Aciprex

3,8 [10]Przedstawię dziś kolejny lek, który jakby automatycznie został przydzielony do grupy antydepresantów: To Aciprex. Znajduje się w grupie ssri i jest silnym przedstawicielem tej grupy. Nie tylko jednak stosowany jest na depresję. Lekarze trochę z braku innych bezpiecznych opcji przepisują ten lek również na nerwicę oraz nerwicę społeczną (SAD = social ankiety disoreder).
Skutki uboczne zdarzają się często, ale są to efekty, które zazwyczaj nie są bardzo uciążliwe dla pacjenta. Może zdarzyć się bezsenność (statystycznie u 9% użytkowników), suchość w ustach oraz nadmierna senność podczas dnia.
Aciprex nie działa od razu. Trzeba przetrwać pierwsze 2-6 tygodni, podczas których działanie leku jest zupełnie niesatysfakcjonujące, by móc zobaczyć czy lek jest u nas skuteczny. Przy stosowaniu leku, aby zwiększyć szansę skuteczności warto brać magnez, oraz małe ilości omega 3.

Najnowsza opinia o Aciprex:

„Witam biorę lek od 4tyg i może 3 dni miałem bez napadu lęku tracę nadzieje w jego skuteczność za to przekonałem się o prawi wszystkich skutkach ubocznych wymienionych w ulotce pierwsze dwa tygodnie to była jakaś masakra lęki się nasiliły nie mogłem absolutnie samodzielnie funkcjonować teraz jakoś w miarę daje rade chodzę to pracy i staram się jakoś żyć, ale napad mam codziennie raz słabszy raz silniejszy ratuje mnie hydrox…” [czytaj więcej poniżej]

Aciprex otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 10 opinii

Aciprex jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Informacje z ulotki Aciprex:

Sprawdź jak działa Aciprex na podstawie ulotki leku:

Aciprex skutki uboczne Aciprex w ciąży Aciprex w ciąży
Aciprex karmienie piersią Aciprex a karmienie piersią Aciprex dawkowanie Aciprex dawkowanie
Aciprex przeciwskazania Aciprex przeciwskazania


Masz pytania dotyczące leku Aciprex?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Aciprex:

Aciprex cena:

Lek Aciprex nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Aciprex ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Aciprex?

Oto lista aptek i sklepów z Aciprex:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Aciprex
 1. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam biorę lek od 4tyg i może 3 dni miałem bez napadu lęku tracę nadzieje w jego skuteczność za to przekonałem się o prawi wszystkich skutkach ubocznych wymienionych w ulotce pierwsze dwa tygodnie to była jakaś masakra lęki się nasiliły nie mogłem absolutnie samodzielnie funkcjonować teraz jakoś w miarę daje rade chodzę to pracy i staram się jakoś żyć, ale napad mam codziennie raz słabszy raz silniejszy ratuje mnie hydroxyzyna na uspokojenie z tym ze później jestem padnięty i śpiący, a pracuje, jako kierowca…Może ktoś zna inny dobry lek na nerwice, bo już tracę nadzieje na normalne życie…

 2. Aciprex #

  Cierpię na bezsenność od 3 lat Czy aciprex przywraca sen, jeśli tak to po jakim okresie zażywania?

 3. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Biorę lek od miesiąca. Przepisany na napadowe lęki połączone ze skokami ciśnienia do 170/100. Pierwsze 2 tyg. to był koszmar, nasiliły się lęki, właściwie byłam jednym wielkim lękiem, Przestałam wychodzić z domu. Ratował mnie trochę xanax, którego się bałam jak ognia. Z innych skutków ubocznych miałam suchość w buzi, nadmierne pobudzenie, bezsenność i trudności z oddawaniem moczu. Powoli skutki uboczne mijały, odstawiłam xanax. Na chwilę obecną czuję się tak jak przed braniem leku, mam lęk napadowy…Zwłaszcza na myśl o powrocie do pracy, gdzie zaczęły się ataki lęku…czekam, więc cierpliwie aż lek zadziała.

 4. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo skuteczny, chociaż zdarzały mi się w lato napady panicznego lęku(2)podczas samotnych wycieczek w lasy skuterem na odległość do 100km.Przedtem bałem się wyjść do sklepu (200m).Jeszcze czasami boję się w lesie zostać sam. Biorę rano Aciprex (10mg) raz dziennie.

 5. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Czuję się bardzo dobrze biorę go prawie od miesiąca, dużo lepiej jest niż było skutków ubocznych nie miałam i na razie nie mam jedyne co to chyba mam jakieś głupie sny to chyba jedyny skutek uboczny…. polecam bo męczyłam się długo lek mi naprawdę pomógł biorę tylko 1/2 tabletki dziennie Życzę każdemu by czuł sie teraz tak jak ja :) Pozdrawiam

 6. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  witam jetem po 3-tygodniach aciprexu, dziś skutki uboczne mam za sobą min.jadłowstręt ,drżenia ciała , biegunka, bezsenność ,bez najmniejszego lęku poszłam sama na zakupy, czuję się naprawdę dobrze, zaczęłam żyć; powodzenia wam wszystkim życzę

 7. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Aciprex rewelacyjny!!!Po trzech tygodniach postawił mnie na nogi, znowu chce mi się żyć i dostałam niesamowitej energii do działania, zniknęły też lęki z którymi się zmagałam od dłuższego czasu. Skutków ubocznych nie odczułam w ogóle. Jestem bardzo zadowolona:)Polecam:)

 8. Aciprex #

  Szybko stawia na nogi, pierwsze 2 tygodnie rzeczywiście trudne. Ze skutków ubocznych suchość w ustach i senność w ciagu dnia.

 9. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek jest w porządku. Przy mojej depresji sprawdza się bardzo dobrze. Jego wielką zaletą jest to, że posiada bardzo dużo zamienników np. ostatnio w aptece dostałam taki lek: Elicea

 10. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Tani i niezwykle skuteczny juz po 2 miesiącach funkcjonuje sie normalnie, po 4 zmiena dawki na 5mg a po w sumie 6 miesiącach odstawienie :) Jestem bardzo zadowolony.


Znasz Aciprex? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook