Rispolept


Rispolept to nowoczesny lek antypsychotyczny. Lekarze przepisują go na wiele różnych schorzeń, jednak najczęściej jest stosowany przy schizofrenii. Nie tylko pomaga on zwalczyć objawy wytwórcze choroby (omamy), lecz także objawy negatywne (alienacja chorego, brak motywacji, obniżona emocjonalność)
Stosowany jest również przy Chad (choroba afektywna dwubiegunowa), oraz przy autyzmie. Ostatnio modne wśród lekarzy staje się również przepisywanie rispoleptu na depresję. Trend ten przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych.
Rispolept może powodować skutki uboczne, a tym najczęściej wskazywanym przez chorych jest wzrost masy ciała. Chorzy skarżą się również na pobudzenie i bezsenność.
Napisz swoją opinię o Rispolept


Cena Rispolept
Skutki uboczne Rispolept
Dawkowanie Rispolept
Zamienniki Rispolept
Forum Rispolept
Najnowsza opinia o Rispolept
Zastosowanie i składniki Rispolept
Gdzie można kupić Rispolept?

Opinie o Rispolept (87)

Rispolept, ocena średnia

5.0666666666667

Skutecznosc

54/10

  Brak skutków ubocznych

  47/10

   Oplacalnosc

   51/10
    1. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     9.9

     Polecam rispolept. Mojemu 7 latkowi bardzo pomógł, wyciszył. Dziecko nie do poznania, zachowuje się po prostu normalnie.

     1. Opinia użytkownika o Rispolept :

      P.S. Maluch ma zespół aspergera.

    2. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     0.1

     Brak skutków ubocznych

     0.1

     Straszny syf! Miałam po nim silne myśli samobójcze z tendencją do realizacji, poczucie niemocy, czarne myśli, zaburzenia koncentracji uwagi, silne lęki. Po odstawieniu wszystko to minęło. Obecnie przyjmuje Supiryd w dawce 150 mg plus Symlę. Mam zdiagnozowaną schizofrenie paranoidalną.

    3. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     1

     Witam, biorę rispolept od dłuższego czasu i jestem strasznie chudy, warze 44 KG, a warzyłem ok 60 coś. Policzki mam po bokach zapadnięte i trochę wklęsłe. Myślę, że to skutki uboczne tego leku, który przyjmuje już od dłuższego czasu.

    4. Opinia użytkownika o Rispolept :

     lek rispolept powoduje u mojego syna większą agresję

    5. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6.6

     Oplacalnosc

     10

     Lek bardzo dobry. Fakt że tyje się trochę po nim, jak po wszystkich chyba lekach tego typu.
     Ale ogólnie polecam.

    6. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Brak skutków ubocznych

     10

     Witam,
     brałam rispolept 2 lata, mega apetyt i tycie. Lekarz mi odstawił bo zaszłam w ciąże, i tak przytyłam 30 kg :O Chciałam się po ciąży odchudzić, masakra 1 kg- 800g na miesiąc :(
     Dodam, że po ciąży zaczęłam brać abilify, a potem aryzalerę…. nagle po dwóch latach i 3 miesiącach od zaprzestania brania rispoleptu schudłam miałam 81 kg, obecnie 68! :) Niestety waga stanęła w miejscu (obecnie znów wróciłam do abilify, bo znów jest refundowany, od tygodnia go biorę) niestety cały czas waga nie spada. Dodam, że przed chorobą ważyłam 50-52 kg i chciałabym do tej wagi wrócić; czy ktoś miał podobne przeżycia? Jak jeszcze ten syf rispolept działa w naszym organizmie, długo po tym jak zaprzestało się go brać?? Co z wagą ? Ktoś bierze abilify i chudnie lub tyje? W jakim tempie?

