Moklar

3,7 [11]

Tagi: , , , , , , ,

Moklar to jeden z leków dostępnych na rynku polskim, którego substancją, której zawdzięczamy działanie jest moklobemid. Ten sam składnik znajdziemy w lekach, takich jak: aurorix, mobemid i mocloxil.
Pisząc ogólnie, Moklar jest antydepresantem, jednak to, co go wyróżnia to szczególna skuteczność przy depresji, w której inne leki kiepsko sobie radzą. Mowa tu o depresji atypowej (brak energii, motywacji, spanie zbyt długo, nastrój zależny od życiowych zdarzeń). Stosowany również jest przy fobii społecznej, co nie powinno szczególnie dziwić, gdyż fobia tego typu występuje szczególnie często u osób chorych na depresje atypową.
Stosowanie Moklaru u większości chorych nie powoduje skutków ubocznych. Lek może natomiast być źródłem różnych interakcji z innymi lekami. Wystrzegać się należy szczególnie leków z grupy ssri (i snri), takich jak seronil, czy seroxat.

Najnowsza opinia o Moklar:

„Na razie nie wystawiam oceny, bo dopiero zaczęłam brać ten lek. Na depresję leczę się od 10 lat, w tym czasie przepisywano mi trójpierścieniowe, potem zwrotnego wychwytu serotoniny. Większości mój organizm nie tolerował, część działała maksymalnie rok, a potem wszystko zaczynało się od początku. To pierwszy lek MAO jaki mi zalecono i mam nadzieję, że organizm wreszcie przestanie się wygłupiać i zdecyduje się na współpr…” [czytaj więcej poniżej]

Moklar otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 16 opinii

Moklar jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Fobię społeczną,


Informacje z ulotki Moklar:

Sprawdź jak działa Moklar na podstawie ulotki leku:

Moklar przedawkowanie moklar przedawkowanie Moklar w ciąży moklar w ciąży
Moklar karmienie piersią moklar a karmienie piersią Moklar dawkowanie moklar dawkowanie
Moklar skutki uboczne Moklar przeciwskazania moklar przeciwskazania


Pytania o Moklar na forum:

  moklar przestał działac ?

Masz pytania dotyczące leku Moklar?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Moklar:

Moklar cena:

Lek Moklar na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Moklar tabl. powl. 150 mg
  cena normalnie -> 17.3PLN przy odpłatności 30% -> 5.19

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Moklar?

Oto lista aptek i sklepów z Moklar:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Moklar
 1. Moklar #

  Na razie nie wystawiam oceny, bo dopiero zaczęłam brać ten lek. Na depresję leczę się od 10 lat, w tym czasie przepisywano mi trójpierścieniowe, potem zwrotnego wychwytu serotoniny. Większości mój organizm nie tolerował, część działała maksymalnie rok, a potem wszystko zaczynało się od początku. To pierwszy lek MAO jaki mi zalecono i mam nadzieję, że organizm wreszcie przestanie się wygłupiać i zdecyduje się na współpracę z tym specyfikiem.

  Dodam tylko, że pomimo ostrzeżeń o skutkach ubocznych dokuczających w pierwszych dniach stosowania, jak na razie nie odnotowałam żadnych. A nastawiałam się na najgorsze, zwłaszcza, że mam arytmię komorową, którą podobno Moklar może nasilać. Po Seroxacie miałam taką tachykardię, że mój kardiolog złapał się za głowę, po Moklarze – odpukać – serce (wspomagane Rytmonormem, który biorę od lat) pracuje jak w szwajcarskim zegarku.

  adds_comments_list
 2. Moklar #

  Dobry lek, stosuje rano 1 tabletka Moklaru, wieczorem 1 tabletka Lerivonu. Polecam na depresję.

  adds_comments_list
 3. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  jest to dobry lek na depresję ,stosuje go 31 dzień ,polecam

  adds_comments_list
 4. Moklar #

  Moklobemid to odwracalny IMAO, więc Po 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki moklobemidu można już zażywać inny lek przeciwdepresyjny. TO nie prawda ze trzeba czekać 2 tyg. po odstawieniu moklo. Tak jest ale w przypadku nieodwracalnych IMAO, do których moklobemid nie należy. W ogóle u nas w Polsce nie ma w sprzedaży nieodwracalnych IMAO. Jest tylko mklobemid.

  adds_comments_list
 5. Moklar #

  Agato – twój lekarz jest niedouczony!!!
  Moklobemid jest odwracalnym inhiboterem enzymu MAO (mono-amino-oksydaza, która rozkłada neuroprzekaźniki). Jeśli chcemy zmienić moklobemid na inny lek to trzeba odczekać 24 godziny od ostatniej dawki i wtedy dopiero można przyjąć inny lek. To nie prawda że trzeba czekać 2 tygodnie by móc zmienić na inny – może tak jest, ale w przypadku nieodwracalnych IMAO. Po 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki moklobemidu enzym MAO staje sie aktywny znowu prawie w 100%. A odstawianie leku/zmniejszanie dawki to tyczy sie wszystkich leków.

