Tardyferon

4,1 [16]Lek tardyferon powinniśmy brać, gdy organizm dotknął niedobór żelaza. Ta sytuacja może wystąpić po znacznej stracie krwi, np. po operacjach, u kobiet karmiących, lub po prostu u osób, u których dieta jest w żelazo uboga. Czasami braki żelaza obserwujemy również u dzieci podczas okresów szybkiego wzrostu.
Ważnym jest, aby tardyferon brać około godziny przed jedzeniem.

Najnowsza opinia o Tardyferon:

„Moja hemoglobina była 9, czułam się cały czas mega zmęczona, senna i myślałam, że to przemęczenie itd. dopiero wyniki badań okresowych wykazały hemoglobinę na 9 pobiegłam do lekarza rodzinnego i przepisał mi Tardyferon po 2 tygodniach hemoglobina ponad 11, lek biorę nadal rano przed śniadaniem, nie mam żadnych dolegliwości i czuję się o niebo lepiej….” [czytaj więcej poniżej]

Tardyferon otrzymał ocenę średnią: 4,1 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 22 opinii

Tardyferon jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Pytania o Tardyferon na forum:

Masz pytania dotyczące leku Tardyferon?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Tardyferon cena:

Lek Tardyferon nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Tardyferon ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Tardyferon?

Oto lista aptek i sklepów z Tardyferon:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Tardyferon
 1. Tardyferon #

  Moja hemoglobina była 9, czułam się cały czas mega zmęczona, senna i myślałam, że to przemęczenie itd. dopiero wyniki badań okresowych wykazały hemoglobinę na 9 pobiegłam do lekarza rodzinnego i przepisał mi Tardyferon po 2 tygodniach hemoglobina ponad 11, lek biorę nadal rano przed śniadaniem, nie mam żadnych dolegliwości i czuję się o niebo lepiej.

 2. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Cześć,
  Biorę od 3 miesięcy tardyferon – nie jestem w ciąży, ale mam mega obfite miesiączki i cały czas anemię chociaż dobrze się odżywiam, ale w sumie tez sporo ćwiczę. I ostatnio byłam mega zmęczona, bez powodu, więc mi zrobił morfologię – podobno to ma związek. Poza tym byłam jakaś rozdrażniona bez powodu i miałam problem z koncentracją.
  Najpierw lekarz dał mi biofer, potem chella coś tam już nie pamiętam, ale nic nie pomagało tylko bardziej spadała hemoglobina. Nowa doktorka dała mi ten tardyferon i jadę w górę z hb. Miałam zaparcia 2 pierwsze dni, ale kazała mi brać dalej – jestem na 2 tabletkach dziennie. zaczęłam od hb 8 i po 3 miesiącach mam prawie 12. Skutków ubocznych nie mam. Biorę rano popijam sokiem z pomarańczy, bo przeczytałam że tak lepiej. Szczerze widzę poprawę samopoczucia, bo mam więcej energii – nie wiem, czy do od tego ale możliwe. Jak więcej poczytam to napiszę.

 3. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam ten lek w pierwszej ciąży gdy hemoglobina spadła na 10,0 i pod koniec ciąży miałam 12,0 więc jest to dobry wynik.Stosowałam nadczo jedną tabletkę dziennie, zero skutków ubocznych.Teraz jestem w drugiej ciąży i brałam Feroplex który kosztuje ponad 60zł jednak hemoglobina jeszcze spadła, teraz lekarz przepisał mi znów Tardyferon i mam nadzieje ,że znów się sprawdzi.Dodam,że u mnie osiągnięcie 12,0 hemoglobiny to sukces, gdyż nie będąc w ciąży zawsze mam poniżej normy.

 4. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Cześć,
  Biorę obecnie od 4 miesięcy. Jest bardzo dobrze. Brałam wcześniej jakiś Bioferum, czy coś takiego z hemoglobiną, ale nie dało to kompletnie nic. Tardyferon Lakarka kazała zażywac przez 6 miesięcy. Miałam mega niedokrwistość i po 3 miesiącach w zasadzie była już Hemoglobina w normie, ale powiedziała mi, że muszę uzupełnić zapasy żelaza. Lekarstwo super skuteczne i tanie, jak porównałam do innych i chyba zawiera więcej tego składnika. Co do skutków ubocznych, to miałam może 3-4 pierwsze dni. I oczywiście czarny stolec. Lekarka kazała brać i po tygodniu było idealnie. Może jem więcej błonnika teraz.

 5. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę w ciąży. Podnosi mi poziom żelaza. Ale na pewno też powoduje zaparcia. U mnie nie występowały biegunki ani inne skutki uboczne.
  Z tego co ja wiem żelazo należy przyjmować na godzinę przed pierwszym posiłkiem z witamina C /lepsza wchłanialność/.

 6. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Każdy organizm reaguje inaczej, u mnie tylko sporadyczne zaparcia. Leki to nie wszystko powinno się również odpowiednio odżywiać, ja zjadam dziennie paczkę suszonych moreli, do tego wszystko, co zielone i oczywiście wątróbka :). Żelazo z 15 podniosło się w miesiąc do 43 :) Tardyferon brałam 2 razy na dobę, a teraz do września mam brać raz dziennie.

