Duspatalin

4,2 [12]

Tagi: , ,

Jest to lek stosowany przy tzw., jelicie drażliwym. Działanie skupia się na powodowaniu wyrównania kurczliwości mięśni gładkich w jelicie. Znaczy to, że przy jelicie spastycznym zmniejsza skurcz mięśni gładkich jelita, natomiast, przy atonii mięśni gładkich powoduje kurczliwość. Rzeczywisty skutek leku jest następujący: Przy biegunce spada ilość wypróżnień, natomiast przy zaparciu zaczynają się pojawiać. Duspatalin zmniejsza także wzdęcia brzucha, a przez to jego bóle.

Najnowsza opinia o Duspatalin:

„zażywam Duspatalin retard od 2 miesięcy i nie ma żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie. Całkowicie mnie zakorkowało….” [czytaj więcej poniżej]

Duspatalin otrzymał ocenę średnią: 4,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 20 opinii

Duspatalin jest stosowany w wypadku: Na ból brzucha,


Informacje z ulotki Duspatalin:

Sprawdź jak działa Duspatalin na podstawie ulotki leku:

Duspatalin przedawkowanie duspatalin przedawkowanie Duspatalin dawkowanie duspatalin dawkowanie
Duspatalin skutki uboczne Duspatalin przeciwskazania duspatalin przeciwskazania


Pytania o Duspatalin na forum:

  czy można się szczepić przeciw grypie, jeśli się zażywa-duspatalin retard- jest przeciwska

Masz pytania dotyczące leku Duspatalin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Duspatalin cena:

Lek Duspatalin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Duspatalin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Duspatalin?

Oto lista aptek i sklepów z Duspatalin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Duspatalin
 1. Duspatalin #

  zażywam Duspatalin retard od 2 miesięcy i nie ma żadnej poprawy. Wręcz przeciwnie. Całkowicie mnie zakorkowało.

 2. Duspatalin #

  Od dłuższego czasu mam bóle brzucha, wzdęcia, wizyty u gastrologów i badania prywatnie wszystko i nic dopiero lekarz rodzinny zalecił mi ten lek i jest super, ale dopiero po kilku dniach stosowania. Polecam wszystkim.

 3. Duspatalin #

  Mam problem z jelitami, ale jaki dokładnie tego nikt nie wie,bo czekam na kolonoskopię. Muszę coś zażywać,bo mam bóle nie do wytrzymania! okropne skurcze i wzdęcia,przepisano mi duspatalin retard, wczoraj wieczorem przed kolacją zażyłam pierwszą tabletkę z opakowania i myślałam,ze się wykończę w nocy!zamiast lepiej, było jeszcze gorzej! aż do rana się męczyłam! więcej tego nie wezmę! lepiej się czułam bez tego leku! miał być przeciwbólowy,a ból był o wiele bardziej nasilony! koszmar!

  • Duspatalin #

   I co wiesz o tym, że to przez Duspatalin? Po co piszesz brednie jak nie znasz leku i jego działania? Po pierwsze nie każdy lek przepisany na dolegliwości jelitowe, nie musi na wszystkie te dolegliwości działać. Po drugie Duspatalin retard nie jest lekiem doraźnym. Jego skuteczność opiera się na dłuższym stosowaniu.

 4. Duspatalin #

  zazywam ten lek od niedawna i zamiast mi lepiej to mam wrazenie ze mnie cos uciska jeszcze bardziej pod zebrami wiem tylko tyle od lekarza ze mam chore jelito grube czy to jest dobry znak te bol a może odstawić ten lek proszę o porade mam dopiero 38 lat wspaniala rodzine

 5. Duspatalin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Cierpiałam bardzo długo na tzw. nerwicę żołądka i zespół jelita drażliwego. Długo, tzn. ok. 2,5 roku, z różnym nasileniem. Dopiero nowa internistka w przychodni tylko po wywiadzie zdiagnozowała zespół i przepisała mi Duspatalin Retard.
  Cierpiałam m.in. na bolesne skurcze żołądka i jelit a jakiś czas po wzięciu tabletki dosłownie czułam ten moment, kiedy wszystko się rozkurczało i zaczynało funkcjonować prawidłowo.
  Po miesiącu czułam się jak nowo narodzona, a wcześniej przez tą paskudną dolegliwość odechciewało mi się żyć.
  U mnie tabletki zadziałały idealnie.

 6. Duspatalin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Po trzykrotnym przebyciu żołądkowej w ciągu 3 miesięcy, mój organizm nie doszedł do siebie przez około 1,5 roku. Miałam gastroskopie, w której wyszła lekka przepuklina i zapalenie (lekarz twierdził, że większości osób coś takiego wychodzi). Brałam Controloc, aż wreszcie trafiłam do gastroenterologa który przepisał mi Helicid i Duspatalin Retard (Controloc pomagał jedynie w niewielkim stopniu). Od tej pory znów mogę czuć się swobodnie wieczorami (zwykle wtedy pojawiały się trudności). Niedawno znów miałam żołądkową (w moim zawodzie to niestety częsta dolegliwość) i ponownie od tego czasu mam problemy żołądkowe (lekarz mówił, że to naturalne po takim spustoszeniu). Duspatalin i Helicid przynoszą ogromną ulgę i stawiają na nogi :).

 7. Duspatalin #

  Ja biorę też duspatalin i czuję wyraźną POPRAWĘ.

 8. Duspatalin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Wszyscy piszecie że was boli kłuje piecze lekarzowi jest obojętnie, co wam przepisze duspatalin pomaga, ale zróbcie sobie gastroskopie i Kolonoskopię, to jest pewne badanie nie przyjemne, ale wiecie po tym co jest lekarz pomaca i powie wam: jelito drażliwe nadkwasota itd. a chorób układu pokarmowego jest wiele i jeżeli chcecie spać spokojnie trzeba wykluczyć to i owo polip wrzód bakterie miałem to przed 6 laty, teraz powtarzam, mieszkam w Niemczech i nikt tu nie bawi się w a może to a może tamto

 9. Duspatalin #

  Wszyscy mówią o bólach brzucha, brzuch jednak to nadbrzusze i podbrzusze. Ja mam okropne bóle( pieczenie w nadbrzuszu – czy to także ma związek z jelitami bo lekarz zapisał mi duspatalin retard a także zamiennie debretin?

 10. Duspatalin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja stosuję Duspatalin przy trudnościach w połykaniu pokarmów a nawet wody (tzw. achalazja). Działa i mogę normalnie jeść, ale jak wiem organizm przyzwyczaja się i będę musiała na jakiś czas przejść na No-Spę, która ma identyczne działanie i jest dużo tańsza. A więc na zmianę oba leki, ponieważ boję się operacji lub innej formy leczenia i dokąd się da będę stosować te metodę, aby nie chudnąć i mieć siłę. Myślę, że przy dużych bólach żołądka i nie tylko wystarczy No-Spa forte. Pozdrawiam wszystkich.


Znasz Duspatalin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.