Aciprex


Przedstawię dziś kolejny lek, który jakby automatycznie został przydzielony do grupy antydepresantów: To Aciprex. Znajduje się w grupie ssri i jest silnym przedstawicielem tej grupy. Nie tylko jednak stosowany jest na depresję. Lekarze trochę z braku innych bezpiecznych opcji przepisują ten lek również na nerwicę oraz nerwicę społeczną (SAD = social ankiety disoreder).
Skutki uboczne zdarzają się często, ale są to efekty, które zazwyczaj nie są bardzo uciążliwe dla pacjenta. Może zdarzyć się bezsenność (statystycznie u 9% użytkowników), suchość w ustach oraz nadmierna senność podczas dnia.
Aciprex nie działa od razu. Trzeba przetrwać pierwsze 2-6 tygodni, podczas których działanie leku jest zupełnie niesatysfakcjonujące, by móc zobaczyć czy lek jest u nas skuteczny. Przy stosowaniu leku, aby zwiększyć szansę skuteczności warto brać magnez, oraz małe ilości omega 3.
Napisz swoją opinię o Aciprex


Cena Aciprex
Skutki uboczne Aciprex
Dawkowanie Aciprex
Ulotka Aciprex
Zamienniki Aciprex
Forum Aciprex
Najnowsza opinia o Aciprex
Zastosowanie i składniki Aciprex
Gdzie można kupić Aciprex?

Opinie o Aciprex (58)

Aciprex, ocena średnia

5.9666666666667

Skutecznosc

62/10

  Brak skutków ubocznych

  54/10

   Oplacalnosc

   63/10
    1. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Odłożyłam lek z dnia na dzień, nie biorę leku od ok tygodnia, czuję się fatalnie. Czy ktoś może miał podobną sytuację, czy powinnam wrócić do brania leku? Proszę o wsparcie.

    2. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     4.7

     Oplacalnosc

     9.5

     Brałam ten lek dwa lata! Pierwsze dni były ciężkie, lecz, gdy organizm się przyzwyczaił żyło mi się z nim świetnie! Jakby ktoś odciął mi odczuwanie smutku i złego samopoczucia! Świat wydawał się piękniejszy, a ja czułam się nie zniszczalna.
     W trakcie brania leku miewałam częste mdłości, głowie w okresie miesiączki, gdzie wcześniej mi się to nie zdarzało, zwalałam to na hormony, ale z nimi wszystko ok, i po odstawieniu leków uczucie znikło.
     Podobno lek ten nie uzależnia, a ja mam wrażenie, że po odstawieniu muszę do niego wrócić…

    3. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Biorę aciprex już trzy lata, do tej pory było ok, ale teraz znów coś niedobrego się dzieje.

    4. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     3.3

     Brak skutków ubocznych

     3.3

     Oplacalnosc

     3.3

     Witam,
     Aciprex zażywam od półtora miesiąca, 5 mg na dobę z racji młodego wieku, jednak muszę przyznać, że do najskuteczniejszych leków walczących z depresją i lękami to on nie należy. Objawy zdecydowanie się nasiliły, nie jestem w stanie wyjść sama z domu, wzrosły obawy przed przebywaniem w zatłoczonych miejscach i intensywność myśli samobójczych, chęci samookaleczenia.
     W dodatku codziennie towarzyszą mi mdłości, bóle żołądka, pobudzenie na zmianę z obezwładniającą sennością, przytyłam 4 kg, co nie jest wskazane w moim przypadku, bo od 6 lat walczę z anoreksją. Mam nadzieję, że mój organizm po prostu jeszcze się nie przystosował do aciprexu, poza tym zażywam również trittico na noc i z niego akurat jestem bardzo zadowolona.

    5. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Przypisano mi go na trwające kilka lat problemy z wybudzaniem po kilku godzinach spania. Podobno to nerwica. Zaczął działać pod koniec pierwszego opakowania. Jestem obojętna na prawie wszystko wokół, co akurat u mnie jest na plus. Na minus problem z osiągnięciem orgazmu, ale podobno to minie. Waga w miejscu. Włosów więcej wypada, ale to wina raczej ich długości.

    6. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Cześć wam, jestem tu nowa. Proszę o radę, biorę aciprx już 3 miesiące i nie widzę poprawy, a nawet pogorszenie. Biorę 10 mg, a od paru dni raz na przemian 10 mg/ 15 mg i jest gorzej, czy z was ktoś tak miał.

    7. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     7.5

     Oplacalnosc

     9

     Dzięki temu lekowi wracam do życia. Mam baaardzo trudną sytuację rodzinną, i żeby nie ten lek to już bym pewnie wylądowała w jakim zakładzie. No ale jak to lek, na jednych działa na innych nie.

     1. Opinia użytkownika o Aciprex :

      Po jakim czasie zaczął działać u ciebie?

