Rispolept

2,9 [56]

Tagi: , , , , ,

Rispolept to nowoczesny lek antypsychotyczny. Lekarze przepisują go na wiele różnych schorzeń, jednak najczęściej jest stosowany przy schizofrenii. Nie tylko pomaga on zwalczyć objawy wytwórcze choroby (omamy), lecz także objawy negatywne (alienacja chorego, brak motywacji, obniżona emocjonalność)
Stosowany jest również przy Chad (choroba afektywna dwubiegunowa), oraz przy autyzmie. Ostatnio modne wśród lekarzy staje się również przepisywanie rispoleptu na depresję. Trend ten przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych.
Rispolept może powodować skutki uboczne, a tym najczęściej wskazywanym przez chorych jest wzrost masy ciała. Chorzy skarżą się również na pobudzenie i bezsenność.

Najnowsza opinia o Rispolept:

„Ten lek to badziew, nie bierzcie go, bo się pozbawicie uczuć. I będziecie cały dzień zamuleni przez ten lek, nie miałem spermy. I nie moglem z rana oddychć, musiałem wypić 2 kawy, żeby dojść do siebie, pozdro na schizy, polecam solian….” [czytaj więcej poniżej]

Rispolept otrzymał ocenę średnią: 2,9 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 73 opinii

Rispolept jest stosowany w wypadku: Na Schizofrenię,


Informacje z ulotki Rispolept:

Sprawdź jak działa Rispolept na podstawie ulotki leku:

Rispolept w ciąży rispolept w ciąży Rispolept karmienie piersią rispolept a karmienie piersią
Rispolept alkohol rispolept a alkohol Rispolept dawkowanie rispolept dawkowanie
Rispolept skutki uboczne Rispolept przeciwskazania rispolept przeciwskazania


Masz pytania dotyczące leku Rispolept?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Rispolept cena:

Lek Rispolept na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Rispolept roztwór doustny 1 mg/ml
  cena normalnie -> 17.0PLN przy odpłatności ryczałt -> 4.35
 • Rispolept roztwór doustny 1 mg/ml
  cena normalnie -> 52.09PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2
 • Rispolept tabl. powl. 1 mg
  cena normalnie -> 11.71PLN przy odpłatności ryczałt -> 4.34
 • Rispolept tabl. powl. 2 mg
  cena normalnie -> 22.28PLN przy odpłatności ryczałt -> 4.35
 • Rispolept tabl. powl. 3 mg
  cena normalnie -> 32.39PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.89
 • Rispolept tabl. powl. 4 mg
  cena normalnie -> 42.33PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.27
 • Rispolept Consta mikrokaps. o przedłużonym uwalnianiu i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań 50 mg
  cena normalnie -> 640.28PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2
 • Rispolept Consta mikrokaps. o przedłużonym uwalnianiu i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań 37
  cena normalnie -> 483.33PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2
 • Rispolept Consta mikrokaps. o przedłużonym uwalnianiu i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań 25 mg
  cena normalnie -> 326.39PLN przy odpłatności ryczałt -> 7.37

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Rispolept?

Oto lista aptek i sklepów z Rispolept:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Rispolept
 1. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek z gatunku tych, które mają duże plusy i duże minusy. Normalizuje życie. Niweluje u mnie ciągły strach, efekt choroby. Psuje tez życie zabieraniem energii i emocji.Jak zawsze wybór należy do nas: Brać rispolept, czy go nie brać :-)

  adds_comments_list
 2. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mój brat jest bardzo chory. Szpitale odwiedzał wielokrotnie. Próbował leki nowszej generacji, ale musiał wrócić do rispoleptu, pomimo jego skutków ubocznych. A widomo co sie z braniem rispoleptu wiąże. Ospałość, tycie, brak motywacji,itp.

