Rispolept


Rispolept to nowoczesny lek antypsychotyczny. Lekarze przepisują go na wiele różnych schorzeń, jednak najczęściej jest stosowany przy schizofrenii. Nie tylko pomaga on zwalczyć objawy wytwórcze choroby (omamy), lecz także objawy negatywne (alienacja chorego, brak motywacji, obniżona emocjonalność)
Stosowany jest również przy Chad (choroba afektywna dwubiegunowa), oraz przy autyzmie. Ostatnio modne wśród lekarzy staje się również przepisywanie rispoleptu na depresję. Trend ten przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych.
Rispolept może powodować skutki uboczne, a tym najczęściej wskazywanym przez chorych jest wzrost masy ciała. Chorzy skarżą się również na pobudzenie i bezsenność.
Napisz swoją opinię o Rispolept


Cena Rispolept
Skutki uboczne Rispolept
Dawkowanie Rispolept
Zamienniki Rispolept
Forum Rispolept
Najnowsza opinia o Rispolept
Zastosowanie i składniki Rispolept
Gdzie można kupić Rispolept?

Opinie o Rispolept (90)

Rispolept, ocena średnia

5.1333333333333

Skutecznosc

55/10

  Brak skutków ubocznych

  47/10

   Oplacalnosc

   52/10
    1. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Ten Rispolept ma zbyt dużo skutków ubocznych- przytyłam chociaż jem mniej niż dawniej, ponadto pogorszył mi się wzrok- widzę tak jak przez mgłę, nie mogę też jeździć samochodem chociaż mam prawo jazdy.

    2. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     7.5

     Oplacalnosc

     7.7

     Brałam Rispolept przez 8 miesięcy. W tej chwili jest on odstawiony, bo prolaktyna wzrosła mi do 2714 bez obciążenia (norma jest do 496), mam 21 kilo nadmiaru wody z organizmie i przez 3 miesiące nie miałam okresu. Nadal czuję się pusta, bez sił i chęci do czegokolwiek, bez pasji, brakuje mi emocji wobec chłopaka, które muszę udawać. Pomagać pomagał, ale za taką cenę nie warto go brać. Nie wiem, ile czasu zajmie mi pozbycie się skutków ubocznych i zrzucenie nadprogramowej wagi- może parę miesięcy, może rok. Ogólnie nie polecam.

    3. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Ten lek został przepisany mojemu mężowi (80 l.) z tytułu urojeń, że jest okradany przez bank w którym ma konto. Nachodził pracowników, twierdził, że kasjerka za prowadzenie konta żądała haraczu-300 zł, że ktoś wybiera pieniądze z bankomatu, karta jest bezpieczna, nie ma mowy o kradzieży. Psychiatra zapisał mu risperidon. Po 10 dniach brania leku objawy i opowieści się nasiliły- dziś, w niedziele cały niemal dzień pilnował pobliskiego bankomatu, żeby nikt nie zabrał mu emerytury. Pojawiły się też kłopoty z usypianiem. Nie jest to lek dla każdego, a lekarze powinni rozważniej zapisywać leki i ich dawkowanie.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.