Citabax

3,4 [63]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Citabax zawiera substancję Citalopram. Należy ona do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) i dzieli wiele cech wspólnych z innymi członkami tej grupy. Citalopram służy do leczenia depresji, fobii społecznej, oraz nerwicy natręctw. Do skutków ubocznych leku należą uczucie zmęczenia, suchość w ustach, oraz senność. Nie jest lekiem szczególnie aktywizującym użytkownika, więc jeśli problem stanowi motywacja, oraz poziom energii życiowej, Citalopram może nie być najlepszym wyborem.

Najnowsza opinia o Citabax:

„W grudniu zaczęłam przyjmować lek. Mam nadzieję, że uda mi się go szybko zamienić na skuteczniejszy, bowiem skutki uboczne, w tym senność i zmęczenie przeszkadzają mi w życiu….” [czytaj więcej poniżej]

Citabax otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 100 opinii

Citabax jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Citabax:

Sprawdź jak działa Citabax na podstawie ulotki leku:

Citabax w ciąży citabax w ciąży Citabax karmienie piersią citabax a karmienie piersią
Citabax dawkowanie citabax dawkowanie Citabax skutki uboczne
Citabax przeciwskazania citabax przeciwskazania Citabax przedawkowanie Citabax przedawkowanie


Pytania o Citabax na forum:

  Po jakim czasie citabax zacznie działać?

  citabax skutki uboczne

Masz pytania dotyczące leku Citabax?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Citabax cena:

Lek Citabax nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Citabax ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Citabax?

Oto lista aptek i sklepów z Citabax:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Citabax
 1. Citabax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  W grudniu zaczęłam przyjmować lek. Mam nadzieję, że uda mi się go szybko zamienić na skuteczniejszy, bowiem skutki uboczne, w tym senność i zmęczenie przeszkadzają mi w życiu.

 2. Citabax #

  lek super, brałam gdyz mam nerwice lękową i dolegliwości przeszły

 3. Citabax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Cześć. Jestem po operacji wymiany zastawki aortalnej serca. Dziś lekarz psychiatra powiedział mi że mogę brać tylko citabax. 5mg na dobe rano i za msc. do kontroli. Co wy na to?PROSZE PROSZE O OPINIE!!!! CZY MI NIE ZASZKODZI? BIORĘ TABLETKI NA ROZRZEDZENIE KRWI I NA NADCIŚNIENIE.

 4. Citabax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Citabax wyraźnie poprawił mi nastrój, uspokoił i wyciszył. Na początku ziewałam, teraz nie. Niestety, pojawiło się kołatanie serca i niepohamowana ochota na słodycze. Do tej pory nie byłam szczególną fanką słodkiego, teraz wcinam ciacha i cukierasy. Przybrałam na wadze 2 kg w 1,5 tygodnia. Chyba zmienię lek.

 5. Citabax #

  Ja też biorę citabax 20, ale choruje na niedomykalność zastawki mitralnej i nie wiem czy mam je brać? Ja też mam lęki po poronieniu dziecka i przejściach w rodzinie nie mogłam wejść do sklepu, bo od razu było mi duszno i nogi mi się uginały, proszę niech ktoś mi da znać, czy mogę brać te leki pozdrawiam!

 6. Citabax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. biorę lek od prawie roku 20 mg codziennie rano, aktualnie próbuje obniżyć dawkę co drugi dzień. Lek jest rewelacyjny, bardzo mi pomógł.POLECAM

 7. Citabax #

  hej biorę go 11 miesięcy a teraz odstawiam stopniowo przeszłam na 1/2 tabletki tj.10mg Mogę polecic sprawdziłam na sobie serce spokojne nerwicy zero oby tak juz by to byłoby ok

 8. Citabax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Polecam -osobiście korzystam z leku w okresie jesiennym przez ok 3 m-ce . Poprawia nastrój pomaga zdystansować się do wielu sytuacji . Co do minusów bezwzględny zakaz spożywania alkoholu i tego się trzymam , brak ochoty na sex . Senność , przymulenie występuje ale uważam że jest to do zwalczeni . Ogólnie polecam .

 9. Citabax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mam 45 lat. Biorę ten lek od 2008 na początku 20mg – 2 tygodnie, potem 40mg. Na początku tj. przez pierwszy 2 lata bardzo mi pomógł, bo wyszłam z dość ciężkiej depresji.
  Potem próbowałam zmniejszyć dawkę pod okiem lekarza, ale miałam zawroty głowy, watę w nogach i problem z opanowaniem drżenia ciała. Byłam też bardziej nerwowa i zniecierpliwiona. Powtót do 40 mg. Lek brałam rano i czułam senność, ból głowy. Jak zaczęłam go brać wieczorem, to po jakimś czasie te dolegliwości znacznie sie zmniejszyły. W tym roku zmieniłam lekarza. Powiedział mi, że Citabax daje dobre rezulataty w połaczeniu z innym lekiem i zapisał mi Alvente 150mg. Rano Citabax 40mg i wieczorem Alvente. Przez pierwsze kilka tygodni czułam się znacznie lepiej, ale teraz ciągle jestem zmęczona senna, boli mnie głowa i mama obniżoną odporność. Może jak zacznę brać obydwa wieczorem, to będzie lepiej… Ps. lekarz powiedział, ze Citabax nie wchodzi w reakcję z alkoholem, ale nie można przesadzić z jego ilością!!!

 10. Citabax #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Biorę lek dopiero tydzień, a już widzę że jest lepiej. Nie kręci mi się tak bardzo w głowie, jestem spokojniejsza, dzięki temu nie kłócę się już z mężem, nie mam tych dziwnych ciarek, co przechodziły mi przez ciało. Skutkiem ubocznym jest tylko to, że rano często ziewam i do południa jestem senna, ale później jest już ok. Mam teraz siłę, by móc bawić się z moim dzieckiem. Cieszę się znów życiem :)

  • Citabax #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Witaj. na co przepisany miałaś ten lek? Ja go biore już 5.tydzień, bardzo kręci mi się w głowie, mam jadłowstręt, nie mam na nic ochoty, czuję się bardzo splątana, nie mogę się na niczym skupić, boli mnie głowa, coś strasznego. Dzień za dniem jest taki sam, nie widzę żadnej poprawy. Bardzo mi ciężko z tym życ..


Znasz Citabax? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.