  adds_comments_list
 3. Rispolept #

  LUDZIE NIE DAJCIE TEGO DZIECIOM I NIGDY GO NIE BIERZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja po tym leku się prawie zabiłem, bo myślałem, że jestem już tak chory, że nic nie czuję nic, nie czułem, zero, radości, chęci na cokolwiek nic, a nic straszna męka, no to myślę sobie zabije się i skończę z ta męką, bo tylko to mi pozostało samobójstwo, ale zmniejszyłem dawkę, biorę tylko pół tabletki od 2 dni i wszystko wraca!!! Zaczynam czuć, że żyję :) ten lek zabija człowieka, powoli niszczy organizm!!! leczy schizofrenie, ale wszystko inne niszczy w człowieku. Powinni zakazać produkować takie substancje!!!

  adds_comments_list
  • Rispolept #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Ten lek to badziew, nie bierzcie go, bo się pozbawicie uczuć. I będziecie cały dzień zamuleni przez ten lek, nie miałem spermy. I nie moglem z rana oddychć, musiałem wypić 2 kawy, żeby dojść do siebie, pozdro na schizy, polecam solian.

   adds_comments_list
 4. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja brałem ten lek i powiem wam, że po 4 latach nawet czasami jeszcze (ale coraz rzadziej już) miewam lekkie psychozy shizofreniczne, czasami po nim wcześniej tego nie miałem, dlatego, jak nie chcesz zginąć od tego leku, to go lepiej nie bierz i unikaj psychiatrów, nawet, jak masz nerwicę, bo oni ci nie pomogą w niczym, mogą cie tylko uśmiercić, jak się powiesisz i sprzedać cię potem na organy, to jest okropieństwo i firma, która dopuściła ten lek do sprzedaży powinna wypłacić tym ludziom renty i odszkodowania, bo możliwe jest że po zażyciu tego leku nigdy już nie będziesz sobą.

  adds_comments_list
 5. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jestem chory, zaprzyjaźniłem się z chorobą, będzie ze mną, ale chce mieć kontrolę. W moim przypadku choroba jest dość łagodna. Psychiatra zapisał mi Rispolept, bo wcześniej zdarzały się (rzadko, ale jednak) zwidy słuchowe lekkie i gorsze rzeczy. Biorę go teraz i od czasu, kiedy zacząłem nie miałem już żadnych ataków choroby. Ale nie mogę się skupić i myślę prosto, nie jak kiedyś. Cały czas dobrej myśli.

  adds_comments_list
 6. Rispolept #

  Rispolept zmienił moje życie w prawdziwy koszmar. Prawie rok temu stwierdzono u mnie zespol paranoidlany, później depresje popsychotyczną (brałem lek na nią o nazwie Sertagen 100mg, niestety nie pomógł, nie wiem, może za mało, ale po 5 m-cach sam odstawiłem). Po rispolepcie odizolowałem się od ludzi, nie chce mi się z nimi rozmawiać, spotykać, bo po prostu mój mózg nie jest w stanie nic wymyślić mądrego, nie wiem o czym z drugim człowiekiem rozmawiać. Stałem się tępy, mam problemy z pamięcią, nic mnie nie cieszy, za to chodzę smutny, bo jednak zdaję sobie sprawę z tego, ze coś jest ze mną źle. Podpisuje się pod innymi wypowiedziami, że lek spowodował brak zainteresowania seksem, ba, nawet w ogóle kobietami, obecnie jestem sam, odeszła ode mnie dziewczyna (prawdziwych przyjaciół podobno poznaje się w biedzie), odeszła, bo nie wykazywałem żadnych uczuć, o seksie nie wspomnę.
  Nic mi się nie chce robić, najchętniej leżałbym w łóżku, z trudem dbam (jednak) o higienę osobistą i w ogóle o siebie. Codziennie walczę ze sobą, żeby wstać rano do pracy. A w pracy? Unikam ludzi, unikam pracy, ciągle wszystko odkładam na później. To też źle się kończy. Szybko się nudzę, przez co nie mogę sobie znaleźć zajęcia. Nic mi się nie chce – to chyba najbardziej mi przeszkadza.
  NIE POLECAM TEGO ŚWIŃSTWA. Udało mi się namówić lekarza, żeby odstawić ten rispolept, mam tylko nadzieję, że te wszystkie skutki uboczne znikną, gdy tylko pozbędę się tej trucizny mózgu z organizmu.
  Pozdrawiam wszystkich.

