Relanium

3,8 [18]

Tagi: , ,

Relanium to ważny lek o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym. Składnikiem relanium jest diazepam. Substancja ta wpływa na układ GABA. Relanium bierze się zazwyczaj kilka razy dziennie. Pojedyncza dawka to 2-10mg środka. Niestety stosowanie diazepamu może spowodować rozwinięcie się uzależnienia od leku. Nagłe przerwanie kuracji lekiem zaskutkuje rozwinięciem się zespołu abstynencyjnego. Mimo tego zagrożenia Relanium jest lekiem często stosowanym. Lek poza zastosowaniem medycznym czasami używany bywa rekreacyjnie.

Najnowsza opinia o Relanium:

„Dla mnie Relanium, to wspaniały lek.
Bardzo dawno temu urodziłam dziecko w 25 tygodniu ciąży i nie przeżyło. Pół roku później pozwolono zajść mi ponownie w ciąże, ale po 2,5 miesiącu musiałam iść do szpitala na podtrzymanie ciąży. Przeleżałam w szpitalu do końca ciąży. Dostawałam między innymi RELANIUM 2x5mg każdego dnia. Byłam wtedy młoda i nie zdawałam sobie sprawy że to lek z grupy benzo i tak jak kazano, tak z…” [czytaj więcej poniżej]

Relanium otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 25 opinii

Relanium jest stosowany w wypadku: Na Uspokojenie,


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Relanium:

Relanium cena:

Lek Relanium na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Relanium zawiesina doustna 2 mg/5ml
  cena normalnie -> 7.94PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Relanium?

Oto lista aptek i sklepów z Relanium:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Relanium
 1. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie Relanium, to wspaniały lek.
  Bardzo dawno temu urodziłam dziecko w 25 tygodniu ciąży i nie przeżyło. Pół roku później pozwolono zajść mi ponownie w ciąże, ale po 2,5 miesiącu musiałam iść do szpitala na podtrzymanie ciąży. Przeleżałam w szpitalu do końca ciąży. Dostawałam między innymi RELANIUM 2x5mg każdego dnia. Byłam wtedy młoda i nie zdawałam sobie sprawy że to lek z grupy benzo i tak jak kazano, tak zażywałam. Synek urodził się piękny, zdrowy i ważył ponad 4kg. Po 3 dniach wyszłam do domu z dzieckiem i żadnego RELANIUM nikt mi nie przepisał, ani nie kazał brać, ani o żadnym odwyku nikt nie wspominał.
  Od tamtej pory minęło 30 lat. Syn dzisiaj jest zdrowym, inteligentnym, wykształconym człowiekiem. Ma własną rodzinę, synka, jest szczęśliwym, odpowiedzialnym człowiekiem i nie ma żadnych problemów ze zdrowiem. Natomiast ja, jak przestałam brać RELANIUM, to nie przypominam sobie, abym miała jakieś problemy odstawienne.
  Po latach, jak weszłam w okres menopauzy, to zaczęłam czuć się źle, marnie spałam, waliło mi serce, byłam płaczliwa i takie tam rożne. Lekarz zaproponował mi RELANIUM 5mg i ja to RELANIUM brałam raz częściej raz rzadziej i było dobrze. Teraz nadal mam w domu RELANIUM, ale biorę bardzo rzadko, raz na kilka miesięcy i zawsze działa. Był okres, kiedy brałam ASPARGIN, a później sam MAGNEZ z vitb6 i koniec na tym.
  Oczywiście każdy reaguje inaczej, ale dla mnie RELANIUM, to skuteczny i bezpieczny lek, tylko trzeba być rozsądnym w jego stosowaniu. Pozdrawiam :-) Ewa

 2. Relanium #

  MAM NERWICE OD WIELU LAT, RELANIUM BIORĘ SPORADYCZNIE, ALE DZIAŁA SUPER

 3. Relanium #

  Biorę w razie potrzeby, jest dla mnie najskuteczniejszy rozluźnia i nawet rozjaśnia umysł.

