Aciprex

3,7 [19]Przedstawię dziś kolejny lek, który jakby automatycznie został przydzielony do grupy antydepresantów: To Aciprex. Znajduje się w grupie ssri i jest silnym przedstawicielem tej grupy. Nie tylko jednak stosowany jest na depresję. Lekarze trochę z braku innych bezpiecznych opcji przepisują ten lek również na nerwicę oraz nerwicę społeczną (SAD = social ankiety disoreder).
Skutki uboczne zdarzają się często, ale są to efekty, które zazwyczaj nie są bardzo uciążliwe dla pacjenta. Może zdarzyć się bezsenność (statystycznie u 9% użytkowników), suchość w ustach oraz nadmierna senność podczas dnia.
Aciprex nie działa od razu. Trzeba przetrwać pierwsze 2-6 tygodni, podczas których działanie leku jest zupełnie niesatysfakcjonujące, by móc zobaczyć czy lek jest u nas skuteczny. Przy stosowaniu leku, aby zwiększyć szansę skuteczności warto brać magnez, oraz małe ilości omega 3.

Najnowsza opinia o Aciprex:

„Witajcie, Aciprex przyjmuję ponad 2 lata. Mam emetofobię. Z efektów ubocznych wystąpiły u mnie: zapalenie zatok, zwiększenie apetytu, lęk, niepokój ruchowy, nietypowe sny, senność, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, nadmierne pocenie, bóle stawów i mięśni, osłabienie popędu seksualnego, zmęczenie, zwiększenie masy ciała. Czuję się obecnie taka wypompowana z uczuć, obojętna, zimna,jednak oceniam lek bardzo pozytywnie,…” [czytaj więcej poniżej]

Aciprex otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 22 opinii

Aciprex jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Informacje z ulotki Aciprex:

Sprawdź jak działa Aciprex na podstawie ulotki leku:

Aciprex skutki uboczne Aciprex w ciąży Aciprex w ciąży
Aciprex karmienie piersią Aciprex a karmienie piersią Aciprex dawkowanie Aciprex dawkowanie
Aciprex przeciwskazania Aciprex przeciwskazania


Masz pytania dotyczące leku Aciprex?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Aciprex:

Aciprex cena:

Lek Aciprex nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Aciprex ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Aciprex?

Oto lista aptek i sklepów z Aciprex:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Aciprex
 1. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witajcie, Aciprex przyjmuję ponad 2 lata. Mam emetofobię. Z efektów ubocznych wystąpiły u mnie: zapalenie zatok, zwiększenie apetytu, lęk, niepokój ruchowy, nietypowe sny, senność, zawroty głowy, suchość w jamie ustnej, nadmierne pocenie, bóle stawów i mięśni, osłabienie popędu seksualnego, zmęczenie, zwiększenie masy ciała. Czuję się obecnie taka wypompowana z uczuć, obojętna, zimna,jednak oceniam lek bardzo pozytywnie, bo życie z moją fobią i napadami lęku było 100 razy gorsze.

 2. Aciprex #

  Lek biorę Acipres 10mg. Po tygodniach jest ulga, ale trzeba go brać regularne. Nie przerywać, daje efekt. Nawet, jak jest dobrze, dalej trzeba brać, rzeby nie było nawrotów. Pozdrawiam

 3. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od 4 msc. Początki były kiepskie: drżenia, lęki. Teraz jest lepiej. Czuję, że chce się żyć. Nie ma lęków, jest chęć do pracy, do wyjścia z domu. Są plany na przyszłość. Śpię dobrze. Lek biorę wieczorem o 22 godz.10 mg.

 4. Aciprex #

  brałam aciprex przez 7 miesięcy że względu na mocne drętwienie ciała. Pomogło aleeee podczas brania zauważyłam mocne wypadanie włosów. Minęło 2 lata a ja straciłam 2/3 włosów. Nic na wypadanie włosów nie pomaga a naprawdę próbowała większości dostępnych preparatów. Czy ktoś spotkał się z takim smutkiem ubocznym?

