Depakine

3,1 [19]Depakiane ma bardzo duży zakres zastosowań. Jest preparatem często wybieranym przez neurologów leczących u pacjenta padaczkę, ale bardzo interesujący jest również wpływ depakiny na choroby psychiatryczne. W szczególnie utrudniającej życie chorobie bipolar (choroba dwubiegunowa) lek ten stabilizuje nastrój chorego. Tutaj bardziej skuteczny jest przy łagodzeniu epizodów manii, niż depresji. Lekiem tym niektórzy lekarze próbują również leczyć zwykła depresję, lecz na tej arenie depakine (kwas walproinowy ma silniejszych konkurentów). Lek również używany jest, jako remedium na migrenę i trudne do złagodzenia bóle głowy.
Lek niepozbawiony jest skutków ubocznych. Najpoważniejszym z nich jest nagłe uszkodzenie wątroby. O wiele częściej jednak depakina powoduje uczucie zmęczenia podczas dnia, wzmożone wypadanie włosów, senność i przyrost masy ciała.
Branie w ciąży leku niestety związane jest ze zwiększonym (około trzykrotnie) ryzykiem pojawienia się defektów płodu. Badania wskazują, że dzieci matek stosujących kwas walproinowy podczas ciąży mają większe prawdopodobieństwo wystąpienia autyzmu.

Najnowsza opinia o Depakine:

„Biorę mix magnezu i depakine od lat, żeby kontrolować manię przy dwubiegunowej. I to się sprawdza w 90%. Nie działa tylko, jeśli jestem poddany olbrzymiemu stresowi, co jest rzadkim zdarzeniem. Między innymi, dlatego, że staram się w życiu unikać na tyle, na ile mogę sytuacji stresowych….” [czytaj więcej poniżej]

Depakine otrzymał ocenę średnią: 3,1 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 33 opinii

Depakine jest stosowany w wypadku: Przeciwdrgawkowe,
Główne składniki leku Depakine to: Acidum valproicum , Natrii valproas ,


Masz pytania dotyczące leku Depakine?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Depakine cena:

Lek Depakine na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Depakine Chrono 300 tabl. powl. o przedłużonym uwalnianiu 200+87 mg
  cena normalnie -> 17.5PLN przy odpłatności bezpłatny -> 3.0
 • Depakine Chrono 300 tabl. powl. o przedłużonym uwalnianiu 200+87 mg
  cena normalnie -> 17.5PLN przy odpłatności ryczałt -> 6.2
 • Depakine Chrono 500 tabl. powl. o przedłużonym uwalnianiu 333+145 mg
  cena normalnie -> 24.17PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0
 • Depakine Chrono 500 tabl. powl. o przedłużonym uwalnianiu 333+145 mg
  cena normalnie -> 24.17PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2
 • Depakine Chronosphere 100 granulat o przedłużonym uwalnianiu 66
  cena normalnie -> 6.84PLN przy odpłatności bezpłatny -> 2.01
 • Depakine Chronosphere 100 granulat o przedłużonym uwalnianiu 66
  cena normalnie -> 6.84PLN przy odpłatności ryczałt -> 5.21
 • Depakine Chronosphere 1000 granulat o przedłużonym uwalnianiu 666
  cena normalnie -> 52.92PLN przy odpłatności bezpłatny -> 4.58
 • Depakine Chronosphere 1000 granulat o przedłużonym uwalnianiu 666
  cena normalnie -> 52.92PLN przy odpłatności ryczałt -> 7.78
 • Depakine Chronosphere 250 granulat o przedłużonym uwalnianiu 166
  cena normalnie -> 16.64PLN przy odpłatności bezpłatny -> 4.55
 • Depakine Chronosphere 250 granulat o przedłużonym uwalnianiu 166
  cena normalnie -> 16.64PLN przy odpłatności ryczałt -> 7.75
 • Depakine Chronosphere 500 granulat o przedłużonym uwalnianiu 333
  cena normalnie -> 27.66PLN przy odpłatności bezpłatny -> 3.49
 • Depakine Chronosphere 500 granulat o przedłużonym uwalnianiu 333
  cena normalnie -> 27.66PLN przy odpłatności ryczałt -> 6.69
 • Depakine Chronosphere 750 granulat o przedłużonym uwalnianiu 500
  cena normalnie -> 40.32PLN przy odpłatności bezpłatny -> 4.06
 • Depakine Chronosphere 750 granulat o przedłużonym uwalnianiu 500
  cena normalnie -> 40.32PLN przy odpłatności ryczałt -> 7.26
 • Depakine syrop 288
  cena normalnie -> 16.04PLN przy odpłatności ryczałt -> 11.12

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Depakine?

