Zotral


Zotral jest kolejnym dostępnym w Polsce produktem, którego składnikiem aktywnym jest przez wielu wypróbowana sertralina. Lek należy do ssri i niestety dzieli również z lekami z tej grupy profil skutków ubocznych. Możemy spodziewać się senności, nudności oraz osłabienia libido.
Zotral może okazać się świetnym lekiem, jeśli będzie stosowany w wyższych niż 150mg dziennie dawkach. Wtedy ma szansę poradzić sobie nawet z dystymią. Może również bardzo pomóc osobom z fobią społeczną. Powodem wyższej skuteczności leku w tych większych dawkach jest fakt, że poza wpływem na serotoninę wpłynie on także na ilość dostępnej dopaminy.
Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Zotral:

Cierpię na nerwicę lękoąa. Od 4 miesięcy biorę zotral, pierwsze efekty zauważyłam po tygodniu, kiedy brałam pół dawki. W drugim tygodniu wszystkie objawy ustąpiły, wiec pod tym względem uważam lek za skuteczny. Występują niestety skuoka
Ogólnie lek pozwolił mi skopić się na pracy, poprawa relacji w rodzinie, olewka spraw drugoplanowych, większa kontrola nerwów, krok po kroku stabilizacja emocjonalna, jedyne co mnie przeraza, to możliwość skutków ubocznych opisanych na ulotpappa
Wyciągnął mnie z napadów lękowych.
2x 50 mg od pól roku, jest coraz lepiej !
Polecam. Kamil
Więcej prawdziwych historii o Zotral znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Zotral.

Napisz swoją historię o ZotralCena Zotral

Lek Zotral jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 50 mg
 • 100 mg

Zotral w dawce 50 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 0.00PLN przy zakupie na S. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.00PLN
 • Zotral w dawce 100 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 0.00PLN przy zakupie na S. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.00PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 30%. Cena to 10.56PLN, przy cenie za kapsułkę 0.38PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 30%. Cena to 17.55PLN, przy cenie za kapsułkę 0.63PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 19.07PLN, przy cenie za kapsułkę 0.68PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 34.57PLN, przy cenie za kapsułkę 1.23PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Zotral?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Zotral
Dawkowanie Zotral
Ulotka Zotral
Zamienniki Zotral

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Zotral:


Zotral zamienniki i prawdziwe historie

Forum Zotral

Lista pytań na forum o Zotral:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o Zotral

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Zotral leku:

„Cierpię na nerwicę lękoąa. Od 4 miesięcy biorę zotral, pierwsze efekty zauważyłam po tygodniu, kiedy brałam pół dawki. W drugim tygodniu wszystkie objawy ustąpiły, wiec pod tym względem uważam lek za skuteczny. Występują niestety skutki uboczne, tj. nadpotliwość w nocy, każdego ranka budzę się mokra. Ciężko wstać rano z łóżka, a potem potrzebuje ok 30-40 minut na dobudzenie się. Koncentracja szwankuje….” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Zotral

Zotral jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę, Na problemy seksualne, Na receptę,
Główne składniki leku Zotral to: Sertralina ,
Gdzie można kupić Zotral?

Szukasz gdzie można kupić Zotral?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Zotral – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Zotral na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Zotral (18)

Zotral, ocena średnia

7.2

Skutecznosc

77/10

  Brak skutków ubocznych

  61/10

   Oplacalnosc

   78/10
    1. o Zotral :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     9.9

     Cierpię na nerwicę lękoąa. Od 4 miesięcy biorę zotral, pierwsze efekty zauważyłam po tygodniu, kiedy brałam pół dawki. W drugim tygodniu wszystkie objawy ustąpiły, wiec pod tym względem uważam lek za skuteczny. Występują niestety skutki uboczne, tj. nadpotliwość w nocy, każdego ranka budzę się mokra. Ciężko wstać rano z łóżka, a potem potrzebuje ok 30-40 minut na dobudzenie się. Koncentracja szwankuje.

    2. o Zotral :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     8

     Ogólnie lek pozwolił mi skopić się na pracy, poprawa relacji w rodzinie, olewka spraw drugoplanowych, większa kontrola nerwów, krok po kroku stabilizacja emocjonalna, jedyne co mnie przeraza, to możliwość skutków ubocznych opisanych na ulotce leku- jest ich dziesiątki… Mnie poza sraczką i laniem w nocy nic nie dopadło, ale czy to jeszcze da o sobie znać?

