Polopiryna

Polopiryna Polpharma SA jest lekiem stosowanym w przypadkach grypy, podwyższonej temperatury oraz przy stanach zapalnych. Preparat stosowany jest od dawien w przytoczonych przypadkach. Na pewno wiedzą o nim nasze matki oraz dziadkowie gdyż wówczas był bardzo często stosowany. Obecnie przybiera postać tabletek lub środka stosowanego do przygotowania napoju.

Tantum verde

Tantum verde jest całą linią produktów, których działanie ukierunkowanie jest na zwalczanie objawów bólu gardła. Dodatkowo działa przeciwzapalnie na gardło i jamę gardła. Stosuje się go w problemach laryngologicznych oraz ma działanie przeciwbólowe.

Produkty Tantum Verde są w wielu postaciach, między innymi:

  • aerozolu
  • pastylek smakowych do ssania
  • roztworów

Natur-sept

Natur-sept to produkt medyczny, który jak zapewnia producent wspomaga łagodzenie objawów typowych podczas przeziębienia. Łagodzi ból gardła, który jest typowy podczas typowych przeziębień, grypy. Pieczenie oraz ostry ból przy połykaniu może być zmniejszony po stosowaniu pastylek Natursept.

Natur-sept jest w psotaci tabletek do ssania.

Strepsils

„Strepsils to lek na bazie octanu dynefryny i diklofenaku, który maści i pastylki stosuje się do leczenia bólu gardła i krtani. jak również do łagodzenia objawów przeziębienia, takich jak ból i podrażnienie gardła.

Lek ten zwyklezaleca się dorosłym i młodzieży od 12 lat w wieku otrzymywać dwa lub trzy tabletki co 4-6 godzin. Dla niemowląt i młodszych dzieci lek powinien być stosowany zgodnie z instrukcjami lekarza. Należy pamiętać, że lek ten nie stanowi leczenia przeciwbakteryjnego ani przecittzinny.

Istnieją również inne leki na ból gardła dostępne w Polsce, które działają podobnie, ale są inaczej skonstruowane. Lek diklofenak, który jest składnikiem Strepsils, jest składnikiem innych leków przeznaczonych do wyciszania bólu gardła.

Inne leki dostępne w Polsce są również paracetamol, ibuprofen i aspiryna. Te leki są również stosowane w łagodzeniu bólu gardła, zazwyczaj jako okazjonalne leczenie.

Innym lekiem, który zawiera diklofenak jest Difen. Ten lek jest również dostępny w postaci tabletek i może złagodzić ból gardła. Podobnie jak Strepsils, lek ten powinien być stosowany wg zaleceń lekarza i jest dostępny tylko na receptę.

Lek dobrej jakości mentol i eukaliptus jest również skuteczny w łagodzeniu bólu gardła. Mieszanka eukaliptusu, mięty i mentolu jest używana w wielu produktach do inhaliacji, które noszą nazwę „”inhalator do gardła””. Produkty te są również dostępne w Polsce w postaci tabletek, pastylek do ssania i tabletek do żucia.

Innym lekiem dostępnym w Polsce jest Lidocaine. Jest to lek stosowany w łagodzeniu bólu gardła w postaci maści lub aerozolu. Lidocaine jest używany do leczenia szybkiego bólu gardła, ale działa tylko przez 1-2 godziny.

Strepsils ma właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, a jego skuteczność w leczeniu bólu gardła jest bardzo skuteczna. Leki te są dostępne w postaci tabletek, pastylek do ssania i tabletki do żucia. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza dotyczących dawkowania i czasu trwania leczenia. Ponadto istnieje również szereg zamienników, które są dostępne na polskim rynku leków.”

Neo Angin

Thensilan

Thensilan to lek w postaci syropu Wg danych producenta Thensilanu jest to preparat całkowicie naturalny z zawartością propolisu i innych składników ziołowych Stosuje się go w celu utrzymania wysokiego poziomu odporności u dzieci oraz w celu zapobiegania zapaleniem migdałów

Orofar Max

Orofar Max jest lekiem stosowanym przy bólu gardła. Skład jego jest dosyć typowy. Po pierwsze zawiera środek antyseptyczny, a po drugie substancję miejscowo znieczulającą, którą w przypadku orofaru jest lidokaina (w postaci chlorowodorku lidokainy). W związku z tym, że lek stosowany jest miejscowo skutki uboczne występują rzadko. Do poważniejszych zaliczyć można reakcję alergiczną.

Bioparox

Bioparox jest miejscowo działającym antybiotykiem. Oprócz działania przeciwbakteryjnego wykazuje także działanie przeciwzapalne, przez co zmniejsza obrzęk oraz łagodzi ból. Bioparox powinno wdychać się przez usta i nos. Czynności te wykonywać się powinno, co kilka godzin. Substancja czynna bioparoxu fusafungina nie przenika do krwi, w związku z tym ewentualne skutki uboczne leku ograniczają się także do skutków miejscowych. Może to być podrażnienie błony śluzowej, lub napady kichania po zastosowaniu leku. Producent Bioparoxu zastrzega, aby lek nie był stosowany dłużej niż 10 dni.