Gabapentin opinie

Gabapentin, ocena średnia

4.9333333333333

Skutecznosc

53/10

  Brak skutków ubocznych

  47/10

   Oplacalnosc

   48/10
    Gabapentin jest lekiem stosowanym przy padaczce, oraz tzw. bólu neuropatycznym. Dokładna zasada działania leku nie jest do końca poznana. Lek projektowany był tak, aby podobny był do cząsteczki GABA. Najwyraźniej jednak Gabapentin nie działa na te same receptory, na które działa GABA. Lek być może znajdzie swoje zastosowanie przy leczeniu osób uzależnionych od różnych środków chemicznych. Zdaje się, że zmniejsza on objawy odstawienia benzodiazepin, opioidów i alkoholu.
    Cena Gabapentin
    Skutki uboczne Gabapentin
    Dawkowanie Gabapentin
    Ulotka Gabapentin
    Zamienniki Gabapentin
    Forum Gabapentin
    Najnowsza opinia o Gabapentin
    Zastosowanie i składniki Gabapentin
    Gdzie można kupić Gabapentin?

    Napisz swoja opinię o Gabapentin

    28 Opinii o “Gabapentin

    1. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Witam. Zawroty i bóle głowy. Obojętność. Nudności i ból brzucha.Uczucie przepełnienia – tycie. Co 12 godz 1 tabletka 600mg. Biorę od 2 tygodni na przepuklinę dysków w dolnym odcinku kręgosłupa. Pęknięte dwa dyski.Nie za bardzo fajnie jest.

    2. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     ten lek jest genialny! pierwsza tabletka i po kilkunastu minutach szok… jak bym zapalił jointa, pobudzenie, naplyw energi, druga tabletka – już bez „narkotykowych” efektów, tylko dobre samopoczucie, lekkie pobudzenie. co będzie dalej? zobaczymy, ale jest świetnie.

    3. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Dzień dobry, biorę ten lek od wczoraj, czuję się fatalnie, jakbym była pijana, co mam robić, przerwać, czy brać, bo nie jestem w stanie nawet do windy dojść.

    4. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Witam, lek przyjmuję od 5 dni, nieznaczna poprawa, ból nogi z lekka ustąpił, ale wystąpiły skutki uboczne, przestałem być w sensie 100% facetem odstawiłem i wszystko w porządku.

    5. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     witam gaba biorę od trzech miesiecy, skutkuje,jestem zadowolona, lecz budze się w nocy, problemy z koncetracją, głównie podczas jazdy samochodem i czuję się zaćpana. Bóle, pieczenie nogi ustąpiły, wiec to dla mnie najważniejsze. Dużo razy zastanawialam się, żeby rzucic ten lek, bo nie jestem sobą, ale ten ból był nie do zniesienia w dniu codziennym. Jeśli chodzi o działanie na ból jest dobry, ale skutki uboczne są uciążliwe.

    6. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę gabe od prawie roku na neuropatie nogi -uszkodzenie nerwów po zabiegu. Pieczenie stopy i ból palców znikły w 95%
     Na początku jedyne skutki uboczne to uczucie, jak po „bani”, albo dwóch przez 2-3 dni
     ale zaczynałem od dawki 600mg teraz biorę 3-4 razy na dobę po 600 czasem mniej
     więcej skutków ubocznych nie miałem.
     Właściwie mogę powiedzieć, że lek postawił mnie na nogi, jedyny lek który przyniósł ulgę wcześniej były wszystkie p. bólowe i nawet blokady (efekt 100%, ale na parę godzin). Gaba się naprawdę sprawdziła, na początku czytając opinie też miałem obawy przed zastosowaniem, ale to juz chyba kwestia indywidualna i za dużo info od dr. google.

