Thiocodin

3,4 [23]

Tagi: ,

Thiocodin to lek przeciwkaszlowy zawierający dwie substancje czynne. Z jednej strony ma w składzie sulfogwajakol, posądzany o ułatwianie odkasływania, a z drugiej kodeinę, działającą bezpośrednio hamująco na ośrodek kaszlu w mózgu. Kodeina ma również działanie uspokajające.

Najnowsza opinia o Thiocodin:

„W aptece nie znajdziemy lepszej rzeczy na kaszel. U mnie kaszel występuje często po przebytych infekcjach i trwa przynajmniej tydzień. Swędzi mnie wtedy krtań i muszę odkaszlnąć aby sobie pomóc. Gdy jestem w domu to nie jest problematyczne, ale na przykład siedzenie w klasie i kasłanie co kilkanaście sekund zupełnie odpada….” [czytaj więcej poniżej]

Thiocodin otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 21 opinii

Thiocodin jest stosowany w wypadku: Na kaszel,


Pytania o Thiocodin na forum:

  Czy boicie się uzależnienia od thiocodinu?

  czy mozna stosowac thiocodin przy cukrzycy

Masz pytania dotyczące leku Thiocodin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Thiocodin:

Thiocodin cena:

Lek Thiocodin nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Thiocodin ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Thiocodin?

Oto lista aptek i sklepów z Thiocodin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Thiocodin
 1. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  W aptece nie znajdziemy lepszej rzeczy na kaszel. U mnie kaszel występuje często po przebytych infekcjach i trwa przynajmniej tydzień. Swędzi mnie wtedy krtań i muszę odkaszlnąć aby sobie pomóc. Gdy jestem w domu to nie jest problematyczne, ale na przykład siedzenie w klasie i kasłanie co kilkanaście sekund zupełnie odpada.

 2. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  No więc ja jestem bardzo zadowolona z wynalezienia tego leku, bo jak choruję, to mam paskudny kaszel – do uduszenia, podejrzewam, że podobnie wygląda napad astmatyczny do mojego kaszlu. Przy czym głowę z bólu po takim kaszlu dosłownie rozwala. Po tym szczegółowym opisie, podsumowanie; ten lek mnie ratuje! Trzeba uważać podobno z uzależnieniem. Jedynym skutkiem ubocznym, była bardzo duża suchość paszczy i nosa, spotęgowana tym, że przez nos nie dało rady oddychać, więc susza na wiór;)

 3. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Odradzam! Uważajcie czy Wasze dziecko nie bierze tego w nadmiarze! Do Kasi powyżej – nie wprowadzaj ludzi w błąd. Kodeina, a efedryna to dwie różne substancje. Efedryna działa stymulująco, kodeina sedatywnie. Krzysztof – prawdopodobnie masz bardzo wyczulony receptor opioidowy CYP2D6, dlatego tak reagujesz na zaledwie 2-3 tabletki. Preparaty z kodeiną są niebezpieczne. Kodeina w wątrobie metabolizuje do morfiny, stąd działanie przeciwbólowe. Czym jest morfina, nikomu nie trzeba tłumaczyć. Poszukajcie Thiocodinu na innych stronach, w wiadomościach. Apteki biją na alarm. W większości krajów preparaty z kodeiną są tylko na receptę. Mądrzy ludzie wezmą według dawkowania na ulotce, ci, którzy błądzą wezmą 20 tabletek. Jestem uzależniona od kodeiny prawie dwa lata. My ją nazywamy: heroina dla dzieciaków, acz działaniem nie różni się tak znacznie a mechanizm uzależnienia jest taki sam. Uważajcie na swoje dzieci! Antidol, Thiocodin, Acodin z apteki to początek drogi do piekła na ziemi.

 4. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Super tabletki ,polecam – kaszel od razu po nich ustąpił p-o-l-e-c-a-m!!!!!!!!!!!

 5. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek najlepszy na kaszel! Jednak należy uważać na dawkowanie bo zbyt duża ilość ma podobne działanie do Efedryny… No i nie polecam łączyć go z Alerteciem ;) Zasnełam na stojąco:)

 6. Thiocodin #

  Krzysztof, co za bzdury tu wypisujesz, straszysz ludzi niepotrzebnie, lek jest bardzo bezpieczny i skuteczny, polecam, na suchy kaszel najlepszy lek.

 7. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo dobry lek ! Stosowałem 2 tabl. przeciwbólowo po upojnej nocy z przyjacielem Marianem bo mocno bolała mnie pupa. Po ok. 20 min. ból zniknął jak ręka odjal, a przy okazji pomaga na kaszel. Polecam.

 8. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Polecam, kaszel mija jak ręką odjął, no może nie natychmiast, ale po ok 30-40 minutach. Zapłaciłam 6,20zł, wprawdzie w opakowaniu jest tylko 10 tabletek, ale i tak uważam, że warto. Poza lekką i tylko troszeczkę przeszkadzającą suchością w ustach, inne efekty uboczne u mnie nie wystąpiły.
  PS.
  A tak na marginesie, widzę, że większość osób nie dostrzega tej gwiazdki przy skutkach ubocznych i oznacza na odwrót. Najpierw ktoś pisze, że nie zaobserwował u siebie żadnych efektów ubocznych, po czym zaznacza jedną gwiazdkę… Dokładnie na odwrót, niż by należało…

 9. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Z niewydolnością oddechową to kwestia bardzo osobnicza. Przyjmowałem dawki 12mg/kg substancji czynnej (gdzie 0.3-0,5mg/kg jest dawką domyślną) i nigdy nie miałem problemów z oddychaniem. Co do samego kaszlu, to działa tak sobie, bo wstrzymuje kaszel, żeby potem sulfogwajakol pobudził płuca da produkcji śluzu, przez co z suchego kaszlu mamy mokry.

 10. Thiocodin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Niestety zaliczam sie do osób które zazyły ten lek i ledwie zipią.Ok 3 godziny po zażyciu tabletki ledwie mogłem oddychac, napady kaszlu i duszności.Tak jak by ktoś wlał ci wodę do płuc która czcesz wypluć/odkrztusić i nie możesz …coś strasznego.Ja nie polecam


Znasz Thiocodin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.