Moklar

3,7 [11]

Tagi: , , , , , , ,

Moklar to jeden z leków dostępnych na rynku polskim, którego substancją, której zawdzięczamy działanie jest moklobemid. Ten sam składnik znajdziemy w lekach, takich jak: aurorix, mobemid i mocloxil.
Pisząc ogólnie, Moklar jest antydepresantem, jednak to, co go wyróżnia to szczególna skuteczność przy depresji, w której inne leki kiepsko sobie radzą. Mowa tu o depresji atypowej (brak energii, motywacji, spanie zbyt długo, nastrój zależny od życiowych zdarzeń). Stosowany również jest przy fobii społecznej, co nie powinno szczególnie dziwić, gdyż fobia tego typu występuje szczególnie często u osób chorych na depresje atypową.
Stosowanie Moklaru u większości chorych nie powoduje skutków ubocznych. Lek może natomiast być źródłem różnych interakcji z innymi lekami. Wystrzegać się należy szczególnie leków z grupy ssri (i snri), takich jak seronil, czy seroxat.

Najnowsza opinia o Moklar:

„Dobry lek, stosuje rano 1 tabletka Moklaru, wieczorem 1 tabletka Lerivonu. Polecam na depresję. …” [czytaj więcej poniżej]

Moklar otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 15 opinii

Moklar jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Fobię społeczną,


Informacje z ulotki Moklar:

Sprawdź jak działa Moklar na podstawie ulotki leku:

Moklar przedawkowanie moklar przedawkowanie Moklar w ciąży moklar w ciąży
Moklar karmienie piersią moklar a karmienie piersią Moklar dawkowanie moklar dawkowanie
Moklar skutki uboczne Moklar przeciwskazania moklar przeciwskazania


Pytania o Moklar na forum:

  moklar przestał działac ?

Masz pytania dotyczące leku Moklar?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Moklar:

Moklar cena:

Lek Moklar na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Moklar tabl. powl. 150 mg
  cena normalnie -> 17.3PLN przy odpłatności 30% -> 5.19

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Moklar?

Oto lista aptek i sklepów z Moklar:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Moklar
 1. Moklar #

  Dobry lek, stosuje rano 1 tabletka Moklaru, wieczorem 1 tabletka Lerivonu. Polecam na depresję.

 2. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  jest to dobry lek na depresję ,stosuje go 31 dzień ,polecam

 3. Moklar #

  Moklobemid to odwracalny IMAO, więc Po 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki moklobemidu można już zażywać inny lek przeciwdepresyjny. TO nie prawda ze trzeba czekać 2 tyg. po odstawieniu moklo. Tak jest ale w przypadku nieodwracalnych IMAO, do których moklobemid nie należy. W ogóle u nas w Polsce nie ma w sprzedaży nieodwracalnych IMAO. Jest tylko mklobemid.

 4. Moklar #

  Agato – twój lekarz jest niedouczony!!!
  Moklobemid jest odwracalnym inhiboterem enzymu MAO (mono-amino-oksydaza, która rozkłada neuroprzekaźniki). Jeśli chcemy zmienić moklobemid na inny lek to trzeba odczekać 24 godziny od ostatniej dawki i wtedy dopiero można przyjąć inny lek. To nie prawda że trzeba czekać 2 tygodnie by móc zmienić na inny – może tak jest, ale w przypadku nieodwracalnych IMAO. Po 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki moklobemidu enzym MAO staje sie aktywny znowu prawie w 100%. A odstawianie leku/zmniejszanie dawki to tyczy sie wszystkich leków.

 5. Moklar #

  Mnie moklar bardzo odpowiada, czuję się po nim super, nie jestem otępiała ani senna (inne leki mi tak nie pomagały).Nie mam takich dołów jak kiedyś. Umożliwił mi powrót do swiata, ludzi i pracy.Normalnie funkcjonuję. Ja polecam

 6. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zły lek. Pobudził moją wrogość i agresję.
  Nastroju nie poprawia, kontaktów społecznych też nie poprawia. Ogólnie bubel

 7. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę moklar od jakiś 5 miesięcy a jednak, jak gorszy dzień, to objawy powracają i jest tak, jak przed zaczęciem brania leku. Jedyne na co mi pomógł, to na moją umiarkowaną fobię społeczną. Jeśli chodzi o inne zaburzenia, to całkiem przeciętnie działa.

 8. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moklar jest fajnym lekiem, łatwym w stosowaniu :) Nie drogim i skutecznym:)
  Lek na prawdę warty polecenia:)

 9. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmowałam różne leki przeciw depresyjne w różnych etapach depresji wywołanej uzależnieniem. Leczę sie od 11 lat z powodzeniem. Po większości bardzo tyłam, spałam, byłam zmulona, miałam spowolnione reakcje, nie pasowało mi to. Moklar jest idealny nie zamula, dobrze intensywnie śpię, mam cisze i spokój w sobie pomaga mi, sprawdził się w bardzo stresujących sytuacjach (telefon od byłego męża z pretensjami) ; ) zazwyczaj podczas takiej rozmowy zaczynało mnie trząść i nie było mowy o jakiejkolwiek racjonalnej sensownej rozmowie. Dawka 1 raz dziennie a po czterech tyg. 3 razy dziennie. Nie zaburza funkcji sexualnych. Polecam, wszystkiego dobrego powodzenia. Grażyna

 10. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mam depresje atypową (brak energii, motywacji, spanie zbyt długo)+ lekką fobię społeczną. Brałem Moklar około 3 miesięcy. Dawka 2 razy dziennie po 2 tabl. Mi nie pomógł. Skutki uboczne: suchość w ustach. Nie zaburzał funkcji seksualnych.


Znasz Moklar? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.