    7. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Witam! Po raz trzeci podchodzę do brania GABAPENTIN-u, jednakże po kilkunastu kapsułkach przestaję brać i wyrzucam/szkoda pieniędzy/,samopoczucie przy stosowaniu 3xdziennie jest fatalne – mdłości, zaburzenia widzenia, uczucie splątania nóg.Prowadzenie samochodu wręcz niemożliwe. Lekarz o tym wie i znów mi przepisał więc biorę tylko 1 kapsułkę po obiedzie i z domu wtedy nie wychodzę.Nie odczuwam poprawy w moim samopoczuciu a mam neuropatię-zaburzenia czucia w stopach, która powstała z powodu chorego kręgosłupa,który był operowany.Mam problem z chodzeniem.Biorę jeszcze NIVALIN w zastrzykach.Czy będzie poprawa to się okaże!!!Czy lekarze umieją leczyć? Przed operacją leczyłam się 15 lat bez efektu.Pozdrawiam chorych-życzę powrotu do zdrowia.

    8. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Witam wszystkich,
     Biore ten lek trzeci dzien na bóle neurologiczne.Dawka 300mg dwa razy dziennie. Na razie nie mam takich strasznych skutkow ubocznych ale czuje sie senna,mam bole glowy,zawroty,zle widzenie ale nie jest tak zle.Ciagle chodze do pracy i co najwazniejsze plecy mnie nie bola.Zobaczymy jak bedzie dalej ale nie chce go dlugo brac..pozdrawiam

    9. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Biorę lek od 3 dni, czuję się po nim [dawka 300mg na dobę] jakbym był naćpany,zawroty głowy, mdłości,obrzęk twarzy i obojętność. Od dzisiaj nie wezmę ani mg.Są inne leki przeciwbólowe sprawdzone.

    10. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     na początku zachłysnęłam się tym lekiem.brałam 3×100 bóle nuropatyczne zmalały.po miesiącu ból nóg -uda aż w dół.przerwałam branie leku ,bo myślałam,że nogi stracę.biorę leki przeciwbólowe

    11. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Witam mam pytanie, jakie dawki bierzecie że wam włosy wypadają i przez jaki czas? Mam bardzo mało włosów i boję się, że jak zaczną mi lecieć to do 30-stki będę łysa…

     1. Opinia użytkownika o Gabapentin :

      Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      2

      To jest zamiennik i przypadku tego leku nie jest prawdą, że zamiennik jest takim samym lekiem jak oryginał(Neurontin). Z konieczności bo nie mogła w Szczecinie dostać neurontinu brałam kilka razy gabapentin. Kołowanie i wirówka na porządku dziennym. Ogólnie dużo gorsze samopoczucie i więcej małych ataków.

    12. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Gabapentin biorę od ponad pół roku na bóle neurologiczne. 3 razy po 300 mg to może nie jest duża dawka, ale dla mnie jest właściwie wystarczająca-póki co. Dość dobrze sypiam w nocy. A o skutkach ubocznych to dopiero po wejściu na to forum zaczęłam się zastanawiać. Nie zauważyłam nic niepokojącego, ale może za wcześnie na ocenę?

    13. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Biorę gabapentin od roku, zaczął pomagać dopiero w dużych dawkach. Teraz powoli zmniejszam….ale przy moich dolegliwościach nie wiem, czy będę mogła go kiedyś odstawić.
     Jestem zadowolona z leku.. to prawda że często czuję się senna..ale spokojnie mogę prowadzić samochód, gdyż nie zaburza moich czynności psycho-ruchowych.

    14. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Po tym leku mam bardzo silne pieczenie mięśni nóg i w ogóle źle się po nim czuję. Anna

    15. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     odradzam straszne skutki duszenie w gardle,drżenia ,omamy ,zawroty ,niepokoj ,zaburzenia chodu głowa sie rozstępuje SZOK

    16. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     tragedia coś niesamowitego czuje się strasznie drżenia, strach zawroty niemożność chodzenia, mdłości nie polecam wolę ból niż takie straszne skutki uboczne

    17. Opinia użytkownika o Gabapentin :

     lek nie jest do dzisiaj rozpoznany więc dlaczego lekarze go wypisują .To proste- dla kasy.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.