Tamoxifen


Tamoxifen to lek na raka piersi. Skuteczny jest zarówno przy leczeniu wczesnych, jak i zaawansowanych postaci raka. Stosowany jest nie tylko u kobiet. To najczęściej wykorzystywany lek przy leczeniu raka piersi u mężczyzn.
Lek stosowany jest nie tylko przy leczeniu raka, Niektórzy lekarze przepisują go profilaktycznie kobietom, które są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia nowotworu.
Tamoxifen jest skuteczny także przy niektórych rodzajach bezpłodności.
Skutkiem ubocznym leku, jest minimalne osłabienie zdolności poznawczych, oraz pamięci.
Napisz swoją opinię o Tamoxifen


Cena Tamoxifen
Skutki uboczne Tamoxifen
Dawkowanie Tamoxifen
Najnowsza opinia o Tamoxifen
Zastosowanie i składniki Tamoxifen
Gdzie można kupić Tamoxifen?

Opinie o Tamoxifen (15)

Tamoxifen, ocena średnia

7.4666666666667

Skutecznosc

77/10

  Brak skutków ubocznych

  61/10

   Oplacalnosc

   86/10
    1. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     9.2

     Brak skutków ubocznych

     8.3

     Oplacalnosc

     9.9

     Biorę od listopada 2016 uderzenia gorąca oraz pocę się. Tak jak powiedział lekarz trzymać dietę, a waga nie wzrośnie. Dużo ruchu.

    2. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Witam wszystkich bardzo serdecznie, mam stwierdzoną złośliwość, guz w lewej piersi 2x 1,5 cm. Wszystko wycięte, bez przerzutów, biorę ten lek od 02.06.16.r. przytyłam dużo, bo 9 kg (1,5 kg.na m-c.), źle się czuję, zauważyłam, że jak więcej spacerowałam to z wagą stałam,ale za to się męczę, pocę, ale i tak nie jest źle. A gdy rak wróci to będzie gorzej. Trzeba pamiętać, że walczymy z tym, by choroba nie wróciła, po to mamy ten lek. Pozdrawiam.

    3. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Biorę tamoxifen od ponad roku. Jest to lek, który ma niby zapobiegać nawrotom raka piersi. Miałam raka HER2 pozytywny stadium drugie, przeszłam chemioterapię i radio, teraz biorę ten lek. Uderzenia gorąca co godzinę lub dwie, pocenie się to mało powiedziane, wszystkie stawy mi wysiadają. Pracuję, bo nie mam zbyt wielkiego wyboru, a czy pomaga nie mam pojęcia, dwie znajome, które miały również raka piersi, jedna brała 7 lat, druga 5 lat i obecnie obie mają przeżuty, więc odpowiedź sama ciśnie się na usta lub pytanie, czy w ogóle cokolwiek pomaga.

    4. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Biorę tamox do 4 miesięcy. Mój guz był hormonozależny. Mam uderzenia gorąca, poty nocne, problemy z pamięcią (brakuje mi słów), pogorszył mi się wzrok, swędzenie skóry (wrażenie igiełek na całym ciele), suchość pochwy, libido równe zero, waga leci w górę (5 kg, coś muszę z tym zrobić). Bolały mnie łokcie i kolana, ale już jest ok (nie wiem, czy To nie po chemii raczej?)
     Wspomagam się witaminy D, piję sok z trawy pszenicznej, odstawiłam cukier i wszystko cukro-pochodne (czasami grzeszę), pije sok z buraków kiszonych (sama kisze), codziennie rano na czczo woda z sokiem z cytryny, vitaminkę c. Piję zieloną herbatę i czystek zaczęłam pić. Jem zdrowo, kurczaki omijam wielkim łukiem. Jestem rok po operacji później miałam Chemie, radioterapie no i hormonoterapie. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, pomijając powyższe skutki uboczne. Staram się codziennie być na świeżym powietrzu.

    5. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     9.2

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     10

     Tamoksifen biorę 5-ty miesiąc, na początku były lekkie uderzenia ciepła. Teraz nie odczuwam żadnych dolegliwości, regularnie odwiedzam Ginekologa ze względu na endometrium, dużo spaceruję. Biorę tabletkę wieczorem i zasypiam jak niemowlę, no i gdzieś zgubiłam 2 kg z mojej wagi.

