Segan

4,3 [3]

Tagi: , ,

Składnikiem leku Segan jest selegilina. Substancja ta zazwyczaj używana jest do walki z chorobą Parkinsona, w tym celu stosuję się selegilinę łącznie z preparatem lewodopa (l-dopa). Segan jest nieodwracalnym inhibitorem MAO-B, więc podwyższa ilość dopaminy w mózgu, której zbyt mała ilość wiązana jest z chorobą Parkinsona. Dodatkowo, w większych niż 10mg dziennie dawkach selegilina staje się również inhibitorem MAO-A, więc nie jest niespodzianką, iż selegilina czasami używana jest do leczenia depresji. Naukowcy twierdzą również, iż część antydepresyjnych właściwości selegiliny można przypisać substancji, do których selegilina jest w organizmie metabolizowana, czyli do l-amfetaminy i l-metaamfetaminy.

Najnowsza opinia o Segan:

„Ja zażywałem Segan w dawce powyżej 20 mg/ dobę. Efekt pojawia się dość szybko, perspektywa patrzenia na wiele spraw znacząco się zmieniła. Polecam ten lek w ciężkim stadium depresji. Mnie bardzo pomógł, ale efekt utrzymał się tylko pierwsze 14 dni. Lek jest refundowany….” [czytaj więcej poniżej]

Segan otrzymał ocenę średnią: 4,3 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 2 opinii

Segan jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Pytania o Segan na forum:

  czy lek segan można przyjąć przed operacją w ogólnym znieczuleniu?

Masz pytania dotyczące leku Segan?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Segan:

Segan cena:

Lek Segan na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Segan tabl. 5 mg
  cena normalnie -> 21.83PLN przy odpłatności ryczałt -> 6.4

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Segan?

Oto lista aptek i sklepów z Segan:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Segan
 1. Segan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja zażywałem Segan w dawce powyżej 20 mg/ dobę. Efekt pojawia się dość szybko, perspektywa patrzenia na wiele spraw znacząco się zmieniła. Polecam ten lek w ciężkim stadium depresji. Mnie bardzo pomógł, ale efekt utrzymał się tylko pierwsze 14 dni. Lek jest refundowany.

  adds_comments_list
 2. Segan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Namówiłem mojego lekarza żeby przepisał mi Segan, bo sporo naczytałem się w Internecie na temat wpływu selegiliny na długość życia. Tabletki mają 5mg, więc kruszę je na 4 i dziennie biorę około 1, 25 mg. To nie jest jakaś dawka standardowa, ale tyle radzą internauci na tematycznych forach. Robię tak już około miesiąca, i o ile nic nie mogę na razie powiedzieć na temat wpływu leku na moją długowieczność, o tyle mogę napisać, jaki jest wpływ leku na mój główny życiowy problem, czyli uzależnienie od papierosów. Dosłownie nie chce mi się sięgać po fajki, jest tak, jakby nagle zaczęło mnie od nich odrzucać. Świetne uczucie, być znienacka wyzwolonym od nałogu. Bardzo polecam.

  adds_comments_list


Znasz Segan? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.