lekiem będącym atypowym lekiem antypsychotycznym. Zawiera on amisulpiryd, który pod wieloma względami przypomina inną substancję również stosowaną w psychiatrii: sulpiryd. Początkowo Solian traktowany był jedynie, jako lek, który powinien być stosowany przy schizofrenii. W dużych dawkach, czyli tych przekraczających 500 mg jest bardzo użyteczny we wszelkiego rodzaju psychozach, jednak w znacznie mniejszych (tych do 150 mg) Solian okazał się być bardzo efektywnym antydepresantem. Wykazano, że skuteczniejszy jest od prozacu. Skuteczność leku wiązana jest z tym, że w małych dawkach podwyższa on ilość dopaminy w przestrzeni międzysynaptycznej. Działaniem, więc nawiązuje do stymulantów, które przy depresjach, szczególnie tych długotrwałych są niesamowicie skuteczne. Pacjenci doceniają często również fakt, że amisulpiryd działa o wiele szybciej niż standardowe antydepresanty, oraz silniej niż one wpływa na motywację, oraz energię chorego. Solian może jednak powodować skutki uboczne. Do groźniejszych należą zaburzenia rytmu serca. Amiisulpiryd często podwyższa poziom prolaktyny, więc u kobiet podwyższa bardzo szanse wystąpienia mlekotoku.
Napisz swoją opinię o Solian


Cena Solian
Skutki uboczne Solian
Dawkowanie Solian
Zamienniki Solian
Forum Solian
Najnowsza opinia o Solian
Zastosowanie i składniki Solian
Gdzie można kupić Solian?

Opinie o Solian (30)

Solian, ocena średnia

6.9333333333333

Skutecznosc

69/10

  Brak skutków ubocznych

  65/10

   Oplacalnosc

   74/10
    1. Opinia użytkownika o Solian :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     6.6

     Oplacalnosc

     9.8

     Jak na razie najlepszy lek jaki brałem.

    2. Opinia użytkownika o Solian :

     Skutecznosc

     6.1

     Brak skutków ubocznych

     5.7

     Oplacalnosc

     6.3

     Bierzcie solian 200, nie ma leków jak po 400, jest wilczy apetyt na wieczór zamiennik amisan, dobry lek, ja brałem ponad 2 lata 2 razy 200, pozdrawiam i cierpliwości, długa droga przed nami.

    3. Opinia użytkownika o Solian :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     Oplacalnosc

     9.6

     Solian biorę od grudnia 2014, bardzo mi pomógł. Jestem aktywna, nie wycofana, mam skupione myśli. Bardzo dobry lek. Skutki uboczne: jedynie mnie załamują, to mlekotok, brak miesiączkowania, podwyższenie hormonu męskiego estrogenu, co wywołuje wypadanie włosów, problemy trawienne. No i waga w górze.

    4. Opinia użytkownika o Solian :

     Skutecznosc

     8.1

     Brak skutków ubocznych

     7.3

     Oplacalnosc

     9.9

     Biorę Solian 200mg/d na schizę paranoidalną od 5 lat. Wcześniej brałem Sulpiryd, też 200 mg przez 10 lat. Brak objawów schizy i co najważniejsze, od razu po Sulpirydzie ustąpiła depresja (wtedy, na początku brałem rispolept, który zlikwidował urojenia, ale nie zadziałał na następczą deprechę). Sulpiryd miałem ustawiony na 300mg/d, ale sam wyczułem, że 200 starcza, a 150 to za mało. Przez kilka lat miałem poczucie pustki w głowie, teraz skupienie i pamięć są lepsze, ale nie na tyle, aby skończyć studia. Jestem jeszcze trochę wycofany społecznie, ale w tym dużo pomogła mi wspólnota „Wiara i Światło” w kościele. Ze skutków ubocznych to: lekkie drżenie kciuka, wzrost wagi ciała o 10 kg zaraz po zmianie na Solian, powolna praca układu trawienia. Problemy ze snem tylko przy intensywniejszej, dłuższej pracy umysłowej, czy fizycznej (wtedy pomagam sobie Lorafenem 1mg), może dlatego tak rzadko, bo w ogóle nie pracowałem. No i libido =0, nałogi też wszystkie zlikwidowane.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.