    7. Opinia użytkownika o Rispolept :

     po tym gównie czuje się jakby nie istnią;/

    8. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Biorę Rispolept Consta zastrzyki od dwóch lat, rok temu próbowałem odstawić zastrzyki z wiadomych powodów ale choroba wróciła. Rispolept Consta to moim zdaniem syf który pomaga tylko na ostre stany psychoteczne a później ma sporo skutków ubocznych. Obecnie biorąc go mam bardzo spłycone emocje, nie czuję radości ani smutków, ani stresów, wszystko jest obojętne, lekarze mówią że to przez chorobę a to nie prawda bo po odstawieniu miałem głębsze uczucia. Dodatkowo nie mam spermy lub małą ilość, nie mam praktycznie libido, nie mam zainteresowań, wszystko mnie zaraz nudzi. Nie miałem tak przed zażywaniem tego syfu. Według mnie za parę lat ludzie masowo będą składać pozwy do sądu przeciwko producentowi tego leku, bo widać że nie wpływa on dobrze na organizm i zdrowie. Fakt tylko że kolejne epizody nie przychodzą jak to się bierze.

    9. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Lek z gatunku tych, które mają duże plusy i duże minusy. Normalizuje życie. Niweluje u mnie ciągły strach, efekt choroby. Psuje tez życie zabieraniem energii i emocji.Jak zawsze wybór należy do nas: Brać rispolept, czy go nie brać :-)

    10. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Mój brat jest bardzo chory. Szpitale odwiedzał wielokrotnie. Próbował leki nowszej generacji, ale musiał wrócić do rispoleptu, pomimo jego skutków ubocznych. A widomo co sie z braniem rispoleptu wiąże. Ospałość, tycie, brak motywacji,itp.

    11. Opinia użytkownika o Rispolept :

     LUDZIE NIE DAJCIE TEGO DZIECIOM I NIGDY GO NIE BIERZCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ja po tym leku się prawie zabiłem, bo myślałem, że jestem już tak chory, że nic nie czuję nic, nie czułem, zero, radości, chęci na cokolwiek nic, a nic straszna męka, no to myślę sobie zabije się i skończę z ta męką, bo tylko to mi pozostało samobójstwo, ale zmniejszyłem dawkę, biorę tylko pół tabletki od 2 dni i wszystko wraca!!! Zaczynam czuć, że żyję :) ten lek zabija człowieka, powoli niszczy organizm!!! leczy schizofrenie, ale wszystko inne niszczy w człowieku. Powinni zakazać produkować takie substancje!!!

     1. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      10

      Ten lek to badziew, nie bierzcie go, bo się pozbawicie uczuć. I będziecie cały dzień zamuleni przez ten lek, nie miałem spermy. I nie moglem z rana oddychć, musiałem wypić 2 kawy, żeby dojść do siebie, pozdro na schizy, polecam solian.

     2. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Skutecznosc

      1.7

      Brak skutków ubocznych

      2.4

      Oplacalnosc

      1.3

      WITAM, JA TEŻ BIORĘ RISPO LEPT, ALE MAM TAKIE DNI, ŻE JESTEM SENNY I ŚPIĘ CZASAMI DO 11 12, A NAWET 13. I JEST JESZCZE JEDNA SPRAWA CZUJĘ COŚ TAKIEGO, ŻE NIE ZAWSZE MAM OCHOTĘ NA SEX Z PARTNERKĄ, COŚ SIĘ ZMIENIA. MAM TAKIE PYTANKO DO WAS: CZY RISPO LEPT MA JAKIŚ WPŁYW NA NASIENIE? OD WAKACJI STARAMY SIĘ O DZIECKO I NIC NAM NIE WYCHODZI, A JUŻ 76 RAZY TO ROBILIŚMY I NADAL NIC. A I ZAUWAŻYŁEM, ŻE SIĘ CZĘŚCIEJ MYLĘ, I JĄKAM, I JĘZYK MI SIĘ PLĄCZE, I MYLĘ SŁOWA. CZY TO JEST JAKOŚ POWIĄZANE Z TYM LEKIEM?

     3. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Skutecznosc

      0.5

      Nigdy w życiu nie bierzcie tego leku, jak nie jesteście wk… na coś, tak w ogóle to zbytnio nie działa, musi przejść przez pobudzenie i po wszystkim, tylko nie naróbcie szkód, a wyjdziecie z tego g…, i można wy… ten lek!

