Claritine

Poznaj bliżej lek Claritine:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Claritine. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Claritine i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Claritine

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Claritine Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Claritine i opinie ekspertów

1.8
Nasi użytkownicy ocenili Claritine na ocenę średnią 1.8/10 na podstawie 2 komentarzy opublikowanych na
Najnowsze historie o Claritine
U mnie powoduje bezsenność.

o Claritine

dla tego „leku” mam tylko jeden komentarz i wspólny dla wielu innych- nie mają wyleczyć. tylko. mają. leczyć

o Claritine

Zachęcamy do pisania swoich historii o leku.
Napisz swoja opinię o leku i daj możliwość przeczytania jej innym by mogli poznać prawdę

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Claritine

Claritine (oficjalna nazwa handlowa to loratadyna) to lek przeciwalergiczny o szerokim zakresie działań. Zazwyczaj stosuje się go w leczeniu objawów alergii wziewnej, alergicznego nieżytu nosa, kataru alergicznego, swędzenia skóry, przewlekłych zmian skórnych i atopowego zapalenia skóry.

Claritine jest dostępny w postaci tabletek do przyjmowania doustnie, czopków doodbytniczych i syropu. Tabletki powinny być przyjmowane doustnie w dawce 10 mg dla dorosłych i 5 mg dla dzieci powyżej 6 roku życia, w jednej lub dwóch dawkach dziennie, w zależności od nasilenia objawów alergii. Dawki dla dzieci w wieku poniżej 6 lat są ustalane indywidualnie. W przypadku czopków doodbytniczych jedna dawka dla dorosłych wynosi 10 mg, a dla dzieci 5 mg. Syrop jest dostępny jako 2 mg/ml lub 5 mg/ml, w zależności od wieku pacjenta.

Jeśli chodzi o potencjalne zamienniki leku Claritine, jest ich wiele. Najbardziej znane z nich to Salmex, Telfast, Rinialer, Aerius i Virlix.

Salmex jest lekiem antyhistaminowym o działaniu przeciwalergicznym. Substancją czynną jest loratadyna, jak w przypadku Claritine. Jest dostępny w postaci tabletek do przyjmowania doustnie (10 mg dla osób powyżej 12 lat i 5 mg dla dzieci między 6 a 12 rokiem życia) oraz syropu (2 mg/ml lub 5 mg/ml).

Telfast to inny lek antyhistaminowy z loratadyną jako substancją czynną. Substancja ta jest dostępna w postaci tabletek do przyjmowania doustnego (10 mg dla osób powyżej 12 lat i 5 mg dla dzieci między 6 a 12 rokiem życia) oraz syropu (2 mg/ml lub 5 mg/ml).

Rinialer to lek przeciwalergiczny, którego substancją czynną jest feksofenadyna. Jest dostępny w postaci tabletek do przyjmowania doustnego (30 mg dla osób powyżej 12 lat i 15 mg dla dzieci między 6 a 12 rokiem życia) oraz syropu (2 mg/ml lub 5 mg/ml).

Aerius to lek antyhistaminowy o silnym działaniu przeciwalergicznym. Jego substancją czynną jest desloratadyna. Jest dostępny w postaci tabletek do przyjmowania doustnego (5 mg dla osób powyżej 12 lat i 2,5 mg dla dzieci między 6 a 12 rokiem życia).

Virlix to lek przeciwalergiczny o działaniu antyhistaminowym, zawierający cymetydynę jako składnik aktywny. Jest dostępny w postaci syropu (2 mg/ml) dla dzieci w wieku od 1 do 11 lat.

Jeśli pacjent jest uczulony na którąś z tych substancji, lekarz może zalecić stosowanie innych, dostępnych w Polsce, leków antyhistaminowych, których substancją czynną są cetyryzyna, feniramina lub dimetinden.

Ważne jest, aby pacjenci stosowali się do zaleceń


Gdzie można kupić Claritine?

Sprawdź gdzie kupić Claritine. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Claritine w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Claritine składniki i działanie

Poznaj skład Claritine i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Claritine jest stosowany w wypadku: Na Alergie, Na Katar, Na receptę, Na Uczulenie, Zobacz Inne,
Główne składniki leku Claritine to: Loratadyna ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 Replies to “Claritine”

 1. Skutecznosc

  2

  Brak skutków ubocznych

  2

  Oplacalnosc

  2

  dla tego „leku” mam tylko jeden komentarz i wspólny dla wielu innych- nie mają wyleczyć. tylko. mają. leczyć