Afobam

3,9 [81]

Tagi: , , , ,

Afobam to odpowiednik uspakajającego leku Xanax. Pomóc może przy nerwicach, w okresie bardzo silnego stresu, oraz w napadach paniki. Jest lekiem o bardzo wysokiej skuteczności i pacjenci zazwyczaj zadowoleni są z jego efektywności. Niestety jest też lekiem problematycznym ze względu na dwa ryzyka, które jego stosowanie niesie. Po pierwsze z części badań naukowych wynika, że jego stosowanie, w zwykłych niepodwyższonych dawkach może długotrwale pogorszyć funkcjonowanie pewnych rejonów mózgu. Inną kwestią jest szansa pojawienia się uzależnienia od leku. Ten problem dotyczy jednak głównie osób używających Afobamu w wyższych niż standardowe dawkach (powyżej 2mg dziennie). W związku z powyższym lek przepisywany jest przez lekarzy niechętnie na dłuższe niż miesiąc okresy.

Afobam z reguły nie przyczynia się do powstrania poważnych skutków ubocznych. Jeśli nie występuje u nas alergia na alprazolam, ani nie łączymy leku z alkoholem możemy czuć się bezpieczni. Oczywiście w wyjatkowych okolicznościach okazać się może że my leku nie tolerujemy i np powoduje u nas halucynacje, wzmacnia lęki, czy pogarsza silnie nastrój. Może wydać się dziwne że lek potrafi spowodować trudności w zasypianiu (szczegulnie u starszych osób)

Najnowsza opinia o Afobam:

„Jest to lek niestety uzalezniajacy, po złamaniu nogi miałam problemy z oddychaniem, a ponieważ było to w Usa szybko zapisali mi lorazepan, nieświadoma zagrożenia brałam ten lek przez 2 miesice, gdy skończyły mi się tabletki przez 5 dni było ok, a 6 tego dnia dostałam takiego ataku, ze myslalam,ze umre/dosłownie/W Polsce przerzucili mnie na afobam 0,25 ale jest ciężko odstawić. Nie polecam uzaleznia….” [czytaj więcej poniżej]

Afobam otrzymał ocenę średnią: 3,9 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 111 opinii

Afobam jest stosowany w wypadku: Na Nerwicę, Na Uspokojenie,
Główne składniki leku Afobam to: Alprazolamum ,


Informacje z ulotki Afobam:

Sprawdź jak działa Afobam na podstawie ulotki leku:

Afobam skutki uboczne Afobam w ciąży Afobam w ciąży
Afobam karmienie piersią Afobam a karmienie piersią Afobam dawkowanie Afobam dawkowanie
Afobam przeciwskazania Afobam przeciwskazania


Pytania o Afobam na forum:

  na co choruja ludzie co zazywaja afobam

  Dobre leki na sen

Masz pytania dotyczące leku Afobam?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Afobam:

Afobam cena:

Lek Afobam nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Afobam ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Afobam?

Oto lista aptek i sklepów z Afobam:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Afobam
 1. Afobam #

  Jest to lek niestety uzalezniajacy, po złamaniu nogi miałam problemy z oddychaniem, a ponieważ było to w Usa szybko zapisali mi lorazepan, nieświadoma zagrożenia brałam ten lek przez 2 miesice, gdy skończyły mi się tabletki przez 5 dni było ok, a 6 tego dnia dostałam takiego ataku, ze myslalam,ze umre/dosłownie/W Polsce przerzucili mnie na afobam 0,25 ale jest ciężko odstawić. Nie polecam uzaleznia.

 2. Afobam #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Z depresją napadowo-lękową zmagam się drugi rok. Nie wiem już sam czy to depresja czy nerwica. Są miesiące leprze i gorsze. Na początku brałem aciprex przez 9 miesiecy. Czułem się lepiej, ale nie tak jak powinienem. Następnie przepisano mi symfaxin er (venlaflaksyna)i ta sama sytuacja. Raz lepiej raz gorzej. W tym momencie odstawiam symfaxin z 150mg na 75mg i wdrażam do leczenia asertin. AFOBAM nie raz uratował mi życie. Brałem go w skrajnej ostateczności, jak już mój lęk przeobrażał się w panikę. przez 18-19 miesięcy zjadłem niecałe opakowanie. Mam jeszcze chyba z 5 tabletek. Lek mogę śmiało polecić, jeśli wg. można tak to nazwać. Próbowałem dać sobie rade wg. bez jakichkolwiek leków, ale niestety przegrałem to starcie. nie dałem po prostu rady.

 3. Afobam #

  Lekarz na początku przepisał mi 50 mg / w aptece poprosiłam o mniejsza dawkę, czyli 25 mg. to jedno opakowanie miałam przez 3 miesiące, nie miałam potrzeby, żeby więcej brać lek, 1 tabl dziennie w razie potrzeby. Jest to dobry lek, wycisza, daje lepszy nastrój. Mozna żyć i cieszyć się nim, pozdrawiam zadowolona Teresa

 4. Afobam #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek pomógł mi na leki związane z nawracającą depresja brany przeze mnie wieczorem powodował świadome sny oraz oobe czyli bardzo przyjemne skutki uboczne

 5. Afobam #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Badając stężenie będziemy mieli trzy punkty A (0,0), B (1.5, max), C (12, 0.5max); gdzie (czas, stężenie). Przybliżyć taki wykres jest bardzo trudno. Robiąc to w Excelu zobaczymy, że wykres przetnie oś czasu, co jest nierealne. Dlatego, nie polecam stosowania na początku dawki takiej jaka jest na ulotce (3 razy po jednej tabletce). Zaczynamy od jednej, drugą wrzucamy po 12 godzinach, trzecią po kolejnych 12 godzinach. Zmniejszy to skutki uboczne, albo pozwoli się do nich przyzwyczaić.

 6. Afobam #

  Moje doświadczenie z rożnymi lekami jest duże, wręcz ogromne, nie jestem wkopany w żadne, które wciągają, możne dlatego, że nie raz byłem w szpitalach i powiedzmy wiem, co i jak i kiedy kończyć, żeby się nie wkopać. Moje spotkanie z afobamem jest krótkie, lecz mogę śmiało powiedzieć, że jest to dobry lek na rożnego rodzaju dola leki, czytam dużo o nim i jak działa na każdego, ale każdy jest inny i ma inne doświadczenie. Jak dla mnie: działa dobrze.

 7. Afobam #

  Mnie Afobam zamula, śpię na stojąco, nie mogę myśleć, po prostu otumania.

 8. Afobam #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, ja Afobam biorę sporadycznie (1 raz na tydzień 0,25 mg), kiedy zmęczenie połączone ze stresem nie da zasnąć, rano budzę się i dziękuje Bogu, że to wszystko minęło.

 9. Afobam #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Afobam to bardzo dobry lek mi pomaga w najtrudniejszych chwilach .

 10. Afobam #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem różne benzo relanium, klonazepam, cloranxen i afobam jest najsilniejszy. Uważm ze jest dobry na sytłacje stresowe (doły, i różne jazdy). Szybko uzależnia więc trzeba go stosować z głową. Ale lek jest ok. Z psychiką mam problemy już 15 lat. Przerabiałem różne psychotropy i uważam ze afobam do stosowania doraźnego.


Znasz Afobam? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.