Mozarin

3,3 [86]

Tagi: , , ,

Mozarin to lek generyczny w stosunku do lexapro. Zawiera escitalopram, który należy do grupy antydepresyjnych leków SSRI. Lek wskazany jest do leczenia epizodów depresji oraz do lęku napadowego. Stosowany jednak jest także przy nerwicach, oraz przy długotrwałej depresji. Escitalopram jest silnym ssri, więc czasami używany jest wtedy, gdy zawiodą słabsze leki z tej grupy. Dziennie przyjmuje się od 10 do 20mg leku. Profil skutków ubocznych Mozarinu jest podobny do wszystkich ssri. Może wystąpić bezsenność, uczucie suchości w ustach, senność, potliwość. Występują także skutki uboczne związane z seksualnością, w tym zmniejszenie libido, oraz trudności z osiągnięciem orgazmu.

Najnowsza opinia o Mozarin:

„Lek przyjmuję od 3 miesięcy, po 3-4 tygodniach była poprawa w tej chwili wszystko powaraca , najgorsze są zawroty głowy, zachwiania równowagi, co robić?…” [czytaj więcej poniżej]

Mozarin otrzymał ocenę średnią: 3,3 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 102 opinii

Mozarin jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Informacje z ulotki Mozarin:

Sprawdź jak działa Mozarin na podstawie ulotki leku:

Mozarin w ciąży mozarin w ciąży Mozarin karmienie piersią mozarin a karmienie piersią
Mozarin dawkowanie mozarin dawkowanie Mozarin skutki uboczne
Mozarin przeciwskazania mozarin przeciwskazania


Pytania o Mozarin na forum:

  zamiana Seroxat na Mozarin czy tak można

  czy przy braniu tabletek mozarin mogą boleć stawy

  Czy przy Seronilu mogę brać Lorafen?

Masz pytania dotyczące leku Mozarin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Mozarin:

Mozarin cena:

Lek Mozarin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Mozarin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Mozarin?

Oto lista aptek i sklepów z Mozarin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Mozarin
 1. Mozarin #

  Lek przyjmuję od 3 miesięcy, po 3-4 tygodniach była poprawa w tej chwili wszystko powaraca , najgorsze są zawroty głowy, zachwiania równowagi, co robić?

 2. Mozarin #

  Brałem trzy dni, ale czułem się jak naćpany, problemy z pamięcią krótkotrwałą okazały się w pracy uciążliwe, brak apetytu i czerpania przyjemności z jedzenia, dziwne sny, senność, seks 0… Odstawiłem

 3. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Już 2 miesiące biorę 20 mg Mozarinu i coraz bardziej czuję się zawiedziony. Po tym czasie działanie powinno być optymalne, a ja coraz częściej mam dołki, niechęć do działania, czarnowidztwo, kłopoty ze snem, izolowanie się od ludzi, niskie poczucie własnej wartości.To dawka zdaje się określana jako maksymalna, więc nie bardzo wiem, co robić. Może ktoś doświadczony posłuży radą ? Dodam, że leki antydepresyjne biorę już 10 lat- ostatnio doszedlem do 60 mg fluoksetyny, ktora dzialala coraz mniej skutecznie.

 4. Mozarin #

  Dzień dobry, a ja mam pytanie odnośnie stosowania Mozarinu i alkoholu. Niedawno zaczęłam go brać, wkrótce wyjeżdżam na wakację. Mam pytanie czy jakakolwiek dawka alkoholu jest niedozwolona? Czy na lampke wina lub butelkę piwa mogę sobie pozwolić. Dziękuję.

 5. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mozarin chociaż jest trochę droższy niż inne tego typu leki to przynajmniej mnie tak nie otumania. Po kilku dniach wyciszyłam się i nie czułam już takiego wewnętrznego roztrzęsienia. Po Parogenie byłam senna i nie mogłam normalnie funkcjonować, tutaj tego nie ma.

 6. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Szczerze mówiąc, podchodzę drugi raz do kuracji (poprzednią przerwałam po miesiącu) Kontunuuje po niecałych 3 miesięcach.. tylko jest pewien problem..zdarza mi się często wypić i wtedy odstawiam lek.. bywają przerwy w zażyciu tabletki. Przez to pogłębiam sie bardziej w doła,miewam napady lęku, zaburzenia równowagi..
  Teraz ogólem biorę drugi dzień, postanowiłam twardo brać się za to, bo wykończe się psychicznie.. a mam dopiero 19 lat. Co prawda, lek jest wspaniały, bo podszczas brania nie mam żadnych skutków ubocznych. Jest po prostu ekstra :D

 7. Mozarin #

  Tragedia, co tu się czyta, nie umiecie żyć bez psychotropów, tragedia, współczuję.

 8. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam biorę dopiero 3 dzień wraz z tym Alprox, i czuję się lepiej, wystarczy zająć się czymś przyjemnym i najgorsze pierwsze 3 tygodniu idzie przeżyć całkiem przyjemnie.
  Za miesiąc napiszę kolejną opinię.
  PS. Jadam normalnie, albo jeszcze mniej, jak przed kuracją.
  Pozdrawiam

 9. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Wspaniały lek postawił mnie na nogi, mam nerwice lękową. W ogóle nie wychodziłam z domu. Biorę 15 mg. dziennie. Nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych, po tym leku nie tyje się jak po innych psychotropach. Trzeba być cierpliwym przy zażywaniu tego leku poprawa stanu zdrowia jest widoczna, po około miesiącu stosowania i z każdym tygodniem jest coraz lepiej. Biorę lek 3 miesiące. Jestem bardzo zadowolona. Polecam :-) .pomaga:-) Można nawet pić przy nim alkohol tzn. mocniejszych alkoholi nie piłam, ale piwo nie szkodzi. Pozdrawiam :-)

 10. Mozarin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja osobiście biorę go juz pół roku. Faktycznie libido opada ale nie moge powiedziec, że przybrałam na wadze cokolwiek. Ustała u mnie natomiast apatia, nerwowośc i napady lękowe co nie ustawało przy innych lekach. Przepisano mi ten lek po próbie samobójczej i moge go spokojnie polecić tym, którzy chcą sobie pomóc z tym, że trzeba być do niego cierpliwym bo działa dopiero po pewnym czasie. Z początku jest sie sennym, trochę otępiałym, później to mija i człowiek staje się bardziej aktywny, chętny do życia.


Znasz Mozarin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.