Depakine

Opinie, komentarze, informacje


Depakiane ma bardzo duży zakres zastosowań. Jest preparatem często wybieranym przez neurologów leczących u pacjenta padaczkę, ale bardzo interesujący jest również wpływ depakiny na choroby psychiatryczne. W szczególnie utrudniającej życie chorobie bipolar (choroba dwubiegunowa) lek ten stabilizuje nastrój chorego. Tutaj bardziej skuteczny jest przy łagodzeniu epizodów manii, niż depresji. Lekiem tym niektórzy lekarze próbują również leczyć zwykła depresję, lecz na tej arenie depakine (kwas walproinowy ma silniejszych konkurentów). Lek również używany jest, jako remedium na migrenę i trudne do złagodzenia bóle głowy.
Lek niepozbawiony jest skutków ubocznych. Najpoważniejszym z nich jest nagłe uszkodzenie wątroby. O wiele częściej jednak depakina powoduje uczucie zmęczenia podczas dnia, wzmożone wypadanie włosów, senność i przyrost masy ciała.
Branie w ciąży leku niestety związane jest ze zwiększonym (około trzykrotnie) ryzykiem pojawienia się defektów płodu. Badania wskazują, że dzieci matek stosujących kwas walproinowy podczas ciąży mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia autyzmu.
Cena Depakine
Skutki uboczne Depakine
Dawkowanie Depakine
Ulotka Depakine
Forum Depakine
Najnowsza opinia o Depakine
Zastosowanie i składniki Depakine
Gdzie można kupić Depakine?

Napisz swoja opinię o Depakine

Depakine, ocena średnia

5.6666666666667

Skutecznosc

57/10

  Brak skutków ubocznych

  64/10

   Oplacalnosc

   49/10

    35 Opinii o “Depakine

    1. Opinia użytkownika o Depakine :

     Ja biorę od lat Neurotop i gówno pomagał . Odkąd jestem na Depakinie jest ok.

     na innych nie działa, na innych działa, więc normalnym jest że Polak nie zadowolony;D

    2. Opinia użytkownika o Depakine :

     Jeżeli ktoś wcinał te leki, ma długo trwale zaburzenie orgazmu~ jednym słowem nie chce się, nie stoi, a nawet jak stanie, to nie wytryśnie nawet, jak się dojdzie. Moja żona była załamana, bo staraliśmy się o dziecko. To zmniejsza libido do takiego stopnia, że to początek końca życia seksualnego, przynajmniej ja tak miałem.

    3. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę mix magnezu i depakine od lat, żeby kontrolować manię przy dwubiegunowej. I to się sprawdza w 90%. Nie działa tylko, jeśli jestem poddany olbrzymiemu stresowi, co jest rzadkim zdarzeniem. Między innymi, dlatego, że staram się w życiu unikać na tyle, na ile mogę sytuacji stresowych.

    4. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Biorę go 20 lat. Owszem ataki słabsze ale częstsze. Gdy zamieniono na tegretol połączony z clonazepanem było lepiej, ale lekarz wrócił do depakiny. Psychicznie jest oki ale daje popalić fizycznie, nie daje spać i człowiekowi cały czas chce się żreć. a ze trzeba to co się zeżarło spalić to i spać się chce a nie można. No i te wypadające garściami włosy…

    5. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Depakine chrono 300 / 500 u mnie ograniczył ilość napadów epi, ma dobry wpływ na psychikę normalizuje nastrój i uspokaja, skutki uboczne trzeba uważać z jedzeniem, żeby nie przytyć!

    6. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Depakina zniszczyła mi życie po 2 latach odstawienia tego szitu dalej nie czuje radosci niemam uczuć. Już nie wspominając że cały dzień spałem łaziłem jak zombi . Z gęby leciała mi ślina ciało było tak zardzewiałe że musiałem odstawić boks . Do dziś nie boksuje . To co zrobili mi w szpitalu nadaje sie do programu interwencja.

    7. Opinia użytkownika o Depakine :

     Ten lek naprawdę się opłaca, ale wierzcie mi NIE WARTO! Moja opinia nie może być uważana za absolutną słuszność.

    8. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Chu*owe g0wno. Nie polecam. Przez ten lek dostałem raka oka. Jedyna zaleta tego leku to to, że 20 lat go biorę codziennie i jeszcze się nie uzależniłem. Mój psychiatra przypisał mi to na dur brzuszny, wiec chyba go porąbało.