    8. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     3.7

     Brak skutków ubocznych

     0.9

     Oplacalnosc

     7.1

     Lek Aciprex biorę od 3 miesięcy. Przez pierwszy miesiąc miałam wrażenie, że jest gorzej, byłam bardzo nerwowa i senna po ok godziny od zażycia. Lekarz kazała nadal brać i czekać na efekty. Po ponad miesiącu zaczął działać i trochę jest lepiej niż było, ale nie mogę powiedzieć, że ten lek pomógł mi w 100 procentach. Oczekiwałam lepszych efektów. Jeżeli chodzi o skutki uboczne to miałam straszne mdłości. Obecnie często towarzyszy mi uczucie suchości w ustach.

    9. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     1.5

     Brak skutków ubocznych

     1.5

     Oplacalnosc

     6.7

     U mnie lek spowodował nasilenie objawów, myśli samobójcze, niemożność usiedzenia w jednym miejscu, straszne, nie mijające napady paniki i leku. Ogólnie straszna masakra, musiałem odstawić żeby sobie czegoś nie zrobić. Zdecydowanie nie polecam ale może na mnie tak podziałał a na kogoś innego podziała inaczej. Ps. Przerwałem po 3 tygodniach stosowania

     1. Opinia użytkownika o Aciprex :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      4

      Oplacalnosc

      10

      Ja natomiast błogosławię ten lek ( Aciprex ),wyjezdzam motorem na wycieczki , chodzę po lesie – co prawda, że z lokalizatorem. Przedtem po prostu próbowali na mnie psychotropy.

      Błogosławię ten lek-Bez niego nie mógłbym funkcjonować.

    10. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Mi pomagał ale odstawiłam po 2 l podejrzewałam ciążę, skutki uboczne po odstawieniu masakra, od tygodnia zawroty głowy, mdłości, śpię dużo w dzień. Jestem do niczego i miesiączki od 3 tyg brak, a ciąży brak.

    11. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Biorę ten lek od 2 miesięcy depresja. Widać poprawę na początku wiadomo nic nawet byłam zła . Teraz widzę znaczna poprawę i jak tu piszecie o tyciu lek zadziałał wręcz odwrotnie schudłam 5 kg i nie odczuwam apetytu, także to tez jest na plus. Na każdego działa inaczej, póki co jestem zadowolona.

    12. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Witam! Oczywiście na każdego lek ten działa inaczej, w moim przypadku to było nie do pojęcia, jak może być jeszcze gorzej niż jest, to był hardkor. Myślałem że umrę, miałem nie ataki paniki, a panikę przez cały dzień, 2 tygodnie, wtedy pomogło mi benzo, alpragen. Bez tego bym zwariował, aciprex? Nie chce tego widzieć na oczy. Jestem bardzo ambitny i waleczny i chciałem żeby mi pomógł ten lek, ale po miesiącu i dwóch tygodniach paniki wywaliłem go i to był dobry pomysł, nie warto tak walczyć, jeśli nie pomaga konkretny lek trzeba go zmienić, jest ich wiele, ja aktualnie mam triticco na noc 75 mg, alvente 75 mg na rano i spamilan (przeciwlekowo), bo tamte dwa plus aciprex to na depresję są, a nie na lęki, jeśli chodzi o ciężkie stany lękowe, jak u mnie.

    13. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Mam straszne lęki, biorę lek około 3 tygodnia, nie mogę się na niczym skupić, mam myśli samobójcze, modlę się żeby ten stan minął.

    14. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Brałem ten lek przez 5 miesięcy. Zwarzywiacz jak większość SSRI. Po wzięciu tabletki muliło mnie za każdym razem. Lek nie zadziałał na moje objawy a raczej je nasilał. Nie miałem ochoty i siły na nic. Do tego dochodzi tycie i impotencja. Nie polecam.

    15. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Leki na nerwicę lekową zaczęłam brać 4 lata temu. Miałam napady duszności, wydawało mi się, że zaraz zemdleję, albo połknę własny język. Moja lekarka przepisała mi nexpram. Po roku zażywania tego leku lub innego zamiennika ( w zależności jaki był dostępny w aptece) czułam się bardzo dobrze. Leki ustąpiły całkowicie. Dwa lata temu zaszlam w ciążę ( nie planowaną) i musiałam z dnia na dzień odstawić leki. Powoli moja nerwica zaczęła wracać, aż w końcu znów zatruła mi życie. Od miesiąca znów biorę leki, na poczatku było fatalnie, teraz trochę lepiej, ale ataki mam dalej i to codziennie. Najgorzej się czuję w miejscach publicznych, gdzie jest dużo ludzi lub gdy trzymam dziecko na rękach. Boję się zostać z nim sama, nawet na spacer nie potrafię wyjść bez czyjegoś towarzystwa. Jeśli też jesteś chora i masz małe dziecko proszę o komentarz.

