Propranolol

4,2 [5]

Tagi: , , , , , , , , ,

Propranolol to lek będący beta blokerem. W istocie jest pierwszym lekiem tego typu, który zawitał na rynku. Stosowany jest w wielu schorzeniach:
Głównym zastosowaniem jest nadciśnienie tętnicze, jednak lek skutecznie likwiduje również niektóre z objawów nerwic i napadów lęku. Dodatkowo wykorzystywany jest także, jako remedium na różnego rodzaju bóle głowy, w tym również na ból migrenowy.
Kluczowy jest wpływ leku na serce: Osłabia on wpływ noradrenaliny i adrenaliny, przez co serce spowalnia swoją pracę, oraz zmniejsza zużycie tlenu.
Skutkiem ubocznym stosowania propranololu jest jego wpływ na sen. U osób go stosujących, częściej pojawia się bezsenność, a także koszmary nocne.

Najnowsza opinia o Propranolol:

„Polecam szczególnie kobietom w okresie menopauzy. Ciśnienie, migotanie serca, lęki, nerwica, wszystkie te objawy mi ustąpiły po tym leku. To pewnie też zależy od organizmu, ale w moi przypadku się sprawdził….” [czytaj więcej poniżej]

Propranolol otrzymał ocenę średnią: 4,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 11 opinii

Propranolol jest stosowany w wypadku: Na chorobę wieńcową, Na Uspokojenie,


Pytania o Propranolol na forum:

  Hej, mam potworne bóle głowy z zawrotami i mdłościami, czy to nerwica?

Masz pytania dotyczące leku Propranolol?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Propranolol:

Propranolol cena:

Lek Propranolol na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Propranolol WZF tabl. 10 mg
  cena normalnie -> 2.62PLN przy odpłatności ryczałt -> 2.62
 • Propranolol WZF tabl. 40 mg
  cena normalnie -> 4.49PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2
 • Propranolol WZF tabl. 10 mg
  cena normalnie -> 2.62PLN przy odpłatności ryczałt -> 2.62
 • Propranolol WZF tabl. 40 mg
  cena normalnie -> 4.49PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Propranolol?

Oto lista aptek i sklepów z Propranolol:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Propranolol
 1. Propranolol #

  Polecam szczególnie kobietom w okresie menopauzy. Ciśnienie, migotanie serca, lęki, nerwica, wszystkie te objawy mi ustąpiły po tym leku. To pewnie też zależy od organizmu, ale w moi przypadku się sprawdził.

  adds_comments_list
 2. Propranolol #

  Co może się stać kiedy lek się przedawkuje?

  adds_comments_list
 3. Propranolol #

  Witam. Proszę mi pomóc, bo nie wiem czy lek Propranolol WZF jest dobry. Mam niskie ciśnienie. Lekarz przepisał mi ten lek, ale przeczytałam, że ma dużo skutków ubocznych.

  adds_comments_list
 4. Propranolol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  lek jest o.k.

  adds_comments_list
 5. Propranolol #

  Lek biorę od 6 la dwie tabletki dziennie dawka 40 i czuje się bardzo dobrze, dla mnie rewelacja.

  adds_comments_list
 6. Propranolol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, propranolol przyjmuje już od 5 miesięcy. Mam 21 lat i zapisano mi lek na skutki problemów z tarczycą. Przyspieszone znacznie i nierówne bicie serca- główna przyczyna brania leku. Jestem bardzo zadowolona, przyjmuje lek codziennie, 40 mg. Rano i wieczorem pół tabletki. Gdy mam zbyt niskie ciśnienie jedna kawa rozwiązuje problem.

  adds_comments_list
 7. Propranolol #

  Córka moja ma 13 lat, przez 6 lat była leczona na częściową padaczkę twarzy, obecnie miała 3 ataki bólu głowy ,wskazywało to na bóle migrenowe, po konsultacji z dr Hibner otrzymała propranolol wzf , ale źle się czuje po nim , słabo jej, chce się jej spać, jakby zaraz miała zemdleć , nie wiem może odstawić ten lek? nie wiem?

  adds_comments_list
 8. Propranolol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek typu odpornosciowego;) to znaczy uodparnia nas na stres. Lek dziala stopniowo przy regularnym stosowaniu :) Nie uzaleznia:) Ja nie widze zadnych minusow w tym leku :)

  adds_comments_list
 9. Propranolol #

  U mojej córeczki zaraz po narodzinach stwierdzono naczyniaka pod noskiem. Pediatrzy kazali czekać, twierdząc i sam się wchłonie. Jednak było zupełnie inaczej. Zaczął rosnąć bardzo szybko. Postanowiliśmy działać, i już tydzień później trafiliśmy do Gdańska do dr. Wyrzykowskiego, który przypisał lek PROPRANOLOL.
  Córeczka bierze go już od roku. Na dzień dzisiejszy 3x na dobę. Po naczyniaku nie zostało prawie żadnego śladu, a my szykujemy się już do powolnego(stopniowego) odstawienia tego leku.
  Jak każdy lek, tak i ten ma swoje skutki uboczne.
  Córeczka ma wiele nieprzespanych nocy. Jest mała, i nie może nam nic powiedzieć, ale mamy wrażenie, że ma jakieś złe sny. Bardzo dużo płacze i jest marudna.

  adds_comments_list
 10. Propranolol #

  Propranolol poznałem w dość banalnej sytuacji, doradziła mi go moja ciocia, która jest lekarzem. Długo nie mogłem znaleźć sobie pracy, zgłosiłem się do urzędu pracy i po jakimś czasie przydzielono mi staż w urzędzie miejskim. Miałem być tam najzwyczajniej sekretarzem jednego z radnych. Spotkania, konferencje, narady, sesje itp. Itd. Mimo tego, że nie jestem osobą jakoś upośledzoną, zamkniętą już odkąd pamiętam towarzyszy mi lęk przed innymi ludźmi, jakaś fobia społeczna. Boje się, że sobie nie poradzę, że zaliczę jakąś poniżającą dla mnie sytuację. Nie było to proste, zgłosiłem się do mojej ciotki, psycholożki (ona nie ma uprawnień przepisywania leków) i ta poleciła mi propranolol. Mówiła, że nie jest to nic ciężkiego, że mogę zażywać jedna, maks dwie dawki dziennie a po jakimś czasie przezwyciężę swoją fobie. Przeraził mnie nieco opis leku. Jest on podawany tez na nadciśnienie, zawały itp. Ale to nie szkodzi, nie odczuwam skutków ubocznych, nie dolega mi nic specjalnego po zażyciu proporanolol. Fobie też już przezwyciężyłem w prawie 100%;)

  adds_comments_list
 11. Propranolol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo dobry. Polecam Uśmierza wewnętrzne lęki, ale trzeba go stosować dłużej.
  Wiadomo po jednej tabletce dolegliwości nie minął. Nie uzależnia. Cena też bardzo zadowalająca, tabletki łatwe do połknięcia. Biorę go od roku z małymi przerwami. Został mi przepisany w wieku 17 lat. Obecnie mam 18 i dawka taka sama. W stanach mocnego niepokoju biorę 2 tabletki na dobę, profilaktycznie 1 dziennie. Plusem jest również to że nie otumania, a uodparnia na stres.

  adds_comments_list


Znasz Propranolol? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.