Setaloft

3,7 [54]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Setaloft zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Najnowsza opinia o Setaloft:

„biorę lek od 8 tygodni, brak poprawy, nasilone objawy nerwicowe…” [czytaj więcej poniżej]

Setaloft otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 65 opinii

Setaloft jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Setaloft:

Sprawdź jak działa Setaloft na podstawie ulotki leku:

Setaloft w ciąży setaloft w ciąży Setaloft karmienie piersią setaloft a karmienie piersią
Setaloft dawkowanie setaloft dawkowanie Setaloft skutki uboczne
Setaloft przeciwskazania setaloft przeciwskazania


Pytania o Setaloft na forum:

  Jakie są skutki uboczne po setaloftie u dzieci?

Masz pytania dotyczące leku Setaloft?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Setaloft cena:

Lek Setaloft na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Setaloft tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 13.86PLN przy odpłatności 30% -> 4.16
 • Setaloft tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 29.06PLN przy odpłatności 30% -> 9.66

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Setaloft?

Oto lista aptek i sklepów z Setaloft:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Setaloft
 1. Setaloft #

  biorę lek od 8 tygodni, brak poprawy, nasilone objawy nerwicowe

 2. Setaloft #

  Po śmierci męża i siostry nerwica depresja i przeklęte okno, które mnie przyciągało lekarz przepisał rudotel i setaloft jest bardzo duża poprawa zaczynam żyć, ale to trwało bardzo długo.

 3. Setaloft #

  Jestem w okresie klimakterium i mam objawy podobne jak w depresji, poszłam, więc do psychiatry, aby mi trochę ulżył, bo nie chce brać terapii hormonalnej, w zamian za to lekarka przepisała mi lek Setaloft 50 i kazała brać pół tabletki rano przez siedem dni a potem 1 tabletkę i na noc jakiś lek nasenny, z którego już w aptece zrezygnowałam po konsultacji z farmaceutą. Podjęłam się leczenia i po zażyciu dawki 1/2 tabletki czuję się fatalnie, wszystkie objawy uboczne chyba dały o sobie znać, poza tym w ulotce napisane było, że są to silne leki na dużą depresję i stany lękowe a nie stany pomocne w klimakterium, mam wrażenie, że lekarka mnie nie słuchała, pozostała mi w takim razie terapia hormonalna.

 4. Setaloft #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmowałam Setaloft początkowo w dawce 50mg na dobę i odczułam znaczną poprawę nastroju, większą motywację i chęć do działania, zaczął wracać dobry humor, chęć do spotykania się z ludźmi i wychodzenia z domu. Zostało jeszcze jednak parę negatywnych zachowań i myśli, więc lekarz zwiększył mi dawkę do 100mg na dobę i wtedy się zaczęło…biegunka, bóle brzucha, brak apetytu, ściskanie w gardle, kołatanie serca, nadmierna potliwość, zmęczenie, zawroty głowy, bóle mięśni, drżenie rąk i nóg, aż w końcu wylądowanie na pogotowiu. Zbyt duże stężenie serotoniny, zbyt duża dawka leku. Szybkie ekg, krew na badania, zastrzyk z diazepamu, kroplówka i cała noc na SOR. Dawkę leku natychmiast zmniejszono do 50mg (nie wolno od razu odstawiać leku całkowicie) oraz dostałam dodatkowe leki na uspokojenie serca. Teraz czekam na poprawę stanu.

 5. Setaloft #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Setaloft przyjmuję na depresję/dystymię od 3 miesięcy.Pierwsze 2 miesiące po 50 mg, ostatni miesiąc 100 na dobę w dwóch dawkach podzielonych.
  Niestety nie widzę zbytniej poprawy,może tyle, że czasami udaje mi się zmusić do podstawowych czynności. Po zwiększeniu dawki mam wrażenie, że jest wręcz gorzej. Szczerze powiedziawszy ten lek był dla mnie dużą nadzieją….i nic z tego. Co do skutków ubocznych , to strasznie się pocę- w dzień i w nocy; brak mi apetytu i miewam często biegunki i bóle brzucha czego wcześniej nie było.