    9. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     witam miło ,choruje na Epi 20 lat, co do leku leków ,podobnych skuteczność ,jest żadna no może psychicznie iż wzieliśmy jakiś lek ,czy zjedliśmy czekolade – czy pudełko kartonu skład może nie być podobny:-)na ogół usypiacze i zawiesza myślowo,upośledza troszke lub więcej zalerzy jaki lek-skład chemiczny -nie znam się nie jestem chemikiem,czy genetykiem,biochemikiem itd.Co do lekarzy mam doświadczenie dziwne ,iz sami nie wiedza no na zasadzie opowiedzianych doświadczeń pacjietów,wiadomo duży temat,w Polsce ta choroba nie istnieje, a nawet w badaniach np:komisjia KIZ ZUS, banał taki iż neurolog nie opiera się na badaniach np: podstawowych EEG a na dotykaniu palcem nosa ,czy młoteczkiem pukanie konczyn..w moim miescie Poznań ,nawet ustawowo do 3 roku życia dzieci-likwidacjia stowarzyszenia -grożba ,nie ma takiej choroby,według Ministerstwa Pracy i spraw społecznych z kolei piorytet ,epi i psychiczne choroby ,w formie stopnia specialnego ,po za ministerstwem reszta -zamiatanie tematu pod dywan…co do pomocy typu Szpitale izba przyjęc ,czy pomoc lekarzy karetka ratownicy ,bardzo dobra pomoc niezwłoczna w epi piorytet na medal,widać działa super Ministerstwo i Szpitale – reszta nie widzi choroby problemu ,oczywiście w szpitalu kroplówka Depakina lub clonozepan, do wyboru:-) no i do domu wypis zgodny z prawdą padaczka ,u lekarza neurologa po za Szpitalem to raczej nie to ,diagnoza wieloletnia w celu odwrotnym do prawdy ,cienko widze z doświadczenia jakomkolwiek pomoc po za 2 ma wymienionymi Ministerstwem i Szpitalem wsparcie ,a raczej nie wsparcie.społeczeństwo nie jest tolerancujne w Polsce co do Epi nie wspomnę o pracodawcach ,atak pracy nie ma ..aktywizacja zawodowa żadna ,PUP CAZ rozkładają ręce,epi przeważnie lekki stopień czyli ,nie ma kożyszczi pracodawca,interesu w tym,,a umiarkowany to przeważnie padaczka alkoholowa bo to cieszka choroba:-) i z poparciem społeczeństwa
     Depakina ,nie pomaga ,a raczej co najwyżej może szkodzić np: na wątrobę znaczy nie ważne w moim przypadku czy ja biorę Depakine Clonozepan inne czy nie i tak atak chwilowej utraty świadomości jest nie wiem czygo życzyć bo lepiej nie będzie już ,,,

    10. Opinia użytkownika o Depakine :

     Witam, ja dopiero zaczynam przygodę z Depakine.
     Psychiatra przepisała mi Depakine Chrono 300 w dawce rano ?, popołudniu 1/2, a wieczorem 1 z tym, że po tym, co czytałam na forach zmniejszyłam sobie dawkę do 1/3 rano i 1/3 wieczorem. Boję się właśnie o skutki uboczne typu wypadanie włosów, gdyż ogólnie mam ich bardzo, bardzo mało. Dodam jeszcze, że cierpię na jadłowstręt psychiczny a Depakine dostałam, jako stabilizator nastroju. Co robić? Doradźcie czy brać tak, jak psychiatra zaleciła, czy tak jak sama sobie ustaliłam, czy w ogóle odstawić i czekać ten miesiąc na zmianę leku na coś innego????

     1. Opinia użytkownika o Depakine :

      dziewczyno nie bierz tego świństwa ! poprawienie nastroju? to ci zniszczy głowe sam wiem po sobie ja brałem depakine i paliłem marihuane miałem taki wir we łbie że to wyczysciło mnie z uczuć miałem drgawki PAL TYLKO ZIÓŁKO A ZOBACZYSZ ŻE ŚWIAT JEST PIĘKNY I ZACZNIESZ JEŚĆ

    11. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Dla mnie depakine jest ok. Ustabilizowały się ataki. Nie mam ich za wiele. Kiedyś miałam przynajmniej raz w tygodniu. Teraz kilka razy do roku. Co do skutków ubocznych – nie wiem. Leczono nie wcześniej neurotopem i neurontimem. Dopiero wtedy się telepałam. Rozchwiana byłam psychicznie i emocjonalnie, jak ćpunka. Leczę się już 30 lat, więc nie wiem, które bardziej mnie zniszczyły. Przede wszystkim pamięć. To jest aż upokarzające, kiedy ciągle mówię „nie pamiętam, przepraszam”. Teraz biorę 300×1 i 500×2 oraz wycofuję się pomalutku z clonazepamu.