 4. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Relanium to lek z grupy bezodiazepin. Jeśli zażywacie go, nawet w małych dawkach, powyżej 4 miesięcy, to popadacie w uzależnienie. Osobie, która na własną rękę odstawiła ten lek radzę, jak najszybciej udać się do psychiatry. Nagłe odstawienie może powodować tragiczne skutki. Ja cierpiałam na bezsenność i lekarka internistka kazała mi zażywać Neurol (benzodiazepinę). Byłam na tyle nierozsądna, że nie sprawdziłam, ze jest to lek silnie uzależniający. Ta sama lekarka kazała mi nagle odstawić ten lek po roku zażywania, w wyniku czego znalazłam się w szpitalu. Obecnie jestem „na odwyku”, pomaga mi mądry psychiatra pan dr Daniel Dudek. Przestawił mnie na Relanium, którego dawkę systematycznie zmniejszam. Jest to trudne ze względu objawy uboczne: senność, osłabienie, problemy z pamięcią. Moi Drodzy, sprawdzajcie dokładnie, co zapisują lekarze. Interniści zapisują leki uzależniające, jak landrynki. Życzę Wam w Nowym Roku powalczyć o siebie. Hania

 5. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Relanium biorę jedynie w awaryjnych przypadkach, takich jak silne lęki, duszności z kolataniem serca bądź drgawki…zawsze mi pomaga. Szybko uspokaja, śpię po nim do rana. Nie zauwazyłam skutków ubocznych. Inne uspokajacze niestety nie dzialaly. Polecam.

 6. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  słabe relanium nawet w dużych dawkach nie dawało spać, a jeśli już to płytko i krótko dopiero 2m2b w dawce 2ml na noc 1h przed snem zaczeło dawać normalny naturalny sen szczerze polecam

 7. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moja historia z relanium była zupełnie inna. Lekarz przypisał mi relanium 5 mg. Miałam go brać w sytuacjach zmorzonego stresu i bezsenności, nie codziennie. Po paru dniach pod wpływem stresu wzięłam tak jak polecił lekarz i tu zaczęły się problemy. Ostatnia rzeczą jaką pamiętałam było to, że usiadłam przy komputerze, ocknęłam się następnego dnia. Według mojej rodziny od jednego do drugiego momentu jeszcze chodziłam, otwierałam szafki, oni do mnie mówili ale ja nie odpowiadałam, zachowywałam się jak nawiedziona. straciłam całkowitą świadomość tego co się ze mną dzieje, jakby mózg się wyłączył i byłam na autopilocie. Ja tych wydarzeń nie pamiętam. Czy komuś coś podobnego się zdarzyło po wzięciu relanium?

 8. Relanium #

  Jeśli ktoś bierze relanium systematycznie przez rok czasu nawet po jednej dawce 5mg. to jest, to uzależnienie.Tym bardziej lek brany przez 30lat.Spróbujcie w tym przypadku odstawić leczenie nagle i czy potraficie bez tego funkcjonować.Oczywiście ,ze nie widac działan ubocznych skoro organizmowi dostarcza się systematycznie diazepamu w dozwolonej dziennej dawce.Aktualnie jest szereg leków nowej generacji,które pomagają w zwalczaniu także lęków wiec może warto wybrać się do specjalisty.Pozdrawiam

 9. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę relanium od ponad 30-tu lat, w razie potrzeby, a nie codziennie i jestem bardzo zadowolona, bo szybko uspakaja, mnie nie uzależił.

 10. Relanium #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Stosuję relanium od ok. 30 lat w dawce 5mg raz na dobę. Nie zażywam codziennie i nie czuję potrzeby zwiększania dawki. Nie zauważyłam żadnych przykrych objawów odstawiennych, ani nieciekawych skutków ubocznych. W porównaniu z innymi środkami tego typu wygląda na najmniej szkodliwy, bo nie wywołuje sensacji żołądkowych, bólu głowy ani otępienia. Uważam jednak, że stosowanie powyżej 1 tabletki/dobę to ogromne ryzyko i takiej dawki nie powinien nikt zalecać ani stosować! Każdy lek w nadmiarze to trucizna.


Znasz Relanium? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook