Relanium opinie

Relanium, ocena średnia

6.8

Skutecznosc

81/10

  Brak skutków ubocznych

  61/10

   Oplacalnosc

   62/10

    Relanium to ważny lek o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym. Składnikiem relanium jest diazepam. Substancja ta wpływa na układ GABA. Relanium bierze się zazwyczaj kilka razy dziennie. Pojedyncza dawka to 2-10mg środka. Niestety stosowanie diazepamu może spowodować rozwinięcie się uzależnienia od leku. Nagłe przerwanie kuracji lekiem zaskutkuje rozwinięciem się zespołu abstynencyjnego. Mimo tego zagrożenia Relanium jest lekiem często stosowanym. Lek poza zastosowaniem medycznym czasami używany bywa rekreacyjnie.

    Cena Relanium
    Skutki uboczne Relanium
    Dawkowanie Relanium
    Zamienniki Relanium
    Najnowsza opinia o Relanium
    Zastosowanie i składniki Relanium
    Gdzie można kupić Relanium?

    Napisz swoja opinię o Relanium

    41 Opinii o “Relanium

    1. Opinia użytkownika o Relanium :

     W latach 60-tych przeszłam 3 operacje nerkowe, straciłam 1 nerkę, po 5 latach tortur ważyłam 42 kg, cierpiałam na nerwice vegetatywną, były okresy, kiedy.nie chciało mi się
     żyć. Brałam rożne środki homeopatyczne, które niewiele mi pomagały, dopiero Relanium pomogło mi opanować niepokoje, napady paniki, wrócić do normalnego życia. Przez wiele lat nie brałam Relanium. Wiele lat żyłam na drugim końcu Świata, w innym klimacie. Teraz wróciłam do Polski i do Relanium, by moc żyć spokojnie. Są dnie dobre bez Relanium, gorsze kiedy biorę tylko 1/2 tabl 5 mg i gorsze z dwiema połówkami. Relanium to mój najlepszy przyjaciel, od którego nigdy się nie uzależniłam, nigdy żadnych działań ubocznych. Nie rozumiem psychiatrów, którzy są gotowi zapisać najgorsze antydepresanty, a straszą uzależnieniem się od Relanium.

    2. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Albo na mnie nie działa, to już lata, chyba przyzwyczajenie, ale mam problem z drżeniem mięśni rąk, czasem pomaga.

    3. Opinia użytkownika o Relanium :

     Witam!!…Ja również mam problem i to wielki z Relanium. Mam nerwice depresyjno -lekowa, którą leczę u Psychiatry, ale chodzę do lekarza rodzinnego i wydaje mi receptę na Relanium 5 mg, brałam kiedyś 2x dziennie po 2 tab, a od kilku lat organizm zaczął już potrzebować więcej, na dzień dzisiejszy biorę 2x dziennie po 4 tab, a nawet zdarza się, gdy mam napad lęku i paniki do 6 tab. Wiem, że jestem uzależniona i lekarz też wie rodzinny i Psychiatra, byłam na kuracji od Psychiatry tz, oszukiwanej rano miałam wziąć 1 relanium, a potem w zastępstwie na oszukiwanie organizmu jakieś inne tabletki, ale ja mam uzależnienie psychiczne i wiedziałam, że to nie relanium, więc zaczęłam dostawać ataku paniki, lęków, duszenie w gardle tzw.klucha, kucie serca, rozdrażnienie, ciemność przed oczami, w ataku paniki miałam wrażenie, że zaraz umrę, te uczucie jest nie do opisania, mam tak silne uzależnienie, oraz nerwicę, która trwa od dzieciństwa mojego, potem od nie udanego związku małżeńskiego, ale w 2 ciążach, jak byłam to nie brałam relanium było mi ważne zdrowie dzieci, były przerwy 5 letnie, 2 letnie, ale miałam zbyt toksyczny związek i z powrotem wróciłam do brania relanium. Teraz bym chciała POMOCY, ale nie wiem do kogo mam iść, czy na oddział Psychiatryczny na detox, czy gdzieś na oddział w normalnym szpitalu po prostu nie wiem, jeśli jest tu ktoś, kto był, proszę pokierować mnie, gdzie mam się udać z moim uzależnieniem, bo ja na 100% chcę wyjść z tego, chcę normalnie żyć i być sobą. Pozdrawiam

     1. Opinia użytkownika o Relanium :

      Poszukaj namiar na prof. Grywa wspaniała psychiatra.
      Powodzenia

    4. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Mi pomagał na wyjście z pijaństwa długotrwałego, brałem paczke 5mg przez 3 dni po około 7-8 tabletek na dobe, troche dało sie spać i nie trzęsły się ręce, uspokajał sytuacje, lepszego chyba nie ma lekarstwa na to.

    5. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Relanium jest bardzo dobrym lekiem, zwłaszcza jeśli chce się wyjść z mocnego przepicia alkoholowego. Na zjazdy alkoholowe tylko relanium, nie przeżywa się takich okropnych katorgi. Polecam jako pierwszy krok do zaprzestania ostrego picia alkoholu.

