Mozarin

3,3 [89]

Tagi: , , ,

Mozarin to lek generyczny w stosunku do lexapro. Zawiera escitalopram, który należy do grupy antydepresyjnych leków SSRI. Lek wskazany jest do leczenia epizodów depresji oraz do lęku napadowego. Stosowany jednak jest także przy nerwicach, oraz przy długotrwałej depresji. Escitalopram jest silnym ssri, więc czasami używany jest wtedy, gdy zawiodą słabsze leki z tej grupy. Dziennie przyjmuje się od 10 do 20mg leku. Profil skutków ubocznych Mozarinu jest podobny do wszystkich ssri. Może wystąpić bezsenność, uczucie suchości w ustach, senność, potliwość. Występują także skutki uboczne związane z seksualnością, w tym zmniejszenie libido, oraz trudności z osiągnięciem orgazmu.

Najnowsza opinia o Mozarin:

„Po Mirzatenie w ciągu 2 miesięcy z wagi 40 kg pojawiła się waga 57 kg. Jadłam cały czas….” [czytaj więcej poniżej]

Mozarin otrzymał ocenę średnią: 3,3 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 109 opinii

Mozarin jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Informacje z ulotki Mozarin:

Sprawdź jak działa Mozarin na podstawie ulotki leku:

Mozarin w ciąży mozarin w ciąży Mozarin karmienie piersią mozarin a karmienie piersią
Mozarin dawkowanie mozarin dawkowanie Mozarin skutki uboczne
Mozarin przeciwskazania mozarin przeciwskazania


Pytania o Mozarin na forum:

  zamiana Seroxat na Mozarin czy tak można

  czy przy braniu tabletek mozarin mogą boleć stawy

  Czy przy Seronilu mogę brać Lorafen?

Masz pytania dotyczące leku Mozarin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Mozarin:

Mozarin cena:

Lek Mozarin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Mozarin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Mozarin?

Oto lista aptek i sklepów z Mozarin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Mozarin
 1. Mozarin #

  Zaczęłam brać Mozarin 5 dni temu. Na początku prawie nie miałam skutków ubocznych, ale wczoraj zaczęły się takie poważniejsze. Pocą mi się ręce i stopy, jest mi niedobrze, straciłam apetyt, kręci mi się w głowie, jestem senna, ziewam i mam suchość w ustach. Poza tym chodzę otępiała, jak naćpana, depresja pogarsza mi się wieczorem. Tracę zainteresowanie wszystkim co robię. Wie ktoś kiedy skutki uboczne ustąpią?

 2. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę drugi miesiąc, ale drętwienie kończyn mnie nie opuszcza(:, ten dziwny smak i wiele innych ……nie wiem czy wyrobię

 3. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek zażywam od 3 tygodni, 1/2 tabletki 15 mg na noc, czuję się rewelacyjnie po nim, po skończonym pierwszym opakowaniu 1/2 tabletki mozariunu 10 mg też na noc, trochę potliwości, ale bez szału – wreszcie normalnie żyję, ruszam się więcej, bo mam więcej chęci do życia, rozmawiam i uśmiecham się częściej – więcej optymizmu, pozdrawiam Michaela

 4. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  POMOCY!!!!!! Brałam dziś ten lek po raz pierwszy, ale przeraziły mnie zawroty głowy, utrata równowagi i rozkojarzenie. Niech mi ktoś pomoże, kto brał ten lek. Czy to minie? Czy po prostu organizm musi przywyknąć do leku? Jest to mój pierwszy kontakt z tego typu lekami, wcześniej nic nie brałam. Podchodzę do tego i terapii, jak do czegoś zupełnie nowego.

  • Mozarin #

   Przejdzie Ci i to szybko. Organizm go po jakimś czasie przystoi. Nie ma efektów natychmiastowych. U mnie podziałał po paru tygodniach brania. Jeżeli chodzi o libido to efekt spadku wystąpił tylko na poczatku. Pozdrawiam

 5. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mnie Mozarin bardzo pomógł, był to jedyny lek jaki zażywałam z powodu zdiagnozowanej u mnie nerwicy lękowej. Lęk był niewyobrażalny, a efekt leczenia nie był natychmiastowy. Dzięki temu lekowi wróciłam do normalnego życia.

 6. Mozarin #

  Lek przyjmuję od 3 miesięcy, po 3-4 tygodniach była poprawa w tej chwili wszystko powaraca , najgorsze są zawroty głowy, zachwiania równowagi, co robić?

 7. Mozarin #

  Brałem trzy dni, ale czułem się jak naćpany, problemy z pamięcią krótkotrwałą okazały się w pracy uciążliwe, brak apetytu i czerpania przyjemności z jedzenia, dziwne sny, senność, seks 0… Odstawiłem

 8. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Już 2 miesiące biorę 20 mg Mozarinu i coraz bardziej czuję się zawiedziony. Po tym czasie działanie powinno być optymalne, a ja coraz częściej mam dołki, niechęć do działania, czarnowidztwo, kłopoty ze snem, izolowanie się od ludzi, niskie poczucie własnej wartości.To dawka zdaje się określana jako maksymalna, więc nie bardzo wiem, co robić. Może ktoś doświadczony posłuży radą ? Dodam, że leki antydepresyjne biorę już 10 lat- ostatnio doszedlem do 60 mg fluoksetyny, ktora dzialala coraz mniej skutecznie.

 9. Mozarin #

  Dzień dobry, a ja mam pytanie odnośnie stosowania Mozarinu i alkoholu. Niedawno zaczęłam go brać, wkrótce wyjeżdżam na wakację. Mam pytanie czy jakakolwiek dawka alkoholu jest niedozwolona? Czy na lampke wina lub butelkę piwa mogę sobie pozwolić. Dziękuję.

 10. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mozarin chociaż jest trochę droższy niż inne tego typu leki to przynajmniej mnie tak nie otumania. Po kilku dniach wyciszyłam się i nie czułam już takiego wewnętrznego roztrzęsienia. Po Parogenie byłam senna i nie mogłam normalnie funkcjonować, tutaj tego nie ma.


Znasz Mozarin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.