    12. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Ja brałem ten lek i powiem wam, że po 4 latach nawet czasami jeszcze (ale coraz rzadziej już) miewam lekkie psychozy shizofreniczne, czasami po nim wcześniej tego nie miałem, dlatego, jak nie chcesz zginąć od tego leku, to go lepiej nie bierz i unikaj psychiatrów, nawet, jak masz nerwicę, bo oni ci nie pomogą w niczym, mogą cie tylko uśmiercić, jak się powiesisz i sprzedać cię potem na organy, to jest okropieństwo i firma, która dopuściła ten lek do sprzedaży powinna wypłacić tym ludziom renty i odszkodowania, bo możliwe jest że po zażyciu tego leku nigdy już nie będziesz sobą.

     1. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Jak ludzie chorzy psychicznie mogą oceniać prawidłowo swój stan emocjonalno-psychiczny. Piszą tutaj chorzy i uważają,że mają rację i tylko umieją krytykować i doszukiwać się spisków. Nie wam oceniać ten lek.

     2. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Życie zweryfikowało Risperidone (Rispolept). W USA już wypłacają odszkodowania (m.in. 2.5 mln USD dla nastolatka). Bardzo dużo ostrzeżeń i informacji, jak dostać odszkodowanie. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że lek jest niebezpieczny dla zdrowia. W Australii ograniczono stosowanie ze względu na zwiększone ryzyko udaru mózgu. Tylko skomplikowana procedura i niewiedza pacjentów ratuje producentów.

    13. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Jestem chory, zaprzyjaźniłem się z chorobą, będzie ze mną, ale chce mieć kontrolę. W moim przypadku choroba jest dość łagodna. Psychiatra zapisał mi Rispolept, bo wcześniej zdarzały się (rzadko, ale jednak) zwidy słuchowe lekkie i gorsze rzeczy. Biorę go teraz i od czasu, kiedy zacząłem nie miałem już żadnych ataków choroby. Ale nie mogę się skupić i myślę prosto, nie jak kiedyś. Cały czas dobrej myśli.

    14. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Rispolept zmienił moje życie w prawdziwy koszmar. Prawie rok temu stwierdzono u mnie zespol paranoidlany, później depresje popsychotyczną (brałem lek na nią o nazwie Sertagen 100mg, niestety nie pomógł, nie wiem, może za mało, ale po 5 m-cach sam odstawiłem). Po rispolepcie odizolowałem się od ludzi, nie chce mi się z nimi rozmawiać, spotykać, bo po prostu mój mózg nie jest w stanie nic wymyślić mądrego, nie wiem o czym z drugim człowiekiem rozmawiać. Stałem się tępy, mam problemy z pamięcią, nic mnie nie cieszy, za to chodzę smutny, bo jednak zdaję sobie sprawę z tego, ze coś jest ze mną źle. Podpisuje się pod innymi wypowiedziami, że lek spowodował brak zainteresowania seksem, ba, nawet w ogóle kobietami, obecnie jestem sam, odeszła ode mnie dziewczyna (prawdziwych przyjaciół podobno poznaje się w biedzie), odeszła, bo nie wykazywałem żadnych uczuć, o seksie nie wspomnę.
     Nic mi się nie chce robić, najchętniej leżałbym w łóżku, z trudem dbam (jednak) o higienę osobistą i w ogóle o siebie. Codziennie walczę ze sobą, żeby wstać rano do pracy. A w pracy? Unikam ludzi, unikam pracy, ciągle wszystko odkładam na później. To też źle się kończy. Szybko się nudzę, przez co nie mogę sobie znaleźć zajęcia. Nic mi się nie chce – to chyba najbardziej mi przeszkadza.
     NIE POLECAM TEGO ŚWIŃSTWA. Udało mi się namówić lekarza, żeby odstawić ten rispolept, mam tylko nadzieję, że te wszystkie skutki uboczne znikną, gdy tylko pozbędę się tej trucizny mózgu z organizmu.
     Pozdrawiam wszystkich.

