Nexium

Poznaj bliżej lek Nexium:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Nexium. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Nexium i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku






Ocena Nexium

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Nexium Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Nexium i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Nexium





Lek Nexium jest lekiem przeciwwskazanym do leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy. Jest to inhibitory pompy protonowej (PPI), czyli lek, który blokuje kwas solny wytwarzany przez żołądek. Lek można przyjmować w postaci doustnych tabletek lub granulowanych roztworów.

Dawkowanie leku Nexium zależy od czynnika, takiego jak wiek pacjenta, choroba, jaka jest leczona, jak długo pacjent przyjmuje lek i jakie są efekty leczenia.

Dorośli powyżej 18 roku życia zazwyczaj zaczynają od przyjmowania 20 mg Nexium dwa razy na dobę lub 40 mg jeden raz na dobę. Jeśli dawka jest bardziej odpowiednia, można ją zwiększyć do 40 mg dwa razy na dobę. Dzieci w wieku 12-17 lat mogą przyjmować 20 mg lub 40 mg na dobę.

W przypadku dzieci w wieku od ośmiu tygodni do 11 lat można stosować granulowane rozpuszczalne roztwory; zaczynając od dawki 2 mg na kg masy ciała na dobę, aż do maksymalnie 20 mg na dobę. Dzieci poniżej ośmiu tygodni nie powinny przyjmować leku Nexium.

Lek Nexium może również powodować niepożądane skutki uboczne. Objawy, takie jak ból brzucha, zawroty głowy, utrata wagi, zmęczenie, nudności, wymioty, ból stawów i zapalenie płuc, są zwykle niewielkie i ustępują po kilku dniach po zaprzestaniu przyjmowania leku.

Leki o podobnym działaniu dostępne w Polsce to esomeprazol, rabeprazol i pantoprazol. Wszystkie te leki są inhibitory pompy protonowej i są zalecane w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Esomeprazol jest uważany za najsilniejszy, dalej rabeprazol, a pantoprazol jest najsłabszy. Wszystkie są dostępne w postaci tabletek i granulowanych roztworów.

Dawkowanie tych leków może się różnić w zależności od czynnika, takiego jak wiek pacjenta, choroba, którą leczymy, jak długo pacjent będzie przyjmował lek i jakie będą efekty leczenia. Zazwyczaj zaczyna się od dawki 20 mg, która może być zwiększana do 40 mg.

Jeśli chodzi o możliwe skutki uboczne, wszystkie te leki mogą powodować podobne skutki uboczne, takie jak ból brzucha, zawroty głowy, utrata wagi, zmęczenie, nudności, wymioty, ból stawów i zapalenie płuc. Ważne jest, aby przestrzegać zaleconego dawkowania i należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania jakiegokolwiek z tych leków.


Gdzie można kupić Nexium?

Sprawdź gdzie kupić Nexium. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Nexium w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć






Nexium składniki i działanie

Poznaj skład Nexium i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Nexium jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.