Nootropil


Piracetam kojarzony jest w Polsce z marką Nootropil. Do jego zakupu konieczna jest recepta, choć w wielu krajach preparaty zawierające piracetam dostępne są w sklepach z suplementami. Nootropil najczęściej przepisywany jest przez lekarzy chorym po przebytym udarze mózgu. Ma za zadanie poprawić osłabione funkcje poznawcze. W podobnym celu lek stosuje się u osób starszych, z rozwijającą się demencją. Lek bywa polecany także osobom nadużywającym alkoholu, gdyż Nootropil ma możliwość regenerowania mózgu po uszkodzeniach, powstałych na skutek oddziaływania alkoholu etylowego. Lek używany jest także przez studentów, chcących poprawić swoją koncentrację, oraz pamięć. Ze względu na brak jednoznacznych wyników badań naukowych nie wiadomo jednak, jakie efekty lek wywołuje u osób zdrowych.
Napisz swoją opinię o Nootropil


Cena Nootropil
Skutki uboczne Nootropil
Dawkowanie Nootropil
Ulotka Nootropil
Zamienniki Nootropil
Forum Nootropil
Najnowsza opinia o Nootropil
Zastosowanie i składniki Nootropil
Gdzie można kupić Nootropil?

Opinie o Nootropil (30)

Nootropil, ocena średnia

6.4666666666667

Skutecznosc

72/10

  Brak skutków ubocznych

  67/10

   Oplacalnosc

   55/10
    1. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     5

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     5

     Choć sam osobiście tego leku nie biorę, ale moja mama go bierze/brała od około 12 mc. Wypowiem się jedynie co do skutków ubocznych, otóż od około 2 mc mama miał jakby zżółkłe oczy. Podejrzenie, że wątroba i tak dalej, wszystkie badania. W międzyczasie w oczach pojawiało się więcej czerwonych żyłek, no i kulminacją były wylewy do oka, raz lewe raz prawe, tak duże, że aż nieprzyjemnie było patrzeć. Diagnoza- szybko odstawić lek, po odstawieniu wszystko wraca z „oczami” do normy. Co do działania pożądanego samego leku, to trudno mi się wypowiedzieć.

    2. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Okropny ból głowy, oczu, uczucie przeszywającego zimna.

    3. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Lekarz zapisał mi nootropil po upadku na łokieć (możliwe, że miałam jakiś wstrząs ogólny). Po wzięciu jednej dawki wieczorem – rano nie mogłam podnieść głowy, ani otworzyć oczów. Po zmierzeniu ciśnienia wyszło 100/38. Nigdy takiego czegoś nie miałam. Pomóżcie!

    4. Opinia użytkownika o Nootropil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Notropil od przeszło 20 lat. Co pewien czas mam zaburzenia wzrokowe. Objawia się to tym, że w pewnym momencie zaczynają się rozmywać litery ,nie mogę czytać, ani oglądać telewizji. Miałem robione różne badania przez lekarzy neurologów a nawet tomografię komputerową głowy i nikt mi konkretnie nie powiedział, co mi dolega. Neurolog zapisał mi tabletki Notropil 800 które biorę rano 1 tabletkę co ma działać zapobiegawczo lecz od kilku dni zdarza się, że po 2 godzinach od zażycia tabletki muszę wziąć jeszcze pół i wszystko wraca do normy, po około 30 minutach. Po tylu latach zażywania tego leku nie widzę skutków ubocznych. Czy ktoś ma podobne objawy i jak to leczy? JUREK lat 68

     1. Opinia użytkownika o Nootropil :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      10

      Mam to samo. Mam 24 lata, biorę Piracetam już od kilku lat i tylko on mi pomaga na dolegliwości wzrokowe. Miałem tak samo jak Pan robione wszystkie badania i dalej nie wiadomo było o co chodzi. Mam wrodzoną wadę jednego oka (leniwe oko) i chociaż takie zaburzenia nie są spotykane u ludzi z tą wadą (okuliści nie wiedzieli o co chodzi) to jak w innych badaniach nic nie wychodziło, wywnioskowałem że to musi być przez to oko. Zażywam 2 razy dziennie po 1200 i pomaga, chociaż nie do tego stopnia żebym nie odczuwał zaburzeń wzrokowych. Polepszona pamięć, koncentracja, oprócz czasami „zbyt intensywnego myślenia” efektów ubocznych żadnych nie zauważyłem.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.