Quetiapina

Poznaj bliżej lek Quetiapina:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Quetiapina. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Quetiapina i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Quetiapina

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Quetiapina Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Quetiapina i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Quetiapina

Quetiapina jest lekiem przeciwpsychotycznym i stosuje się go w leczeniu dwubiegunowej choroby afektywnej oraz schizofrenii. Jest on również stosowany jako środek przeciwdepresyjny i w leczeniu zaburzeń lękowych. Może też być stosowany w leczeniu choroby Tourette’a, zaburzeń nastroju, zaburzeń zachowania i zaburzeń snu.

Quetiapina jest dostępna w postaci tabletek powlekanych i musi być przyjmowana doustnie. Zalecane dawki od 25 do 400 mg są zazwyczaj rozdzielane na dwa lub trzy jednodniowe dawki. Dawkowanie jest indywidualne i może zmieniać się w zależności od stanu pacjenta. Jeśli jest stosowany jako lek przeciwdepresyjny, zazwyczaj zalecana dawka wynosi 150 do 300 mg na dobę.

Quetiapina występuje w kilku postaciach leków generycznych w Polsce. Te zamienniki obejmują Apo-Quetiapine, Quetiapinum, Quentiax, Equeta, Seroquel, Quetiomp i Quetiapin-Pliva.

W przypadku leczenia choroby afektywnej dwubiegunowej zaleca się stosowanie od 25 do 300 mg na dobę. Dla schizofrenii zalecana dawka wynosi od 300 do 800 mg na dobę. Dawkowanie leku Quetiapina w przypadku zaburzeń lękowych jest indywidualne i zależy od stanu pacjenta. Zalecana dawka jest mniejsza niż w przypadku leczenia schizofrenii.

Stosowanie dużych dawek leku Quetiapina może wywołać działania niepożądane, które obejmują senność, zwiększone napady lęku, zmęczenie, trudności w oddychaniu, ból głowy, zaburzenia łaknienia i problemy ze snem.

Istnieją też inne leki generyczne, które wykazują podobne działanie jak Quetiapina i stosuje się je w leczeniu różnych zaburzeń psychicznych. Obejmują one chlorpromazynę, risperidon, lurasidon, olazapinę, kwetiapinę, asenapinę, ziprasidon, aripiprazol, paliperydon i ziprasidon. Te leki generyczne są dostępne w Polsce. Niektóre z nich, takie jak chlorpromazyna, risperidon i lurasidon są powszechnie stosowane w leczeniu schizofrenii, a inne, takie jak aripiprazol, paliperydon i ziprasidon, są skuteczne w leczeniu choroby afektywnej dwubiegunowej.


Gdzie można kupić Quetiapina?

Sprawdź gdzie kupić Quetiapina. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Quetiapina w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Quetiapina składniki i działanie

Poznaj skład Quetiapina i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Quetiapina jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.