Aciprex

3,4 [36]Przedstawię dziś kolejny lek, który jakby automatycznie został przydzielony do grupy antydepresantów: To Aciprex. Znajduje się w grupie ssri i jest silnym przedstawicielem tej grupy. Nie tylko jednak stosowany jest na depresję. Lekarze trochę z braku innych bezpiecznych opcji przepisują ten lek również na nerwicę oraz nerwicę społeczną (SAD = social ankiety disoreder).
Skutki uboczne zdarzają się często, ale są to efekty, które zazwyczaj nie są bardzo uciążliwe dla pacjenta. Może zdarzyć się bezsenność (statystycznie u 9% użytkowników), suchość w ustach oraz nadmierna senność podczas dnia.
Aciprex nie działa od razu. Trzeba przetrwać pierwsze 2-6 tygodni, podczas których działanie leku jest zupełnie niesatysfakcjonujące, by móc zobaczyć czy lek jest u nas skuteczny. Przy stosowaniu leku, aby zwiększyć szansę skuteczności warto brać magnez, oraz małe ilości omega 3.

Najnowsza opinia o Aciprex:

„Mi pomagał ale odstawiłam po 2 l podejrzewałam ciążę, skutki uboczne po odstawieniu masakra, od tygodnia zawroty głowy, mdłości, śpię dużo w dzień. Jestem do niczego i miesiączki od 3 tyg brak, a ciąży brak….” [czytaj więcej poniżej]

Aciprex otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 45 opinii

Aciprex jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Informacje z ulotki Aciprex:

Sprawdź jak działa Aciprex na podstawie ulotki leku:

Aciprex skutki uboczne Aciprex w ciąży Aciprex w ciąży
Aciprex karmienie piersią Aciprex a karmienie piersią Aciprex dawkowanie Aciprex dawkowanie
Aciprex przeciwskazania Aciprex przeciwskazania


Masz pytania dotyczące leku Aciprex?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Aciprex:

Aciprex cena:

Lek Aciprex nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Aciprex ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Aciprex?

Oto lista aptek i sklepów z Aciprex:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Aciprex
 1. Aciprex #

  Mi pomagał ale odstawiłam po 2 l podejrzewałam ciążę, skutki uboczne po odstawieniu masakra, od tygodnia zawroty głowy, mdłości, śpię dużo w dzień. Jestem do niczego i miesiączki od 3 tyg brak, a ciąży brak.

  adds_comments_list
 2. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od 2 miesięcy depresja. Widać poprawę na początku wiadomo nic nawet byłam zła . Teraz widzę znaczna poprawę i jak tu piszecie o tyciu lek zadziałał wręcz odwrotnie schudłam 5 kg i nie odczuwam apetytu, także to tez jest na plus. Na każdego działa inaczej, póki co jestem zadowolona.

  adds_comments_list
 3. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam! Oczywiście na każdego lek ten działa inaczej, w moim przypadku to było nie do pojęcia, jak może być jeszcze gorzej niż jest, to był hardkor. Myślałem że umrę, miałem nie ataki paniki, a panikę przez cały dzień, 2 tygodnie, wtedy pomogło mi benzo, alpragen. Bez tego bym zwariował, aciprex? Nie chce tego widzieć na oczy. Jestem bardzo ambitny i waleczny i chciałem żeby mi pomógł ten lek, ale po miesiącu i dwóch tygodniach paniki wywaliłem go i to był dobry pomysł, nie warto tak walczyć, jeśli nie pomaga konkretny lek trzeba go zmienić, jest ich wiele, ja aktualnie mam triticco na noc 75 mg, alvente 75 mg na rano i spamilan (przeciwlekowo), bo tamte dwa plus aciprex to na depresję są, a nie na lęki, jeśli chodzi o ciężkie stany lękowe, jak u mnie.

  adds_comments_list
 4. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mam straszne lęki, biorę lek około 3 tygodnia, nie mogę się na niczym skupić, mam myśli samobójcze, modlę się żeby ten stan minął.

  adds_comments_list
 5. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem ten lek przez 5 miesięcy. Zwarzywiacz jak większość SSRI. Po wzięciu tabletki muliło mnie za każdym razem. Lek nie zadziałał na moje objawy a raczej je nasilał. Nie miałem ochoty i siły na nic. Do tego dochodzi tycie i impotencja. Nie polecam.

