Tardyferon

4,1 [7]Lek tardyferon powinniśmy brać, gdy organizm dotknął niedobór żelaza. Ta sytuacja może wystąpić po znacznej stracie krwi, np. po operacjach, u kobiet karmiących, lub po prostu u osób, u których dieta jest w żelazo uboga. Czasami braki żelaza obserwujemy również u dzieci podczas okresów szybkiego wzrostu.
Ważnym jest, aby tardyferon brać około godziny przed jedzeniem.

Najnowsza opinia o Tardyferon:

„Witajcie, również brałam ten lek i także nie czułam się po nim lepiej bóle brzucha były okropne doszła do tego biegunka i bóle głowy. Przestalam go brać i nie żałuję, bo czuję się teraz o wiele lepiej ,niech lekarz przepisze wam cos innego….” [czytaj więcej poniżej]

Tardyferon otrzymał ocenę średnią: 4,1 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 11 opinii

Tardyferon jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Pytania o Tardyferon na forum:

Masz pytania dotyczące leku Tardyferon?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Tardyferon cena:

Lek Tardyferon nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Tardyferon ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Tardyferon?

Oto lista aptek i sklepów z Tardyferon:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Tardyferon
 1. Tardyferon #

  Witajcie, również brałam ten lek i także nie czułam się po nim lepiej bóle brzucha były okropne doszła do tego biegunka i bóle głowy. Przestalam go brać i nie żałuję, bo czuję się teraz o wiele lepiej ,niech lekarz przepisze wam cos innego.

 2. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę lek od 1,5 miesiąca i od kilku dni cierpię na potworne bóle żołądka. Mimo zaleceń (lek należy przyjmować na czczo)biorę go po posiłku. W przeciwnym razie nie jestem w stanie funkcjonować. Ból jest tak potworny,że 3 dni temu o mały włos nie wezwałam pogotowia.

 3. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę tardyferon ze względu na niski poziom żelaza zapasowego w organizmie (niska ferrytyna). Drugi tydzień zażywania i fakt, w żołądku większe ssanie czuje i jednocześnie większy apetyt. Jak dłuższa przerwa w jedzeniu to nudności. Ponoć najlepiej się wchłania na czczo lub na noc, ja biorę na czczo, po godz. jem śniadanie. I rano w pracy masakra, ledwo żyje, dopiero jak zjem i kawą popije to wracam do życia. Mimo, ze powinno się unikać kawy i herbaty, ale ja inaczej nie mogę. Myślę ze pomaga, skóra mniej blada się wydaje, po miesiącu kontrolna morfologia.

 4. Tardyferon #

  Witam!
  Również zażywam tą formę żelaza, ponieważ lekarz przepisał mi ją w czasie ciąży. Ciężko wypowiadać mi się o jej skuteczności, jednak na pewno mogę stwierdzić, że przyjmowanie jej niesie ze sobą liczne skutki uboczne w postaci nudności, wymiotów i stanu ogólnego rozbicia, (o czym jednak producent informuje w ulotce), co jednak utrudnia codzienne funkcjonowanie.

 5. Tardyferon #

  dzisiaj WZIĘŁAM PIERWSZY RAZ i…. przyjechało pogotowie. Wymioty, okropny ból brzucha, drętwienie rąk, wysypka, to objawy.

 6. Tardyferon #

  Ciężko mi oceniać skuteczność, z resztą nie mam juz siły ani ochoty dłużej brać tego świnstwa, dziś mija 2 tydzień. Nie czuję się dobrze po tym czymś,czego nie chce nazywać lekiem, bo lek powinien pomagać, a nie szkodzic.Nie mam wzdęć,bóli żołądka itp,ale ogólne wrażenie rozbicia, osłabienie, bóle głowy, a zanim go wzięłam było lepiej!!! Miał pomóc na niedokrwistość, przepisany przez lekarza.Wcześniej suplementowałam sie sama innym preparatem i było ok, po badaniach wykonanych we własnym zakresie i własnej diagnozie, jak zwykle lekarz wie mniej, najlepiej się leczyć samemu. Wracam do innego preparatu. W ulotce brak informacji o skutkach ubocznych jak potworna bolesność podczas miesiączkowania i zgęstniała, ciemna krew, niemniej mi się to przytrafiło, a nie miewam wcześniej takich, dopiero po tardyferonie. Po za tym zawiera żelazo 2 wartościowe o wiele gorzej przyswajalne niż 3 wartościowe, warto o tym pamiętać. Ten lek to jeden z najgorszych przepisywanych przez lekarzy. Spotkałam się już z opiniami, że ledwo się żyje po tym tardyferonie. Ja więcej nie skorzystam, są lepsze „leki”.

 7. Tardyferon #

  Ból żołądka,mdli ale ponoć dobry lek

 8. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek Tardyferon Fol został mi przepisany po znacznej utracie krwi podczas operacji. Zażywam 2×1 moje wyniki badań zdecydowanie się poprawiły.

 9. Tardyferon #

  Bardzo źle się czuje po nim mam biegunkę i nudności — nie jestem w ciąży powiedzcie czemu tak się dzieje jak wezmę ten lek ?? Czy mam przestać go brać mam bardzo słabą morfologię.

 10. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Tardyferon Fol tj. żelazo przepisał mi ginekolog na anemie w ciąży. Zalecił 2 razy dziennie po 1 tabletce.

  na prawde wart brac;p dziala;p

  polecam ;]


Znasz Tardyferon? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook