Atarax

3,6 [23]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Atarax to lek zawierający hydroksyzynę. Występuje pod postacią syropu, ale standardowo w postaci tabletek. Hydroksyzyna ma wiele zastosowań. Stosowana jest z sukcesami na alergię, lecz najczęściej przepisywana jest na nerwicę. W istocie hydroksyzyna bardzo uspokaja. Działa w zależności od pacjenta, około 7 godzin. Więc warto ja brać przynajmniej 2 razy dziennie.
Nie powinniśmy pic alkoholu biorąc Atarax, bo nasili on działanie uspokajające leku. Lepiej również dać sobie spokój z prowadzeniem samochodu, podczas kuracji.
Atarax ma skutki uboczne. Nie powinna być niespodzianką pojawiająca się senność, czy suchość w ustach. Nudności także były obserwowane.

Najnowsza opinia o Atarax:

„Byłam w okresie menopauzy. Nie potrafiłam sobie dać rady sama ze sobą. Nie mogłam się skupić na żadnej pracy. Posiłki zjadałam prawie na stojąco, gdyż nie potrafiłam usiedzieć przy stole. Często wychodziłam z domu na spacer, gdzie czułam się wolna. Bałam się zasypiać, że się rano nie obudzę. Lekarz rodzinny zalecił Atarax 25 mg przez 2 miesiące 1 tabletkę na godzinę przed snem. Bez skutków ubocznych. Wszystko minęło…” [czytaj więcej poniżej]

Atarax otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 30 opinii

Atarax jest stosowany w wypadku: Na Alergię, Na Uspokojenie,

Atarax opakowanie


Informacje z ulotki Atarax:

Sprawdź jak działa Atarax na podstawie ulotki leku:

Atarax alkohol atarax a alkohol Atarax dawkowanie atarax dawkowanie
Atarax skutki uboczne Atarax przeciwskazania atarax przeciwskazania


Pytania o Atarax na forum:

  jaka dawka ataraxu aby spać – kobieta 40 lat

  ATARAX BRANY Z SIRDALUD OPINIE

Masz pytania dotyczące leku Atarax?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Atarax:

Atarax cena:

Lek Atarax nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Atarax ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Atarax?

Oto lista aptek i sklepów z Atarax:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Atarax
 1. Atarax #

  Byłam w okresie menopauzy. Nie potrafiłam sobie dać rady sama ze sobą. Nie mogłam się skupić na żadnej pracy. Posiłki zjadałam prawie na stojąco, gdyż nie potrafiłam usiedzieć przy stole. Często wychodziłam z domu na spacer, gdzie czułam się wolna. Bałam się zasypiać, że się rano nie obudzę. Lekarz rodzinny zalecił Atarax 25 mg przez 2 miesiące 1 tabletkę na godzinę przed snem. Bez skutków ubocznych. Wszystko minęło bez śladu. Pamiętać należy o tym, że każdy reaguje inaczej, a o leczeniu decyduje lekarz. Pozdrawiam.

 2. Atarax #

  Nadaje się tylko na noc. NA DZIEŃ ABSOLUTNIE NIE! Należy dobrać inny.

 3. Atarax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ok, co powiecie na to, że ja miałem reakcje alergiczną po wzięciu ataraxu? Lek, który miał leczyć reakcję alergiczną sam spowodował u mnie swędzenie skóry twarzy i oczy tak czerwone, że wyglądałem jak jakiś pijany od kilku dni królik.

 4. Atarax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jak czytam powinien mieć proste działanie ? hamowania alergii, to dlaczego u mnie nie działa? Brałam na wysypkę alergiczną i wygląd mojej skóry nic się nie zmienił. Za to po wzięciu ataraxu wieczorem, o poranku nie mogłam się za nic w świecie wygramolić z łóżka.

 5. Atarax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Atarax dla mnie jest ideałem leku. Przypadkiem mam dwie choroby, z którymi daje sobie radę, bo od lat mam nerwicę, a gdy przebywam w wilgotnych pomieszczeniach mam alergiczne problemy skórne. Po użyciu na złagodzenie reakcji alergicznej, jako bonus mam wyciszenie, którego mi bardzo potrzeba!

 6. Atarax #

  Ja biore atarax 3 razy dziennie,rano i popołudniu 10mg a na noc 25mg od prawie roku i nie miałam żadnych skutkow ubocznych.nawet musiałam zwiększyć dawkę na pewien czas więc dawka dobowa wynosiła 90 mg.psychiatra zapisując lek powiedział że jesli przekrocze 100mg to bede senna.ja osobiscie lek oceniam na 5+.różne leki na uspokojenie bralam i bym juz dawno leżała w grobie.tylko atarax postawił mnie na nogi

 7. Atarax #

  Po użyciu leku Rodzina podejrzewa mnie o spożycie alkoholu, moje zachowanie jest dziwne dla otoczenia, ale ja tego nie odczuwam. Byłam operowana wielokrotnie: nowotwór, spinal stenosis kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego (2-krotne). Mam problemy z równowaga, ale nie do tego stopnia, żeby mnie oskarżać o wypicie alkoholu. Czyżby lek był powodem niekontrolowanego stanu umysłu lub ciała?

 8. Atarax #

  Uspokojenie gdzieś na 3 dzień odczułam, senność opadła dopiero po tygodniu mniej więcej, ale dalej czuję się trochę „ociężała”, kłopoty z koncentracją etc. nie wiem co będzie dalej, biorę 1 tabletkę na noc.

 9. Atarax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dziewczyny widzę,że na waszą płeć ten lek bardziej oddziałuję, ale mimo to i tak go polecam bo jest chyba najsłabszym z psychotropów które potrafią uspokoić.

 10. Atarax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek ma przystępną cenę,niwiele skuków ubocznych,ale wykazuje słabe działanie przeciwlękowe.


Znasz Atarax? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.