Debridat

Lek Debridat jest przeznaczony do leczenia zaburzeń układu pokarmowego u dzieci w wieku od trzech miesięcy do pięciu lat. Jest to lek przeciwbiegunkowy i przeciwcholinergiczny o działaniu regulującym motorykę przewodu pokarmowego. Zawiera on substancję czynną trimebutin maleat.

Lek Debridat jest dostępny w postaci tabletek do podawania doustnego w dawce 100 mg. Tabletka musi zostać żyta a następnie popita szklanką wody. Dawka leku powinna zostać ustalona przez lekarza prowadzącego i zazwyczaj wynosi 2 do 3 dawek leku na dobę. W przypadku braku poprawy po około siedmiu dniach, lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 3 do 5 dawek na dobę.

Potencjalnymi zamiennikami/odpowiednikami substancji czynnej zawartej w leku Debridat są:

• Trimebutin Polpharma: Jest to lek dostępny w postaci tabletek do połykania i jest zawarty w składzie leków o nazwie Trimolan, Trimutin i Trimebutinum. Jest on dostępny w dawce 100 mg.

• Trimebutinum Proteum: Jest to lek dostępny w postaci tabletek do połykania zawarty w składzie leku o nazwie Trimebutinum Proteum. Jest on dostępny w dawce 100 mg.

• Trimebutin Actavis: Jest to lek dostępny w postaci tabletek do połykania zawarty w składzie leku o nazwie Trimebutin Actavis. Jest on dostępny w dawce 100 mg.

• Trimolan: Jest to lek dostępny w postaci żelu i tabletek do połykania zawarty w składzie leku o nazwie Trimolan. Jest on dostępny w dawce 100 mg.

Jeśli zdecydujesz się na zastąpienie leku Debridat innym lekiem, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania wskazówek dotyczących dawkowania, aby upewnić się, że dokonujesz właściwego wyboru.

Pamiętaj, że jakikolwiek lek przepisany przez lekarza powinien być stosowany zgodnie z jego instrukcjami i w postaci i dawce jaką zalecił. Jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości lub wątpliwości dotyczące leku Debridat lub jego zamienników, skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania wskazówek.

Duspatalin

Jest to lek stosowany przy tzw., jelicie drażliwym. Działanie skupia się na powodowaniu wyrównania kurczliwości mięśni gładkich w jelicie. Znaczy to, że przy jelicie spastycznym zmniejsza skurcz mięśni gładkich jelita, natomiast, przy atonii mięśni gładkich powoduje kurczliwość. Rzeczywisty skutek leku jest następujący: Przy biegunce spada ilość wypróżnień, natomiast przy zaparciu zaczynają się pojawiać. Duspatalin zmniejsza także wzdęcia brzucha, a przez to jego bóle.

Aspirin

Aspirin, popularnie nazywana Aspiryną to lek o szerokim zastosowaniu.

Przede wszystkim działa przeciwbólowo w różnych postaciach bólu i różnych cześć ciała. Dodatkowo przeciwdziała gorączce i powoduje złagodzenie objawów podwyższonej temperatury. Jest to lek znany od dawna i skuteczny dla większości użytkowników. Jest to lek wykorzystywany w leczeniu bóli umiarkowanych i małych. Nie stosuje się go przy występowaniu bólu dużego gdyż ogranicza się podawanie dużych ilości tego leku jednocześnie.

Scopolan

Scopolan jest lekiem powodującym zmniejszenie napięcia mięśni gładkich w jelicie, czyli działa rozkurczowo. Jest skutecznym lekiem przy bólach brzucha na różnym tle np. przy kolce jelitowej, kolce żółciowej i kolce nerkowej. Jego działanie jest jednak krótkotrwałe. Działa od 4 do 6 godzin. Przy większych dawkach może spowodować spadek ciśnienia. To jest dość częsty skutek uboczny.

Verdin complex

Verdin complex to suplement diety, który jest stworzony jest do zapobiegania uczuciu ciężkości brzucha. Pomaga w problemach trawiennych stymulując- poprawiając wydajność- układu pokarmowego. Wg producenta zwiększa ona produkcję kwasów żołądkowych i aktywizuje działanie jelita. Poprzez to zalegający pokarm w układzie pokarmowym przetwarzany jest szybciej i nadmiar wydalany z organizmu. Zaparcia i bóle brzucha są niwelowane w sposób fizjologiczny.

Produkt naturalny, w jego skład wchodzą składniki pochodzenia roślinnego.

Forlax

Lek przeznaczony do zwalczania problemów układu trawienia. Szczególnie polecany w zaparciach.  Zazwyczaj stosowany u dorosłych i dzieci w wieku od 8 lat. Podany doustnie zwiększa objętość płynów jelitowych.  Nie jest wchłaniany z przewodu pokarmowego.

Buscopan

Buscopan używany jest przy bolesnych skurczach przewodu pokarmowego, oraz moczowego. Skurcze te mogą wynikać np z zatruć. Składnikiem zapewniającym działanie rozkurczowe buscopanu jest butylobromek hioscyny, który w leku występuje w dawkach 10 mg (w buscopanie forte 20 mg.). Lek stosować się powinno około 3 razy dziennie. Skutki uboczne leku występują rzadko i istnieje małe prawdopodobieństwo ze nam się przytrafią. Jest to główny powód dużej popularności buscopanu. 

Poza najczęstszym zastosowaniem tytułowego lekarstwa przy nagłych bólach przewodu pokarmowego, ma on także szereg mniej standardowych zastosowań np używany jest w przypadku choroby lokomocyjnej, lub przy IBS. Kobiety również często sięgają po lek przy problemach z bolesnymi miesiączkami.

Jak już zostało wspomniane powyżej, skutki uboczne zażycia leku należą do rzadkości. Jeśli występują, to zazwyczaj przy użyciu dużej dawki leku. Możemy doświadczyć swędzenia ciała, suchości w ustach, a także problemów z oddawaniem moczu.