Moklar


Moklar to jeden z leków dostępnych na rynku polskim, którego substancją, której zawdzięczamy działanie jest moklobemid. Ten sam składnik znajdziemy w lekach, takich jak: aurorix, mobemid i mocloxil.
Pisząc ogólnie, Moklar jest antydepresantem, jednak to, co go wyróżnia to szczególna skuteczność przy depresji, w której inne leki kiepsko sobie radzą. Mowa tu o depresji atypowej (brak energii, motywacji, spanie zbyt długo, nastrój zależny od życiowych zdarzeń). Stosowany również jest przy fobii społecznej, co nie powinno szczególnie dziwić, gdyż fobia tego typu występuje szczególnie często u osób chorych na depresje atypową.
Stosowanie Moklaru u większości chorych nie powoduje skutków ubocznych. Lek może natomiast być źródłem różnych interakcji z innymi lekami. Wystrzegać się należy szczególnie leków z grupy ssri (i snri), takich jak seronil, czy seroxat.

Napisz swoją opinię o Moklar


Cena Moklar
Skutki uboczne Moklar
Dawkowanie Moklar
Ulotka Moklar
Zamienniki Moklar
Forum Moklar
Najnowsza opinia o Moklar
Zastosowanie i składniki Moklar
Gdzie można kupić Moklar?

Opinie o Moklar (18)

Moklar, ocena średnia

6.6

Skutecznosc

55/10

    Brak skutków ubocznych

    72/10

      Oplacalnosc

      71/10
        1. Opinia użytkownika o Moklar :

          Lekarz przepisał mi moklar na napadowy atak lęku, z tego co tu czytam, to jest na depresję typowo. Czy komuś pomógł na inne choroby?

        2. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          5.3

          Oplacalnosc

          8.5

          Biorę moklar od 2 tygodni. Wcześniej brałem nexpram. Po moklarze mam straszne zawroty głowy i nie mogę normalnie funkcjonować.

        3. Opinia użytkownika o Moklar :

          Na razie nie wystawiam oceny, bo dopiero zaczęłam brać ten lek. Na depresję leczę się od 10 lat, w tym czasie przepisywano mi trójpierścieniowe, potem zwrotnego wychwytu serotoniny. Większości mój organizm nie tolerował, część działała maksymalnie rok, a potem wszystko zaczynało się od początku. To pierwszy lek MAO jaki mi zalecono i mam nadzieję, że organizm wreszcie przestanie się wygłupiać i zdecyduje się na współpracę z tym specyfikiem.

          Dodam tylko, że pomimo ostrzeżeń o skutkach ubocznych dokuczających w pierwszych dniach stosowania, jak na razie nie odnotowałam żadnych. A nastawiałam się na najgorsze, zwłaszcza, że mam arytmię komorową, którą podobno Moklar może nasilać. Po Seroxacie miałam taką tachykardię, że mój kardiolog złapał się za głowę, po Moklarze – odpukać – serce (wspomagane Rytmonormem, który biorę od lat) pracuje jak w szwajcarskim zegarku.

        4. Opinia użytkownika o Moklar :

          Dobry lek, stosuje rano 1 tabletka Moklaru, wieczorem 1 tabletka Lerivonu. Polecam na depresję.

        5. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          10

          jest to dobry lek na depresję ,stosuje go 31 dzień ,polecam

        6. Opinia użytkownika o Moklar :

          Moklobemid to odwracalny IMAO, więc Po 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki moklobemidu można już zażywać inny lek przeciwdepresyjny. TO nie prawda ze trzeba czekać 2 tyg. po odstawieniu moklo. Tak jest ale w przypadku nieodwracalnych IMAO, do których moklobemid nie należy. W ogóle u nas w Polsce nie ma w sprzedaży nieodwracalnych IMAO. Jest tylko mklobemid.

        7. Opinia użytkownika o Moklar :

          Agato – twój lekarz jest niedouczony!!!
          Moklobemid jest odwracalnym inhiboterem enzymu MAO (mono-amino-oksydaza, która rozkłada neuroprzekaźniki). Jeśli chcemy zmienić moklobemid na inny lek to trzeba odczekać 24 godziny od ostatniej dawki i wtedy dopiero można przyjąć inny lek. To nie prawda że trzeba czekać 2 tygodnie by móc zmienić na inny – może tak jest, ale w przypadku nieodwracalnych IMAO. Po 24 godzinach od przyjęcia ostatniej dawki moklobemidu enzym MAO staje sie aktywny znowu prawie w 100%. A odstawianie leku/zmniejszanie dawki to tyczy sie wszystkich leków.