     1. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      8

      Kolego – poproś lekarza o Sulpiryd. Po rysperydonie (substancja czynna tego leku) też miałem ostre jazdy.

    15. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     U mnie lek kompletnie nie zdał egzaminu… Wywołał bardzo nieciekawe skutki uboczne, co doprowadziło do jego odstawienia. Zmniejszył mi ilość białych krwinek, przez co przez trzy tygodnie chorowałem na przeróżne zatrucia, przeziębienia, biegunki itd. No i usypiał mnie. Mimo, że brałem na noc 1 mg to w dzień po przespaniu 9 godzin snu spać mi się chciało nadal. Owszem wyciszał, ale niestety nadmierna senność i skutki uboczne nie pozwoliły mi go brać nadal.

    16. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Moja córka bierze RISPOLEPT 1 mg od 2 miesięcy przytyła i bardzo się cieszę,nie ma żadnych skutków ubocznych, jest pogodnym dzieckiem. POLECAM

     1. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      4

      Moja babcia bierze ten lek i widzę, że jest bardzo bardzo silny w działaniu. Powoduje otępienie i ospałość. Może lepsze to niż omamy, ale gdyby nie wiek babci na pewno bym tego leku nie stosowała. Szukajcie innych sposobów na choroby psychiczne. Zwłaszcza u dzieci. Podstawowym lekiem jest miłość i czas darowany osobie chorej.

    17. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Jeden zastrzyk na dwa tygodnie kosztuje 2.65zł. Lek jest refundowany prawie w całości, bo kosztowałby 270 zł.
     Przyjmuję zastrzyki od kwietnia 2014roku, ponieważ stwierdzono, że będę chorowała na schizofrenię paranoidalną do końca życia. Jestem zadowolona z kuracji. Mam 31 lat, a czuję się obecnie tak jakbym miała 18 lat. Wieloma rzeczami przestaje się człowiek przejmować i wraca bardzo szybko do siebie. Na początku dużo spałam, potem wszystko się ustabilizowało. Czuję się jak zdrowa osoba. Nawet poszukuję pracy, mam wielu znajomych i bardziej kocha mnie mąż. Po siedmiu miesiącach leczenia są zauważalne zmiany na dobre. Nigdy nie przestanę brać tego leku, ponieważ postawił mnie na nogi. Wadą jest to, że nie można pić alkoholu ani nawet piwa, bo chce się wymiotować. Najważniejsze jest to, że wróciłam do zdrowia i pilnuję zastrzyków, żeby objawy nigdy nie wróciły. Pozdrawiam wszystkich chorych. Polecam zastrzyki są lepsze od leków.

    18. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     BRAŁEM RISPOLEPT CONSTA TRZY LATA 50 MG W ZASTRZYKACH, WAŻĘ OK 100 KG OGÓLNIE DOBRZE SIĘ PO NIM CZUJĘ, MIAŁEM LEKKĄ WYSYPKĘ NA RĘKACH I TYLKO TYLE, TERAZ JESTEM JUŻ ZDROWY WYLECZYŁEM SIĘ ZE SHIZOFREMI. MUSZĘ POWIEDZIEĆ, ŻE LECZYŁEM SIĘ 12 LAT I PRZEZ TEN OSTANI CZAS MEDYCYNA POSZŁA TAK GWAŁTOWNIE DO PRZODU, ŻE I JA DAŁEM RADĘ SIĘ WYLECZYĆ……

    19. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Odstawilem ponad 3 miesiące temu po roku brania czynności seksualne jeszcze nie wróciły do normy wie ktoś jak długo to trwa po odstawieniu ?

    20. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Nie polecam tego leku (tak jak w ogóle leczenia)- po nim wystąpiły u mnie schizo-border-linowe objawy. Stałem się ograniczony strasznie, wystąpiła u mnie schizofrenia, której wcześniej nie było, tzn kontakt z rzeczywistością się popsuł, czułem się zagrożony- to jest coś strasznego jaką krzywdę lekarze robią ludziom ;/

     1. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      2

      Bardzo otepiający, lekarz zdiagnozował shizofrenie, u mnie, a wcale jej nie było, wiec przepisał mi go niesłusznie -głupie babsko ktore sie nie zna

     2. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Dokładnie ten lek mi też zaszkodził, leżałem w domu kupę czasu i nic nie robiłem, aż wyszedłem z tego. Znam informacje, jak wyjść z tego.