     1. Opinia użytkownika o Aciprex :

      Podaj swój email, mam podobny problem co ty :) Możemy wymienić się doświadczeniami :)

    16. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Ja biorę Aciprex od 5 miesięcy. U mnie lek zadziałał rewelacyjnie już po jakiś 2-3 tygodniach. Minusem jest niewielkie przybranie na wadze i wypadanie włosów, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona.

    17. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Biorę aciprex prawie dwa lata, poprawa jakości życia znaczna, mam zdiagnozowana nerwicę lękowa, teraz mam okres remisji od pół roku, biorę niezmiennie rano 15 mg, pani psychiatra powiedziała że remisja musi trwać przynajmniej rok i wtedy zaczniemy myśleć o odstawieniu, jednak 5 mg to jeszcze jakieś 2-5 lat, w zależności od tolerancji, powiedziała również że jak odstawiamy ogólnie zbyt wcześnie, to potem to tylko ślizganie się po innych lekach, na nerwicę pracowałam latami i latami muszę z niej wychodzić, co jeszcze nie daje gwarancji całkowitego wyleczenia, bo nerwica przy sprzyjających okolicznościach lubi się wracać, skutki uboczne leku to przyrost wagi o 15 kg, obniżenie popędu i satysfakcji seksualnej, osłabienie, chęć spania w ciągu dnia, efekty jednak są widoczne, wyeliminowanie objawów nerwicy praktycznie do zera. Dobra tolerancja leku.

    18. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę aciprex od 10 miesięcy i czuję się świetnie. Moja dawka to 10 mg rano i 10 mg wieczorem. Przytłam 10 kg, ale co to znaczy jeśli nie mam żadnych ataków ( na sorze lądowałam średnio 2 -3 razy w tygodniu)

    19. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Biorę lek już 6 tygodni w dawce 10 mg na depresje. Niestety nie zadziałał. Ponadto odczuwam skutek uboczny w postaci podwyższonego apetytu.

     1. Opinia użytkownika o Aciprex :

      A co masz na myśli mówiąc nie działał ?

    20. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Rok na Aciprex poprawił mi komfort życia. Jestem bardzo zadowolona z działania. Z zaawansowanej depresji i chęci zakończenia życia, teraz tryskam radością. Lek spowodował chudnięcie. Skutki uboczne to większa senność.

    21. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam po niecałym miesiącu brania Aciprex’u 10 mg. widzę zdecydowaną poprawę jest dużo lepiej , lęki i ucisk w klatce piersiowej pojawiają się coraz żadziej, jednak wszystko zależy od naszego nastawienia do choroby, trzeba się z tym pogodzić i jakoś z tym żyć. Równie ważne jest szybkie wykrycie choroby, im szybciej tym lepiej. Wiem to z doświadczenia mojej mamy która odważyła się odwiedzić psychiatrę dopiero po 6 latach. Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości :)

    22. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Witam. Moim zdaniem nie ma żadnych rewelacji. Oczywiście nie krytykuje tego leku, bo każdy inaczej to odczuwa i na każdego inaczej działa. Biorę go 14 miesiąc, więc to jest jednak trochę czasu i nie do końca jestem z niego zadowolony. Były oczywiście dni lepsze, ale nie do końca dobre. Jestem w trakcie wdrażania nowego leku o nazwie Symfaxiner, tym bardziej, że znów się trochę wszystko zaczęło nasilać w jakiś sposób.

    23. Opinia użytkownika o Aciprex :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Totalny syf nad syfami! Ja przytyłam w 4 miesiące, pomimo trzymania diety i bycia ciągle głodnaaaaa, to 20 kg jest gratis! Plus wypadły mi włosy, a na moją nerwice i drażliwość to ‚g’ pomogły. Nieznaczna poprawa samopoczucia podczas brania i mniejsza drażliwość, ale za to 20 kg w gratisie, których nie zgubie przez następne 5 lat. A o bólach głowy, spaniu po 14 godzin na dobę, bólach mięśni, kręgosłupa i stawów nie wspomnę. Bardzo dziękuje i gratuluje pomysłowości dr. Cz**********u ! Przepisując osobom dbającym o linie, ze względu na wykonywany zawód nie mógł lepiej trafić, zwłaszcza przy zaznaczeniu, że lek pod żadnym pozorem nie może wspomagać apetytu!!!!!!! Czy naprawdę nie ma leków na nerwice???? Nie polecam !!!! Takich mamy lekarzy !!! oh my Lord!

     1. Opinia użytkownika o Aciprex :

      To Ciekawe, bo u mnie ten lek spowodował spadek wagi.

     2. Opinia użytkownika o Aciprex :

      Skutecznosc

      9.8

      Brak skutków ubocznych

      1.5

      Oplacalnosc

      8.5

      Nie zgadzam si ę z Tobą. Każdy indywidualnie reaguje na lek. U mnie nie było żadnych skutków ubocznych, do tego schudłam 11 kg w ciągu pół roku, nie ćwicząc i nie trzymając diety. Po prostu apetyt był na minimalnym poziomie :)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.