        8. Opinia użytkownika o Moklar :

          Mnie moklar bardzo odpowiada, czuję się po nim super, nie jestem otępiała ani senna (inne leki mi tak nie pomagały).Nie mam takich dołów jak kiedyś. Umożliwił mi powrót do swiata, ludzi i pracy.Normalnie funkcjonuję. Ja polecam

        9. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          2

          Brak skutków ubocznych

          2

          Oplacalnosc

          2

          Zły lek. Pobudził moją wrogość i agresję.
          Nastroju nie poprawia, kontaktów społecznych też nie poprawia. Ogólnie bubel

        10. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          4

          Brak skutków ubocznych

          4

          Oplacalnosc

          10

          Biorę moklar od jakiś 5 miesięcy a jednak, jak gorszy dzień, to objawy powracają i jest tak, jak przed zaczęciem brania leku. Jedyne na co mi pomógł, to na moją umiarkowaną fobię społeczną. Jeśli chodzi o inne zaburzenia, to całkiem przeciętnie działa.

        11. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          6

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          10

          Moklar jest fajnym lekiem, łatwym w stosowaniu :) Nie drogim i skutecznym:)
          Lek na prawdę warty polecenia:)

        12. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          8

          Brak skutków ubocznych

          8

          Oplacalnosc

          8

          Przyjmowałam różne leki przeciw depresyjne w różnych etapach depresji wywołanej uzależnieniem. Leczę sie od 11 lat z powodzeniem. Po większości bardzo tyłam, spałam, byłam zmulona, miałam spowolnione reakcje, nie pasowało mi to. Moklar jest idealny nie zamula, dobrze intensywnie śpię, mam cisze i spokój w sobie pomaga mi, sprawdził się w bardzo stresujących sytuacjach (telefon od byłego męża z pretensjami) ; ) zazwyczaj podczas takiej rozmowy zaczynało mnie trząść i nie było mowy o jakiejkolwiek racjonalnej sensownej rozmowie. Dawka 1 raz dziennie a po czterech tyg. 3 razy dziennie. Nie zaburza funkcji sexualnych. Polecam, wszystkiego dobrego powodzenia. Grażyna

        13. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          2

          Brak skutków ubocznych

          8

          Oplacalnosc

          4

          Mam depresje atypową (brak energii, motywacji, spanie zbyt długo)+ lekką fobię społeczną. Brałem Moklar około 3 miesięcy. Dawka 2 razy dziennie po 2 tabl. Mi nie pomógł. Skutki uboczne: suchość w ustach. Nie zaburzał funkcji seksualnych.

        14. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          8

          Brak skutków ubocznych

          8

          Oplacalnosc

          10

          Brałem Moklar około rok. Czułem się faktycznie lepiej, fantastycznie reguluje sen(spałem zawsze 11-12h na dobę, biorąc ten lek spałem zawsze 7,5h z zegarkiem w ręku). Skutków ubocznych, jako takich brak, ale trzeba uważać na inne leki np. paracetamol…

        15. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          4

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          4

          Biore Moklar od 5 miesięcy. Mam depresje z nerwicą. Nic mi nie pomógł, czuje się słabo, jak wcześniej. Bez sił i chęci do życia.Brak energii, tragedia wstać z łóżka. Co gorsze będąc u innego psychiatry powiedział; kto pani przepisal ten lek. Ja go w ogóle nie stosuje,ponieważ nie można go odstawić,zeby dać inny.Po prostu nie można go łączyć z innymi lekami.U jednego pacjenta pomoże, u drugiego będzie WIELKI dramat. Ponieważ trzeba go po malu odstawiać, przez dwa tyg. Później 2 tyg. oczyścić organizm bez żadnych leków. A potem dopiero inne z innej grupy.także to jest lek ciężki,jezeli nie działa na pacjenta.masakra!!!!jestem w trakcie odstawiania Moklaru.

        16. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          10

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          10

          Witam

          Biorę tę lek od około 3 lat , działanie leku ok, wcześniej zażywałem mocloxil wróciłem do pracy i życia, dodatkowo biorę depakine , zażywałem wcześniej różne leki i bywało różnie, odjazdy -leki były niedopasowane, lekarze przypadkowi. Teraz jet ok.

        17. Opinia użytkownika o Moklar :

          Skutecznosc

          8

          Brak skutków ubocznych

          10

          Oplacalnosc

          10

          Dla mnie okazał się znakomitym lekiem. Od wielu lat miałam dystymię z trzykrotnymi epizodami depresji atypowej, a w ostatnich latach doszła do tego lekka fobia społeczna. Teraz po kilku miesiącach brania leku czuję się znowu jak wtedy, gdy byłam nastolatką. Wróciła mi chęć do życia i działania. Dodam, że dodatkowo czytam literaturę z dziedziny rozwoju osobistego i słucham nagrań z autohipnozą Kaczorowskiego, co w sumie działa jak najlepsza psychoterapia. Polecam.

        18. Opinia użytkownika o Moklar :

          Dopiero biorę od niedawna. Mam zmieniony z PAROGEN na ,MOKLAR .Nie czuje się dobrze, dlatego zajrzałam tu…masakra:(

        Dodaj komentarz

        Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

        Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.