 5. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  WITAM WSZYSTKICH BIORĘ TEN LEK 4 MIESIĄC POCZATKI NIE BYŁY REWELACYJNE, ALE TERAZ JEST OK, ALE DO TEGO BIORĘ CHLOROPROTEXIN I LEKI NA STABILIZACJE NASTROJU I BYŁ DŁUŻSZY CZAS OK OD 2 TYGODNI ZNOWU COS SIĘ DZIEJE ZERO CHĘCI ŻYCIA NAWET Z PRACY, CHCE ZREZYGNOWAĆ, BO NIE MAM SIŁ, ALE ZAZNACZAM NASILIŁY SIĘ PROBLEMY, MOŻE TO TEGO SKUTEK POZDRAWIAM

 6. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od miesiąca, przypisał mi go mój psychiatra, bardzo źle się po nim czuję, zawroty głowy, drżenie ciała, nie mogę jeść, spać, problemy z oddawaniem moczu, nadmierne pocenie, koszmary senne, lęki. Mój lekarz rodzinny kazał mi go odstawić, nie wiem już co robić.

 7. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Powiem krótko, nie będę się rozpisywał, piszę tylko, bo chcę pomoc innym. Ja miałem skutki uboczne straszne nasilony lęk, wymioty, nudności, puls mi spadł do 40, ciśnienie 90 na 40. 3 tygodnie czułem się jakbym miał zemdleć. Piszę, ponieważ od tygodnia przeszła mi agrofobia a skutki uboczne zeszły. Męczyłem się 3 tygodnie zanim nadeszła poprawa z dania na dzień. Dziś sam załatwiałem wiele spraw i w końcu od pół roku nie czułem żadnych lęków, prawie żadnych takie delikatne echa, które w niczym mi nie przeszkadzały. Na początku prawie nie stawał mi a z orgazmem masakra była, ręka mi spuchła i nic, ale też się juz prawie unormowało. Polecam mam brać 9 miesięcy, ale będę chciał skrócić ten okres brania, bo jak mi rzeczywiście przejdzie, to może już tak zostanie- zobaczymy. Ogólnie, jak macie duże problemy ze sobą, to warto przetrzymać pierwsze skutki uboczne, naprawdę warto.

 8. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Niestety zawsze musi być coś za coś! W tym przypadku lek przywracał wewnętrzną równowagę i nawet poprawiał nastrój, ale niestety zbyt często śniły mi się koszmary, i zbyt często chodziłam przemęczona i ziewająca.

 9. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Aciprex od 20 dni. Wcześniej brałam Cilonast przez 3 lata, potem nic przez kolejne trzy a jak chciałam wrócić do Cilonastu, okazało się, że go już w Polsce nie ma – szkoda, bo nie uzależniał. Lekarz przepisał mi Elicea, ale zaczęły sie duże szumy w prawym uchu, okazało się, że to właśnie przez ten lek. Odstawiłam, szumy zniknęły i lekarz przepisał mi właśnie Aciprex. Czuję się ok, jak na razie. Miałam lęki i agorafobię silną. Teraz jestem śmiała, odważna, jestem w stanie żyć normalnie :-)

 10. Aciprex #

  Sorry, nie dam rady. Odstawiłem lek po dwóch dniach. Nie wytrzymam dwa do sześciu tygodni aby sprawdzić skuteczność. Mam też sporo przeciwwskazań do brania tego leku, arytmia, choroba niedokrwienna serca, aspiryna. Wolę nie ryzykować. Cieszę się, że komuś ten lek pomógł.
  Jak sobie radziłem do tej pory? Doxepin teva 10 mg jedna tabletka z soboty na niedzielę, po której zwykle śpię do 12 godzin, a w tygodniu ratuję się tonisolem ( lek bez recepty). Wyniki nie są powalające, ale da się żyć. Ostatnio eksperymentuję z mieszanką ziołową. Wyniki są zachęcające.


Znasz Aciprex? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.