Oto lista aptek i sklepów z Depakine:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Depakine
 1. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę mix magnezu i depakine od lat, żeby kontrolować manię przy dwubiegunowej. I to się sprawdza w 90%. Nie działa tylko, jeśli jestem poddany olbrzymiemu stresowi, co jest rzadkim zdarzeniem. Między innymi, dlatego, że staram się w życiu unikać na tyle, na ile mogę sytuacji stresowych.

 2. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę go 20 lat. Owszem ataki słabsze ale częstsze. Gdy zamieniono na tegretol połączony z clonazepanem było lepiej, ale lekarz wrócił do depakiny. Psychicznie jest oki ale daje popalić fizycznie, nie daje spać i człowiekowi cały czas chce się żreć. a ze trzeba to co się zeżarło spalić to i spać się chce a nie można. No i te wypadające garściami włosy…

 3. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Depakine chrono 300 / 500 u mnie ograniczył ilość napadów epi, ma dobry wpływ na psychikę normalizuje nastrój i uspokaja, skutki uboczne trzeba uważać z jedzeniem, żeby nie przytyć!

 4. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Depakina zniszczyła mi życie po 2 latach odstawienia tego szitu dalej nie czuje radosci niemam uczuć. Już nie wspominając że cały dzień spałem łaziłem jak zombi . Z gęby leciała mi ślina ciało było tak zardzewiałe że musiałem odstawić boks . Do dziś nie boksuje . To co zrobili mi w szpitalu nadaje sie do programu interwencja.

 5. Depakine #

  Ten lek naprawdę się opłaca, ale wierzcie mi NIE WARTO! Moja opinia nie może być uważana za absolutną słuszność.

 6. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Chu*owe g0wno. Nie polecam. Przez ten lek dostałem raka oka. Jedyna zaleta tego leku to to, że 20 lat go biorę codziennie i jeszcze się nie uzależniłem. Mój psychiatra przypisał mi to na dur brzuszny, wiec chyba go porąbało.

 7. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  witam miło ,choruje na Epi 20 lat, co do leku leków ,podobnych skuteczność ,jest żadna no może psychicznie iż wzieliśmy jakiś lek ,czy zjedliśmy czekolade – czy pudełko kartonu skład może nie być podobny:-)na ogół usypiacze i zawiesza myślowo,upośledza troszke lub więcej zalerzy jaki lek-skład chemiczny -nie znam się nie jestem chemikiem,czy genetykiem,biochemikiem itd.Co do lekarzy mam doświadczenie dziwne ,iz sami nie wiedza no na zasadzie opowiedzianych doświadczeń pacjietów,wiadomo duży temat,w Polsce ta choroba nie istnieje, a nawet w badaniach np:komisjia KIZ ZUS, banał taki iż neurolog nie opiera się na badaniach np: podstawowych EEG a na dotykaniu palcem nosa ,czy młoteczkiem pukanie konczyn..w moim miescie Poznań ,nawet ustawowo do 3 roku życia dzieci-likwidacjia stowarzyszenia -grożba ,nie ma takiej choroby,według Ministerstwa Pracy i spraw społecznych z kolei piorytet ,epi i psychiczne choroby ,w formie stopnia specialnego ,po za ministerstwem reszta -zamiatanie tematu pod dywan…co do pomocy typu Szpitale izba przyjęc ,czy pomoc lekarzy karetka ratownicy ,bardzo dobra pomoc niezwłoczna w epi piorytet na medal,widać działa super Ministerstwo i Szpitale – reszta nie widzi choroby problemu ,oczywiście w szpitalu kroplówka Depakina lub clonozepan, do wyboru:-) no i do domu wypis zgodny z prawdą padaczka ,u lekarza neurologa po za Szpitalem to raczej nie to ,diagnoza wieloletnia w celu odwrotnym do prawdy ,cienko widze z doświadczenia jakomkolwiek pomoc po za 2 ma wymienionymi Ministerstwem i Szpitalem wsparcie ,a raczej nie wsparcie.społeczeństwo nie jest tolerancujne w Polsce co do Epi nie wspomnę o pracodawcach ,atak pracy nie ma ..aktywizacja zawodowa żadna ,PUP CAZ rozkładają ręce,epi przeważnie lekki stopień czyli ,nie ma kożyszczi pracodawca,interesu w tym,,a umiarkowany to przeważnie padaczka alkoholowa bo to cieszka choroba:-) i z poparciem społeczeństwa
  Depakina ,nie pomaga ,a raczej co najwyżej może szkodzić np: na wątrobę znaczy nie ważne w moim przypadku czy ja biorę Depakine Clonozepan inne czy nie i tak atak chwilowej utraty świadomości jest nie wiem czygo życzyć bo lepiej nie będzie już ,,,