    12. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Witam.
     Leczyłam się tym lekiem od maja do listopada, miałam coraz większe dawki (na początku 2×300, potem 300 i500, a kiedy to nie pomagało to 2×500). Przy tej ostatniej dawce dostałam dwa ataki na raz, trafiłam do szpitala i przeleżałam tam tydzień. Na końcu okazało się, że jestem od tego leku uzależniona (chciałam przejść z tego leku na nowy i miałam straszne dreszcze, przez co miałam kłopoty ze wszystkim).
     Oczywiście lek ten ma wiele skutków ubocznych – uszkodzenie wątroby, wypadanie włosów itp. Przez ten lek przytyłam 20kg, włosy mi strasznie wypadały, wątroba mnie non stop bolała, a to wszystko przez źle zdiagnozowaną chorobę… Efekty uboczne tych leków są koszmarne, ale zdarzają się osoby, które ten lek tolerują, dlatego nie będę dokładnie komentowała tego leku. Moja opinia jest jedna – negatywna. Obecnie przyjmuję lek Lamitrin, jak każdy lek ma skutki uboczne ale nie drastyczne.

    13. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Najgorszy szajs jaki tylko może być! Przytyłam 16kg, choć prawie nic nie jadłam, ciągle chciało mi się spać,nie mogłam na niczym się skupić.Jedyny jaki był plus, to cena, nic poza tym. Nie polecam!

    14. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ja ten lek biorę już ponad 7 lat. W wieku 11 lat miałam pierwszy atak i od tamtej pory biorę cały czas. Na początku miałam Depakine 300 rano, a 500 wieczorem i strasznie zgrubłam. Już nie pamiętam ile, ale mówiono mi, że tyję w oczach.. Po jakimś czasie zmniejszyłam dawkę na Depakiene 300 lub 500 (w zależności, jakie miałam, bo zawsze te dwie miałam przepisywane) i zaczęłam chudnąć. Ponad rok temu, nie wiem może to jakiś skutek uboczny, ale było mi cały czas niedobrze. Byłam z tym u rodzinnego lekarza i dał mi skierowanie na USG jamy brzusznej i wykazało mi, że mam kamienie w woreczku żółciowym. Za parę dni będzie rok, jak miałam zabieg i dalej mam te dolegliwości, więc nie wiem, co jest grane. Mam nadzieję, że na gastroskopii coś wykaże. Aha i dodam jeszcze, że od paru miesięcy biorę tabletki osłonowe i jest tak, że niekiedy pomaga a niekiedy nie. Więc mam nadzieję, że to nie przez te leki, bo naprawdę są świetne i od 3 lat nie miałam napadu padaczki ( a wtedy miałam, bo przez parę dni ich nie wzięłam).

    15. Opinia użytkownika o Depakine :

     To lek, przez którego dostałam depresji

    16. Opinia użytkownika o Depakine :

     Leczą mnie tym lekiem w Holandii na depresje dwubiegunową
     Beznadziejny lek—wszystkie skutki uboczne
     Wypadanie włosów. Utyłam 20 kilogramów, ból głowy, nie mam padaczki–zapominam itp. proszę nie bierzcie tego świństwa.

    17. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Depakine ma swoich sprzymierzeńców i wrogów, jak każdy lek. Jak biorę już 12 lat w sumie. Zebrało się trochę… i fakt włosy garściami, ale…kiedy dawka jest za duża!! Ludzie miejcie rozsądek i dajcie sobie pomóc. Każdy lek, który jest do stosowania długoterminowego będzie dawał szereg skutków ubocznych! W czasie terapii zaszłam 2 razy w ciążę (odstawiłam leki) rodziłam zdrowe dzieci i wróciłam do depakine. Druga sprawa to tycie. Szczerze?? Ja przy 170cm wzrostu ważę 55kg od lat i waga owszem się wacha, ale zawsze wraca do normy. Nie jestem znerwicowana i jem normalnie jak każdy człowiek. Do tego skończyłam szkołę średnią i studia. Nie ma rzeczy niemożliwych. A dzięki depakinie żyje bez napadów. Nie polecam tym, którzy zaczynają, bo początki mogą faktycznie być trudne. Ale weźcie do ręki ulotkę np. tegretolu czy klonozepamu czy innych cudownych leków i porównajcie skutki uboczne. Powodzenia w zmierzeniu z chorobą.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.