Aciprex

3,5 [32]Przedstawię dziś kolejny lek, który jakby automatycznie został przydzielony do grupy antydepresantów: To Aciprex. Znajduje się w grupie ssri i jest silnym przedstawicielem tej grupy. Nie tylko jednak stosowany jest na depresję. Lekarze trochę z braku innych bezpiecznych opcji przepisują ten lek również na nerwicę oraz nerwicę społeczną (SAD = social ankiety disoreder).
Skutki uboczne zdarzają się często, ale są to efekty, które zazwyczaj nie są bardzo uciążliwe dla pacjenta. Może zdarzyć się bezsenność (statystycznie u 9% użytkowników), suchość w ustach oraz nadmierna senność podczas dnia.
Aciprex nie działa od razu. Trzeba przetrwać pierwsze 2-6 tygodni, podczas których działanie leku jest zupełnie niesatysfakcjonujące, by móc zobaczyć czy lek jest u nas skuteczny. Przy stosowaniu leku, aby zwiększyć szansę skuteczności warto brać magnez, oraz małe ilości omega 3.

Najnowsza opinia o Aciprex:

„Brałem ten lek przez 5 miesięcy. Zwarzywiacz jak większość SSRI. Po wzięciu tabletki muliło mnie za każdym razem. Lek nie zadziałał na moje objawy a raczej je nasilał. Nie miałem ochoty i siły na nic. Do tego dochodzi tycie i impotencja. Nie polecam….” [czytaj więcej poniżej]

Aciprex otrzymał ocenę średnią: 3,5 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 40 opinii

Aciprex jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Informacje z ulotki Aciprex:

Sprawdź jak działa Aciprex na podstawie ulotki leku:

Aciprex skutki uboczne Aciprex w ciąży Aciprex w ciąży
Aciprex karmienie piersią Aciprex a karmienie piersią Aciprex dawkowanie Aciprex dawkowanie
Aciprex przeciwskazania Aciprex przeciwskazania


Masz pytania dotyczące leku Aciprex?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Aciprex:

Aciprex cena:

Lek Aciprex nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Aciprex ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Aciprex?

Oto lista aptek i sklepów z Aciprex:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Aciprex
 1. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem ten lek przez 5 miesięcy. Zwarzywiacz jak większość SSRI. Po wzięciu tabletki muliło mnie za każdym razem. Lek nie zadziałał na moje objawy a raczej je nasilał. Nie miałem ochoty i siły na nic. Do tego dochodzi tycie i impotencja. Nie polecam.

 2. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Leki na nerwicę lekową zaczęłam brać 4 lata temu. Miałam napady duszności, wydawało mi się, że zaraz zemdleję, albo połknę własny język. Moja lekarka przepisała mi nexpram. Po roku zażywania tego leku lub innego zamiennika ( w zależności jaki był dostępny w aptece) czułam się bardzo dobrze. Leki ustąpiły całkowicie. Dwa lata temu zaszlam w ciążę ( nie planowaną) i musiałam z dnia na dzień odstawić leki. Powoli moja nerwica zaczęła wracać, aż w końcu znów zatruła mi życie. Od miesiąca znów biorę leki, na poczatku było fatalnie, teraz trochę lepiej, ale ataki mam dalej i to codziennie. Najgorzej się czuję w miejscach publicznych, gdzie jest dużo ludzi lub gdy trzymam dziecko na rękach. Boję się zostać z nim sama, nawet na spacer nie potrafię wyjść bez czyjegoś towarzystwa. Jeśli też jesteś chora i masz małe dziecko proszę o komentarz.

 3. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę Aciprex od 5 miesięcy. U mnie lek zadziałał rewelacyjnie już po jakiś 2-3 tygodniach. Minusem jest niewielkie przybranie na wadze i wypadanie włosów, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona.