  adds_comments_list
  • Rispolept #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Kolego – poproś lekarza o Sulpiryd. Po rysperydonie (substancja czynna tego leku) też miałem ostre jazdy.

   adds_comments_list
 7. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  U mnie lek kompletnie nie zdał egzaminu… Wywołał bardzo nieciekawe skutki uboczne, co doprowadziło do jego odstawienia. Zmniejszył mi ilość białych krwinek, przez co przez trzy tygodnie chorowałem na przeróżne zatrucia, przeziębienia, biegunki itd. No i usypiał mnie. Mimo, że brałem na noc 1 mg to w dzień po przespaniu 9 godzin snu spać mi się chciało nadal. Owszem wyciszał, ale niestety nadmierna senność i skutki uboczne nie pozwoliły mi go brać nadal.

  adds_comments_list
 8. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moja córka bierze RISPOLEPT 1 mg od 2 miesięcy przytyła i bardzo się cieszę,nie ma żadnych skutków ubocznych, jest pogodnym dzieckiem. POLECAM

  adds_comments_list
  • Rispolept #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Moja babcia bierze ten lek i widzę, że jest bardzo bardzo silny w działaniu. Powoduje otępienie i ospałość. Może lepsze to niż omamy, ale gdyby nie wiek babci na pewno bym tego leku nie stosowała. Szukajcie innych sposobów na choroby psychiczne. Zwłaszcza u dzieci. Podstawowym lekiem jest miłość i czas darowany osobie chorej.

   adds_comments_list
 9. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jeden zastrzyk na dwa tygodnie kosztuje 2.65zł. Lek jest refundowany prawie w całości, bo kosztowałby 270 zł.
  Przyjmuję zastrzyki od kwietnia 2014roku, ponieważ stwierdzono, że będę chorowała na schizofrenię paranoidalną do końca życia. Jestem zadowolona z kuracji. Mam 31 lat, a czuję się obecnie tak jakbym miała 18 lat. Wieloma rzeczami przestaje się człowiek przejmować i wraca bardzo szybko do siebie. Na początku dużo spałam, potem wszystko się ustabilizowało. Czuję się jak zdrowa osoba. Nawet poszukuję pracy, mam wielu znajomych i bardziej kocha mnie mąż. Po siedmiu miesiącach leczenia są zauważalne zmiany na dobre. Nigdy nie przestanę brać tego leku, ponieważ postawił mnie na nogi. Wadą jest to, że nie można pić alkoholu ani nawet piwa, bo chce się wymiotować. Najważniejsze jest to, że wróciłam do zdrowia i pilnuję zastrzyków, żeby objawy nigdy nie wróciły. Pozdrawiam wszystkich chorych. Polecam zastrzyki są lepsze od leków.

  adds_comments_list
 10. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  BRAŁEM RISPOLEPT CONSTA TRZY LATA 50 MG W ZASTRZYKACH, WAŻĘ OK 100 KG OGÓLNIE DOBRZE SIĘ PO NIM CZUJĘ, MIAŁEM LEKKĄ WYSYPKĘ NA RĘKACH I TYLKO TYLE, TERAZ JESTEM JUŻ ZDROWY WYLECZYŁEM SIĘ ZE SHIZOFREMI. MUSZĘ POWIEDZIEĆ, ŻE LECZYŁEM SIĘ 12 LAT I PRZEZ TEN OSTANI CZAS MEDYCYNA POSZŁA TAK GWAŁTOWNIE DO PRZODU, ŻE I JA DAŁEM RADĘ SIĘ WYLECZYĆ……

  adds_comments_list
 11. Rispolept #

  Odstawilem ponad 3 miesiące temu po roku brania czynności seksualne jeszcze nie wróciły do normy wie ktoś jak długo to trwa po odstawieniu ?