    6. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Jestem strasznie zmęczona, choć często nie moge zasypiać.
     Biorę Tamoxifen niecałe dwa lata. Ostatnio boli mnie kręgosłup. Uważam , że należy zażywać dużo ruchu. Pomaga. Gdyby nie to zmęczenie byloby nie tak żle

    7. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Tamoxifen od lutego i jestem ciągle zmęczona.

    8. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     witam biorę tamoxifen od 3 dni i od 3 dni nie wstaje z łóżka ciągle śpię, widzę podwójnie nic dosłownie nic nie mogę jeść, a dzisiaj zwymiotowałam wcisnęłam w siebie dwie mandarynki nawet od kawy mnie odrzuca, tamoxifen biorę dwa razy dziennie spróbuje tak jak niektóre z Was jedną wieczorem. pozdrawiam

    9. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Jestem 5-miesięcy po masektomi piersi i węzłów chłonnych zakończyłam chemie i radioterapię biorę Tamoxifen od 2-miesięcy bardzo źle się czuje, bolą mnie nogi ręce i kręgosłup mam uderzenia gorąca i strasznie się pocę miałam robione syntgrafię kości nic nie stwierdzono, nie mogę wytrzymać tego bólu.

    10. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę tamoxifen już 1rok i 3 m-ce. Super. Nadal jem dużo, ale do 19.00 aby utrzymać stałą wagę. Czasami szybciej mam zmęczone oczy- problem z jazdą autem. Kontrole internist. – b. Dobrze. A w wieku 50lat trzeba zażywać wapno i kontrolować kości densydometrycznie i tak…cieszcie się życiem! No i ruch i kości nie bolą. Pracuje cały prawie czas zawodowo…
     Pozdrawiam. Nie rezygnujcie z tamoxifenu pochopnie-znam wiele kobiet ,które wytrwały te 5lati już są 5lat od zakończonego leczenia. Kontrole 1x rok

    11. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Już rok jak biorę tamoxifen, na początku było ok, ale gdzieś od 3 m-cy tak strasznie mnie bolą stawy. Chodzić nie mogę, taki ból stóp a leki przeciw bólowe w zastrzykach pomagają na krotko. Lekarz rodzinny nie podejmuje leczenia, bo to sprawy onkologiczne. Na myśl przychodzi mi też zrobienie scyntygrafiim kości ale jak długo będę czekać na to badanie jak na mammografię , rgt klatki piersiowej i usg brzucha czekam ponad 6 m-cy! Chyba bez sensu jest brać tamox i się nim truć a wspomagać się przeciwbólowymi. Jedno drugiemu zaprzecza. Nie wiem, co mam robić? Czy jest ktoś mądry i pomoże w rozwiązaniu problemu???????

    12. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Mam zaczac brac Tamoxifen,jestem po lumpektomii i przed radioterapia

    13. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Zażywam 7m-cy (po operacji częściowej i radioterapii) z herceptyna d.ż co 3tyg., Jestem zadowolona. Czuję się dobrze. Około 2 godz. po połknięciu tabl. lekkie uderzenia gorąca-dosłownie 1x-do przeżycia. Pamięć chwilami-brakuje słów, ale nie jestem pewna czy to nie po 4 operacjach w pełnym znieczuleniu(?).Mam lecytyne, ginkofar i biotropil 1,2 po1tabl. Zażywam wapno+ wit d. nie odczuwam żadnych buli kości ani stawów nawet na zmianę pogody. Apetyt zawsze miałam, ale musze dbać o utrzymanie wagi-tendencja spadkowa! Nie jem słodyczy, ciastek, wędzonego mięsa, napoi gazowanych i w puszkach. No i kolacja do 19.00 od zawsze…

    14. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Tamoxifen rok: utyłam 5 kg, bolą mnie kości i stawy, mam okropne skurcze, uderzenia gorąca są b. silne…..
     A jak przeczytałam,że chroni mnie w 40% przed rakiem piersi a jednocześnie grozi mi rak endometrium to mam wątpliwości czy powinnam go brać :(
     Jedna onkolog powiedziała mi , że nie muszę go brać, decyzja należy do mnie

    15. Opinia użytkownika o Tamoxifen :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Brałam 5 lat Tamoxifen firmy Ebewe. Skończyłam na jesieni w ubiegłym roku. Oprócz zesztywnienia stawów w stopach i rękach nie miałam zadnych innych problemów.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.