Relanium

3,8 [26]

Tagi: , ,

Relanium to ważny lek o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym. Składnikiem relanium jest diazepam. Substancja ta wpływa na układ GABA. Relanium bierze się zazwyczaj kilka razy dziennie. Pojedyncza dawka to 2-10mg środka. Niestety stosowanie diazepamu może spowodować rozwinięcie się uzależnienia od leku. Nagłe przerwanie kuracji lekiem zaskutkuje rozwinięciem się zespołu abstynencyjnego. Mimo tego zagrożenia Relanium jest lekiem często stosowanym. Lek poza zastosowaniem medycznym czasami używany bywa rekreacyjnie.

Najnowsza opinia o Relanium:

„Witam!!…Ja również mam problem i to wielki z Relanium. Mam nerwice depresyjno -lekowa, którą leczę u Psychiatry, ale chodzę do lekarza rodzinnego i wydaje mi receptę na Relanium 5 mg, brałam kiedyś 2x dziennie po 2 tab, a od kilku lat organizm zaczął już potrzebować więcej, na dzień dzisiejszy biorę 2x dziennie po 4 tab, a nawet zdarza się, gdy mam napad lęku i paniki do 6 tab. Wiem, że jestem uzależniona i lekarz też wie r…” [czytaj więcej poniżej]

Relanium otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 38 opinii

Relanium jest stosowany w wypadku: Na Uspokojenie,


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Relanium:

Relanium cena:

Lek Relanium na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Relanium zawiesina doustna 2 mg/5ml
  cena normalnie -> 7.94PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Relanium?

Oto lista aptek i sklepów z Relanium:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Relanium
 1. Relanium #

  Witam!!…Ja również mam problem i to wielki z Relanium. Mam nerwice depresyjno -lekowa, którą leczę u Psychiatry, ale chodzę do lekarza rodzinnego i wydaje mi receptę na Relanium 5 mg, brałam kiedyś 2x dziennie po 2 tab, a od kilku lat organizm zaczął już potrzebować więcej, na dzień dzisiejszy biorę 2x dziennie po 4 tab, a nawet zdarza się, gdy mam napad lęku i paniki do 6 tab. Wiem, że jestem uzależniona i lekarz też wie rodzinny i Psychiatra, byłam na kuracji od Psychiatry tz, oszukiwanej rano miałam wziąć 1 relanium, a potem w zastępstwie na oszukiwanie organizmu jakieś inne tabletki, ale ja mam uzależnienie psychiczne i wiedziałam, że to nie relanium, więc zaczęłam dostawać ataku paniki, lęków, duszenie w gardle tzw.klucha, kucie serca, rozdrażnienie, ciemność przed oczami, w ataku paniki miałam wrażenie, że zaraz umrę, te uczucie jest nie do opisania, mam tak silne uzależnienie, oraz nerwicę, która trwa od dzieciństwa mojego, potem od nie udanego związku małżeńskiego, ale w 2 ciążach, jak byłam to nie brałam relanium było mi ważne zdrowie dzieci, były przerwy 5 letnie, 2 letnie, ale miałam zbyt toksyczny związek i z powrotem wróciłam do brania relanium. Teraz bym chciała POMOCY, ale nie wiem do kogo mam iść, czy na oddział Psychiatryczny na detox, czy gdzieś na oddział w normalnym szpitalu po prostu nie wiem, jeśli jest tu ktoś, kto był, proszę pokierować mnie, gdzie mam się udać z moim uzależnieniem, bo ja na 100% chcę wyjść z tego, chcę normalnie żyć i być sobą. Pozdrawiam

 2. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mi pomagał na wyjście z pijaństwa długotrwałego, brałem paczke 5mg przez 3 dni po około 7-8 tabletek na dobe, troche dało sie spać i nie trzęsły się ręce, uspokajał sytuacje, lepszego chyba nie ma lekarstwa na to.

 3. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Relanium jest bardzo dobrym lekiem, zwłaszcza jeśli chce się wyjść z mocnego przepicia alkoholowego. Na zjazdy alkoholowe tylko relanium, nie przeżywa się takich okropnych katorgi. Polecam jako pierwszy krok do zaprzestania ostrego picia alkoholu.

 4. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek. Bardzo mi pomaga :)

 5. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Świetne na zabicie problemów osobistych dnia codziennego, nie ogłupia jak clonazepam lub alprazolam. Pomaga także usnąć, bardzo miło wycisza.

 6. Relanium #

  Relanium dla mnie zawsze był najbardziej tolerancyjnym lekiem. Brałam 1x dziennie po 5 mg. Obecnie spotkało mnie tyle problemów, że najpierw brałam 2x dziennie po 5 mg a od miesiąca 2x po 10 mg i dopiero pomaga. Byłam u psychiatry, żeby mi pomogła odstawić ten lek, ale wypisała mi Asertin 50 mg 1x dziennie i rano 5mg relanium bez dobierania. Nie potrafię wrócić do normy. Mam zawroty głowy i czuję się tak, jakby ktoś życie ze mnie wypompował. Co robić? Czy nadal brać relanium mimo „uzależnienia”,bo chyba tak jest.

 7. Relanium #

  Ja biorę tylko czasami w dużym stresie, jest optymalnie dobrym lekiem, naprawdę pomaga, choć może lepiej słyszałam zażyć trawkę

 8. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ten lek działa na mnie zaje*****e! Zero skutków ubocznych. Gdyby nie wywoływał uzależnienia- brałbym go codziennie, ale wiem, że nie wolno i stosuję do doraźnie (średnio raz w miesiącu), gdy jest jakaś sytuacja, z którą nie potrafiłbym sobie poradzić, jakiś silny lęk lub bardzo zły nastrój.
  Mogę powiedzieć, że Relanium działa przeciw problemowo. Świetnie się po nim śpi. Po 2 mg czuję jedynie lekkie rozluźnienie i wyostrzenie humoru, ale po 10 mg jestem w stanie błogiego spokoju i miłości do całego świata. Problemy znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale z uwagi na dziwne zachowanie przypominające stan po upiciu się, na 10 mg sobie pozwalam tylko wtedy, gdy zostaję w domu.
  PS. Relanium świetnie działa na stres przed randką:D

 9. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Miałem doświadczenie, zaledwie 3 razy. 2 podczas silnych ataków paniki, których nie mogłem uspokoić, po półgodzinie wszystko wróciło do normy i czułem się tak (jak mogę się tylko domyślać) zdrowy, silny człowiek. 3 raz podano mi 10 ml w strzykawce na silne trzęsawki po ciągu alkoholowym 14 dniowym i powiązaną z tym oczywiście, nasiloną nerwicą.
  Pozdrawiam.
  Ogólnie uważam (z tego co czytam), że lek uzależniający, jednak odpowiedzmy sobie na pytanie, czy lepiej się uzależnić i potem rozsądnie pod okiem lekarza zmniejszać dawkę, czy wciąż być znerwicowanym na maxa, z brakiem snu, rozdygotanym systemem nerwowym, etc.
  Odpowiedzi udzielcie sobie sami.

 10. Relanium #

  Relanium pomaga prawie na wszystko. Pomaga na nerwobóle. Poprawia samopoczucie. Oby tylko nie przedawkować, brać raz dziennie. I o zgrozo nie pić żadnego alkoholu. Ja biorę nawet z innymi lekami na reumatyzm. Pracuję i bóle reumatyczne mnie już tak nie zniewalają. Pozdrawiam. Elżbieta. Oceniam go na 5.


Znasz Relanium? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.