 8. Depakine #

  Witam, ja dopiero zaczynam przygodę z Depakine.
  Psychiatra przepisała mi Depakine Chrono 300 w dawce rano ?, popołudniu 1/2, a wieczorem 1 z tym, że po tym, co czytałam na forach zmniejszyłam sobie dawkę do 1/3 rano i 1/3 wieczorem. Boję się właśnie o skutki uboczne typu wypadanie włosów, gdyż ogólnie mam ich bardzo, bardzo mało. Dodam jeszcze, że cierpię na jadłowstręt psychiczny a Depakine dostałam, jako stabilizator nastroju. Co robić? Doradźcie czy brać tak, jak psychiatra zaleciła, czy tak jak sama sobie ustaliłam, czy w ogóle odstawić i czekać ten miesiąc na zmianę leku na coś innego????

  • Depakine #

   dziewczyno nie bierz tego świństwa ! poprawienie nastroju? to ci zniszczy głowe sam wiem po sobie ja brałem depakine i paliłem marihuane miałem taki wir we łbie że to wyczysciło mnie z uczuć miałem drgawki PAL TYLKO ZIÓŁKO A ZOBACZYSZ ŻE ŚWIAT JEST PIĘKNY I ZACZNIESZ JEŚĆ

 9. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie depakine jest ok. Ustabilizowały się ataki. Nie mam ich za wiele. Kiedyś miałam przynajmniej raz w tygodniu. Teraz kilka razy do roku. Co do skutków ubocznych – nie wiem. Leczono nie wcześniej neurotopem i neurontimem. Dopiero wtedy się telepałam. Rozchwiana byłam psychicznie i emocjonalnie, jak ćpunka. Leczę się już 30 lat, więc nie wiem, które bardziej mnie zniszczyły. Przede wszystkim pamięć. To jest aż upokarzające, kiedy ciągle mówię „nie pamiętam, przepraszam”. Teraz biorę 300×1 i 500×2 oraz wycofuję się pomalutku z clonazepamu.

 10. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam.
  Leczyłam się tym lekiem od maja do listopada, miałam coraz większe dawki (na początku 2×300, potem 300 i500, a kiedy to nie pomagało to 2×500). Przy tej ostatniej dawce dostałam dwa ataki na raz, trafiłam do szpitala i przeleżałam tam tydzień. Na końcu okazało się, że jestem od tego leku uzależniona (chciałam przejść z tego leku na nowy i miałam straszne dreszcze, przez co miałam kłopoty ze wszystkim).
  Oczywiście lek ten ma wiele skutków ubocznych – uszkodzenie wątroby, wypadanie włosów itp. Przez ten lek przytyłam 20kg, włosy mi strasznie wypadały, wątroba mnie non stop bolała, a to wszystko przez źle zdiagnozowaną chorobę… Efekty uboczne tych leków są koszmarne, ale zdarzają się osoby, które ten lek tolerują, dlatego nie będę dokładnie komentowała tego leku. Moja opinia jest jedna – negatywna. Obecnie przyjmuję lek Lamitrin, jak każdy lek ma skutki uboczne ale nie drastyczne.

 11. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Najgorszy szajs jaki tylko może być! Przytyłam 16kg, choć prawie nic nie jadłam, ciągle chciało mi się spać,nie mogłam na niczym się skupić.Jedyny jaki był plus, to cena, nic poza tym. Nie polecam!

