Relanium

3,8 [26]

Tagi: , ,

Relanium to ważny lek o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym. Składnikiem relanium jest diazepam. Substancja ta wpływa na układ GABA. Relanium bierze się zazwyczaj kilka razy dziennie. Pojedyncza dawka to 2-10mg środka. Niestety stosowanie diazepamu może spowodować rozwinięcie się uzależnienia od leku. Nagłe przerwanie kuracji lekiem zaskutkuje rozwinięciem się zespołu abstynencyjnego. Mimo tego zagrożenia Relanium jest lekiem często stosowanym. Lek poza zastosowaniem medycznym czasami używany bywa rekreacyjnie.

Najnowsza opinia o Relanium:

„Mi pomagał na wyjście z pijaństwa długotrwałego, brałem paczke 5mg przez 3 dni po około 7-8 tabletek na dobe, troche dało sie spać i nie trzęsły się ręce, uspokajał sytuacje, lepszego chyba nie ma lekarstwa na to….” [czytaj więcej poniżej]

Relanium otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 37 opinii

Relanium jest stosowany w wypadku: Na Uspokojenie,


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Relanium:

Relanium cena:

Lek Relanium na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Relanium zawiesina doustna 2 mg/5ml
  cena normalnie -> 7.94PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Relanium?

Oto lista aptek i sklepów z Relanium:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Relanium
 1. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mi pomagał na wyjście z pijaństwa długotrwałego, brałem paczke 5mg przez 3 dni po około 7-8 tabletek na dobe, troche dało sie spać i nie trzęsły się ręce, uspokajał sytuacje, lepszego chyba nie ma lekarstwa na to.

 2. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Relanium jest bardzo dobrym lekiem, zwłaszcza jeśli chce się wyjść z mocnego przepicia alkoholowego. Na zjazdy alkoholowe tylko relanium, nie przeżywa się takich okropnych katorgi. Polecam jako pierwszy krok do zaprzestania ostrego picia alkoholu.

 3. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek. Bardzo mi pomaga :)

 4. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Świetne na zabicie problemów osobistych dnia codziennego, nie ogłupia jak clonazepam lub alprazolam. Pomaga także usnąć, bardzo miło wycisza.

 5. Relanium #

  Relanium dla mnie zawsze był najbardziej tolerancyjnym lekiem. Brałam 1x dziennie po 5 mg. Obecnie spotkało mnie tyle problemów, że najpierw brałam 2x dziennie po 5 mg a od miesiąca 2x po 10 mg i dopiero pomaga. Byłam u psychiatry, żeby mi pomogła odstawić ten lek, ale wypisała mi Asertin 50 mg 1x dziennie i rano 5mg relanium bez dobierania. Nie potrafię wrócić do normy. Mam zawroty głowy i czuję się tak, jakby ktoś życie ze mnie wypompował. Co robić? Czy nadal brać relanium mimo „uzależnienia”,bo chyba tak jest.

 6. Relanium #

  Ja biorę tylko czasami w dużym stresie, jest optymalnie dobrym lekiem, naprawdę pomaga, choć może lepiej słyszałam zażyć trawkę

 7. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ten lek działa na mnie zaje*****e! Zero skutków ubocznych. Gdyby nie wywoływał uzależnienia- brałbym go codziennie, ale wiem, że nie wolno i stosuję do doraźnie (średnio raz w miesiącu), gdy jest jakaś sytuacja, z którą nie potrafiłbym sobie poradzić, jakiś silny lęk lub bardzo zły nastrój.
  Mogę powiedzieć, że Relanium działa przeciw problemowo. Świetnie się po nim śpi. Po 2 mg czuję jedynie lekkie rozluźnienie i wyostrzenie humoru, ale po 10 mg jestem w stanie błogiego spokoju i miłości do całego świata. Problemy znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale z uwagi na dziwne zachowanie przypominające stan po upiciu się, na 10 mg sobie pozwalam tylko wtedy, gdy zostaję w domu.
  PS. Relanium świetnie działa na stres przed randką:D