 6. Setaloft #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biore od dwoch tygodni i narazie nie widzę poprawy muszę jeszcze troche zaczekać

 7. Setaloft #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dzięki temu lekowi wróciłam do normalnego życia, a przez pół roku praktycznie nie wychodziłam z domu, nie pracowałam, a teraz żyje normalnie, pracuje wyjeżdżam na wczasy i wszystko jest ok

 8. Setaloft #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jestem zachwycona tym lekiem, biorę go od roku. Z niedowierzaniem czytam opinie innych, każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. dzięki temu lekowi odżyłam na nowo.

 9. Setaloft #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moja historia z tym lekiem rozpoczęła się pół roku temu. Obecnie mam 17 lat. Choruję na depresję, niedoczynność tarczycy i anemię. Na początku, kiedy zaczynałam brać ten lek, poziom hormonów tarczycy był dobry i wychodziłam z anemii. Po tygodniu brania leku, występowały u mnie nudności, bezsenność w nocy i senność w dzień (jednak nie mogłam zasnąć), wzdęcia, oraz nie mogłam się skupić. Po drugim tygodniu miałam zwiększone nawroty depresji przy czym nie potrafiłam normalnie funkcjonować – nie mogłam nawet usiąść w ławce na lekcji. W tym okresie brałam połowę tabletki, ale lekarz zwiększył dawkę do całej tabletki. Na początku powtarzały się te same objawy co wcześniej, nawet trochę nasilone. Pojawił się nowy objaw, który przypominał schizofrenię – pojawiały się dziwne postacie, które były dla mnie żywe. Po dwóch miesiącach brania leku, wiele rzeczy się zmieniło. Potrafiłam uśmiechnąć się i śmiać się z czegoś szczerze. Nie miałam już tak wielu negatywnych myśli o ludziach i o świecie, który mnie otaczał – odczuwałam to jako nadzieję. Bezsenność powoli zanikała, problemy z żołądkiem też. Schizofrenia zmieniła się w coś dobrego – nie widziałam już swoich potworów, ale zachowywałam się jak ‚na haju’. Kiedy zapominam wziąć tabletki, nie mogę normalnie funkcjonować – boję się ludzi, cała drżę i pojawiają mi się czarne myśli. Po 6 miesiącach poszłam zrobić badania na hormony tarczycy i zobaczyć czy nadal mam anemię. Okazało się, że poziom TSH został przekroczony 3 razy. Lekarz zwrócił mi uwagę, że pojawił się jeszcze jeden objaw – przytyłam 10 kg. Anemia także ‚powróciła’. Oceniając lek – jestem zdolna do rzeczy, do których nie umiałam podejść bez leku. Skutki uboczne u każdego przebiegają różnie, jednak kiedy teraz biorę tabletkę, czuję się spokojniejsza.

 10. Setaloft #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek biorę od 4 miesięcy, w dawce 50mg, na noc, przed snem. Skutki uboczne: obniżenie libido (a raczej jego zanik, ale to może skutki depresji, zwiększenie apetytu na słodycze (muszę się bardzo kontrolować, żeby nie utyć), drżenie rąk (a jestem abstynentką!), bardzo duży spadek energii – jestem okropnie senna (biorę Sulpiryd – aktywizująco, gdyby nie to, mogłabym spać 24h na dobę).
  Działanie? Czuję poprawę, nie mam myśli samobójczych, poprawił mi się nastrój, nie złoszczę się, za to niesamowicie silnie zaczęłam reagować na stres – do tego stopnia, że dostaję aż wysypki na całej głowie – a wcześniej nie reagowałam na stres prawie w ogóle, a raczej nie miałam objawów żadnych prawie.


Znasz Setaloft? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Dodaj Lek !

Nie możesz znaleźć leku, którego szukasz?

Chcesz poczytać o nim opinie?
DODAJ NOWY LEK
KLIKNIJ!