    21. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     podawałam mojemu synowi ten lek rispolept mam różne doświadczenia duza senność u dziecka bóle główy brzucha złe doświadczenie lek podawałam przez 1 rok czasu pani doktor odstawiła

    22. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Brałem Rispolept Consta przez około 6 miesięcy, w tym czasie nie miałem żadnych objawów pozytywnych, dobrze funkcjonowałem, z tego co pamiętam miałem zaburzone funkcje seksualene – mniejsze libido, brak nasienia lub znikome ilości, bałem się, że tak mi zostanie. Pamiętam też że mniej mi się ogólnie chciało jakiejś aktywności życiowej, wyjść z domu etc. Odstawiłem lek i widzę różnice. Rispolept blokuje i spłyca emocje tzn. mniej się przejmujemy jakimś smutnymi czy też wesołymi sytuacjami, mniej przeżywamy albo bym powiedział że nawet nie przeżywamy stresów. Jeśli chodzi o wzrost wagi to trzeba na to uważać. U mnie mama mnie ciągle kontrolowała więc wagę utrzymałem w normie. Po odstawieniu leku po jakiś 2 miesiącach kiedy poziom dopaminy zaczął wracać do normy moje uczucia stały się zdecydowanie głębsze …bardziej przeżywam i odczuwam smutki no i moja aktywność seksualna wróciła do normy, mam ochotę się kochać 3 – 4 razy dziennie i produkcja nasienia jest normalna. Po odstawieniu leków na skutek silnego stresu – zwolnienie z pracy pojawiły się u mnie krótkotrwale objawy pozytywne – tzn. wykradanie myśli … miałem takie uczucie przez kilka godzin … później za parę dni się powtórzyły (prawdopodobnie może to też mieć związek z zaburzeniem poziomu dopaminy po odstawieniu leku). Obecnie nie zażywam leku i zauważyłem obniżony nastrój. Biorąc lek nie miałem czegoś takiego. Nie chcę się szprycować znowu chemią ale jeżeli w najbliższym czasie objawy pozytywne wrócą to znowu zacznę przyjmować lek.

     1. Opinia użytkownika o Rispolept :

      Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      2

      Chyba chodzi co o myśli negatywne? Mylisz pojęcia pozytywne-negatywne!

    23. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     U mnie rispolept powoduje tycie, a także to, że nie mogę usiedzieć w jednym miejscu

    24. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Więc lek rispolept przyjmuje od 8 miesięcy i stwierdzam ze strasznie mnie zamula na nic nie mam ochoty nic mi się nie chce najlepiej bym z łyżka nie wychodził. Plusem tego leku jest ze objawy ustały nie słyszę głosów i nie mam omamów wzrokowych po prostu przeszło i od ok 6 m-cy żadnych omamów nie mam. Wydaje mi się ze po tym leku stałem się mniej rozmowny, problemy z potencją i nieznaczny przyrost wagi ok 5 kg. Na początku przyjmowałem 6 mg teraz lekarz zszedł na 2 i jest ok, ale nic mnie nie cieszy uśmiech na ustach od święta. Mam brać jeszcze przez 4 miesiące tyle trwa kuracja leczenia psychozy, w która popadłem przez narkotyki nie mogę się doczekać, kiedy skończę leczenie, bo tych skoków ubocznych mam dość najbardziej, jeżeli chodzi o moja potencję

    25. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Rispolept mnie usztywnia, sprawia, że nie mam ochoty na nic, wszystko stało się obojętne, uśmiecham się, bo wypada, nie chce martwic rodziny, jeżeli ktoś nie ma halucynacji to nie polecam, średnie dawki wpędzają w mega depresje,

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.