  adds_comments_list
 6. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Leki na nerwicę lekową zaczęłam brać 4 lata temu. Miałam napady duszności, wydawało mi się, że zaraz zemdleję, albo połknę własny język. Moja lekarka przepisała mi nexpram. Po roku zażywania tego leku lub innego zamiennika ( w zależności jaki był dostępny w aptece) czułam się bardzo dobrze. Leki ustąpiły całkowicie. Dwa lata temu zaszlam w ciążę ( nie planowaną) i musiałam z dnia na dzień odstawić leki. Powoli moja nerwica zaczęła wracać, aż w końcu znów zatruła mi życie. Od miesiąca znów biorę leki, na poczatku było fatalnie, teraz trochę lepiej, ale ataki mam dalej i to codziennie. Najgorzej się czuję w miejscach publicznych, gdzie jest dużo ludzi lub gdy trzymam dziecko na rękach. Boję się zostać z nim sama, nawet na spacer nie potrafię wyjść bez czyjegoś towarzystwa. Jeśli też jesteś chora i masz małe dziecko proszę o komentarz.

  adds_comments_list
 7. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę Aciprex od 5 miesięcy. U mnie lek zadziałał rewelacyjnie już po jakiś 2-3 tygodniach. Minusem jest niewielkie przybranie na wadze i wypadanie włosów, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona.

  adds_comments_list
 8. Aciprex #

  Biorę aciprex prawie dwa lata, poprawa jakości życia znaczna, mam zdiagnozowana nerwicę lękowa, teraz mam okres remisji od pół roku, biorę niezmiennie rano 15 mg, pani psychiatra powiedziała że remisja musi trwać przynajmniej rok i wtedy zaczniemy myśleć o odstawieniu, jednak 5 mg to jeszcze jakieś 2-5 lat, w zależności od tolerancji, powiedziała również że jak odstawiamy ogólnie zbyt wcześnie, to potem to tylko ślizganie się po innych lekach, na nerwicę pracowałam latami i latami muszę z niej wychodzić, co jeszcze nie daje gwarancji całkowitego wyleczenia, bo nerwica przy sprzyjających okolicznościach lubi się wracać, skutki uboczne leku to przyrost wagi o 15 kg, obniżenie popędu i satysfakcji seksualnej, osłabienie, chęć spania w ciągu dnia, efekty jednak są widoczne, wyeliminowanie objawów nerwicy praktycznie do zera. Dobra tolerancja leku.

  adds_comments_list
 9. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę aciprex od 10 miesięcy i czuję się świetnie. Moja dawka to 10 mg rano i 10 mg wieczorem. Przytłam 10 kg, ale co to znaczy jeśli nie mam żadnych ataków ( na sorze lądowałam średnio 2 -3 razy w tygodniu)

  adds_comments_list
 10. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę lek już 6 tygodni w dawce 10 mg na depresje. Niestety nie zadziałał. Ponadto odczuwam skutek uboczny w postaci podwyższonego apetytu.

  adds_comments_list
  • Aciprex #

   A co masz na myśli mówiąc nie działał ?

   adds_comments_list
 11. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Rok na Aciprex poprawił mi komfort życia. Jestem bardzo zadowolona z działania. Z zaawansowanej depresji i chęci zakończenia życia, teraz tryskam radością. Lek spowodował chudnięcie. Skutki uboczne to większa senność.

  adds_comments_list
 12. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam po niecałym miesiącu brania Aciprex’u 10 mg. widzę zdecydowaną poprawę jest dużo lepiej , lęki i ucisk w klatce piersiowej pojawiają się coraz żadziej, jednak wszystko zależy od naszego nastawienia do choroby, trzeba się z tym pogodzić i jakoś z tym żyć. Równie ważne jest szybkie wykrycie choroby, im szybciej tym lepiej. Wiem to z doświadczenia mojej mamy która odważyła się odwiedzić psychiatrę dopiero po 6 latach. Życzę wszystkim powodzenia i wytrwałości :)

  adds_comments_list
 13. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam. Moim zdaniem nie ma żadnych rewelacji. Oczywiście nie krytykuje tego leku, bo każdy inaczej to odczuwa i na każdego inaczej działa. Biorę go 14 miesiąc, więc to jest jednak trochę czasu i nie do końca jestem z niego zadowolony. Były oczywiście dni lepsze, ale nie do końca dobre. Jestem w trakcie wdrażania nowego leku o nazwie Symfaxiner, tym bardziej, że znów się trochę wszystko zaczęło nasilać w jakiś sposób.