    6. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Bardzo dobry lek. Bardzo mi pomaga :)

    7. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Świetne na zabicie problemów osobistych dnia codziennego, nie ogłupia jak clonazepam lub alprazolam. Pomaga także usnąć, bardzo miło wycisza.

    8. Opinia użytkownika o Relanium :

     Relanium dla mnie zawsze był najbardziej tolerancyjnym lekiem. Brałam 1x dziennie po 5 mg. Obecnie spotkało mnie tyle problemów, że najpierw brałam 2x dziennie po 5 mg a od miesiąca 2x po 10 mg i dopiero pomaga. Byłam u psychiatry, żeby mi pomogła odstawić ten lek, ale wypisała mi Asertin 50 mg 1x dziennie i rano 5mg relanium bez dobierania. Nie potrafię wrócić do normy. Mam zawroty głowy i czuję się tak, jakby ktoś życie ze mnie wypompował. Co robić? Czy nadal brać relanium mimo „uzależnienia”,bo chyba tak jest.

    9. Opinia użytkownika o Relanium :

     Ja biorę tylko czasami w dużym stresie, jest optymalnie dobrym lekiem, naprawdę pomaga, choć może lepiej słyszałam zażyć trawkę

    10. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ten lek działa na mnie zaje*****e! Zero skutków ubocznych. Gdyby nie wywoływał uzależnienia- brałbym go codziennie, ale wiem, że nie wolno i stosuję do doraźnie (średnio raz w miesiącu), gdy jest jakaś sytuacja, z którą nie potrafiłbym sobie poradzić, jakiś silny lęk lub bardzo zły nastrój.
     Mogę powiedzieć, że Relanium działa przeciw problemowo. Świetnie się po nim śpi. Po 2 mg czuję jedynie lekkie rozluźnienie i wyostrzenie humoru, ale po 10 mg jestem w stanie błogiego spokoju i miłości do całego świata. Problemy znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale z uwagi na dziwne zachowanie przypominające stan po upiciu się, na 10 mg sobie pozwalam tylko wtedy, gdy zostaję w domu.
     PS. Relanium świetnie działa na stres przed randką:D

    11. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Miałem doświadczenie, zaledwie 3 razy. 2 podczas silnych ataków paniki, których nie mogłem uspokoić, po półgodzinie wszystko wróciło do normy i czułem się tak (jak mogę się tylko domyślać) zdrowy, silny człowiek. 3 raz podano mi 10 ml w strzykawce na silne trzęsawki po ciągu alkoholowym 14 dniowym i powiązaną z tym oczywiście, nasiloną nerwicą.
     Pozdrawiam.
     Ogólnie uważam (z tego co czytam), że lek uzależniający, jednak odpowiedzmy sobie na pytanie, czy lepiej się uzależnić i potem rozsądnie pod okiem lekarza zmniejszać dawkę, czy wciąż być znerwicowanym na maxa, z brakiem snu, rozdygotanym systemem nerwowym, etc.
     Odpowiedzi udzielcie sobie sami.

    12. Opinia użytkownika o Relanium :

     Relanium pomaga prawie na wszystko. Pomaga na nerwobóle. Poprawia samopoczucie. Oby tylko nie przedawkować, brać raz dziennie. I o zgrozo nie pić żadnego alkoholu. Ja biorę nawet z innymi lekami na reumatyzm. Pracuję i bóle reumatyczne mnie już tak nie zniewalają. Pozdrawiam. Elżbieta. Oceniam go na 5.

    13. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Żeby nie relanium to dziś tego bym nie pisała. Miałam męża alkoholika,pił a nawet mnie bił.Ciężko było,małe dziecko paca itp.Poszłam do lek.dziś zwanego rodzinnym i on mi wypisał właśnie relanium. Dziś mam 56 lat i nadal sobie biorę.Jak mam jakieś sytuacje stresujące.Nie czuje się uzależniona.Wręcz przeciwnie myślę racjonalnie.I wszystkie dolegliwości ze zdrowiem takie jak okres przekwitania czy reumatyzm prawie nie odczuwam.Pracuje nadal i mam się dobrze.Pozdrawiam i nie obawiajcie się brać tego leku.Jeszcze jedno żadnego przy tym alkoholu.

