Mozarin

3,3 [76]

Tagi: , , ,

Mozarin to lek generyczny w stosunku do lexapro. Zawiera escitalopram, który należy do grupy antydepresyjnych leków SSRI. Lek wskazany jest do leczenia epizodów depresji oraz do lęku napadowego. Stosowany jednak jest także przy nerwicach, oraz przy długotrwałej depresji. Escitalopram jest silnym ssri, więc czasami używany jest wtedy, gdy zawiodą słabsze leki z tej grupy. Dziennie przyjmuje się od 10 do 20mg leku. Profil skutków ubocznych Mozarinu jest podobny do wszystkich ssri. Może wystąpić bezsenność, uczucie suchości w ustach, senność, potliwość. Występują także skutki uboczne związane z seksualnością, w tym zmniejszenie libido, oraz trudności z osiągnięciem orgazmu.

Najnowsza opinia o Mozarin:

„SKUTKI UBOCZNE- utyłam 10 kg w ciągu kilku miesięcy, nogi mam opuchnięte jestem przerażona, Odstawiłam bez konsultacji lekarza. Nie polecam są hormonalne! Choć piszą, że nie ma się łaknienia….” [czytaj więcej poniżej]

Mozarin otrzymał ocenę średnią: 3,3 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 88 opinii

Mozarin jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Informacje z ulotki Mozarin:

Sprawdź jak działa Mozarin na podstawie ulotki leku:

Mozarin w ciąży mozarin w ciąży Mozarin karmienie piersią mozarin a karmienie piersią
Mozarin dawkowanie mozarin dawkowanie Mozarin skutki uboczne
Mozarin przeciwskazania mozarin przeciwskazania


Pytania o Mozarin na forum:

  zamiana Seroxat na Mozarin czy tak można

  czy przy braniu tabletek mozarin mogą boleć stawy

  Czy przy Seronilu mogę brać Lorafen?

Masz pytania dotyczące leku Mozarin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Mozarin:

Mozarin cena:

Lek Mozarin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Mozarin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Mozarin?

Oto lista aptek i sklepów z Mozarin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Mozarin
 1. Mozarin #

  SKUTKI UBOCZNE- utyłam 10 kg w ciągu kilku miesięcy, nogi mam opuchnięte jestem przerażona, Odstawiłam bez konsultacji lekarza. Nie polecam są hormonalne! Choć piszą, że nie ma się łaknienia.

 2. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  mozarin 15 biorę 1,5 roku. to on postawił mnie na nogi. owszem chwila zanim zaczęłam się czuć pewnie. aktualnie jestem na etapie, że potrafię wile pomóc słabszym, doradzić. krótko mówiąc radzę sobie nieźle. kłopoty nie minęły a umiejętność radzenia sobie z nimi jest super. potrzeba dużo cierpliwości. aktualnie byłabym zainteresowana powolnym odstawianiem leku. na razie dojrzewam do tej decyzji. życzę dużo zdrowia.

 3. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zaczyna działać dopiero po 2-3 miesiącach (pocieszam tych, którzy po 3 tygodniach dalej źle się czują – to przechodzi), skutki uboczne są mało dokuczliwe przy dawce 10mg, przy dawce 20mg czuć przede wszystkim brak libido i zmęczenie. Polecam kwasy omega 3 (omega gold firmy olimp 3x kapsułki dziennie), urządzenie valkee i psychoterapię. Pozdrawiam

 4. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mozarin przyjmuję od ok. 2 miesięcy, początki były ciężkie, teraz jest trochę lepiej, choć prawdę mówiąc z nerwicy lękowej popadam w depresję, ale lekarz mówi, że takie odczucia są normalne przy stosowaniu leków (przynajmniej na początku). Co do skutków ubocznych, to trudności w osiągnięciu orgazmu (sporadyczne), bezsenność, a kiedy już uda mi się zasnąć, to potrafię spać po 12 godzin, po wstaniu natrętne myśli, natręctwa wyobrażeniowe i częste bóle głowy. Mam nadzieję, że wszystkie te objawy miną, gdy lek zacznie całkowicie działać:) Pozdrawiam

 5. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mozarin biorę od roku. Jakość życia poprawiła mi się niesamowicie. W zasadzie prawie nie miewam dołów bądź… nie mam już kompletnie siły czymkolwiek się tak przejmować jak to bywało wcześniej. Na razie nie wyobrażam sobie odstawienia Mozarinu aczkolwiek…. w tym czasie – równo rok przybrałam już 22 kg. Z rozm. 38 wskoczyłam na 44… I to jest nowa sprawa, z którą sobie nie radzę.

 6. Mozarin #

  Witam powiem szczerze, że nigdy nie brałem takich leków psychiatra, diagnoza bardzo silna depresja. Dwa tygodnie biłem się z myślami czy wziąć ten lek naczytałem się różnych opinii byłem przerażony. Dziś po tygodniu stosowania, czuję poprawę i nie odczuwam skutków ubocznych polecam.

 7. Mozarin #

  Ja miałam podobne lęki i okropne myśli w na początku przyjmowania mozarinu, dlatego nie należy się zniechęcać, to minie, ale trzeba na to czasu. Teraz przyjmuje lek drugi miesiąc i jest już o niebo lepiej, lęki nie są takie silne a negatywne myśli tez pojawiają się sporadycznie. Wierzę, że właśnie mozarin wyprowadzi mnie na prostą, że zwalczę nerwicę raz na zawsze. Mam zamiar przyjmować lek dłużej niż poprzednio, aby efekt był trwały. Pozdrawiam i głowa do góry! Pomógl innym to i nam tez pomoże!!!

 8. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Hej, a może któraś z Was miała styczność z tym lekiem podczas ciąży?

 9. Mozarin #

  Biorę lek 10 tydzień i ciągle czekam na widoczna poprawę…Sam juz nie wiem czy choćby troszkę pomógł…Czuje sie dziwnie…Jestem cały czas podenerwowany…i czuje dziwny lek,…ale mam jakby spłycone emocje i czuje sie bardziej depresyjnie…Czy lek może zaskoczyć jeszcze? Sam juz nie wiem…

 10. Mozarin #

  Witam wszystkich serdecznie diagnoza Psychiatry w moim przypadku to Nerwica lękowa z napadami lęku dostałem Mozarin na początek w 10g nigdy nie brałem żadnych psychotropów. Biorę lek przez dwa tyg. i czuje sie okropnie gorzej niż przed braniem, a do tego te napady myśli natrętnych które mnie dobijają są bez sensu nakładają sie na siebie przypomina mi sie coś co kiedyś sie wydarzyło trwa to może z godzinke pół czasami krócej strasznie sie boje tego wszystkiego nie wiem czy odstawić ten lek czy brać do końca. Bardzo mi to przeszkadza w życiu codziennym. Prosze o pomoc ktoś miał podobny przypadek do mijego ?A może a fiksuje i wyląduje w Psychiatryku pomocy.


Znasz Mozarin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook