Selerin

4,9 [3]

Tagi: , ,

Składnikiem leku Selerin jest selegilina. Substancja ta zazwyczaj używana jest do walki z chorobą Parkinsona, w tym celu stosuję się selegilinę łącznie z preparatem lewodopa (l-dopa). Selerin jest nieodwracalnym inhibitorem MAO-B, więc podwyższa ilość dopaminy w mózgu, której zbyt mała ilość wiązana jest z chorobą Parkinsona. Dodatkowo, w większych niż 10mg dziennie dawkach selegilina staje się również inhibitorem MAO-A, więc nie jest niespodzianką, iż selegilina czasami używana jest do leczenia depresji. Naukowcy twierdzą również, iż część antydepresyjnych właściwości selegiliny można przypisać substancji, do których selegilina jest w organizmie metabolizowana, czyli do l-amfetaminy i l-metaamfetaminy.

Najnowsza opinia o Selerin:

„Oni ,czasem mi się wydaje ,że nic nie wiedzą.
Sam sam rozpoczynam leczenie selegiliną ,w odstawkę poszedł escitilopram(świetny ssri, najlepszy imo;)bo serotonina to nie jest mój problem się okazuje; ,ale oni wiedzą lepiej ,jak mi pani P powiedziała – PAPIERsię ma; …ona częściowo go powinna zastosować do podtarcia.,inni „specjaliści” w ślad za nią lub na szparagi….” [czytaj więcej poniżej]

Selerin otrzymał ocenę średnią: 4,9 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 3 opinii

Selerin jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Masz pytania dotyczące leku Selerin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Selerin:

Selerin cena:

Lek Selerin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Selerin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Selerin?

Oto lista aptek i sklepów z Selerin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Selerin
 1. Selerin #

  Oni ,czasem mi się wydaje ,że nic nie wiedzą.
  Sam sam rozpoczynam leczenie selegiliną ,w odstawkę poszedł escitilopram(świetny ssri, najlepszy imo;)bo serotonina to nie jest mój problem się okazuje; ,ale oni wiedzą lepiej ,jak mi pani P powiedziała – PAPIERsię ma; …ona częściowo go powinna zastosować do podtarcia.,inni „specjaliści” w ślad za nią lub na szparagi.

 2. Selerin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie najlepszy antydepresant jaki do tej pory wymyślono. Szkoda, że lek jest w Polsce zarejestrowany na chorobe parkinsona, bo świetnie nadaje się do leczenia depresji, a niestety bardzo mało lekarzy i psychiatrów o tym wie.

 3. Selerin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja używam Selerinu do walki z depresją. Piszę komentarz, żeby ludzie zrozumieli, że są jeszcze inne sposoby radzenia sobie z chorobą, oprócz tradycyjnych antydepresantów. Dla mnie Selerin okazał się naprawdę świetnym lekiem. Biorę 20 mg dziennie i jestem bardzo zadowolona. Nie chcę się rozpisywać, na których polach wystąpiła poprawa, bo zmiana odczuta po leku dotyczyła całokształtu mojego świata. Dawkę oczywiście ustaliłam wspólnie z lekarzem, dla którego należą się podziękowania i gratulacje za nieszablonowe myślenie.


Znasz Selerin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.