     1. Opinia użytkownika o Relanium :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      2

      Witam Panią. ZGADZAM się z Panią. Ja DZIEKI temu lekowi Wyszłem z OKROPNEGO około 15-sto letniego BARDZO CIEZKIEGO picia AlkohOlu ! Bylem już WRAKIEM człowieka! NIE wiedziałem co się wokół mnie dzieje ?!? Ale mam padaczkę! i już ponad 10 lat biorę NEUROTOP RETARD. Na początku brałem 300 mg a teraz biorę już BAAAAAAAARDZO DŁUGO 600 mg. RELANIUM biorę od 1999 roku. Biorę go codziennie. Był taki okres czasu ze brałem na raz cala paczkę 5 mg-20 tabletek i NIC mi NIE było. Tylko tyle ze NIE trzęsło mnie i NIE miałem Takich LĘKÓW. Teraz biorę codziennie 6 do 8 mg : CODZIENNIE. A NEUROTOPU biorę 2 razy dziennie po 600 mg. Jestem STRASZNIE ZAŁAMANY !!!!!!!!!! Oprócz tego już od kilku lat mam cukrzyce typu 2 i problemy z Wątrobą, Trzustka i Jelitami i Sercem. Żyje Tylko STRESEM i OKROPNA Nerwica ! NIE WIEM ILE JESZCZE TAK POCIAGNE ??? Ale mysle ze moje dni są już POLICZONE. Mógłbym tak jeszcze pisać i pisać ale Bardzo się Denerwuje !!! Aha, zapomniałbym: Mam OKROPNE KLOPOTY ze Snem !!!!!!!!!!!! P.S. TATA mi umarł, niedługo później MAMA i teraz w Grudniu 2013 roku ZAMORDOWALI mi MOJEGO UKOCHANEGO BRATA!!!!!!!!!!!!!! Zostałem sam. JUZ TAK ILEM ! Jeszcze RAZ Panią Pozdrawiam i Życzę ZDROWIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jaroslaw W.

    14. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Dla mnie Relanium, to wspaniały lek.
     Bardzo dawno temu urodziłam dziecko w 25 tygodniu ciąży i nie przeżyło. Pół roku później pozwolono zajść mi ponownie w ciąże, ale po 2,5 miesiącu musiałam iść do szpitala na podtrzymanie ciąży. Przeleżałam w szpitalu do końca ciąży. Dostawałam między innymi RELANIUM 2x5mg każdego dnia. Byłam wtedy młoda i nie zdawałam sobie sprawy że to lek z grupy benzo i tak jak kazano, tak zażywałam. Synek urodził się piękny, zdrowy i ważył ponad 4kg. Po 3 dniach wyszłam do domu z dzieckiem i żadnego RELANIUM nikt mi nie przepisał, ani nie kazał brać, ani o żadnym odwyku nikt nie wspominał.
     Od tamtej pory minęło 30 lat. Syn dzisiaj jest zdrowym, inteligentnym, wykształconym człowiekiem. Ma własną rodzinę, synka, jest szczęśliwym, odpowiedzialnym człowiekiem i nie ma żadnych problemów ze zdrowiem. Natomiast ja, jak przestałam brać RELANIUM, to nie przypominam sobie, abym miała jakieś problemy odstawienne.
     Po latach, jak weszłam w okres menopauzy, to zaczęłam czuć się źle, marnie spałam, waliło mi serce, byłam płaczliwa i takie tam rożne. Lekarz zaproponował mi RELANIUM 5mg i ja to RELANIUM brałam raz częściej raz rzadziej i było dobrze. Teraz nadal mam w domu RELANIUM, ale biorę bardzo rzadko, raz na kilka miesięcy i zawsze działa. Był okres, kiedy brałam ASPARGIN, a później sam MAGNEZ z vitb6 i koniec na tym.
     Oczywiście każdy reaguje inaczej, ale dla mnie RELANIUM, to skuteczny i bezpieczny lek, tylko trzeba być rozsądnym w jego stosowaniu. Pozdrawiam :-) Ewa

    15. Opinia użytkownika o Relanium :

     MAM NERWICE OD WIELU LAT, RELANIUM BIORĘ SPORADYCZNIE, ALE DZIAŁA SUPER

    16. Opinia użytkownika o Relanium :

     Biorę w razie potrzeby, jest dla mnie najskuteczniejszy rozluźnia i nawet rozjaśnia umysł.

    17. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Relanium to lek z grupy bezodiazepin. Jeśli zażywacie go, nawet w małych dawkach, powyżej 4 miesięcy, to popadacie w uzależnienie. Osobie, która na własną rękę odstawiła ten lek radzę, jak najszybciej udać się do psychiatry. Nagłe odstawienie może powodować tragiczne skutki. Ja cierpiałam na bezsenność i lekarka internistka kazała mi zażywać Neurol (benzodiazepinę). Byłam na tyle nierozsądna, że nie sprawdziłam, ze jest to lek silnie uzależniający. Ta sama lekarka kazała mi nagle odstawić ten lek po roku zażywania, w wyniku czego znalazłam się w szpitalu. Obecnie jestem „na odwyku”, pomaga mi mądry psychiatra pan dr Daniel Dudek. Przestawił mnie na Relanium, którego dawkę systematycznie zmniejszam. Jest to trudne ze względu objawy uboczne: senność, osłabienie, problemy z pamięcią. Moi Drodzy, sprawdzajcie dokładnie, co zapisują lekarze. Interniści zapisują leki uzależniające, jak landrynki. Życzę Wam w Nowym Roku powalczyć o siebie. Hania

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.