 4. Aciprex #

  Biorę aciprex prawie dwa lata, poprawa jakości życia znaczna, mam zdiagnozowana nerwicę lękowa, teraz mam okres remisji od pół roku, biorę niezmiennie rano 15 mg, pani psychiatra powiedziała że remisja musi trwać przynajmniej rok i wtedy zaczniemy myśleć o odstawieniu, jednak 5 mg to jeszcze jakieś 2-5 lat, w zależności od tolerancji, powiedziała również że jak odstawiamy ogólnie zbyt wcześnie, to potem to tylko ślizganie się po innych lekach, na nerwicę pracowałam latami i latami muszę z niej wychodzić, co jeszcze nie daje gwarancji całkowitego wyleczenia, bo nerwica przy sprzyjających okolicznościach lubi się wracać, skutki uboczne leku to przyrost wagi o 15 kg, obniżenie popędu i satysfakcji seksualnej, osłabienie, chęć spania w ciągu dnia, efekty jednak są widoczne, wyeliminowanie objawów nerwicy praktycznie do zera. Dobra tolerancja leku.

 5. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę aciprex od 10 miesięcy i czuję się świetnie. Moja dawka to 10 mg rano i 10 mg wieczorem. Przytłam 10 kg, ale co to znaczy jeśli nie mam żadnych ataków ( na sorze lądowałam średnio 2 -3 razy w tygodniu)

 6. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę lek już 6 tygodni w dawce 10 mg na depresje. Niestety nie zadziałał. Ponadto odczuwam skutek uboczny w postaci podwyższonego apetytu.

  • Aciprex #

   A co masz na myśli mówiąc nie działał ?

 7. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Rok na Aciprex poprawił mi komfort życia. Jestem bardzo zadowolona z działania. Z zaawansowanej depresji i chęci zakończenia życia, teraz tryskam radością. Lek spowodował chudnięcie. Skutki uboczne to większa senność.

 8. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam po niecałym miesiącu brania Aciprex’u 10 mg. widzę zdecydowaną poprawę jest dużo lepiej , lęki i ucisk w klatce piersiowej pojawiają się coraz żadziej, jednak wszystko zależy od naszego nastawienia do choroby, trzeba się z tym pogodzić i jakoś z tym żyć. Równie ważne jest szybkie wykrycie choroby, im szybciej tym lepiej. Wiem to z doświadczenia mojej mamy która odważyła się odwiedzić psychiatrę dopiero po 6 latach. Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości :)

 9. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Moim zdaniem nie ma żadnych rewelacji. Oczywiście nie krytykuje tego leku, bo każdy inaczej to odczuwa i na każdego inaczej działa. Biorę go 14 miesiąc, więc to jest jednak trochę czasu i nie do końca jestem z niego zadowolony. Były oczywiście dni lepsze, ale nie do końca dobre. Jestem w trakcie wdrażania nowego leku o nazwie Symfaxiner, tym bardziej, że znów się trochę wszystko zaczęło nasilać w jakiś sposób.

 10. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Totalny syf nad syfami! Ja przytyłam w 4 miesiące, pomimo trzymania diety i bycia ciągle głodnaaaaa, to 20 kg jest gratis! Plus wypadły mi włosy, a na moją nerwice i drażliwość to ‚g’ pomogły. Nieznaczna poprawa samopoczucia podczas brania i mniejsza drażliwość, ale za to 20 kg w gratisie, których nie zgubie przez następne 5 lat. A o bólach głowy, spaniu po 14 godzin na dobę, bólach mięśni, kręgosłupa i stawów nie wspomnę. Bardzo dziękuje i gratuluje pomysłowości dr. Cz**********u ! Przepisując osobom dbającym o linie, ze względu na wykonywany zawód nie mógł lepiej trafić, zwłaszcza przy zaznaczeniu, że lek pod żadnym pozorem nie może wspomagać apetytu!!!!!!! Czy naprawdę nie ma leków na nerwice???? Nie polecam !!!! Takich mamy lekarzy !!! oh my Lord!

  • Aciprex #

   To Ciekawe, bo u mnie ten lek spowodował spadek wagi.


Znasz Aciprex? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.