    3. o Zotral :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     7.9

     Oplacalnosc

     10

     Wyciągnął mnie z napadów lękowych.
     2x 50 mg od pól roku, jest coraz lepiej !
     Polecam.

    4. o Zotral :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     7.4

     Oplacalnosc

     9

     Zotral(75) jest moim trzecim podejściem do wyleczenia się z depresji i lęku społecznego. Zawsze byłam jakaś wycofana, nie wychodziłam do ludzi, nienawidziłam ich, unikałam spotkań nawet rodzinnych. Niedawno zauważyłam, że lęk który odczuwałam przed wyjściem, np. na miasto jest mniejszy. Mniej przejmuję się rzeczami, na które nie mam wpływu. Myślę, że dzięki lekowi i oczywiście terapii odkrywam świat na nowo! Polecam.

    5. o Zotral :

     Choruję na silną depresję, próbowałam różnych leków, nic nie pomaga. Dzisiaj drugi dzień, jak biorę zotral, jak długo trzeba czekać na efekt?

    6. o Zotral :

     Mój drugi dzień, kiedy zażywam zotral. Czuję się w miarę odczuwam kołatania serca, ale to chyba normalne? Mam silną depresję ,próbowałam różnych leków, ale nic nie pomagało. Napiszcie proszę, jak długo czeka się na efekt.

    7. o Zotral :

     Zotral rewela przez 2 tyg. zamula jeszcze bardziej. Potem sie rozkręca. Biorę go na ZJD i jest lepiej, a jak się super po tym samochodem jeździ(taki dopalacz :}

    8. o Zotral :

     Moja mama bierze ten lek od kilku dni (w dawce 50 mg dziennie). Niestety źle się czuje. Nigdy nie miałam styczności z taką chorobą, jestem zrozpaczona.

     1. o Zotral :

      Skutecznosc

      8

      Brak skutków ubocznych

      6

      Oplacalnosc

      8

      do balbina:
      brałem 2 lata temu, przez tydzien „wchodził” na obroty, wtedy żle się czułem problemy żolądkowe, mulenie, biegunki, splątanie myśli. po ok tygodniu coraz lepiej, potem brałem przez ok 4m-ce i zacząłem zmniejszać dawkę. wystarczyło na 2 lata, teraz utrata pracy i znowu…
      pzdr.

    9. o Zotral :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam. Zotral mój mąż przyjmuje od sierpnia 2013r. Jest to super lek. Tylko w pierwszym dniu nasiliły się niepokój, lęki ale lekarz kazał dać mu przez weekend zadziałać no i na drugi dzień mąż czuł się jak nowo narodzony. Przyjmował lek przez jakieś 3 miesiące 150mg (1-rano,1-popołudniu,1-wieczorem), następnie lekarz zszedł mu do 100mg(wyeliminował popołudniową dawkę)następnie mąż brał połówkę rano i połówkę wieczorem-łącznie 50mg. Od ok.stycznia 2014r bierze jedynie 25mg/dobę (połówkę rano). Przez cały ten czas czuł się świetnie,żadnych lęków,niepokoju,mieszadła w głowie aż do niedawna. Czasami zdarzało się że raz zapomniał wziąć leku ale nic się niedziało. A teraz powiedział że na święta wielkanocne zamierza wkońcu sobie wypić, że już się dobrze czuje,niebędzie się dalej faszerował tą chemią bo jest już wszystko ok itd.mimo że ciągle tłumaczyłam mu że to niejest jakiś tam Apap żeby sobie odstawiać na rzecz wypicia alkoholu – no i pił codziennie przez całe święta(4 dni) – NIEBIORĄC TABLETEK…niestety po takim czasie organizm już zapasów leków niema i wróciło mu- tyle że mówi że w mniejszym dużo stopniu ale odczuwa lekki niepokój,lęki,mówi że tym razem się niepodda depresji bo już wie co to jest za choróbsko wstrętne,umówiłam go na pierwszy możliwy termin do jego psychiatry prywatnie – dopiero 5 maja, a póki co kazałam mu zwiększyć dawkę poranną z połówki(25mg) na całą rano(50mg)i mówi że troszkę się poprawiło…no nic czekamy do kolejnej wizyty.