  adds_comments_list
 12. Rispolept #

  Nie polecam tego leku (tak jak w ogóle leczenia)- po nim wystąpiły u mnie schizo-border-linowe objawy. Stałem się ograniczony strasznie, wystąpiła u mnie schizofrenia, której wcześniej nie było, tzn kontakt z rzeczywistością się popsuł, czułem się zagrożony- to jest coś strasznego jaką krzywdę lekarze robią ludziom ;/

  adds_comments_list
  • Rispolept #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Bardzo otepiający, lekarz zdiagnozował shizofrenie, u mnie, a wcale jej nie było, wiec przepisał mi go niesłusznie -głupie babsko ktore sie nie zna

   adds_comments_list
 13. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  podawałam mojemu synowi ten lek rispolept mam różne doświadczenia duza senność u dziecka bóle główy brzucha złe doświadczenie lek podawałam przez 1 rok czasu pani doktor odstawiła

  adds_comments_list
 14. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem Rispolept Consta przez około 6 miesięcy, w tym czasie nie miałem żadnych objawów pozytywnych, dobrze funkcjonowałem, z tego co pamiętam miałem zaburzone funkcje seksualene – mniejsze libido, brak nasienia lub znikome ilości, bałem się, że tak mi zostanie. Pamiętam też że mniej mi się ogólnie chciało jakiejś aktywności życiowej, wyjść z domu etc. Odstawiłem lek i widzę różnice. Rispolept blokuje i spłyca emocje tzn. mniej się przejmujemy jakimś smutnymi czy też wesołymi sytuacjami, mniej przeżywamy albo bym powiedział że nawet nie przeżywamy stresów. Jeśli chodzi o wzrost wagi to trzeba na to uważać. U mnie mama mnie ciągle kontrolowała więc wagę utrzymałem w normie. Po odstawieniu leku po jakiś 2 miesiącach kiedy poziom dopaminy zaczął wracać do normy moje uczucia stały się zdecydowanie głębsze …bardziej przeżywam i odczuwam smutki no i moja aktywność seksualna wróciła do normy, mam ochotę się kochać 3 – 4 razy dziennie i produkcja nasienia jest normalna. Po odstawieniu leków na skutek silnego stresu – zwolnienie z pracy pojawiły się u mnie krótkotrwale objawy pozytywne – tzn. wykradanie myśli … miałem takie uczucie przez kilka godzin … później za parę dni się powtórzyły (prawdopodobnie może to też mieć związek z zaburzeniem poziomu dopaminy po odstawieniu leku). Obecnie nie zażywam leku i zauważyłem obniżony nastrój. Biorąc lek nie miałem czegoś takiego. Nie chcę się szprycować znowu chemią ale jeżeli w najbliższym czasie objawy pozytywne wrócą to znowu zacznę przyjmować lek.

  adds_comments_list
  • Rispolept #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Chyba chodzi co o myśli negatywne? Mylisz pojęcia pozytywne-negatywne!

   adds_comments_list
 15. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  U mnie rispolept powoduje tycie, a także to, że nie mogę usiedzieć w jednym miejscu

  adds_comments_list
 16. Rispolept #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Więc lek rispolept przyjmuje od 8 miesięcy i stwierdzam ze strasznie mnie zamula na nic nie mam ochoty nic mi się nie chce najlepiej bym z łyżka nie wychodził. Plusem tego leku jest ze objawy ustały nie słyszę głosów i nie mam omamów wzrokowych po prostu przeszło i od ok 6 m-cy żadnych omamów nie mam. Wydaje mi się ze po tym leku stałem się mniej rozmowny, problemy z potencją i nieznaczny przyrost wagi ok 5 kg. Na początku przyjmowałem 6 mg teraz lekarz zszedł na 2 i jest ok, ale nic mnie nie cieszy uśmiech na ustach od święta. Mam brać jeszcze przez 4 miesiące tyle trwa kuracja leczenia psychozy, w która popadłem przez narkotyki nie mogę się doczekać, kiedy skończę leczenie, bo tych skoków ubocznych mam dość najbardziej, jeżeli chodzi o moja potencję

  adds_comments_list
 17. Rispolept #

  Rispolept mnie usztywnia, sprawia, że nie mam ochoty na nic, wszystko stało się obojętne, uśmiecham się, bo wypada, nie chce martwic rodziny, jeżeli ktoś nie ma halucynacji to nie polecam, średnie dawki wpędzają w mega depresje,

  adds_comments_list


Znasz Rispolept? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.