 7. Tardyferon #

  Biorę Tardyferon dopiero od miesiaca. Lekarz mi zalecił, ponieważ jestem w ciąży, mam niską hemoglobinę (10,01). Tydzień temu odebrałam wyniki,no i niestety hemoglobina podniosła się tylko odrobinę(11,01). Nie zauważyłam narazie żadnych „dolegliwośći”. Lekarz tylko stwierdził, że napewno będę brać go już do końca ciąży. A ja spożywam jedną tabletkę raz dziennie, nadczo, pół godziny przed posiłkiem. Lekarz nie kazał mi jeszcze po zażyciu tabletki jeść nabiału-bo słabo przyswaja żelazo.

 8. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Cześć! Mam stwierdzoną anemię. Tardyferon Fol przyjmuję od pół roku z przerwami. Poziom hemoglobiny powoli zmierza w górę. Efekt uboczny w postaci wrażenia kłucia w jelitach występuje sporadycznie. Z niektórych wcześniejszych opinii da się wysnuć wniosek, że skuteczność leku zależy od stopnia tolerancji na pewne składniki. Dodam jeszcze, że połykam tabletkę w trakcie posiłku, nie na czczo jak się zaleca. Nie wiem czy dobrze, ale odczuwalna poprawa zdrowia każe sądzić, że „można i tak”.
  Pozdrawiam i życzę sukcesów w leczeniu!

 9. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Tardyferon raz dziennie (rano po śniadaniu, bo lepiej się przyswaja) od dwóch miesięcy. Uważam jego skuteczność za bardzo dobrą, poziom żelaza we krwi się wyrównał, miesiączkuje regularnie, (z czym wcześniej był problem), ale są także minusy jego zażywania, mam straszne zaparcia, przez co dużo przytyłam:(

 10. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę tardyferon od 2 tygodni okres powinnam mięć tydzień temu lecz nadal go nie mam . czy może to być związane z tym że zażywam preparat ?

  • Tardyferon #

   Żelazo nie wpływa na pojawienie się miesiączki, lub jej brak. Leczy niedokrwistość.
   Lepiej sprawdź, czy nie jesteś w ciąży, może miałaś stresy, albo byłaś w podróży.

 11. Tardyferon #

  Witajcie, również brałam ten lek i także nie czułam się po nim lepiej bóle brzucha były okropne doszła do tego biegunka i bóle głowy. Przestalam go brać i nie żałuję, bo czuję się teraz o wiele lepiej ,niech lekarz przepisze wam cos innego.

 12. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę lek od 1,5 miesiąca i od kilku dni cierpię na potworne bóle żołądka. Mimo zaleceń (lek należy przyjmować na czczo)biorę go po posiłku. W przeciwnym razie nie jestem w stanie funkcjonować. Ból jest tak potworny,że 3 dni temu o mały włos nie wezwałam pogotowia.

 13. Tardyferon #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę tardyferon ze względu na niski poziom żelaza zapasowego w organizmie (niska ferrytyna). Drugi tydzień zażywania i fakt, w żołądku większe ssanie czuje i jednocześnie większy apetyt. Jak dłuższa przerwa w jedzeniu to nudności. Ponoć najlepiej się wchłania na czczo lub na noc, ja biorę na czczo, po godz. jem śniadanie. I rano w pracy masakra, ledwo żyje, dopiero jak zjem i kawą popije to wracam do życia. Mimo, ze powinno się unikać kawy i herbaty, ale ja inaczej nie mogę. Myślę ze pomaga, skóra mniej blada się wydaje, po miesiącu kontrolna morfologia.

 14. Tardyferon #

  Witam!
  Również zażywam tą formę żelaza, ponieważ lekarz przepisał mi ją w czasie ciąży. Ciężko wypowiadać mi się o jej skuteczności, jednak na pewno mogę stwierdzić, że przyjmowanie jej niesie ze sobą liczne skutki uboczne w postaci nudności, wymiotów i stanu ogólnego rozbicia, (o czym jednak producent informuje w ulotce), co jednak utrudnia codzienne funkcjonowanie.

 15. Tardyferon #

  dzisiaj WZIĘŁAM PIERWSZY RAZ i…. przyjechało pogotowie. Wymioty, okropny ból brzucha, drętwienie rąk, wysypka, to objawy.

 16. Tardyferon #

  Ciężko mi oceniać skuteczność, z resztą nie mam juz siły ani ochoty dłużej brać tego świnstwa, dziś mija 2 tydzień. Nie czuję się dobrze po tym czymś,czego nie chce nazywać lekiem, bo lek powinien pomagać, a nie szkodzic.Nie mam wzdęć,bóli żołądka itp,ale ogólne wrażenie rozbicia, osłabienie, bóle głowy, a zanim go wzięłam było lepiej!!! Miał pomóc na niedokrwistość, przepisany przez lekarza.Wcześniej suplementowałam sie sama innym preparatem i było ok, po badaniach wykonanych we własnym zakresie i własnej diagnozie, jak zwykle lekarz wie mniej, najlepiej się leczyć samemu. Wracam do innego preparatu. W ulotce brak informacji o skutkach ubocznych jak potworna bolesność podczas miesiączkowania i zgęstniała, ciemna krew, niemniej mi się to przytrafiło, a nie miewam wcześniej takich, dopiero po tardyferonie. Po za tym zawiera żelazo 2 wartościowe o wiele gorzej przyswajalne niż 3 wartościowe, warto o tym pamiętać. Ten lek to jeden z najgorszych przepisywanych przez lekarzy. Spotkałam się już z opiniami, że ledwo się żyje po tym tardyferonie. Ja więcej nie skorzystam, są lepsze „leki”.

 17. Tardyferon #

  Ból żołądka,mdli ale ponoć dobry lek


Znasz Tardyferon? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.