 8. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Miałem doświadczenie, zaledwie 3 razy. 2 podczas silnych ataków paniki, których nie mogłem uspokoić, po półgodzinie wszystko wróciło do normy i czułem się tak (jak mogę się tylko domyślać) zdrowy, silny człowiek. 3 raz podano mi 10 ml w strzykawce na silne trzęsawki po ciągu alkoholowym 14 dniowym i powiązaną z tym oczywiście, nasiloną nerwicą.
  Pozdrawiam.
  Ogólnie uważam (z tego co czytam), że lek uzależniający, jednak odpowiedzmy sobie na pytanie, czy lepiej się uzależnić i potem rozsądnie pod okiem lekarza zmniejszać dawkę, czy wciąż być znerwicowanym na maxa, z brakiem snu, rozdygotanym systemem nerwowym, etc.
  Odpowiedzi udzielcie sobie sami.

 9. Relanium #

  Relanium pomaga prawie na wszystko. Pomaga na nerwobóle. Poprawia samopoczucie. Oby tylko nie przedawkować, brać raz dziennie. I o zgrozo nie pić żadnego alkoholu. Ja biorę nawet z innymi lekami na reumatyzm. Pracuję i bóle reumatyczne mnie już tak nie zniewalają. Pozdrawiam. Elżbieta. Oceniam go na 5.

 10. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Żeby nie relanium to dziś tego bym nie pisała. Miałam męża alkoholika,pił a nawet mnie bił.Ciężko było,małe dziecko paca itp.Poszłam do lek.dziś zwanego rodzinnym i on mi wypisał właśnie relanium. Dziś mam 56 lat i nadal sobie biorę.Jak mam jakieś sytuacje stresujące.Nie czuje się uzależniona.Wręcz przeciwnie myślę racjonalnie.I wszystkie dolegliwości ze zdrowiem takie jak okres przekwitania czy reumatyzm prawie nie odczuwam.Pracuje nadal i mam się dobrze.Pozdrawiam i nie obawiajcie się brać tego leku.Jeszcze jedno żadnego przy tym alkoholu.

  • Relanium #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Witam Panią. ZGADZAM się z Panią. Ja DZIEKI temu lekowi Wyszłem z OKROPNEGO około 15-sto letniego BARDZO CIEZKIEGO picia AlkohOlu ! Bylem już WRAKIEM człowieka! NIE wiedziałem co się wokół mnie dzieje ?!? Ale mam padaczkę! i już ponad 10 lat biorę NEUROTOP RETARD. Na początku brałem 300 mg a teraz biorę już BAAAAAAAARDZO DŁUGO 600 mg. RELANIUM biorę od 1999 roku. Biorę go codziennie. Był taki okres czasu ze brałem na raz cala paczkę 5 mg-20 tabletek i NIC mi NIE było. Tylko tyle ze NIE trzęsło mnie i NIE miałem Takich LĘKÓW. Teraz biorę codziennie 6 do 8 mg : CODZIENNIE. A NEUROTOPU biorę 2 razy dziennie po 600 mg. Jestem STRASZNIE ZAŁAMANY !!!!!!!!!! Oprócz tego już od kilku lat mam cukrzyce typu 2 i problemy z Wątrobą, Trzustka i Jelitami i Sercem. Żyje Tylko STRESEM i OKROPNA Nerwica ! NIE WIEM ILE JESZCZE TAK POCIAGNE ??? Ale mysle ze moje dni są już POLICZONE. Mógłbym tak jeszcze pisać i pisać ale Bardzo się Denerwuje !!! Aha, zapomniałbym: Mam OKROPNE KLOPOTY ze Snem !!!!!!!!!!!! P.S. TATA mi umarł, niedługo później MAMA i teraz w Grudniu 2013 roku ZAMORDOWALI mi MOJEGO UKOCHANEGO BRATA!!!!!!!!!!!!!! Zostałem sam. JUZ TAK ILEM ! Jeszcze RAZ Panią Pozdrawiam i Życzę ZDROWIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jaroslaw W.


Znasz Relanium? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.