    10. o Zotral :

     podaję go córce od tygodnia i jest tak nakręcona, że nie można z nią wytrzymać, mało tego nie dociera do niej nic co się mówi, jest pobudzona w drugą stronę, a zważywszy na to że dodatkowo ma ADHD możecie sobie tylko wyobrazić!!!!!!!!!!!!ten lek zawiera skutki uboczne takie, jak nadpobudliwość, więc w moim przypadku odpada. Ogólnie nie polecam tak czy inaczej

    11. o Zotral :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Sam nie wiem już jak oceniać ten lek bo jest to kolejny lek na depresję i mam już ich dość!!!!

    12. o Zotral :

     to macie szczęście że na was podziałał ja biorę już 4 miesiąc i nie widzę poprawy a doszłam już nawet do 200 mg

    13. o Zotral :

     O zortalu się nie wypowiem, bo nie brałem. Moje leki mi wcale nie pomagają, za to mam taką uwagę do Krzyśka. Czy Pan czasami nie ma depresji dwubiegunowej? To, o czym piszesz, zaczyna wyglądać na okres manii. Wybacz, ale bez względu na ilość połykanych antydepresantów, ani razu nie czułem się tak podejrzanie naładowany.

    14. o Zotral :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę zotral od 3 miesięcy, przez pierwszy miesiąc 50 mg, dalej 100 mg (1 tab. rano, 1 tab. wieczorem). Nieprzyjemnych skutków ubocznych – brak. Ale przez pierwszy tydzień – do dwóch – czułem się rozpierany energią, chciałem cieszyć się życiem – czułem się tak znakomicie. Strasznie męczyłem się przez to w pracy z nudów, nie mogłem się skupić na nudnej pracy, myśli błądziły mi po całym świecie. Teraz się już przyzwyczaiłem i jest ok. Czuję się bardzo dobrze, mam bardzo dużo energii i pomysłów :) Co do libido, u mnie nie spadło prawie wcale, nie mam z nim żadnych problemów. Bardzo duży plus jest taki, że mogę dłużej, łatwiej jest mi kontrolować orgazm, dzięki czemu przeżywam dużo więcej przyjemności z seksu z moją dziewczyną. A i zauważyłem, że bardziej odczuwam dotyk, moje ciało jest wrażliwsze (więcej przyjemności z kąpieli, seksu, wypoczynku, muzyki, tańca, sportu), jedzenie lepiej smakuje, co jest dodatkowym plusem dla mnie. Nie mam żadnych skutków ubocznych, ZOK, bo na to biorę ZOTRAL znika, ogólnie mogę powiedzieć, że mózg zaczyna lepiej funkcjonować – ująłbym to obrazowo – jak stary silnik rzęził i prychał, a po zotralu zrobił się nowiutki i potężny, gotowy na każde zadanie, wystarczy lekko przekręcić manetkę (zacząć myśleć o czymś) i już cała ta maszyneria idealnie pracuje. Jak musiałem się zmuszać do tego żeby coś przeprocesować przez głowę, to teraz dzieje się to samo z siebie, mój mózg po prostu sam z siebie zajmuje się zadaniami, które są dla mnie potencjalnie przydatne, nie muszę się zmuszać do niczego – mam gotowe odpowiedzi – niesamowite to jest – zapomniałem, że mózg tak potrafi pracować :D

    15. o Zotral :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Lek taki sobie

    16. o Zotral :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Po 5 latach związku, zaręczynach i w trakcie oczekiwania na ślub odeszła ode mnie kobieta. Nie wyobrażałem sobie, że w ogóle coś takiego może się wydarzyć. Dopadła mnie totalna depresja, nie jadłem, nie wychodziłem z domu… Zotral pomagał mi w cierpieniach. Oczywiście do „powstania” przyczynili się głownie znajomi, przyjaciele, a Zotral zadbał o mnie od środka. Najpierw brałem dawkę 100mg, a potem wg zaleceń lekarza zmniejszyłem ją do 50mg. Teraz już odstawiłem antydepresant, jednak nadal trzymam go w szufladzie.

    17. o Zotral :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Jak dla mnie Zotral – BOMBA
     Przez pierwsze cztery miesiące brałam 75mg. Teraz biorę 100mg.
     Jeśli chodzi o samopoczucie, rewelacja. Już zapomniałam, że człowiek może się tak dobrze czuć.
     Moje natręctwa bardzo szybko zniknęły. Jedynie co, to jeszcze czasami choroba daje o sobie znać i dopada noje oczy i nogi – ale wiem, że są to jej ostatnie podrygi, więc staram się tym nie przejmować

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.