Portagen

4,6 [9]

Tagi:

Portagen to suplement diety dostępny na receptę. W jego składzie są łatwo przyswajalne produkty odżywcze i witaminy. Środek stanowi dobre rozwiązanie dla ludzi z problemami przyswajania pokarmów i niedożywieniem. Portagen jest sprzedawany od dawna w charakterystycznych metalowych puszkach. Ma on postać białego proszku. Z proszku powinno się przygotowywać zawiesinę, jednak użytkownicy, często po prostu jedzą go łyżką. Ciekawym składnikiem Portagenu są średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe (MCT). Są to tłuszcze, które wchłaniane są bardzo szybko przez organizm. Naukowcy badają możliwe zastosowania MCT w medycynie. Pod lupą są takie choroby jak: Choroba Alzheimera, AIDS i padaczka.

Najnowsza opinia o Portagen:

„24 lata temu urodziłam wcześniaka. 1,6 kg i 44 cm. Pół roku na piersi a potem lekarz na receptę przepisał jej portagen. Rozrabiałam to jak mleko w proszku i podawałam zamiast mleka jak lekarz kazał. Wtedy nie było wyboru w rodzajach mleka w proszku. Piła więc portagen. Nie przybierała jakoś szczególnie na wadze, czy wzroście. Do dziś jest drobinka więc chyba nie działało na masę ciała przynajmniej w przypadku mojej córki. P…” [czytaj więcej poniżej]

Portagen otrzymał ocenę średnią: 4,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 10 opinii

Portagen jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Masz pytania dotyczące leku Portagen?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Portagen:

Portagen cena:

Lek Portagen nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Portagen ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Portagen?

Oto lista aptek i sklepów z Portagen:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Portagen
 1. Portagen #

  24 lata temu urodziłam wcześniaka. 1,6 kg i 44 cm. Pół roku na piersi a potem lekarz na receptę przepisał jej portagen. Rozrabiałam to jak mleko w proszku i podawałam zamiast mleka jak lekarz kazał. Wtedy nie było wyboru w rodzajach mleka w proszku. Piła więc portagen. Nie przybierała jakoś szczególnie na wadze, czy wzroście. Do dziś jest drobinka więc chyba nie działało na masę ciała przynajmniej w przypadku mojej córki. Po prostu zamiennik mleka matki. Tak był wtedy traktowany. Dla wcześniaków był na receptę bo cholernie drogi.

 2. Portagen #

  nigdzie nie można go już kupić ! nie wiem dla czego, teraz kupuję ENSURE – podobny.

 3. Portagen #

  Pilnie poszukuję portagenu, dla chorego. Czy zą zamienniki dla osoby wychudzonej??

 4. Portagen #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Byłam po ciężkiej operacji, 36 kg. wstręt do jedzenia – uratował mi życie po operacji – po paru dniach mogłam coś wziąć do ust i przełknąć, jest rewelacyjny i bezpieczny. Wagą do tej nie grzeszę 46 kg. Więc od czasu do czasu go biorę, aby podbudować organizm.

 5. Portagen #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  PORTAGEN nie jest na receptę kto wam głupot naopowiadał

 6. Portagen #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  jak sam nie spróbujesz to sie przekonasz jaki jest ;D bo taka prawda

 7. Portagen #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Prawie już skończyłam drugą puchę. Miał podwyższać wagę i ma za to u mnie dużo gwiazdek, ale ma też fajny skutek uboczny w postaci większej ilości energii. Znacie może jakieś miejsce, gdzie da się go kupić bez recepty. Do tej pory muszę prosić ciocię lekarza, a ona nie mieszka w moim domu.

 8. Portagen #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jestem raczej chudziną i używałam porta genu, żeby trochę przytyć. Faktycznie to jest chyba jego główne zastosowani. Bardzo ładnie obniża metabolizm. Po pierwszym tygodniu, czy dwóch zobaczycie tylko to że macie więcej energii, ale poczekajcie jeszcze przynajmniej 2 i wtedy wskakujcie na wagę. U mnie po miesiącu z 46 na 50. Pozdrawiam. Zapomniałam dodać że nie robiłam sobie jak to jest napisane na opakowaniu ?roztworu? ale jadłam go łyżką. Kilka razy dziennie wcinałam 2 czubate łyżki stołowe.

 9. Portagen #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Nie polecam jeśli pracujecie nad masą. To raczej środek oldschoolowy. Ojciec opowiadał mi, że za jego czasów na siłownie chodziło sie z metalowymi puszkami portagenu. Na pewno są teraz nowocześniejsze środki. Do tego jest jeszcze na receptę / nie wiadomo z jakiego powodu, przeciż to zwykłe białko, jakich tysiące w sklepach z odżywkami

 10. Portagen #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Miałem rok temu cięższy okres na studiach i wtedy podjadałem portagen. Jest naprawdę świetny, dodaje energii kilka minut po użyciu. Super do nauki. Jego działanie trwa około 2 godziny, ale ja brałem go ponownie, gdy przestwał działać. Nie miałem skutków ubocznych.


Znasz Portagen? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.