  adds_comments_list
 6. Moklar #

  Mnie moklar bardzo odpowiada, czuję się po nim super, nie jestem otępiała ani senna (inne leki mi tak nie pomagały).Nie mam takich dołów jak kiedyś. Umożliwił mi powrót do swiata, ludzi i pracy.Normalnie funkcjonuję. Ja polecam

  adds_comments_list
 7. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zły lek. Pobudził moją wrogość i agresję.
  Nastroju nie poprawia, kontaktów społecznych też nie poprawia. Ogólnie bubel

  adds_comments_list
 8. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę moklar od jakiś 5 miesięcy a jednak, jak gorszy dzień, to objawy powracają i jest tak, jak przed zaczęciem brania leku. Jedyne na co mi pomógł, to na moją umiarkowaną fobię społeczną. Jeśli chodzi o inne zaburzenia, to całkiem przeciętnie działa.

  adds_comments_list
 9. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moklar jest fajnym lekiem, łatwym w stosowaniu :) Nie drogim i skutecznym:)
  Lek na prawdę warty polecenia:)

  adds_comments_list
 10. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przyjmowałam różne leki przeciw depresyjne w różnych etapach depresji wywołanej uzależnieniem. Leczę sie od 11 lat z powodzeniem. Po większości bardzo tyłam, spałam, byłam zmulona, miałam spowolnione reakcje, nie pasowało mi to. Moklar jest idealny nie zamula, dobrze intensywnie śpię, mam cisze i spokój w sobie pomaga mi, sprawdził się w bardzo stresujących sytuacjach (telefon od byłego męża z pretensjami) ; ) zazwyczaj podczas takiej rozmowy zaczynało mnie trząść i nie było mowy o jakiejkolwiek racjonalnej sensownej rozmowie. Dawka 1 raz dziennie a po czterech tyg. 3 razy dziennie. Nie zaburza funkcji sexualnych. Polecam, wszystkiego dobrego powodzenia. Grażyna

  adds_comments_list
 11. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mam depresje atypową (brak energii, motywacji, spanie zbyt długo)+ lekką fobię społeczną. Brałem Moklar około 3 miesięcy. Dawka 2 razy dziennie po 2 tabl. Mi nie pomógł. Skutki uboczne: suchość w ustach. Nie zaburzał funkcji seksualnych.

  adds_comments_list
 12. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem Moklar około rok. Czułem się faktycznie lepiej, fantastycznie reguluje sen(spałem zawsze 11-12h na dobę, biorąc ten lek spałem zawsze 7,5h z zegarkiem w ręku). Skutków ubocznych, jako takich brak, ale trzeba uważać na inne leki np. paracetamol

  adds_comments_list
 13. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biore Moklar od 5 miesięcy. Mam depresje z nerwicą. Nic mi nie pomógł, czuje się słabo, jak wcześniej. Bez sił i chęci do życia.Brak energii, tragedia wstać z łóżka. Co gorsze będąc u innego psychiatry powiedział; kto pani przepisal ten lek. Ja go w ogóle nie stosuje,ponieważ nie można go odstawić,zeby dać inny.Po prostu nie można go łączyć z innymi lekami.U jednego pacjenta pomoże, u drugiego będzie WIELKI dramat. Ponieważ trzeba go po malu odstawiać, przez dwa tyg. Później 2 tyg. oczyścić organizm bez żadnych leków. A potem dopiero inne z innej grupy.także to jest lek ciężki,jezeli nie działa na pacjenta.masakra!!!!jestem w trakcie odstawiania Moklaru.

  adds_comments_list
 14. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam

  Biorę tę lek od około 3 lat , działanie leku ok, wcześniej zażywałem mocloxil wróciłem do pracy i życia, dodatkowo biorę depakine , zażywałem wcześniej różne leki i bywało różnie, odjazdy -leki były niedopasowane, lekarze przypadkowi. Teraz jet ok.

  adds_comments_list
 15. Moklar #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie okazał się znakomitym lekiem. Od wielu lat miałam dystymię z trzykrotnymi epizodami depresji atypowej, a w ostatnich latach doszła do tego lekka fobia społeczna. Teraz po kilku miesiącach brania leku czuję się znowu jak wtedy, gdy byłam nastolatką. Wróciła mi chęć do życia i działania. Dodam, że dodatkowo czytam literaturę z dziedziny rozwoju osobistego i słucham nagrań z autohipnozą Kaczorowskiego, co w sumie działa jak najlepsza psychoterapia. Polecam.

  adds_comments_list
 16. Moklar #

  Dopiero biorę od niedawna. Mam zmieniony z PAROGEN na ,MOKLAR .Nie czuje się dobrze, dlatego zajrzałam tu…masakra:(

  adds_comments_list


Znasz Moklar? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.