  adds_comments_list
 14. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Totalny syf nad syfami! Ja przytyłam w 4 miesiące, pomimo trzymania diety i bycia ciągle głodnaaaaa, to 20 kg jest gratis! Plus wypadły mi włosy, a na moją nerwice i drażliwość to ‚g’ pomogły. Nieznaczna poprawa samopoczucia podczas brania i mniejsza drażliwość, ale za to 20 kg w gratisie, których nie zgubie przez następne 5 lat. A o bólach głowy, spaniu po 14 godzin na dobę, bólach mięśni, kręgosłupa i stawów nie wspomnę. Bardzo dziękuje i gratuluje pomysłowości dr. Cz**********u ! Przepisując osobom dbającym o linie, ze względu na wykonywany zawód nie mógł lepiej trafić, zwłaszcza przy zaznaczeniu, że lek pod żadnym pozorem nie może wspomagać apetytu!!!!!!! Czy naprawdę nie ma leków na nerwice???? Nie polecam !!!! Takich mamy lekarzy !!! oh my Lord!

  adds_comments_list
  • Aciprex #

   To Ciekawe, bo u mnie ten lek spowodował spadek wagi.

   adds_comments_list
 15. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę go już czwarty miesiąc- mogę z całą stanowczością powiedzieć, że działa. Niestety na działanie tego leku trzeba długo czekać i proszę nie wierzyć w te magiczne 2 tygodnie, o których piszą w ulotce. Po dwóch tygodniach co najwyżej mijają skutki uboczne :) U mnie ten lek działał po 5-6 tygodniach i teraz może napisze co mam na myśli mówiąc działał: tzn. spowodował ustąpienie permanentnego napięcia i lęków jednak nie wyeliminował ich całkowicie. W dalszym ciągu sporadycznie pojawiały się lęki i stany depresyjne, a ustępowanie ich było stopniowe – czułem, z tygodnia na tydzień, że mój stan się delikatnie, lecz stale poprawia. Dziś po trzech miesiącach lęki i stany napięcia pojawiają się bardzo sporadycznie i są bardzo delikatne, w porównaniu do tego co było na początku. Za dwa miesiące będę odstawiał lek, więc może napiszę coś więcej.

  adds_comments_list
  • Aciprex #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Okey, obiecałem napisać, jak jest po kolejnych miesiącach. Leku nie odstawiłem jak planowano, gdyż po jakimś czasie, myślę 5-ciu miesiącach zaczynałem odczuwać nawrót objawów. Dostałem inny lek, nie pamiętam teraz nazwy, jednak niestety on spowodował znaczne pogorszenie funkcji wątroby, ALT 104, AST też poza normą. Natychmiast udałem się do lekarza po zmianę leków, zmniejszona została dawka aciprexu do 5mg, a jako drugi wspomagający lek został mi przepisany triticco. Aktualnie jestem miesiąc po zmianie leków i czuję się dobrze, lęki praktycznie nie występują, niepokój i napięcie kilka razy w tygodniu. Prawda o tych lekach jest taka, że one jedynie walczą z objawami, a nie chorobą. Od tego tygodnia zaczynam psychoterapię.

   adds_comments_list
 16. Aciprex #

  Witam mam 16 lat i wczoraj dowiedziałam się, że mam nerwicę lękową. Zaczęło się od tego że w nocy dostałam silnych drgawek, duszności i palipitacji serca. Od tamtego wieczoru stopniowo się pogarszało. Teraz biorę lek Aciprex 10 mg. rano i Xanax SR. Jeżeli potraficie powiedzieć mi coś o działaniu tych leków i o tym jak z tym żyć proszę o komentarze :) z góry dziękuje.

  adds_comments_list
  • Aciprex #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Wcześniej brałam Xanax i omal nie przypłaciłam to życiem.
   Straciłam przytomność na ulicy. Ale to było dawno. Obecnie od niedawna biorę ACIPREX 10mg oraz Triticco. Już zauważyłam poprawę, jestem spokojniejsza, lepiej śpię. Nie wiem, jak Ty Moniko tolerujesz Xanax, ale moim zdaniem świństwo.

   adds_comments_list
 17. Aciprex #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dwa lata temu brałam ten lek i teraz znów się z nim przepraszam – dużą dawką bo 20mg/dobę.Jest rewelacyjny. Owszem na początku uczucie nudności było okropne i może częściej boli mnie głowa, ale tak naprawdę to nic w porównaniu z ulgą jaką daje Aciprex.

  adds_comments_list


Znasz Aciprex? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.