Tantum verde

Tantum verde jest całą linią produktów, których działanie ukierunkowanie jest na zwalczanie objawów bólu gardła. Dodatkowo działa przeciwzapalnie na gardło i jamę gardła. Stosuje się go w problemach laryngologicznych oraz ma działanie przeciwbólowe.

Produkty Tantum Verde są w wielu postaciach, między innymi:

  • aerozolu
  • pastylek smakowych do ssania
  • roztworów

Tymianek I Podbiał

Natur-sept

Natur-sept to produkt medyczny, który jak zapewnia producent wspomaga łagodzenie objawów typowych podczas przeziębienia. Łagodzi ból gardła, który jest typowy podczas typowych przeziębień, grypy. Pieczenie oraz ostry ból przy połykaniu może być zmniejszony po stosowaniu pastylek Natursept.

Natur-sept jest w psotaci tabletek do ssania.

Strepsils

Neo Angin

Thensilan

Thensilan to lek w postaci syropu Wg danych producenta Thensilanu jest to preparat całkowicie naturalny z zawartością propolisu i innych składników ziołowych Stosuje się go w celu utrzymania wysokiego poziomu odporności u dzieci oraz w celu zapobiegania zapaleniem migdałów

Orofar Max

Orofar Max jest lekiem stosowanym przy bólu gardła. Skład jego jest dosyć typowy. Po pierwsze zawiera środek antyseptyczny, a po drugie substancję miejscowo znieczulającą, którą w przypadku orofaru jest lidokaina (w postaci chlorowodorku lidokainy). W związku z tym, że lek stosowany jest miejscowo skutki uboczne występują rzadko. Do poważniejszych zaliczyć można reakcję alergiczną.

Bioparox

Bioparox jest miejscowo działającym antybiotykiem. Oprócz działania przeciwbakteryjnego wykazuje także działanie przeciwzapalne, przez co zmniejsza obrzęk oraz łagodzi ból. Bioparox powinno wdychać się przez usta i nos. Czynności te wykonywać się powinno, co kilka godzin. Substancja czynna bioparoxu fusafungina nie przenika do krwi, w związku z tym ewentualne skutki uboczne leku ograniczają się także do skutków miejscowych. Może to być podrażnienie błony śluzowej, lub napady kichania po zastosowaniu leku. Producent Bioparoxu zastrzega, aby lek nie był stosowany dłużej niż 10 dni.

Nurofen zawiesina

Lek łagodzi takie dolegliwości jak gorączka, ból i obrzęk, poprzez działanie w miejscu ich powstawania. Lek Nurofen dla dzieci jest przeznaczony do stosowania u niemowląt i dzieci w następujących przypadkach: – gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego), – bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia); bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne; bóle zębów, bóle po ekstrakcji zębów, bóle na skutek ząbkowania; bóle głowy; bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.

Sebidin