Depakine


Depakiane ma bardzo duży zakres zastosowań. Jest preparatem często wybieranym przez neurologów leczących u pacjenta padaczkę, ale bardzo interesujący jest również wpływ depakiny na choroby psychiatryczne. W szczególnie utrudniającej życie chorobie bipolar (choroba dwubiegunowa) lek ten stabilizuje nastrój chorego. Tutaj bardziej skuteczny jest przy łagodzeniu epizodów manii, niż depresji. Lekiem tym niektórzy lekarze próbują również leczyć zwykła depresję, lecz na tej arenie depakine (kwas walproinowy ma silniejszych konkurentów). Lek również używany jest, jako remedium na migrenę i trudne do złagodzenia bóle głowy.
Lek niepozbawiony jest skutków ubocznych. Najpoważniejszym z nich jest nagłe uszkodzenie wątroby. O wiele częściej jednak depakina powoduje uczucie zmęczenia podczas dnia, wzmożone wypadanie włosów, senność i przyrost masy ciała.
Branie w ciąży leku niestety związane jest ze zwiększonym (około trzykrotnie) ryzykiem pojawienia się defektów płodu. Badania wskazują, że dzieci matek stosujących kwas walproinowy podczas ciąży mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia autyzmu.
Napisz swoją opinię o Depakine


Cena Depakine
Forum Depakine
Najnowsza opinia o Depakine
Zastosowanie i składniki Depakine
Gdzie można kupić Depakine?

Opinie o Depakine (43)

Depakine, ocena średnia

5.6333333333333

Skutecznosc

58/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   53/10
    1. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     9.7

     Oplacalnosc

     9.8

     Dla tych, którym to przepisano na padaczkę: na ataki działa. Właściwie ich nie mam. Większość neurologów powie, że depakina nie ma skutków ubocznych, a jak się okaże, że wywołuje depresję to się strasznie zdziwią. Ja po tygodniu stosowania przyszedłem do neurologa i się rozpłakałem w gabinecie (jedno z bardziej żenujących wydarzeń w moim życiu). Problemy z apetytem są. Problemy z libido są. Problemy z wyjściem z domu są. Problemy z wątrobą są. Najgorsza jest świadomość, że trzeba brać tę truciznę, bo inaczej się będzie miało atak. Generalnie nie dajcie sobie wmówić, że ta depresja jest od czegoś innego i jest niezwiązana z lękiem, bo to gówno prawda. Ja się czułem gorzej po zwiększeniu dawki. Jestem na trzech antydepresantach i tylko dzięki nim mogę pracować. Czy się opłaca? Na pewno opłaca się nie mieć ataków.

    2. Opinia użytkownika o Depakine :

     Oplacalnosc

     10

     Z psychotropami to czysta ruletka. Do tego rosyjska. Otrzymywałam ten lek w dwóch szpitalach (zaiste dlatego, że jest śmiesznie tani). Kuracje Depakine kontynuowałam po wyjściu ze szpitala. Nie pomogła w niczym. Przeciwnie- zaburzenia snu, mdłości, napady lękowe. Co najgorsze dla mnie, jako kobiety- przyrost wagi. W dwa miesiące przybyło ok 10 kg. Chodziłam na siłownię, biegałam, dieta jak najbardziej zdrowa. O wypadaniu włosów nawet nie wspomnę. Odstawiłam to świństwo, mam nadzieję, że wszystko wróci do normy. W szczególności waga. Oprócz tego biorę paroksetyne, doraźnie alprazolam.

    3. Opinia użytkownika o Depakine :

     Tyjeeee! 15 kg w 1,5 roku. Załamka.

    4. Opinia użytkownika o Depakine :

     Lek rewelacyjny na chorobę dwubiegunową, wyrównuje nastrój pomiędzy depresja, a manią. Nie należy obawiać się tycia, można bez problemu schudnąć przy tych lekach, wystarczy szczera chęć.

     1. Opinia użytkownika o Depakine :

      To prawda ten lek powoduje tycie i to bardzo w szybkim czasie. Odradzam, przytyłam w ciągu roku 25 kg.

    5. Opinia użytkownika o Depakine :

     Uszkodził mojej mamie wątrobę i zmarła.

    6. Opinia użytkownika o Depakine :

     Ja biorę od lat Neurotop i gówno pomagał . Odkąd jestem na Depakinie jest ok.

     na innych nie działa, na innych działa, więc normalnym jest że Polak nie zadowolony;D

    7. Opinia użytkownika o Depakine :

     Jeżeli ktoś wcinał te leki, ma długo trwale zaburzenie orgazmu~ jednym słowem nie chce się, nie stoi, a nawet jak stanie, to nie wytryśnie nawet, jak się dojdzie. Moja żona była załamana, bo staraliśmy się o dziecko. To zmniejsza libido do takiego stopnia, że to początek końca życia seksualnego, przynajmniej ja tak miałem.

    8. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę mix magnezu i depakine od lat, żeby kontrolować manię przy dwubiegunowej. I to się sprawdza w 90%. Nie działa tylko, jeśli jestem poddany olbrzymiemu stresowi, co jest rzadkim zdarzeniem. Między innymi, dlatego, że staram się w życiu unikać na tyle, na ile mogę sytuacji stresowych.

    9. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     Biorę go 20 lat. Owszem ataki słabsze ale częstsze. Gdy zamieniono na tegretol połączony z clonazepanem było lepiej, ale lekarz wrócił do depakiny. Psychicznie jest oki ale daje popalić fizycznie, nie daje spać i człowiekowi cały czas chce się żreć. a ze trzeba to co się zeżarło spalić to i spać się chce a nie można. No i te wypadające garściami włosy…

    10. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Depakine chrono 300 / 500 u mnie ograniczył ilość napadów epi, ma dobry wpływ na psychikę normalizuje nastrój i uspokaja, skutki uboczne trzeba uważać z jedzeniem, żeby nie przytyć!

    11. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Depakina zniszczyła mi życie po 2 latach odstawienia tego szitu dalej nie czuje radosci niemam uczuć. Już nie wspominając że cały dzień spałem łaziłem jak zombi . Z gęby leciała mi ślina ciało było tak zardzewiałe że musiałem odstawić boks . Do dziś nie boksuje . To co zrobili mi w szpitalu nadaje sie do programu interwencja.

     1. Opinia użytkownika o Depakine :

      Mnie też zrujnowali życie sterydami, nit nie ponosi odpowiedzialności, za to ja cierpię.

     2. Opinia użytkownika o Depakine :

      A bierzesz jakieś inne leki aktualnie? Jeśli tak, to w nich może być przyczyna. Zmienić lek/dawkę lub odstawić po konsultacji z DOBRYM lekarzem. A jeśli chodzi o odstawianie depakiny, to daje to odhamowujące rezultaty, więc zupełnie odwrotnie niż piszesz.

    12. Opinia użytkownika o Depakine :

     Ten lek naprawdę się opłaca, ale wierzcie mi NIE WARTO! Moja opinia nie może być uważana za absolutną słuszność.

    13. Opinia użytkownika o Depakine :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Chu*owe g0wno. Nie polecam. Przez ten lek dostałem raka oka. Jedyna zaleta tego leku to to, że 20 lat go biorę codziennie i jeszcze się nie uzależniłem. Mój psychiatra przypisał mi to na dur brzuszny, wiec chyba go porąbało.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.