 12. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja ten lek biorę już ponad 7 lat. W wieku 11 lat miałam pierwszy atak i od tamtej pory biorę cały czas. Na początku miałam Depakine 300 rano, a 500 wieczorem i strasznie zgrubłam. Już nie pamiętam ile, ale mówiono mi, że tyję w oczach.. Po jakimś czasie zmniejszyłam dawkę na Depakiene 300 lub 500 (w zależności, jakie miałam, bo zawsze te dwie miałam przepisywane) i zaczęłam chudnąć. Ponad rok temu, nie wiem może to jakiś skutek uboczny, ale było mi cały czas niedobrze. Byłam z tym u rodzinnego lekarza i dał mi skierowanie na USG jamy brzusznej i wykazało mi, że mam kamienie w woreczku żółciowym. Za parę dni będzie rok, jak miałam zabieg i dalej mam te dolegliwości, więc nie wiem, co jest grane. Mam nadzieję, że na gastroskopii coś wykaże. Aha i dodam jeszcze, że od paru miesięcy biorę tabletki osłonowe i jest tak, że niekiedy pomaga a niekiedy nie. Więc mam nadzieję, że to nie przez te leki, bo naprawdę są świetne i od 3 lat nie miałam napadu padaczki ( a wtedy miałam, bo przez parę dni ich nie wzięłam).

 13. Depakine #

  To lek, przez którego dostałam depresji

 14. Depakine #

  Leczą mnie tym lekiem w Holandii na depresje dwubiegunową
  Beznadziejny lek—wszystkie skutki uboczne
  Wypadanie włosów. Utyłam 20 kilogramów, ból głowy, nie mam padaczki–zapominam itp. proszę nie bierzcie tego świństwa.

 15. Depakine #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Depakine ma swoich sprzymierzeńców i wrogów, jak każdy lek. Jak biorę już 12 lat w sumie. Zebrało się trochę… i fakt włosy garściami, ale…kiedy dawka jest za duża!! Ludzie miejcie rozsądek i dajcie sobie pomóc. Każdy lek, który jest do stosowania długoterminowego będzie dawał szereg skutków ubocznych! W czasie terapii zaszłam 2 razy w ciążę (odstawiłam leki) rodziłam zdrowe dzieci i wróciłam do depakine. Druga sprawa to tycie. Szczerze?? Ja przy 170cm wzrostu ważę 55kg od lat i waga owszem się wacha, ale zawsze wraca do normy. Nie jestem znerwicowana i jem normalnie jak każdy człowiek. Do tego skończyłam szkołę średnią i studia. Nie ma rzeczy niemożliwych. A dzięki depakinie żyje bez napadów. Nie polecam tym, którzy zaczynają, bo początki mogą faktycznie być trudne. Ale weźcie do ręki ulotkę np. tegretolu czy klonozepamu czy innych cudownych leków i porównajcie skutki uboczne. Powodzenia w zmierzeniu z chorobą.

 16. Depakine #

  Te Depakine to nic nie warte leki.G%wno pomagają.Od kiedy biorę te narkotyki to nie ma dnia abym nie miał omdlenia.Ci co podają się za lekarzy specjalistów to konowały i amatorzy co nic nie umieją.

 17. Depakine #

  co do depakine wiem dość sporo,
  moja przygoda z tymi tabletkami zaczęła się w wieku 13 lat ale na krótko bo na ok 6-8 miesięcy tylko i te TYLKO przyprawiło mnie 0o ok 15 kilogramów przed lekiem ważyłam przy 167 cm 42 kg więc różnica była ogromna nie pamiętam z tamtego okresu innych skutków ubocznych ale za to wróciłam do tego leku w wieku 18 lat i tu się zaczęły schody „leczono” mnie tym lekiem 20 miesięcy i tu mogła bym wypisać wszystkie objawy z ulotki
  -nic mi się nie chciało
  -nie widziałam sensu życia i to dosłownie
  - miałam myśli samobójcze
  -tyłam (w sumie 20 kg)choć nic nie jadłam
  -psychicznie było ze mną źle
  -straciłam większą polowe włosów
  -nie spałam
  -nie mogłam się skupić
  -czułam się jak bym umierała w męczarniach…

  moi rodzice zaciągnęli mnie do swojego lekarza neurologa który specjalizuje się w chorobach o podłożu psychicznym i się okazało że nie mam padaczki a te ataki które miałam były wywołane tym lekiem leczona mnie na padaczkę a mam nerwice tak silną ze mam te ataki a te tabletki gdybym brała jeszcze z pół roku wpędziły by mnie na odział zamknięty od co na szczęście już zapominam powoli jak specyficzny one miały zapach

  PS modle się by inni nie popełnili mojego błędu by sprawdzili w internecie opinie i nigdy nie wzięli do ust tego ….. DEPAKINE


Znasz Depakine? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.