Debridat

Lek o nazwie debridat stosuje się przy problemach z motoryką jelit. Działanie leku to zmniejszanie motoryki, gdy jest ona zbyt duża ,lub jej stymulacja, gdy ruchy mięśni jelita są niedostateczne. Lek przepisywany jest najczęściej pacjentom z bólami brzucha, zespołem jelita drażliwego i zaparciami. Stosowany jest także przy biegunkach. Zaobserwowane skutki uboczne, które wystąpiły przy stosowaniu debridatu to reakcje alergiczne (choć efekt ten występuje bardzo rzadko).

Dulcobis

Dulcobis to substancja wykorzystywana w leczeniu zaparć.

Jest to lek zwiększający ochotę na wypróżnienie się w sytuacjach gdy naturalne metody nie uzyskują oczekiwanych rezultatów. Nie działa na zasadzie podrażnienia dróg pokarmowych (jelit) w celu zwiększenia ochoty na wyprożnianie ani również nie zwiększają objętości zalegającego kału. Nie wymagane jest zwiększenie ilości płynów. Lek działa po około 6h od przyjęcia, czyli w trakcie przeciętnego snu nocnego.

Jest w postaci tabletek – kapsułek do połknięcia.

Forlax

Lek przeznaczony do zwalczania problemów układu trawienia. Szczególnie polecany w zaparciach.  Zazwyczaj stosowany u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Podany doustnie zwiększa objętość płynów jelitowych.  Nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego.